Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pahalı maalesef. Ancak şunu hatırlamak lazım; el değmişken her iki tarafın da hem yağ hem de toz keçeleri değişir. Eyüp Usta sanırım orijinal değil yan sanayi Ariete kullanıyordu. Sadece yan sanayi Ariete'lerin takım yağ + toz keçeleri en az 900-1000₺ civarı. (Orijinaller bunlardan pahalıdır eminim...) Kalan kısım da işçiliktir.

Aslında zor iş değil ancak birkaç parça özel alet lazım. Parayı bunlara yatırıp kendiniz yaparsanız iki değişimden sonra kendini amorti eder.
    tabiki bu söylediğim fiyatın içinde iki amortisörün keçeleri ve yağı dahil. hatta telefonda amortisör çizikse belki polisaj kurtarabilir bakarız felanda demişti. benim bildiğim konular ama bilmeyen adam içinde iyi konuştu gayet. kısacası ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. belki eyüp usta yarım ekmeğe 10 tane köfte koyuyordur fakat biz 3 köftede karnımızı doyurur dedik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    2018 model nc750x dct adayıyla görüşüyorum şu anda ama ikinci el araç konusunda hiç tecrübem yok. kime gitmek lazım, nasıl kontrol ettirmek lazım her türlü önerinize ihtiyacım var. araç istanbul'da.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 model nc750x dct adayıyla görüşüyorum şu anda ama ikinci el araç konusunda hiç tecrübem yok. kime gitmek lazım, nasıl kontrol ettirmek lazım her türlü önerinize ihtiyacım var. araç istanbul'da.
    İşi bilen detaylı bir ustaya gitmen gerekiyor. İstanbuda ergin usta olabilir. Yetkili servis bakımlarını kontrol ettir varsa. Genelde sataacakları motoru bakımsız veriyor insanlar

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi bilen detaylı bir ustaya gitmen gerekiyor. İstanbuda ergin usta olabilir. Yetkili servis bakımlarını kontrol ettir varsa. Genelde sataacakları motoru bakımsız veriyor insanlar
    çok sağolun öneri için hocam. ergin usta dediğiniz bu adresteki usta mıdır?
    https://ed-garage.business.site/

bir de dct için 2016 ve sonrası öneriliyor. 2015 alacak olsam genellikle sehir içi kullanım olacağı düşünülürse çok sorun yaşar mıyım?

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    çok sağolun öneri için hocam. ergin usta dediğiniz bu adresteki usta mıdır?
    https://ed-garage.business.site/

bir de dct için 2016 ve sonrası öneriliyor. 2015 alacak olsam genellikle sehir içi kullanım olacağı düşünülürse çok sorun yaşar mıyım?
    dct şanzımanların belli bir yılından sonra ufak tefek sorunlarını çözmüşlerdi fakat hangi yılda bilmiyorum. bir de dct kavraması da belli bir zamanda değişiyor oda çok tuzluydu hatırladığım kadarıyla. bu ikisine iyi dikkat edin. zaten geri kalanı da standart bi nc. güzel bakılmış makinaysa zaten evladiyelik olur.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dct şanzımanların belli bir yılından sonra ufak tefek sorunlarını çözmüşlerdi fakat hangi yılda bilmiyorum. bir de dct kavraması da belli bir zamanda değişiyor oda çok tuzluydu hatırladığım kadarıyla. bu ikisine iyi dikkat edin. zaten geri kalanı da standart bi nc. güzel bakılmış makinaysa zaten evladiyelik olur.
    2016 yılında vites değişimlerinde yaşanan sıkıntı çözülmüş diye biliyorum. çok teşekkürler cevap için. ama 2015 ve öncesinde yaşanan sıkıntılar ne kadar dayanılmaz sıkıntılardı onu bilmiyorum.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    2016 yılında vites değişimlerinde yaşanan sıkıntı çözülmüş diye biliyorum. çok teşekkürler cevap için. ama 2015 ve öncesinde yaşanan sıkıntılar ne kadar dayanılmaz sıkıntılardı onu bilmiyorum.
    2015 de de vites geçişlerinde sorun yok. Sadece seçenek farkı var.( S-1 S-3) . Pim kırılması olayı ve vites motoru sorunu hepsin de var.

Arada grenaj farkı en büyük fark. Gerisi ceviz kabuğunu doldurmaz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 de de vites geçişlerinde sorun yok. Sadece seçenek farkı var.( S-1 S-3) . Pim kırılması olayı ve vites motoru sorunu hepsin de var.

Virajda vites değiştirebilme gibi garabetleri vardı. 2016'larda değiştirmişlerdi.

Motosikleti
    Virajda vites değiştirebilme gibi garabetleri vardı. 2016'larda değiştirmişlerdi.
    Yok öyle bir şey ben de 2018 var gaz tepkisini ayarlamaz isen hala vites değişiyor. Ama bu öyle seri oluyor ki manuel gibi terslik olmuyor.

Motosikleti
    Vites motorunu temizleyip bakım yaparsan motoru çok sert kullanmazsqn sorun yaşamazsın

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites motorunu temizleyip bakım yaparsan motoru çok sert kullanmazsqn sorun yaşamazsın
    sert kullanma gibi bir amacım ve alışkanlığım pek yok. sedan aile arabası gibi kullanıyorum motoru

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

Abi pim kırılması ve amörtisör patlama sıkıntıları 2016 modellerden itibaren düzeltilmiş.Vites motoru temizleme işlemi periyodik bakım temizleme gerektiren birşey değilmi,sorun neden yaşatıyor?3 serisi var 2012-2015/2016-2020/2021 ve sonrası aralarında hep 3-5 bg artırmışlar grenajı değiştirmişler bu değişikliklerde her seride yarımşar lt yakıt tüketimide artmış
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi pim kırılması ve amörtisör patlama sıkıntıları 2016 modellerden itibaren düzeltilmiş.Vites motoru temizleme işlemi periyodik bakım temizleme gerektiren birşey değilmi,sorun neden yaşatıyor?3 serisi var 2012-2015/2016-2020/2021 ve sonrası aralarında hep 3-5 bg artırmışlar grenajı değiştirmişler bu değişikliklerde her seride yarımşar lt yakıt tüketimide artmış
    Pim sorunu 2016 serisinde de var. 2018 lerde duymadım benimki 115 bin oldu bir kez vites motoru temizlendi(keyfe keder) diğer değişikliler bence cok da önemli değil
    blueway2 bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    Vites motorunu servisler temizlemiyor özel servis veya kendiniz yaparsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Pim sorunu 2016 serisinde de var. 2018 lerde duymadım benimki 115 bin oldu bir kez vites motoru temizlendi(keyfe keder) diğer değişikliler bence cok da önemli değil
    Sert kullananlar genelde vites pimini kırıyor.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Merhaba,
    Yağ filtresini sökmek için rico 65-14 filtre tası aldım ama sıkı geçiyor,nasıl çıkacak?
    Yanlışmı aldık acaba sizler nasıl söküp takıyorsunuz?

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Merhaba,
    Yağ filtresini sökmek için rico 65-14 filtre tası aldım ama sıkı geçiyor,nasıl çıkacak?
    Yanlışmı aldık acaba sizler nasıl söküp takıyorsunuz?
    Sıkı geçmesi gerekiyor zaten. Sıkı geçmesse tas boşa döner filtredeki çıkıntılar az olduğu için. Yağ filtresini gevşettikten sonra tası çıkar filtreyi tam sökmeden yoksa uğraşırsın.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkı geçmesi gerekiyor zaten. Sıkı geçmesse tas boşa döner filtredeki çıkıntılar az olduğu için. Yağ filtresini gevşettikten sonra tası çıkar filtreyi tam sökmeden yoksa uğraşırsın.
    takıp sıktıktan sonra nasıl çıkartacağız.yağlamak lazımmı içini?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu filtre tutucuların kayışlı olanları daha kullanışlı değil mi acaba? Yani markaya göre uydu uymadı derdi olmaz sanki...

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    takıp sıktıktan sonra nasıl çıkartacağız.yağlamak lazımmı içini?
    Yağlama sıyırırsa uğraştırır. Çekiçle gevşemiş olan filtreye hafifçe sağdan ve soldan vurarak ya da cırcır anahtar takılıyken titreterek çıkarıyorum ben. Yavaş vur ama dişliye zarar verme.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bu filtre tutucuların kayışlı olanları daha kullanışlı değil mi acaba? Yani markaya göre uydu uymadı derdi olmaz sanki...
    kopuyor denmiş yorumlarda,halka gibi sıkıştırmalı olanlardada kayma problemi oluyormuş,heralde en sağlıklısı bu filtre tas'ı olanlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler