Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Apricot Scooter Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Bu model hakkında ayrıntılı bilgi için www.kubamotor.com websitesini ziyaret ediniz.

Yetkili Satıcılar ve Fiyat Bilgisi için Tıklayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam arkadaşlar ben apricot125 kullanıcısıyım yaklaşık 8 aydır kullanıyorum bakım ve yağ degiştirme hariç servise gitmedim sağlam ve güçlü bir model yakıtta cimri 3 litre benzin ile 90-100 km gidiyor. 125'lik ama bir çok 150'lik modelden daha iyi alacak olan arkadaşlara tavsiye ederim. Apricot 125'in farkını Apricot 125 kullanınca anlarsınız.

valla güzel bi motor arkadaşım aldı şık bi görünüşü var kırmızı rengi hoş duruyor anlatmakla olmaz motoru deneyin derim o zaman ne demek istediğimi anlarsınız gerçi kullandıktan sonra karar veririsiniz ama almak isteyen arladaslar varsa da tavsiye ederim

Selam arkadaşlar,
    Dün bir Apricot 125 alarak aranıza katılmış bulunuyorum
    İlk gün itibariyle beni fazlasıyla tatmin etti diyebilirim. Seri atak ve hızlı. Hafif dokunma ile 70-80 e hemen dayanıyor. Yeni olduğundan yüklenmiyorum. titreme yok. 90 kg ağırlığım var ben üstünde iken rampaları falan adeta yutuyor.
    Kullanımı rahat, insanı yormuyor.
    Hız 50 km yi geçince eksozun sesi değişiyor, sanki biraz gürleşiyor. Rahatsız edici bir ses değil daha tok bir ses çıkmaya başlıyor. Sanki farklı bir eksoz devreye giriyormuş gibi, bunun nedenini tam anlayamadım.
    Yakıtı için henüz birşey söyliyemeyeceğim. Depoyu fulledim ilk gün 55 km yok yaptım, bakalım nekadar gidecek.
    Kısacası 1. gün sonunda hiç pişman olmadım, fiyat performans olarak fazlasıyla tatmin edici, üstelik sıfır almanın da bir rahatlığı, huzuru var.
    Şimdilik izlenimlerim bunlar, gelişme olursa tekrardan paylaşırım.

Şimdi yakıt konusunda da bilgi verebilirim;
    Şehir dışı 100 km de tam 2 lt yakıyor yani kilometrede 10 krş
    Şehir içinde ise bu rakam 12 krş a çıkıyor.
    Ve halen doğru seçim yaptığımı düşünüyorum, motor yeni olduğundan çok yüklenmek istemiyorum ama arada bastığım oluyor. Bugün 110 Km hızı gördüm.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    2 litre yakman imkansız. Ölçümünde kesinlikle hata var.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkansız değil...Çin'liler yapmış bir kere baksanıza adam gaza ufacık bir dokunmayla 70-80 yapıyormuş.......La motorun zaten gideri nekadar...epi-topu 7,5 beygir bişey
    The Power of The Dreams.

Depoyu fulledikten sonra 100 KM yol yaptım tekrar fulledim 2 lt benzin aldı.
    Aynı işlemi şehir içinde de yaptım.
    Bu arada Her aldığım benzini lt, TL ve km olarak not alıyorum. 1000 li km lere geldiğimde ortalama olarak daha net bir rakam verebilirim.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkansız değil...Çin'liler yapmış bir kere baksanıza adam gaza ufacık bir dokunmayla 70-80 yapıyormuş.......La motorun zaten gideri nekadar...epi-topu 7,5 beygir bişey
    dyavol-77 senin kadar olmasa da sana yakın bi gideri var... Zaten senin kadar olması mümkün değil... En baba gider sendedir mutlaka...
    Senin için videosunu göndereceğim... Çok yakında...

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı zodiax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Her aldığım benzini lt, TL ve km olarak not alıyorum. 1000 li km lere geldiğimde ortalama olarak daha net bir rakam verebilirim.

İddia gibi olmasın da Pazar günü veya hafta içi çıkalım birlikte 200 km gezelim mangal yapalım hatta gelirim dersen İznik köfteci Yusufa gidelim gelelim sen 2 litre yak 100 km de deponu fullerim + yemekler benden.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

İddia gibi olmasın da Pazar günü veya hafta içi çıkalım birlikte 200 km gezelim mangal yapalım hatta gelirim dersen İznik köfteci Yusufa gidelim gelelim sen 2 litre yak 100 km de deponu fullerim + yemekler benden.
    Bu dediklerini İzmir'de yapsak Zira ben İzmir'de oturuyorum... İstanbul civarında olsaydım seve seve gelirdim.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

dyavol-77 senin kadar olmasa da sana yakın bi gideri var... Zaten senin kadar olması mümkün değil... En baba gider sendedir mutlaka...
    Senin için videosunu göndereceğim... Çok yakında...
    Kardeş gider var gider var.... bende 600cc de var gerçekten gider bir de cb125 var gariban gider yok çünkü 10 beygir- bu küçük cc olayın mantığı az benzin-çok km....
    SEn bu gider olayına takma kafanı okadar....
    NOT: 600f'imin 1 vitesi cb125'in dip gazından daha hızlı(beygir gücü farkı)...10 hp-102 hp( 10. katından fazla)....
    Ayrıca videonu da sabırsılıkla bekliyorum belki bakarsın ( grçekten iyi giyorsa cb 125'i satıp senin ^^APRİCOT'TAN alabilirim...
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca videonu da sabırsılıkla bekliyorum belki bakarsın ( grçekten iyi giyorsa cb 125'i satıp senin ^^APRİCOT'TAN alabilirim...
    İşte video Aslı net ama youtube a yükleyince görüntü kalitesini düşüyor. Arada durdurup bakınca rakamlar daha net gözüküyor.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    İşte video Aslı net ama youtube a yükleyince görüntü kalitesini düşüyor. Arada durdurup bakınca rakamlar daha net gözüküyor.
    http://youtu.be/AX0N6r1IlAA
    Paylaşım için teşekkürler....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    kuba apricot 125
    Selam arkadaslar adim ünal istanbulda yasiyorum bu motoru ise gidip gelmek icin aldim alali on gun oldu 300 km ye yaklastim arkadasin dedigi gibi duz yolda 110 km hizi geciyo 120 yaklasti hemen gazi kestim rodajfa oldugu icinrampada rahat iki kisiyle 70 le cikiyo artcim ve ben 180 kg motosiklet de gercekten titresim yok denecek kadar az fakat dur kalklarda yani trafikte kalkislarda 10 km hizda sallanlanarak kalkiyor amosorler oldukca rahat aynen otobus gibi yaylaniyor cukurda adamin arkasini rahatsiz etmiyor rolanti cok ama cok sessiz aynen saat gibi 100 km yolda 2.74 litre benzin harciyor eksi yonu bazen artciyla birlikte bindigimde orta sehpadaki dayanma takozu motor numarasi yazan yere sikisiyor motor cok ses yapiyor onu da bi cekic yardimiyla duzelttim simdi daha takilmiyor yamulmustu o takozun demiri genel olarak memnunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

http://i.cubeupload.com/b9A5Sj.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

http://i.cubeupload.com/b9A5Sj.jpg resimin linki

Arkadaslar gorenler bu soruma cevap verirse en kisa zamanda cok tessekur etmek isterim oncelikle.Sizlere sunu sormak istiyorum bu motorun 110 yapmasini aklim bir turlu almiyor cunku motor 115 kg ve 7.6 beygir gucunde. Yani bana bu hizlara ulasmasi zor geliyo. Kullanan arkadaslardan cevaplarini bekliyorum en kisa zamanda cunku ben de bu motoru almayi istiyorum

Cevap veren yok mu lutfen acil

Alıntı Bortelorden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar gorenler bu soruma cevap verirse en kisa zamanda cok tessekur etmek isterim oncelikle.Sizlere sunu sormak istiyorum bu motorun 110 yapmasini aklim bir turlu almiyor cunku motor 115 kg ve 7.6 beygir gucunde. Yani bana bu hizlara ulasmasi zor geliyo. Kullanan arkadaslardan cevaplarini bekliyorum en kisa zamanda cunku ben de bu motoru almayi istiyorum
    Düşündüğün buysa hiç düşünmeden al. 110u rahat görüyor, hatta çoğu kez 120 yi bile gördüm. Yukardaki mesajlarıma bakarsan 1 yıldır kullanıyorum 5500 km yaptım ve çok memnunum. 1 kez gaz teli kopması dışında bir arızası olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler