Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

RKS Jaguar 100 Cup Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    derdertu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugun 2000 bakıma soktum castrol yağ attırdım debriaj ayarı benzin depo kapağı degişimi genel kontrol 40 lira bakım ücreti normal sartlarda yagı o marka attırmassan 25 lira bakım ücreti bu motorlarda sorun yasamassın şu an bakım öncesi 92 krş yakıyor bu bakım sonrası 80 krş a kadar düşecek
    emre48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herkese iyi günler Jaguar 100 cup almayı düşünüyorum.engine sistem motorun seyir halinde giderken belli hızı geçtikten sonra olan titreşimi engelliyor,yoksa vites geçerken olan titreşimi engelliyor.Bunu öğrenmek istiyorum.Yoksa bütün cup motorların sıkıntısı belli hızı geçtikten sonra lastiklerin balansı olmadığından olan sıkıntımı.Teşekkürler

iyi günler bende bu motordan almayı düşünüyorum iyi diyorlar fakat bazıları çin malı diyor bazıları japon yetkili satıcısıda bana alman malı dedı bilginiz varsa paylaşırmısınız.birde güvenilir bi site warmı bilgi alabileceğimiz facebook adreside olur . bide video cekme imkanınız olursa sewinirim jaguar tanıtırsanız teşekkür ederım iyi günler

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Selamlar. Diğer cublara oranla daha kaliteli bir motor bende 2.el olarak aldım ve alırken çok araştırdım.. Motorda ben titreşim hissetmedim(balance engine özelliği var) ve yağını suyunu eksik etmezsen bir sorun çıkarmaz. Rks markasınıda araştırabilirsin yurtdışında Rkv etiketiyle satış yapıyor ve keeway ile bağlantısı olan bir firma Türkiye ithalatınıda Küba Motor gerçekleştiriyor. Web sitesi yeterli olmasada servis ve bayi adreslerinde Küba Motorun servisi ve bayilerini görebilirsin,ayrıca cublarda parça sıkıntısı çekmezsin ayrıca parçası çok ucuz. Biz genelde iki kişi kullanıyoruz ve genelde dağ bayır gezdik ben 95 artçım 50 kilo bir yokuşta dahi sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum. Unutmadan kaskını,montunu ihmal etme 100cc diye küçümsüyorlar genelde .. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana uzun lafın kısası alınacak bir cub modeli

Özkan_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkeze selamlar..
    bu motoru bende çok araştırdım fakat elle tutulur bir bilgiye rastlamadım sadece bu sitede sizlerin yapmış olduğu yorumlardan faydalandım..
    fakat malesef motorsiklet tam olarak istediğim gibi çıkmadı ..
    nedenlerini şöyle sıralıyayım..
    1.motorsiklette vibrasyon yok demişsiniz var gidon da vibrasyon hissedilmiyor ama ayak basaklarında var rahatsız edicimi fazla değil..
    2.ön çamurlukta bulunan reflektörlerin vida boyları çok uzun tutulduğu için maşa çalışma esnasında bu vidalar maşa ayaklarını çizdi bende vida ve civatayı taşlayarak kısaltma yaptım..
    3.bazı karenajlar tam yerlerine oturmuyor özellikle sele altı bagaj kilit deliği karenaj kaydığı için anahtar dahi girmiyordu müdahele ettim..
    4.sele aşırı sert..
    5.arka süspansiyonlardan sürekli ses geliyor bu beni rahatsız ediyor..
    6.2.vitesten 1. vitese atarken bazen tek seferde geçmiyor bu dediğim hareket halindeyken değil durduğum zaman vitesi küçültmek için vites geçişlerinde..
    7.benzin göstergesi çeyrek depo tüketmeme rağmen depo en alt seviyeyi gösteriyor..
    bunlar bazı ufak tefek olumsuz yönleri bunun yanında güzel yönleride var muhakkak..
    yakıta gelelim 2 kişi sürekli motoru tam gaz kullandım 100km yakıt tüketimi 107krş..
    normal kullanım tek kişi 88krş..
    motosiklet topspeed bayır aşağı 120km limitöre girmedi.. wave 110 120km limitöre giriyor..
    dağlık alanda 2 kişi ben 85kg arkadaşım 90kg 2 adette 20 lt su toprak ve bozuk yol bizi taşıdı..
    çok kıvrak bir motor..
    elimin altından küçük büyük çok motor geçti söyleyeceğim şu ki bu paraya alınabilecek motor daha ne diyeyim...
    çoğu cup motora göre daha kaliteli duruyor hatta wave 110 un yanında bile neredeyse ondan yakışıklı ve kaliteli duruyor desem yalan olmas :o)

Alıntı Özkan_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar..
    bu motoru bende çok araştırdım fakat elle tutulur bir bilgiye rastlamadım sadece bu sitede sizlerin yapmış olduğu yorumlardan faydalandım..
    fakat malesef motorsiklet tam olarak istediğim gibi çıkmadı ..
    nedenlerini şöyle sıralıyayım..
    1.motorsiklette vibrasyon yok demişsiniz var gidon da vibrasyon hissedilmiyor ama ayak basaklarında var rahatsız edicimi fazla değil..
    2.ön çamurlukta bulunan reflektörlerin vida boyları çok uzun tutulduğu için maşa çalışma esnasında bu vidalar maşa ayaklarını çizdi bende vida ve civatayı taşlayarak kısaltma yaptım..
    3.bazı karenajlar tam yerlerine oturmuyor özellikle sele altı bagaj kilit deliği karenaj kaydığı için anahtar dahi girmiyordu müdahele ettim..
    4.sele aşırı sert..
    5.arka süspansiyonlardan sürekli ses geliyor bu beni rahatsız ediyor..
    6.2.vitesten 1. vitese atarken bazen tek seferde geçmiyor bu dediğim hareket halindeyken değil durduğum zaman vitesi küçültmek için vites geçişlerinde..
    7.benzin göstergesi çeyrek depo tüketmeme rağmen depo en alt seviyeyi gösteriyor..
    bunlar bazı ufak tefek olumsuz yönleri bunun yanında güzel yönleride var muhakkak..
    yakıta gelelim 2 kişi sürekli motoru tam gaz kullandım 100km yakıt tüketimi 107krş..
    normal kullanım tek kişi 88krş..
    motosiklet topspeed bayır aşağı 120km limitöre girmedi.. wave 110 120km limitöre giriyor..
    dağlık alanda 2 kişi ben 85kg arkadaşım 90kg 2 adette 20 lt su toprak ve bozuk yol bizi taşıdı..
    çok kıvrak bir motor..
    elimin altından küçük büyük çok motor geçti söyleyeceğim şu ki bu paraya alınabilecek motor daha ne diyeyim...
    çoğu cup motora göree daha kaliteli duruyor hatta wave 110 un yanında bile neredeyse ondan yakışıklı ve kaliteli duruyor desem yalan olmas :o)

sorunlarınıza sorularınıza nacizanw cevaplr
    1 soruya tamamen evet diyorum sadece devri astığında bu sorun var
    2 soruya cevap bende bu sorun yok
    3 sorun buda bende olmadı
    4 e gelince butun gun 14 saat üzerindeyim kabamda agrı olmuyor
    5 buda bende hiç yok
    6 tamamen katılıyorumn
    7 benzin göstergesine güvenme 150 km de bir benzin al yeter :( benzin olayın mukemmel güzel ayarlanmış kıskandım

bu motorda yaga bakmana gerek yok eksiltemessin sadece hava filtresini 3000 de bir değiştirin derim
    motoru kuba fabrikası imal ediyor alman falan değil bildiğin çin malı çin malı deyince affallamayın en kötu cup u bile parcalayamassınız iyilerdir yani
    illa cup olsun ondan alıcam dersenin kee 100 den sasmayın

lastiklere gelince evet ön teker ince kaçıyor az daha dişli olsa çok daha iyi olur şamyelli lastik nede olsa normal oda titreşim devrini şasırtmassan sıkıntı vermez

son olarak bakıma 2000 de bir giriyor buda ona bir artı katıyor

bu arada haftaya bakıma sokuyorum 4000 e 2000 de castrol attırdım yagı nedense anlam veremediğim benzin artışı oldu yakmaya başladı bujidenmi yoksa yagımı sevmedi bilmem buyuk ihtimal sevmedi usta castrol bu yahu dedi ama fabrika benim yagımı kullan der onu attırcam bu sefer deneme yanılma yöntemi bız yasayalım yazalımda yararımız olsun
    TÜRK OĞLU TÜRK

senin motorunu çok merak ettim doğrusu Bursa da yaşıyorsan şayet motorunu görmek isterim_?

Alıntı Özkan_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motorunu çok merak ettim doğrusu Bursa da yaşıyorsan şayet motorunu görmek isterim_?

resimlerini her açıdan ayrıntısıylan yakın plan olarak çekip atayım sana mail adresini gönderirsen
    TÜRK OĞLU TÜRK

Alıntı derdertu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerini her açıdan ayrıntısıylan yakın plan olarak çekip atayım sana mail adresini gönderirsen
    resime gerek yok ben 2 tane daha jaguar 100 sahibi bulup motorlarını inceleme ve tanışma fırsatı buldum aynı bahsettiğim sorunlar o motorlardada mevcut onun dışında onlarda benim gibi motorlarından memnunlar...

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Evet bazı sorunlara katılıyorum.Benzin göstergesine hiç güven olmuyor depoyu doldursan dahi hemen yarıya inebilme yeteneğine sahip,seleden bir şikayetim yok,arka süspansiyonlardan ses gelmesine katılıyorum aynı sorun bende de mevcut, durduğunuz zaman 2.vitesten 1.vitese atarken geçişde sıkıntı var evet motoru biraz öne dogru hareket ettirdiğinizde geçiyor.. Bu sorunları fiyatına göre kabul edilir buluyorum genel anlamda motordan memnunum

bende arka süspansiyondan ses gelmedi hiç sadece balatalar soğukken ilk 5 10 dakika asırı derecede ses yapıp kitleme yapıyordu dun bakıma soktum balataların tozunu temizlettim o sorunda kalmadı allta 2 hortum değişti çürümüş 4000 km de nasıl çürüyorsa bunlar dışında sorunlar hemen hemen herkezin aynısı bu arada ŞİRKET BAKIM KM ZAMANLARINI DEĞİŞTİRMİŞ 500 750 ARASI 1750 2000 ARASI ARAYA 3000 3250 KM Yİ KOYMUŞ 4250 4500 KM YE ÇIKMIŞ 5500 5750 KM 6750 7000KM 8000 8250KM OLMUŞ BİLGİLERİNİZE ayrıca şirket costrol yaga geciş yapmış istanbulda olanlar için bakım yeri olarak yakınsa küçükyalı servisi derim hakkını veriyorlar illa su değişecek bu değişecek dertleri yok ne gerekiyorsa o kısacası esnaf adamlar birde hep bahsettiğim fazla yakma sorunu benzinden kaynaklanıyor oda sonuçlandı motor benzin seciyor nasıl olur demeyin oluyor bende bişii anlamadım sanıyorum 95 oktan 97 oktan olayı shelden aldım 97 oktan 160 km 15 tl lukoilden 95 oktan 120 km 15 tl ufacık depoda buyuk rakam
    TÜRK OĞLU TÜRK

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    benim motor 7000 km'yi devirdi,servise yakın olmadığım için civardaki tamirciler aracılığı ile işimi görüyorum.. buji ve yağ değişimi yaptım birde arka freni kullandığımda ses geliyor sanırım fren balatalarında bir sıkıntı var..

balatalar kurum atıyor kısacası söktür temizlet bir sıkıntı kalmaz temizletirken birde bitikmi baktır sanırım bitmişde olabilir
    TÜRK OĞLU TÜRK

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Bilemiyorum.. Baktırdıktan sonra yazarım sonucu

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Motorun bazı kısımların boya atıyor hafif hafif solmalar mevcut sizde de aynı durum var mı ? Ya da önüne nasıl geçebiliriz ?

4000deki motordakiler sele altı bağlantı demiri paslı yan siyah demirler paslı motor ve boya ilk günkü gibi
    TÜRK OĞLU TÜRK

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    benzin depo kapağı contasında gevşeme var burda ki motorcularda buna uygun depo kapağı yokmuş acaba bildiğiniz uyan depo kapağı var mı ?

ben 5 lira verdim yeni kapak aldım ama akma ucma derdi bitmedi bende aldıgım yeni kapagın contasını eski kapagın contasının üzerine geçi,rdim çift conta olayı yani sıkıntımı vardı oda neki
    TÜRK OĞLU TÜRK

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Bende öyle birşey yapmak zorunda kalacağım bu gidişle :D yeni depo kapağı olarak yine aynısından mı aldınız yoksa farklı model mi ?

farklı verdiler ;)
    TÜRK OĞLU TÜRK

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler