Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kuba KEE100 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA / KEE100
    Arkadaşlar bu motoru kullananlar olarak ben diyorum ki ; formda araçlarımız ile ilgili sorunlarımızı, servislerle ilgili sıkıntılarımızı yazalım, paylaşalım.Bakalım herkeste aynı sorun ve sıkıntılar var mı?, varsa birlik olalım bence.Sorunlarımıza ortak çözümler üretmek için gerekirse hep birlikte fabrika yetkililerine iletmek için birlik olalım derim.Öncelikle ben konuyu açtığım için kendi motorumdan başlayayım;

1-Ön tekerdeki disk frende(zaten arkada disk yok):, sürekli, her zaman hafif fren yapınca hart hart şeklinde bir ses meydana geliyor, zira tam sıkınca o ses kesiliyor ve fren kolunu tam bırakıp hareket etmeye devam edince de süreklilik arz ediyor, sanki tekerlek plastik çamurluğa sürtüyor da öyle ses geliyor gibi devamlı oluyor. bu benim için büyük sıkıntı, insanların yanından geçerken bakıyorlar bende sıfır motor değilde sanki 10 yıllık eski dökülen bir motorum varmış gibi sinir oluyorum, inşallah servise son bir defa gösterip bakacağım, eğer olmaz derse daha yukarıdaki yetkililerle irtibata geçeceğim..Hoş brkyshn arkadaş (bendede kuba kee 100 var 3300 kmde o ses bendede oluyor kardeş diski tutan dalga titriyor ama yapacak bişi yok) demiş ama ben sorunun üstüne gideceğim.

Şimdilik motorum 1200 km de tespit ettiğim sıkıntıları ortaya çıktıkça paylaşacağım, sizlerinde yorum ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.Herkese kazasız iyi sürmeler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Muhtemelen fren aşındıkça düzelecektir. Acaba freni tam bıraktığında balataları tam ayırmıyor mu ? Belki de fren telin rahat kayamadığı için sürekli sıkı tutuyordur freni...

kia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA / KEE100
    ilgin için tesekkür ederim kardesim, ancak ön teker havada iken rahat dönüs sağlıyor test edildi ve fren telide rahat kayıyor.hatta disk üzerinde balatalar çift taraflı olarak iz bile
    yapmış durumda.Anlamadım gitti sıkıntıyı.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    6.2 Beygir Azmış.
    Bende Kmt Çelik Cub Var.
    97cc-97kg-5.4kW=7.24 Hp (7.2 Beygir) Eder
    Kubanınkinin Beygirleri bilerekmi az daha yaksın diye merak ettim?
    Sonucta bu aletler 100km de maximum 2litre harciyor.
    6.2beygir cub ortalama 50-60km hizda 1 litre harcayamaz 100km de.
    Neyi Secersen Sec Aklın Hep Secemediginde Kalır !!!.Her Seçiş Bir şeyden Vazgeçiştir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar kuba xy250-5a model ilk motorumu aldım bunun üst grenajı yok nereden temin edebilirim (kadran saatinin altındakı 2 adet sıyah plastık parça)

arkadaşlar konu biraz eskimiş ama bu motorun tork gücünü bilen varmı acaba???

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bu motordan almayı düşünüyorum titreşim çok mu benzin ne kadar yakıyor ve max hız nedir ?

titreşim maalesef fazla yüksek devirlere çıktıkça kıpır kıpır oluyor insan yakıt konunsunda ben rodajı iyi yapamadım depo 5 litrelik bir depoyla 170 km gidiyorum. max hız ben en fazla 115 yaptım (120 nin ucunda kaldı ama 120 olmadı) alacaklara tavsiye ederim çünkü oldukça seri bir motor

merhaba arkadaşlar benimde cup var çok memnunum bagaj genişligi performansı viteslere geçişi sorunsuz, servis ağı baya geniş,yakıtı çok az 2000 bakımını yaptırdım sibob ayarlarını yaptılar.performansı baya güzel

selam arkadaslar kee 100 cup modeller içerisinde görmuşoldugum en kaliteli cup tır. motor performansı yakıt tuketimi kullanımı cok güzel koltuk altı bagajı geniş motorum ilk bakımını 500 yaptım satece yag degişimi başka hiç bi problemle karşılaşmadım şuanda 1250 km de kararsız kalmayın bence alıp binmek lazım tavsiye ederim herkeze iyi sürüşler..

ben Cup modelleri arasında terettütde kaldım arkadaşın tavsiyesi ile KEE 100 aldım iyikide almışım diyorum hem tasarım olsun hem motorun duruşu ve performansı gayet severek kullanıyorum yakıt yönündende bi o kadar cimri çok yakmayan bi motor şu an 670 km de ama motorda tık yok başarılı bi ürün almak isteyen arkadaşlar varsa çok fazla düşünmeyin derim..

arkadaşlar bir sorum olacak. özellikle yüksek devirdeyken sağ ayaklık ses yapıyor (cızırtı şeklinde) bastırdıkça daha çok yapıyor sizdede varmı aynı problem? yada neden olabileceğini bilen varmı?

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar merhaba
    Bende de şehir içerisinde gezmek için aldığım bie KE 100 var. Şu an 1200 Km'de henüz bir sorun yok gibi. Ancak Yokuşları bol olan bir şehirdeyseniz, biraz yetersiz gelebilir. Hele iki kişi hiç denemedim ama onu hiç düşünemiyorum. Görüntü olarak oldukça güzel. Ancak ne kadar kaliteli olduğu en az 5000 km gittikden sonra sorunlar çıkıp çıkmadığına bağlı. Titreşim gerçekten yüksek düzeyde. Ancak bu güçte bir motorsiklet için beklenmeyen birşey değil. Yakıt anlamında oldukça ekonımik. Büyük çukurlara girmemeye özen göstermek gerekiyor. Boyum 1.70 olmasına rağmen sele ile ayaklık arasındaki mesafe sanki biraz yakın. Uzun yol yaptığınızda bileğinizde bir ağrı oluşmaya başlıyor. Uzun boylular bu durumu fazla yaşıyor gibi düşünüyorum. İlk izlenimim ise günde en fazla 50-75 Km yapacaksınız alabilirsiniz. Ya da kesintili aralıklarla kullanarak daha uzun mesafeler gidebilirsiniz.Ancak Yeni honda 125 lik commuter 3.600 TL. biraz daha para vererek daha güzel ve uzun yol gidebileceğiniz bir motorsiklet almak daha akkıllıca. Hem de satmak istediğinizde daha klolay alıcı bulabilirsiniz.

mrb arkadaşlar bende kee100 kullanıcısıyım bu motoru alırken aklımda cok soru vardı ama şuan hiç bir sıkıntım yok çok şükür her konuda süper bir model şuan 3150 km yaptım en ufak bir sorun çıkmadı alacak olan arkadaşlar tavsiye ederim.

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorum 4000 kusurlarda. suanki sorunlar ; on far tamamen sonuyor . ama uzuna gecınce sorun yok.servise goturduk ama servisten hayır gelmicek gibi. arka frene basınca stop lambası yanmıyor. oda servisin azızligi. viteslerde de biraz sorun var ama artık servise goturmem kendi tanıdıgım ustaya gotururum. genel olarak motor guzel ama servis yaramaz. en azından burdaki servis.

selam arkadaşlar bende kee 100 cup kullanıyorum cok memnunum 800 km de 1 kere tamirciye gittti yalnız yag degişim yaptırdım. şimdi 1200 km de motorum yakıtı cok fazla yakmıyor. hiç bir sıkıntı çekmedim gidişi gayet düzgün ve net kullanışlı bi makina ...

merhaba arkadaşlar bende kuba kee 100 kullanıcısıyım 9 ay önce aldım şuan motorum 2900 km yaptı hiç bir sorun yaşamadım daha önce yamaha cup kullanıyordum eski motorumu aratmıyor hız konusunda ve yakıt tükeminde süper bir model almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

derdertu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 km de 3 defa lastik patlattı sanırım lastiğin hamurunda bir sorun var kendi motorum 5000 de 1 kere patlatmayı becerdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    KEE 100'ü bir arkadaşım almış, bugün 50 km, kadar kullanma imkanım oldu, selesi rahat, diğer çinli cuplara oranla daha yüksek konumlandırılmış, heralde sele altındaki bagajdan dolayı olmalı, cup motorlarda çok önemli bir eksik sayılan bagaj sorunu çözülmüş, en azından açık kask konabiliyor, kullanım izlenimlerime gelince gaz tepkisi 100 cc için yeterince tatminkar, ancak titreşim oldukça yüksek bir düzeyde, şehir içi için makul, fakat 100 km üzeri bir yolculukta iç organlarınız yer değiştirebilir kullanılan lastikler NYLON olduğu için ıslak zeminde çok riskli olabilir ancak kuru zeminde sakin kullanımda sorun çıkarmaz, 2.600 TL fiyatı oldukça yüksek bu rakama temiz 2. el Honda WAVE tavsiye ederim..

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    kee 100 için kaliteli lastik var mıdır? michelin, pirelli vb.
    uzun süre kullandığınızda ayak bileklerinizde bir ağrı yaşıyor musunuz?
    Parça kalitesi sizce nasıl?
    titreşim çok yüksek olması nedeniyle bel ağrısı yaşıyor musunuz?
    Kuba size yeterli ve kaliteli hizmet sunuyor mu?
    Herhangi bir parça fiyatını servise sorduğunuzda size fiyat veriyor mu?

Bu sorulara cevap verebilirseniz, Bu konuları ithalatçı firma ile konuşarak servis hizmetlerini daha kaliteli alabiliriz diye düşünüyorum.

Tüm arkadaşlarıma iyi Bayramlar diliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler