Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    maximum hızı ve rahat çıktığı hız nedi acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

daha kullanan olmamış heralde

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bunu kullanan yokmu hacılar max hız uzun yoll deneyımı 185 boy uzun bacaga oturusu nasıldır gişi durusu nedir ne değildir

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    ula kimse yok mu şu alete binen,test eden falan

Sayıları pek yoktur diye düşünüyorum. Ben bile dükkanın birinde bi kere denk geldim bu modele.

Motosikleti
    rtr 150 gri
    Sevgili arkadaslar bir Rks 250 cc crusier kullanicisi olarak bu motosiklet kesinlikle ve kesinlikle cin mallariyla kiyaslanmamalidir muhteşem bir motosiklet titresimsiz çok çok az yakiyor ve kullananlar bilir hizlanmasi mükemmel ve atik YBR cbf gibi motorlardan ilk kalkista ve son hix olarak ustun fakat şehir içinde hantal eksi yönü ise bir japon olmadigi için bence her 2000 de bir muhakkak yağ ve filtreleri değiştirmek gerekmekte lastikleri değiştirmekte yarar var artci olarak esinle beraber kullanıyorum çok rahat oldugunu söyledi stabil 90- 100 km hizda stabil gidebiliyorsunuz titreşim bu hizlarda yok denecek kadar ve çok gösterişli motosiklet bakan bir daha bakiyor. Neden fazla yok bu motorlardan çünkü alan satmak istemiyor sakin bu motoru kullanmadan yorum yapmayin

motor keeway land cruiser250 ile aynı adını değiştirip yeniden piyasaya sürmüşler land cruiser 250 şuan benim kullandığım motordur gayet kaliteli ve iyi bir motor tabiki mükemmel birşey beklemeyin ama çin malı cruiserler ile kıyaslamakta çok saçma olur mct250-seyhan250-jl 250-tiger250 gibi motorların yanından basar geçer görünüş olarak gv250 gibi heybetli olsada kalitesi gv250 kadar değil maalesef

erdebora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Cümleten Selamun aleyküm hayırlı akşamlar arkadaşlar.Ben Ürgüpten Erdem Rks cruiser 250 kullanıcısıyım. bi çok arkadaşımız bu motoru merak etmiş almak istemiş soruları olmuş. Elimden geldiğince tecrübelerimi deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle motor sınıfının em kalıplı ve gösterişli motoru.Her ne kadar 17 hp yüksek bi güce sahip olmasada torku gayet güzel. çekiş konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız. vibrasyon konusuna gelince düşük devirlerde cok az olan vibrasyon 6 bin 7 bin devirde kendini belli ediyor. neticede yarış motoru değil 6 bin devir bence yeterli en son hız olarak 140 gördüm daha giderdi eminim ama denemek amaçlıda olsa hıza karşıyım. lastikleri değiştirmek en iyisi virazlarda iyi değil. 120 90 16 olan lastik ölçüleri genişletmeye musait. 180 90 16 yi alacak kadar boşluk bırakılmış. frenler ön arka disk ve gayet tatmin edici. ön amartisör gayet kondisyonlu lakin alınır alınmaz arka amartisörün ayarlanması lazım. elcikler sinyal kolu kumandaları gayet şık ve kaliteli kullanılan malzeme bi japon kadar olmasada verdiğiniz paraya değiyor. eksik olarak gördüklerim devir göstergesi yok. vites sayacı yok ve benzin deposu şamandırasında kıronik bir ağarza var. hepsi böyle lamba sönmüyor ama inanın 8 lt ile dolan depoı size benzinliği unutturuyor sesi yerinde ama ben eksozları yarım açtırdım. 4 er delik yaptırdım şuan gök gürültüsü gibi kalitesiz gelen tek parca arka çantalar. iğrenc duruyordu söktüm. honda shadow 750 çantaları takdırdım. kornası çok kısık güzel bir korna şart onuda aldım f1 kornası olarak.arka stoplar zayıf 20 tl ye çakar lamba aldım. Sonuca gelecek olursa arkadaşlar. BU MOTOR ALINIR MI ?? bütün içtenliğimle sömylüyorum ALINIR. zerre pişman olmazsınız. olumsuzlukları illakı olacak 40 milyara honda almıyoruz neticede. üzerine 1 milyar kadar para harcarsanız hem kendizi hem motorunuzu full donanım sahibi edersiniz. Benim yaptırdıgım ekstraları saymak isterim. birde unutmadan bu motora aksesuar bulmak cok zor ben cok uğrastım o yuzden yenı alacak olanlar şanslı
    ekstralar:
    yan çantalar(shadow 750 orj.):200tl
    arka sisi bar: 250 tl
    ön koruma demiri : 250tl
    sis farı ve bağlantı demiri : 100tl
    lastiklere beyaz yanak: 20tl
    sibop kapakları : 20tl
    plakalık ve özel vidalar 30tl
    stop çakar lamba: 20tl
    korna 30tl
    on sosis çanta 50tl
    ALdığım ürünler en kaliteli olanı çıft kat krom kaplama hepsinin daha makul olanlarıda vardı ben bunları tercih ettim. şuan değişmesi gereken tek şey lastıikler onun içinde yazı bekliyorum
    Bu motor hakkında bütün sorularınızı ve sorunlarınızı paylaşa bilirsiniz arkadaşlkar.
    aramak isteyen olursa 0536 898 88 90 ulaşa bilirsiniz.
    Saygılar.
    dip not: yazım hatalarım var ise şimdiden özür dilerim.
    polo34, İlker41 ve Salvation bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    as hocam eline sağlık.yalovadayım. bizim sokakta var bir tane. gözüme çok büyük gelmedi bir abi sakarya da satıyor 5500e 2013 model 4000 de. temiz bakmış belli. binemiyor satıyor. 5 e bırakacak gibi. aklımda çok soru işareti var. malzeme kalitesi gücü vs. titreşim 6 bin devirde oluyor demişsin. yani zaten rutin kullanımda o devirlere çıkmıyorz ama merak ettiğim uzun yol 110 la giderken titreşimin olup olmaması. gv 250 de 120 ile giderken tık yok. bunda merak ediyorum. titreşim bir harley değil ki. bu çinlileri öldürüyor. sokaktaki motosikleti gidip yakından bakacağım iyice inceleyim olmadı o makineyi alayım diyorum ne dersin yorumlarınız çok onemli. (evet 17 hp biraz düşük geliyor kulağa binmek lazım)

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Dr Ferhat kardeşim. Sorunları Tek Tek cevaplamaya çalışacağım.
    -Büyüklük konusu olarak fat boy tarzı dediğimiz kaslı motorlardan küçük lakin bir cok 250 cc motordan yapılı durduğuna eminim.
    -5.500 Tl 2013 model için güzel rakam. 5.000 tl Harika olur çünki motor piyasası baya yüklseldi. Şuan sıfır alsan sigorta-ruhsat vs 8500 ü bulur. umarım ilk 1.000 km bakımlarını düzenli yapmıştır. Yatması kalkması vs bunları iyi araştır.
    -Malzeme kalitesi olarak ben bi kusur bulamadım. Elbet bi honda kawasaki harley kadar kaliteli birşey bekleme ama seni yormayacak yarı yolda bırakmayacak bi ürün bundan emin ol.
    -Ben hergün düzenli olarak biniyorum günlük 50 km yolum var. 120 ile gidip geliyorum gayet memnunum. titreşim yada sallama söz konusu değil. 120 üstünde titreşim var lakin bu motor hiz için üretilmemiş buda gayet tatmin edici bi rakam bence.
    -çin mnalı bir motor ile kıyaslanmayacak bir motor. Her güzelliğin bir kusuru var elbet lakin bu motor çin menşai motorlar ile kıyas edilemez emin ol.
    ---Son olarak eğer benim fikrimi soracak olursan bir kullanıcı olarak. günümüzde bi çok çin malı (250cc) chopperler için en aşşa 3.000 tl para isteniyor. yaktığı yakıt titreşimi bi yana insana güven vermiyor. parçası ucuz oluyor ama uzun süre dayanmıyor. ilk aldığım zaman benimde aklımda bu sorular vardı. Gönül rahatlığı ile ala bilirsin. 5.000 e alırsan zamanla yapacağın 1.000 tl lik bi harcama ile hem güzel görünüşlü hem sağlam bir motora sahip olursun. Sonuc olarak al derim ben kardeşim ama almadan önce mutlak bu işten anlayan sağlam bir ustaya göster. umarım yardımcı ola bilmişimdir.Hayırlı akşamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

unutmadan ilave etmeliyim ki ben 120 kiloyum ve 120 km hızı bu kilom ile görüyorum 2 kişi diye biliriz biz buna .)

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    eline sağlık hocam almayı düşünüyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-4000-km-sorunsuz-132614135/detay bu ilan bahsettiim.

al satçı değilim isteklerimi karşılar düzeyde. konuşup anlaşırsak burda paylaşacağım. kimsede yok maşallah yanıtların tatmin edici. hayırlı akşamlar..

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    İnşallah hayırlısı ise alırsın kardeşim. 5.000 tl ye verir diye tahmin ediyorum. Haklısın pek kullanan olmadığı için burda yazanıda yok. Rica ederim. Lakin 4. ressimde motor bloğunun üstündeki izleri anlayamadım bana çamur gibi geldi ama orda çamurun ne işi olacak motora güzelce baktır kardeşim. seninde burda motor hakkında yorumlarını en kısa zamanda bekliyoruz inşallah.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    çamurdur inşallah gidip göreceğiz ilan epeydir var. bakalım hocam.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    İlk sayfadan itibaren yapılan yorumlara bakıyorum. motoru görmeden binmeden sadece resimleri ve acıklamsı ile yorum yapan o kadar arkadaş olmuş ki... Rica ediyorum arkadaşlar bilinçli bi sekilde yorum yapalım. Binmediğiniz görmediğiniz bişey için yorum yapmak doğru olmaz. kimi çin malları ile bir tutmuş kimisi başka motorlara benzetmiş yapmayın lütfen. Arama motorları üzerinde rks cruiser 250 nasıl yazınca yanlızca bizim sitemiz çıkıyor. insanları yanlış bilgilendirmeyelim. Konuya girip okuyan arkadaşlar yazılarıma baka bilir. cruiser 250 hakkında istediklerini sora bilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

İnşallah bende öyle tahmin ediyorum. ilanın uzun süredir kalması normal çünki insanlar denenmemiş duyulmamış bir marka almaktan çekiniyor. bi gv 250 kadar olmasada bi kaç sene sonra tutulan bir cruiser olacağından eminim. korkuluk demiri arka sisibar gibi ihtiyaçların olurda bulamazsan bana ulaşa bilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

bu arada motor bölümüne su değdirme bi çok muşul ve elektronik aksam olduğu için zarar vere bilirsin. sadece hafif ıslak bezle sil. motor soğuduktan sonra.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    ERDEM HOCA SENİN PAYLAŞIMLARIN TECRÜBELERİN OLMASA TIK YOK FORUMDA. BU ESKİ ÇİN MALLARININ BERBATLIĞI YÜZÜDNDEN BENCE YANAŞMIYOR İNSANLAR. BU MAKİNE TABİ BİR TİGER 250, MCT 250 DEĞİL. KULLANANLAR ARTAR İNŞ DA BURDA BİR FORUM ÇEVİRİRİZ. BU ARADA BU YENİ MODELLER (SENİNKİ DE DAHİL) ENJEKSİYONLU. ESKİ LAND CRUİSER 250 LER KARBÜRATÖRLÜ ONLAR 20 HP, BU RKSLER 17.5 HP DİYE GEÇİYOR.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    insanlar yardımcı olmayı pek sevmiyor sanırım inşallah biz burda bu sorunu çözücez. enjeksiyon çok büyük bir avantaj haklısın.bu gün motorun bütün aksesuarını tamamladım en yakın zamanda paylaşıcam inşallah.
    YAŞAMAK İÇİN SÜR ,SÜRMEK İÇİN YAŞA

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    harikasın sabırsızlıkla bekliyoruz ben regal raptorun bu makineden daha sağlam ıolduğunu düşünmüüyorum.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Regal reptorla bence alakası yok ben 250 raptorda kullandım. bu fiyeta alına bilecek en sağlam makina bu bence. 0 olarakda 2. el olarakda. üzerine aksesuarları takınca bambaşka bir motor oldu bakan bidaha bakıyor

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    ÜSTAT HANGİ MODELİNİ KULLANDIN VE BU BÜYÜK FARKLARI BİRAZ ANLATIR MISIN. İVME, TİTREŞİM, YAKIT, PERFORMANS VS.. BİR DERLEME YAPSAN BURADA BÜYÜK PAYLAŞIM OLUR. BU ARADA BENİM SATICI İLE KONUŞTUM ZATEN MOTOR ATIL DURUYOR BEKLETİYOR. İŞLERİMİ YOLUNA KOYAYIM YOLA ÇIKACAĞIM.MOTOSİKLETİN KAZASIZ TERTEMİZ OLDUĞUNU ANLATTI.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    regal raptor DD 250E-9B modelini kullandım.40tl lik benzin ile 320km yol yaptım enjeksiyonsuz olması bi yana titreşim cok fazlaydı. 120 gçrdüm ama motor baya kastı kendını uzun sure dayanamadı o hıza. bence kacırma yoksa üzülürsün bu işler paraya bakar en yakın zamanda al o kadar temiz diyorsa eğer tabi bi ustaya göstererek mutlaka. herkez biliyorki regal raptor çin malı. aslında şuda bir gercek çin mallarının hepsi aynımı hayır. neticede ordada sınıf sınıf çin malı var 1. kalitede var 10. kalitede. biz türkiyede genelde 10. sınıf kullanıyoruz. doğru düzgün 1. 2. kalite yok nedeni ise çin mallarına güven olmayışı. hani bi laf vardır ya adı çıkmış dokuza inmez sekize diye. çin malı bu ata sözünü çok güzel karşilıyor. üzerinde made in chaina yazınca insanlar korkuyor. Ragal raptor en kaliteside değil en kalitesizide orta seviyelerde olan bir motosiklet. parcası ucuz ama ucuz etin yahnisi ne kadar yenir tartışılır. şuan binilecek bi regal 0 km 8.000 2. el 5 6 bin lira ben bunun yerine rks 250 cruiser i tercih ederim ettimde bu seçimi yaparken 2 motoruda kullanma şansım oldu bu büyük bi avantajdı. uzun yol olsun yakıt konusu hız ve konfor rks yi tercih etmemdeki başlıca etkenlerdir. en önemlisi tipi rks tam bir fat bot tarzı heleki aksesuarları takınca resimleri paylaşmak istedim ama telefonu bağlayamadım pc ye en yakınca zamanda pc ye atıp paylaşıcam ve herkez gercek ve tam anlamı ile yapılan bi rks cruiser 250 görecek inşallah.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler