Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GökhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar enjektörler hassas denebilir. Benim evde plastik içinde 6 ay beklemiş benzin vardı, onu kullanınca ilk çalıştırmada sorun oluşturdu. Bitince normale döndü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    2 hafta önce yolda giderken alt egzoz düştü.Evet yanlış duymadınız.Alt egzoz yere sürtmeye başladı.Kenara çektim ve iki egzozu birbirine bağlayan civataya baktım.Civata yoktu ve egzoz silindire bağlı olan yerinden kopmuştu.2 adet saplama silindirin içinde kalmıştı.Muhtemelen uzun süredir o civata olmadan sürüyordum.En sonunda o saplamalar dayanamayıp kırıldı.

Egzozu sisibara bağlayıp motorcunun yolunu tuttum.Tabi egzoz olmadan motordan öyle kötü bir ses geliyorki kulakları tırmalıyordu.Usta 2 saplamanın olduğu yeri matkap ile boşalttı ve kılavuz çekti.Egzozu tekrar silindire bağladık fakat bu çok zor oldu çünkü bahsettiğim yer öyle dar bir alanki matkap çok zor giriyor ve kılavuz çekmek tamamen eziyet.

Egzoz sorununu hallettikten sonra motor sürerken birşey farkettim.Motorun sesi azalmıştı.Eskiden gürleyen motorum şimdi cılız bir ses çıkartıyordu.Aslında usta egzozu yuvasına çok güzel bir şekilde oturtmuştu.Bugün üst egzozun bağlı olduğu arka silindire bakmak aklıma geldi.Orda bir açıklık gördüm fakat saplamalar kopmamıştı.Acaba üst egzoz arka silindire tam oturmadığı için mi motorun sesi inceldi diye düşündüm.

İki egzozu birbirine bağlayan civata ve somun : http://i.hizliresim.com/AJEm3v.jpg
    Usta alt egzozu ön silindire bağladıktan sonraki görüntü : http://i.hizliresim.com/r9jQJP.jpg
    Bugün farkettiğim üst egzozun arka silindire bağlantı yeri : http://i.hizliresim.com/0D8qRR.jpg

Resimleri koydum.Sizinde arka silindir ve egzoz bağlantı aparatı arasında bu kadar açıklık var mı ?
    Motorumun sesi neden incelmiş olabilir ? Acaba egzoz yere çarptığında içerisinde herhangi bir sıkıntı mı oldu ?

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Gooner geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Arkadaşlar benim bi sorunum var görüşlerinizi bekliyorum. Şubat ayının başından beri motorun sahibiyim.yaşım 40 sayılır.15 25 yaş aralığında iç anadoluda karkış yağmur sıcak demeden motora binmişliğim var şimdi izmirdeyim.şubattan beri tabii uygun havalarda motora biniyorum. Şehir içi tabii.ama sürekli hastalanıyorum. Bana motordan diyorlar toz kondurmak istemiyorum. Bıktım artık.1 hafta iyi bir hafta hasta.mont yelek giyorum ama omuz kısımlarım terliyor.acaba ihtiyarlık artık bu işler geçmişmi benden.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Ekipmansız, koruyucusuz cıkıyorsan hastalanırsın abi. Ben kask takarken bile buffsuz takmıyorum

Benim önceki fotoğraflardan baktığım kadar ile bu kadar açıklık yok. Yarın tekrar bakacağım tabi. Senin egzos biraz fazla ayrılmış gibi. Bir de sesleri mukayese etmek lazım. Acaba fazlaydı da şimdi normale mi döndü sesin?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google dan yurt dışında dünyanın pek çok yerinde satıldığı anlaşılıyor, ancak gelgelelim kullanıcı yorumu aramaya başlayınca bulması zor oluyor genelde gittim gördüm çok güzel görünüyor yazmışlar illa ki kullanan birilerinin yorumları da var, yurt dışında kötüleyen görmedim, biz de bir takım aksaklıklar olmuş, egzoz saplaması kırıyor, bu sebepten egzoz düşüyor diyen var, enteresan laflar var, bu gibi durumlarda sanayiden özel parça yaptırmak gerektiğini bu sorunu geçmişte yaşamış olanlar neden anlamıyor anlamıyorum, neyse Tayland da sym getiriyormuş, hatta bazı bayiler motorun üzerine sym yazıp satıyorlarmış yine orada en çok lifan'ın cruiser'ı ile karşılaştırılıyor, ben çok uygun bir rakama aldım, hyosung da alabilirdim ama uğraşmayı seçtim, zaman içinde yaşadıklarımı yazarım, şimdi ebay'dan süsler bakıyorum, keeway dorado 250 yazınca zibil gibi parça aksesuar çıkıyor, bana göre görüntü dört dörtlük, içi bizi dışı sizi mi yakar görücez üretici firması yukarıya yazdığım gibi çok büyük, merdiven altı üretim değil, Japonların parçaları da oluyor deniyor, bir bakmışsınız ömrü biten parçaları japon takmaya başlamışım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

buji ybr 125 ile aynı, ngk CR6HSA ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

http://ngkbujimarket.com/

yurt dışı ile aynı ücrete satıyorlar, herhalde sahtecilik olmaz, bolca siparişimi geçtim, tavsiye ederim ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

http://i62.tinypic.com/2r41uog.jpg

resimdeki sisleri takım olarak aynen sipariş verdim, resimdeki gibi bir koruma demiri, sisi bar, güzel bir plakalık, armode ar750 tipinde bir çanta ile de görünüşü tamamlayacağım

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-aksesuarlar-can-motor-dan-armode-ar-750-canta-180578923/detay
    2 sene önce egzoz düşüyor demiştim geçmiş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Ne kadar km de bu olay oldu, çok geçmiş olsun, biz de ona göre önlem alalım. Tam olarak hangi vida, saplama düşmüş?

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    16 bin kilometre civarlarında oldu.Egzozun silinidire bağlandığı yerde gri bir parça var.Ona 2 adet saplama giriyor.Onlar kırılmıştı.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı gooner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 bin kilometre civarlarında oldu.Egzozun silinidire bağlandığı yerde gri bir parça var.Ona 2 adet saplama giriyor.Onlar kırılmıştı.
    Geçmiş olsun hocam, kendi motorumdan bakmadım ama birazcık açıkta duruyor sanki; egzozlar manifolttan yerine tam oturmadıysa ve usta şimdi tam oturttuysa sesinin güzel olmasının sebebi o açıklıktır. Motorun orjinal halinde ses yok. Yalnız bu alt egzoz olayı bir çoğunuzda oldu mu? Ben motoru 2015 Ocak'ta 2. sahibi olarak aldım 2014 Ağustos çıkışlıydı, 5.000km'de aldım şimdi 19.000'de, ben öyle bir sorun yaşamadım henüz. Bahsettiğin, manifolttan tutan vidaların kırılması bana çok normal gelmiyor, dediğim gibi yeteri kadar sıkılmadığı için olabilir.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250

atik216, exhell, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    ooo maşallah polo çok güzel görünüyor.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo maşallah polo çok güzel görünüyor.
    Seninki daha güzel olur umarım

Bu arada lastik sibobu ve altındaki parça değişti, ön lastik iniyordu, lastikçi 30 TL aldı, çok oldu:(

Egzoz saplamasının orada ön için belki serçe parmağım kadar bir boşluk, arkada ise daha az var, acaba oraları sıksak saplamaları kırarmıyız

Daelim daystar konusundan gördüm, palet tipi arka artçı ayaklığı ve ön koruma demirine onlardan düşünüyorum, satıcının gönderdiği fotoları birazdan koyucam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Koruma demiri için açısı ayarlanabilir olarak imal edecek, almak isteyen varsa toplu alım ile fiyatı indirebiliriz.

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Polo çok güzel kazasız belasız inşallah bütün arkadaşlara.egzos saplamaları gevşekmiş gerçekten sıktım biraz iki tur kadar döndü somunlar. Aksesuar iyi ama sadelikten yanayım. Kask derdi olmasa arka çantayı sökecem. Polo hava filtresi nasıl performans ve ses açısından.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Hava filitresi çok ses çıkarıyor, özellikle devir yüksek olunca, çıkarıcam galiba

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Ön egzoz saplamalarını çıkartıp civata ile sonuna kadar sıktım ve ses inceldi.Arkada da açıklık var.Orayı da sonuna kadar sıkmayayım madem yoksa motordan hiç ses gelmeyecek.Acaba ön civataları biraz boşaltsam ses eskisi gibi olur mu ? Benim bunu egzozu açan ustaya götürmem gerek sanırım.Sesin incelmesi canımı sıkıyor.Bu saplamalar dayanıksız arkadaşlar.Çapı küçük zaten.Malesef hepinizde kırılma riski var..

polo34 motoruna çok iyi bakmışsın gıcır gıcır.Ayrıca ne çok aksesuar almışsın öyle.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı gooner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Ön egzoz saplamalarını çıkartıp civata ile sonuna kadar sıktım ve ses inceldi.Arkada da açıklık var.Orayı da sonuna kadar sıkmayayım madem yoksa motordan hiç ses gelmeyecek.Acaba ön civataları biraz boşaltsam ses eskisi gibi olur mu ? Benim bunu egzozu açan ustaya götürmem gerek sanırım.Sesin incelmesi canımı sıkıyor.Bu saplamalar dayanıksız arkadaşlar.Çapı küçük zaten.Malesef hepinizde kırılma riski var..

polo34 motoruna çok iyi bakmışsın gıcır gıcır.Ayrıca ne çok aksesuar almışsın öyle.
    o saplamaların belirli bir torku vs yoktur umarım ya da belirli bir sıkılıkta olma şartı, bir ustama danışmak isterim...

motorla nikah kıydık biz, uzunca bir süre beraberiz Allah bir mani çıkarmazsa

gidişi en sonunda istediğim gibi oldu, ancak yine de asfalt dışı yollardaki konfor rahatsızlığı bazen canımı sıkıyor, eski motor supermoto olunca ondaki amortisörleri arıyorum, 250cc enduro bir tek mondial rx3'de var, o da bana göre sm gibi epey yüksek gelir, paradoks oldu
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Polo34 sende dijital kadran vardı, takacaktın. Ne oldu o?
    Ayrıca iki silindirin ortasına gelen parlak yuvarlak nedir?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ustam dijital hız göstergesi ve devir saatini uyduramam dedi, elimde kaldı, çok ses çıkarıyor diye kn hava filitresini de çıkarıcam, parlak yuvarlak orası boş kalmasın diye süs, Sl200'ün parçası

Polo34 abi bana özelden ulaşabilir misin? sakıncası olmazsa eğer sana sorucaklarım var aksesuarlarla ilgili birde o palet ayaklık hakkında bilgilendireyim seni göründüğü gibi değil çünkü..

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Sor buradan arkadaşım, gizlimiz saklımız yok

Palet ayaklıktaki problem nedir? Kimden satın aldın, sorun nedir?

Abi benim motorda batwing var, içi boş olduğundan görüntü içeriden kötü güzüküyo yani gidona usb, çakmaklık, müzik çalar, suluk tarzı kullanışlık parçalar takıcamda, sendeki müzik çaların tipi falan hoş gözüküyo bana detaylı fotoğraflar lazım birde nerden aldığın falan bunları sorucam. Palet ayaklık konusunda da ben aldım pişman oldum o yüzden takmıyorum, fotoğraflarda ki gibi bi işçilik gelmedi bana ve bana gelen parçayı burda 10-15 liraya maledebilirmişim detaylı göremediğimden fotoğraflarda. O yüzden dedim alıcaksanız bana gelen parçanın fotoğraflarını gönderebilirim..

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler