Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir buluşma ayarlasak nasıl olur, tanışma, çay, sohbet.
    https://www.facebook.com/events/2463933060360515/

Yakın bir zamanda var buluşma. Gelebilirseniz iyi olur.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/events/2463933060360515/

Yakın bir zamanda var buluşma. Gelebilirseniz iyi olur.
    valla çok iyi olur.bende katılmak isterim.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Facebook kullanmıyorum, linkde sorun olabilir mi

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar NC 750 DCT kullanıyorum. Yokuşta park ederken motoru D modunda bıraksak kaymaması için sıkıntı olurmu ? Debriyaj balatası falan yer mi kendi kendine ? El frenine çok güvenemedim sağlamm tutmuyor çünkü .

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar NC 750 DCT kullanıyorum. Yokuşta park ederken motoru D modunda bıraksak kaymaması için sıkıntı olurmu ? Debriyaj balatası falan yer mi kendi kendine ? El frenine çok güvenemedim sağlamm tutmuyor çünkü .
    Hocam ben hep D modunda stop ediyorum ve öyle kalmıyor. Motor otomatik olarak boşa alıyor sanıyorum. Tek çareniz el freni kalıyor bu durumda.
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar Nc 750 x DCT 2018 sahibiyim. Otomatik olduğu için virajlarda ne yapılacağını bilmiyorum. Otomatik vites attığı için virajlarda sıkıntı oluyor mu ? Virajda vites atıp düşürse. Yoksa Debriyaj olmadığı gaz kesmediği için sıkıntı olmaz mı ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    2016 öncesi virajda vites değiştirme sorunları vardı, sonra ECU yazılımını vs güncelleyip düzelttiler, sanırım yeni eklenen bir sensörle ECU artık motosikletin viraj içinde olduğunu anlayıp vites atmıyor. Rahat olun...
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Selamlar .Benim motor bugün yanayak üzerindeyken çalıştı.Bi kaç kere denedim hepsinde de çalıştı.Normalde çalışmaması lazım diye biliyorum.Bi arıza mı var acaba bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar .Benim motor bugün yanayak üzerindeyken çalıştı.Bi kaç kere denedim hepsinde de çalıştı.Normalde çalışmaması lazım diye biliyorum.Bi arıza mı var acaba bilgisi olan var mı?
    Boş vitesteyse çalışır. Vitesteyken çalışıyorsa sorun var.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş vitesteyse çalışır. Vitesteyken çalışıyorsa sorun var.
    Teşekkürler

Motosikleti
    Arkadaşlar ben telefon şarj için usb girişi taktırmak istiyorum. Bildiğim kadarı ile ön bagajın orada yeri. Peki taktırınca kask giriyor mu ? Ya da orası dışında başka yere de yaptırabilir miyiz ? Yağmurda sorun olmayacak bir şekilde tabi

Motosikleti
    Arkadaşlar ben telefon şarj için usb girişi taktırmak istiyorum. Bildiğim kadarı ile ön bagajın orada yeri. Peki taktırınca kask giriyor mu ? Ya da orası dışında başka yere de yaptırabilir miyiz ? Yağmurda sorun olmayacak bir şekilde tabi
    Motorunuz garantideyse serviste taktırmazsanız garantiden çıkacağını nı söylüyolar.Motoru yeni aldığım için alırken o şekilde teslim almak istedim.

Faturada yazdığı şekilde aşağı yazıyorum:

HONDA 12V SOKET NC SET.....................480 TL
    OPTI-SCREW M6 TEL BAĞLANTISI...............110 TL
    0PTI-CASE AIR FLOW TELEFEON TUTUCU.........180 TL
    2000MA ŞARJ SOKET..........................80 TL

İçime oturdu bu fiyatlar ama garanti yüzünden ödemek zorunda kaldım.
    Nolan L kask kullanıyorum.Ama çene kısmı çıkan bi kask ve xmax den kalan bi alışkanlık hiç çeneyi takmadım.Çok rahat sığıyo.Başka yere oluyo mu bilmiyorum.
    Kazasız sürüşler dilerim.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Motorunuz garantideyse serviste taktırmazsanız garantiden çıkacağını nı söylüyolar.Motoru yeni aldığım için alırken o şekilde teslim almak istedim.

Faturada yazdığı şekilde aşağı yazıyorum:

HONDA 12V SOKET NC SET.....................480 TL
    OPTI-SCREW M6 TEL BAĞLANTISI...............110 TL
    0PTI-CASE AIR FLOW TELEFEON TUTUCU.........180 TL
    2000MA ŞARJ SOKET..........................80 TL

İçime oturdu bu fiyatlar ama garanti yüzünden ödemek zorunda kaldım.
    Nolan L kask kullanıyorum.Ama çene kısmı çıkan bi kask ve xmax den kalan bi alışkanlık hiç çeneyi takmadım.Çok rahat sığıyo.Başka yere oluyo mu bilmiyorum.
    Motorumu 94 bin de sattım. Alınca ilk işim bagaja soket takmak oldu. 65(2,5 sene sonra) binde benzin pompası,92 binde( 4 sene sonra) şanzıman yağ terlemesi ( şanzıman açıldı) garantiden yapıldı..

Biraz servisle alakalı dediğiniz şey maalesef.

Usulüne göre yapılırsa kimse sorun çıkarmaz.

Bu arada Ali den 15 TL'ye almıştım 2015 de
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben bagajın sağ tarafını delip oraya standart bir tofaş çakmaklığı taktım motoru alır almaz, hiç çıkıntı yok neredeyse yüzeye sıfır gibi. şarj lazım olduğunda çakmak şarjı takıyorum, lazım olmadığında çıkarıyorum.

Direkt aküden aldığım için kışları akünün şarjını da bu soketten yapıyorum, fotoğrafı bu başlıkta mutlaka vardır ama 2015 başlarındadır.

Garanti meselesi de tamamen Türk işi, yaptığınız müdahele elektrik tesisatına hasar verirse elektrik tesisatı garanti dışı kalır. Motoru komple garanti dışı bırakamazlar.

Bu güne kadar da aksesuar takıldı diye garanti dışı kalan hiç bir araç duymadım şahsen.

Dur belki foto bulurum;

Google fotoğraflar ne güzel bişey ya

Dışardan bağlantı kısımından foto;

Bagaj içinden foto;
    Ogretmen bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Teşekkürler cevaplarınız için bu arada

Olcay Hocam sizi bulmuşken sorayım

Nc'yi 2018 ikinci el aldım. Garantisi sürüyor iki sene için ama 4 senelik olması için benim birşey yapmam lazım mı ? Yoksa servise gittiğim sürece garanti 4 yıl sürüyor mu ?

Birde zincirinizi hangi aralıklarla yağlıyor ve temizliyorsunuz? Kış ve yaz için farkediyor mu ?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Teşekkürler cevaplarınız için bu arada

Olcay Hocam sizi bulmuşken sorayım

Nc'yi 2018 ikinci el aldım. Garantisi sürüyor iki sene için ama 4 senelik olması için benim birşey yapmam lazım mı ? Yoksa servise gittiğim sürece garanti 4 yıl sürüyor mu ?

Birde zincirinizi hangi aralıklarla yağlıyor ve temizliyorsunuz? Kış ve yaz için farkediyor mu ?
    Motor sıfır teslim edilirken alıcı ile karşılıklı anlaşma yaparak garantiyi 4 yıla uzatıyorlardı, garanti belgesi veya kullanım kitapcığında bunlar yazılmış ve kaşelenmiş olmalı. Açıp bakın isterseniz, servise gittiğinizde öğrenirsiniz olmadı.

İlk alıcı 4 yıllık garantiyi onayladıysa devam ediyordur, araç başkasına satılınca bu hak kayboluyor mu bilmem. Açıp bakmak lazım kitapcığa.

Zinciri iki senedir yağlamıyorum

Ben 10 yıl kadar önce otomatik zincir yağmala yapıp sitede yayınlamıştım, ama Ahmet Turan Peker abi çok daha güzel bir otomatik zincir yağlama sistemi geliştirdi. Adını da "ATP otomatik zincir yağlama" koydu, ondan tedarik ettim ve 2 yıldır kullanıyorum. Çok farklı marka model motora çok sayıda da uygulama yaptı, istersen bir danış.

Neredeyse sıfır yağ maliyeti ve sıfır eziyet
    Ogretmen bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Değerli forumdaşlarım; yaklaşık 3 yıldır motosiklet kullanıyorum.Yaşım 50, 1.84 ve 86 kiloyum.İlk motorum Duke 390 2017 ve hala aktif olarak kullanmaktayım.7000 km dir çok severek kullandığım motosikletimden ayrılıp Nc750x almak ve bundan sonraki motosiklet hayatıma Nc ile devam etmek istiyorum.Sizce acele mi etmiş olurum. Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sıfır teslim edilirken alıcı ile karşılıklı anlaşma yaparak garantiyi 4 yıla uzatıyorlardı, garanti belgesi veya kullanım kitapcığında bunlar yazılmış ve kaşelenmiş olmalı. Açıp bakın isterseniz, servise gittiğinizde öğrenirsiniz olmadı.

İlk alıcı 4 yıllık garantiyi onayladıysa devam ediyordur, araç başkasına satılınca bu hak kayboluyor mu bilmem. Açıp bakmak lazım kitapcığa.

Zinciri iki senedir yağlamıyorum

Ben 10 yıl kadar önce otomatik zincir yağmala yapıp sitede yayınlamıştım, ama Ahmet Turan Peker abi çok daha güzel bir otomatik zincir yağlama sistemi geliştirdi. Adını da "ATP otomatik zincir yağlama" koydu, ondan tedarik ettim ve 2 yıldır kullanıyorum. Çok farklı marka model motora çok sayıda da uygulama yaptı, istersen bir danış.

Neredeyse sıfır yağ maliyeti ve sıfır eziyet
    Selamlar.Otomatik zincir yağlama ile ilgili bi mail tlf vs varsa paylaşır mısınız lütfen?
    Bu arada dün trexxes 45 lt top case taktırdım.Çantanın içinde 130 km yi geçmeyin yazıyo Sürat delisi değilim zaten haddime de değil ama yine de bi yorum yaparsanız sevinirim.
    Tabii ki çanta aerodinamiği bozar dengesizlij yapabilir ama o kadar farkeder mi merak ettim.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı SRDR KTM 390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli forumdaşlarım; yaklaşık 3 yıldır motosiklet kullanıyorum.Yaşım 50, 1.84 ve 86 kiloyum.İlk motorum Duke 390 2017 ve hala aktif olarak kullanmaktayım.7000 km dir çok severek kullandığım motosikletimden ayrılıp Nc750x almak ve bundan sonraki motosiklet hayatıma Nc ile devam etmek istiyorum.Sizce acele mi etmiş olurum. Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    NC sıfırdan başlayan bir kullanıcı için bile müsait bir motor, agresif değil. Sadece biraz ağır, boy problemi yoksa sıkıntı çıkarmıyor.

Selamlar.Otomatik zincir yağlama ile ilgili bi mail tlf vs varsa paylaşır mısınız lütfen?
    Bu arada dün trexxes 45 lt top case taktırdım.Çantanın içinde 130 km yi geçmeyin yazıyo Sürat delisi değilim zaten haddime de değil ama yine de bi yorum yaparsanız sevinirim.
    Tabii ki çanta aerodinamiği bozar dengesizlij yapabilir ama o kadar farkeder mi merak ettim.
    Adam 3-5 mesaj yukarıda işte Ahmet Turan Peker, gün içinde görür burayı. İkinci NC'yi bitirmek üzere neredeyse adam

Ayrıca arka çantada yazan yazı mutlaka teknik ve güvenlik ile ilgili bir uyarıdır, ama hiç birimizin dikkate alacağını sanmam

Aerodinamiği bozacağı kesin, ama hiç hissetmiyorum ben mesela. Zaten genelde 100-120 km kullanıyorum otoyolda, çok lazım olursa 140-150 km'lere çıkıyorum ama çanta yüzünden kötü bir sürüş hissi hiç hissetmedim.

Zaten bu kadar dik oturulan bir motorda 120 km gitmek bile hiç konforlu değil, kaldı ki daha hızlı gitmek?
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkürler bilgiler için ^^
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler