Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence hoş bir motor. Özellikle bakır rengi amortisör kolları çok güzel olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim, laptopum bozuldu, hastalandim, uzerine Kambocya gezisi cikti, son olarak ta turkiyede cikan zorunlu saglik sigortasi sebebiyle ceza yemisim zaman su gibi akti
    Üzerimden kamyon geçti... diye okudum Sanırım siz cümleye olumsuz başlayınca bende de günün yorgunluğu olunca... Neyse Geçmiş olsun. Zaman harbiden çabuk geçiyor bu arada

Aletin fiyatı biraz fazla değil mi? 5700
    #sürenadam

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ismi çok itici,şahsen ben titanic isimli bir motosiklet almak istemem,sanki verilen paralar batığa gidiyormuş hissi veriyor insana )
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bunca zaman Macaristan'da yaşadım Rks diye motor ne gördüm ne işittim Macar'ın bir salamı ve kızları meşhur pek bi numarası yok ha bi de ikarusları var
    Kuvvetle ihtimal çin menşeyli,iyimser olursam hint,tayvan vs olabilir.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    yeni piyasaya giren bi motor olarak ( yeni diyorum ilk burda forumda gordum) bence pahalı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismi çok itici,şahsen ben titanic isimli bir motosiklet almak istemem,sanki verilen paralar batığa gidiyormuş hissi veriyor insana )
    RKS aslında Keeway motosikletin bu modelinin asıl adı ama Kuba'daki abiler RKS'yi marka ismi olarak alıp bu modele de titanic ismini vermişler. Acaba bu model ismiyle keeway motorları getirip sonra distribütörlüğü bırakan firmaya gönderme mi yapıyolar doğrusu bilemedim
    http://www.keewaymotor.com/motor_rks.html
    Bu da keeway'in sitesi ve RKS model motosikletleri.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Fiyatı bence de pahalı.İlerleyen zamanlarda görürüz inşallah nasıl bişey olduğunu

uğursakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    yakın arkadaşım bayiliğini almış kore malı olduğunu söylediler

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    rks motor bayii benim çok yakın bir abim..bu motor Tr de bu isimle satılmakta..asıl menşei keeway dir...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bugün Ankara daki bayiye gittim.

Sahibi Sedat abi ile 2 yıllık tanışmışlığımız var. Kendisine kırmızı bir 200 lük almış. yani bu motoru.

motor kendisinin olunca direk istedim anahtarı. baktım anahtarlıkta "keeway" logosu ve yazısı. Motorun üstünde de keeway logosu vardı. Benzin deposunda sadece rks yazıyor.

neyse.

çalıştırdım, orasına burasına baktım gayet kaliteli bir motora benziyor. seside gayet tok geldi. diğer 125 - 150 liklerin sesine benzemiyo.

Motor hava soğutmalı ama radyator vardı. Dikkatlice baktım evet bildiğiniz radyatör. Fanı yok ve sitede de hava soğutma yazınca kıllanmıştım. özellikle sordum "radyatör o" dedi Sedat abi. Ayrıca enjeksiyon değil karbüratörlü bi model.

neyse bir kaç km kullandım;

başka vitesli kullanmamıştım daha önce ama kalkış olsun, trafikte ani hızlanmalar olsun hiç sorun olmadı yada nazlanarak hareket etmiyordu.

Sürüş karakteristiği gayet güzel.
    Oturuş pozisyonu rahat.
    Ön fren iyi, Arkada disk fren var, kitledim bir iki kere arkayı ( o da benim 150 MR den kampana frenden kalma alışkanlığıma verdim. )
    Tasarım sitede göründüğü kadar basit ve cılız değil.
    Kalite hakkında çok birşey diyemeyeceğim, genel görüntü malzeme kalitesi iyi duruyor.
    Dijital gösterge koymuşlar çok hoş duruyor. saat ve vites göstergesi mevcut. Ayrıca http://www.rksmotor.com.tr/products....otorcycle&id=1 burada görüleceği gibi motor yağlanma lambası var sanırım. ( tam olarak ne işe yaradığını bilen varsa yazarsa sevinirim )

bence tasarımda ve dizaynda şunlar biraz olmamış;
    1) arka süspansiyonlar ben burdayım diye bağırıyor. onun yerine ortaya tek süspansiyon koysalardı sport tasarımı tamamlamış olurdu.
    2) benzin depo kenar ( motora bakan ) kıvrımları hiç hoş durmuyor. eski motorları andırıyor.

şuan kampanyada olduğunu ve ötv yi fabrikanın ödediğini söyledi.

ben sadece şehir içi geziyorum. pizzacı ayarında olmayan orta halli bir motosiklet bence. Fiyatı bu kadar yüksek olmasaydı belki almıştım
    beyaz renklisi var çok güzel duruyor. hatta resmini çektim koyarım bi ara ;)

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Çooookk pahalı çin malı 200 cc motor sonuçta fazla bi tipte yok benim mcx e benziyor ama 3500 tl olsa alırdım fazla etmez bana göre.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çooookk pahalı çin malı 200 cc motor sonuçta fazla bi tipte yok benim mcx e benziyor ama 3500 tl olsa alırdım fazla etmez bana göre.
    abi senin motordan var bende de. 150 MR. 10 400 km yol yaptım. huyunu suyunu biliyorum.

bu motora binden 1-2 km gezdim trafikte. hiç benimkini aratmadı açıkçası.

fiyat pahalı evt ama kalitesiz olduğunu zannetmiyorum

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

ilk 3 resimde hem rks 200 hemde kanuni phantom 180 var

bulmuşken çekeyim dedim

Kullanan arkadaşlar varsa Lütfen yorumlarını esirgemesinler.

Kaç km deler, neler yaşadılar ve 100 km de kaç litre yakıyor.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    düzeltme;

dijital göstergedeki mavi ışık uzun far içinmiş

artı

motordaki yağı soğutmak için korna nın orada ufak bir radyatör var.

normalde hava soğutmalı bir motor. şaşırdım.

aklıma takılan sorular;

1 ) Yağ soğutmak için radyatör kullanmanın amacı nedir ? neden 150 cc sınıfında ( istisnalar hariç ) böyle bir şeye ihtiyaç duyulmamış ?

2) 200 cc lik KARBÜRATÖRLÜ bir motor için Hava soğutma şehir içinde yeterli olur mu ? yoksa trafikte şişermi ? en az 1-2 yıl kullanım için motorun sağlığı açısından sıkıntı oluşturur mu ?

3) bu motor değilde diğer büyük motorlardaki motor yağlanma ışığının tam olarak amacı nedir ?

makseli rks nin külbütör dizaynı yanılmıyorsam aynı suzuki gn 250 lere benziyor.Bu durumun kötü bir tarafı var:külbütör kapağı aynı zamanda ekzantrik yatağı(rulman sız hat da bilezik siz.) ve hararet veya yağlama sorunlarında direk yatak aşındığından külbütör parçası nı ve vahimse ekzantrigi dahada vahimse tüm üst kafayı olduğu gibi değişmeniz gerekiyor sorundan kurtulmak için.Extra radyatör bu durumu yok etmek için düşünülmüş olabilir lakin termostad yoksa bu sefer kışın ısınmayan yağ olarak sos verebilir..200 CC lik bir motoru kullanan ehil ise trafikde sorun yaratmaz.Yağlama ışığı :yağ basıncı azaldığında iki sorun var demektir.Ya yağ bitti yada pompa bozuldu.Bir çeşit basınç müşürü gibi bir şey.Bu durumu haber vemeye sürücüyü uyarmaya yarıyor.
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @piranha dört cevaplar için teşekkür ederim.

benim gibi "külbütör" ün ne demek olduğunu bilmeyen ler tıklasın http://www.google.com.tr/search?hl=t...%C3%B6r%20wiki

yalnız "termostad yoksa bu sefer kışın ısınmayan yağ olarak sos verebilir" derken

yani; kışın bu yağ soğutma radyatörü, zaten soğuk olan yağı iyice soğuttuğundan sıkıntı meydana gelebilir, doğru mudur ?

ve birde son olarak; bu motor için hava soğutma yeterlimidir sizce şehir içi trafiğinde ?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Bu motoru alan - kullanan var mı ?

tecrübelerini paylaşabilir mi ?

yakıt - kalite vb...

yurtdışında stels flame 200 veya rkv 200 olarak geçiyor. ama çok fazla yabancı dil bilgim olmadığı için kalitesi hakkında birşeyler bulamadım

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Arkadaşlar bayi ile anlaştık. İnş. önümüzdeki ay için motorumu satıp bunu alıyorum. ÖTV İndiriminden faydalanmak için şimdiden ayırtıyorum

bundan Önceki motorum hakkında blog tutmuştum ( http://mondial150mr.blogspot.com/ ) RKS Titanic 200 hakkında da blog tutacağım inş. Bu da yeni bloğun adresi: http://rkstitanic200.blogspot.com

Bir sürü resim ve birde video ( http://www.youtube.com/watch?v=Pt687zKAwZs ) çektim. Birkaç KM de olsa deneme sürüşü yaptım.

şimdiye kadarki izlenimlerimi birazdan bloguma yazacağım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence bunun yağ soğutucusu silindir kafasına gelen havayı azaltmaktan başka işe yaramaz.

Motosikleti
    Rks Titanic 200

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler