Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    2018 modelde led farla birlikte TCS var.

2016 ile 2017 -bildiğim kadarı ile- aynı, renk seçenekleri farklı olabilir.

2016 öncesindeki versiyon ile 2016 arasında ciddi bir iyileştirme var.
    Renkli ekran, egsoz, bagaj kapasitesi vs.

Ben olsam imkan varsa son model alırım.

Ayrıca zorunlu diyebileceğimiz aksesuarlar var ki epeyce tutuyor.
    Ön çamurluk uzatma, arka çamurluk, radyatör koruma, orta sehpa, koruma demirleri, arka çanta ve demiri gibi.
    Bunlar takılmış olan ve km si düşük olan bir alternatif de değerlendirmeye değer.
    MegriM bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Herkese selam, yeni motorcu ve yeni NC750X sahibiyim. Yaşım ileri ama bir heves motosikletçi oldum bir ay kadar önce. Uzun süre hangi tarz ve hangi markayı alacağıma karar veremedikten sonra çoğunluğun yönlendirmesiyle motosikletimi seçtim. Daha önce tecrübem olmadığı için kıyaslama yapamıyorum. Şimdilik günde 30-40 kilometre kadar yol yaparak hem rodajı tamamlamaya, hem motosikleti tanımaya, hem de kendimi tanımaya çalışıyorum. 30 yıldan uzun süredir otomobil sahibiyim ve trafikte muhtemelen 400.000 kilometreden fazla yol yaptım. Hem Türkiye'de hem de farklı 6 ülkede. Ancak motosiklete bindikten sonra gördüm ki, trafiği okuyabilmek avantaj olsa da motosiklet ne otomobile benziyor ne de bisiklete. Kullanırken hep daha önce motosiklet kullananlarla ilgili yanlış bulduğum şeyleri yapmamaya çalışıyorum. Bu yüzden de galiba trafikte en garip dolaşan motosikletli benim Duran trafik haricinde otomobillerin arasından geçmiyorum ve hep şeritte sürüyorum. Emniyet şeridine kesinlikle girmiyorum. Sanırım bunda benim motosikleti sadece keyif için kullanmamın etkisi çok. Daha da garibi trafikte otomobillerden çekiniyorum, ticari araçlardan özellikle, ancak moto-kuryelerden daha çok çekiniyorum. Toplam tecrübem henüz 1.000 km var yok. İnşallah da tecrübem arttıkça bu şekilde kullanmaya devam ederim diye umuyorum.
    Motosikletimi aldıktan sonra ilave hiç bir şey taktırmadım. Sadece mtor koruma demiri, orta sehpa (zincir yağlama için ve uzun süre binmezsem kullanacağım) ve radyatör koruma aldım. Aklımda ön çamurluk uzatmayla arka çamur sıyırıcı var. Birisi ön çamurluk uzatma için kullanışlı değil dedi. Kaldırımdan inersen takılır diye uyardı. Kaldırıma çıkar mıyım bilemiyorum henüz. Ama radyatörü bir de motoru su ve çamurdan korur diye düşünüyorum. Motosikleti iyi tanıdığınız için bana önereceğiniz ilave şeyler neler? Şimdiden teşekkür ederim.
    Smlgndz bunu beğendi.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Eğitim alırsanız yararınıza olur. Kendi kendinize 2 senede öğreneceğiniz bilgiyi, 3 ayda öğrenmiş olursunuz.

Tecrübeniz arttıkça diğer motorlardan ve araçlardan korkmamaya başlarsınız. Orta sehpa yerine viteste yan ayak park etmek daha güvenlidir. Ön çamurluk uzatma (benim motorda takılı olan) o kadar uzun değil. Kaldırımdan inerken takılmadı hiç. İhtiyacınız varsa arka çanta iyi olur. Sis farı da görülebilmek için iyi olur. Sürüşte bel boyun ağrısı yaşarsanız gidon yükseltme aparatı takabilirsiniz.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Çok teşekkür ederim cevabınız için. Eğitim almaya devam ediyorum. Niyetim de yılda en az 2 kez eğitimlere katılmak. Bel ya da boyun rahatsızlığı hissetmedim şu ana kadar. Uzun sürüşlerde göreceğim artık. Çamurluk uzatma da iyi olur sanırım.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    700X e bende niyetliyim nasipse 0 zor ama 2.el alacağım :D

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Öncelikle hayırlı olsun. Benim tavsiyelerim elcik koruma , sis farı ve Gidon yükseltme çok faydalı bilginiz olsun. Tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız sürüşleriniz olsun.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Bayram bitti, kurban bayramı geliyor biz hala toplanamadık :(

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, yeni motorcu ve yeni NC750X sahibiyim. Yaşım ileri ama bir heves motosikletçi oldum bir ay kadar önce. Uzun süre hangi tarz ve hangi markayı alacağıma karar veremedikten sonra çoğunluğun yönlendirmesiyle motosikletimi seçtim. Daha önce tecrübem olmadığı için kıyaslama yapamıyorum. Şimdilik günde 30-40 kilometre kadar yol yaparak hem rodajı tamamlamaya, hem motosikleti tanımaya, hem de kendimi tanımaya çalışıyorum. 30 yıldan uzun süredir otomobil sahibiyim ve trafikte muhtemelen 400.000 kilometreden fazla yol yaptım. Hem Türkiye'de hem de farklı 6 ülkede. Ancak motosiklete bindikten sonra gördüm ki, trafiği okuyabilmek avantaj olsa da motosiklet ne otomobile benziyor ne de bisiklete. Kullanırken hep daha önce motosiklet kullananlarla ilgili yanlış bulduğum şeyleri yapmamaya çalışıyorum. Bu yüzden de galiba trafikte en garip dolaşan motosikletli benim Duran trafik haricinde otomobillerin arasından geçmiyorum ve hep şeritte sürüyorum. Emniyet şeridine kesinlikle girmiyorum. Sanırım bunda benim motosikleti sadece keyif için kullanmamın etkisi çok. Daha da garibi trafikte otomobillerden çekiniyorum, ticari araçlardan özellikle, ancak moto-kuryelerden daha çok çekiniyorum. Toplam tecrübem henüz 1.000 km var yok. İnşallah da tecrübem arttıkça bu şekilde kullanmaya devam ederim diye umuyorum.
    Motosikletimi aldıktan sonra ilave hiç bir şey taktırmadım. Sadece mtor koruma demiri, orta sehpa (zincir yağlama için ve uzun süre binmezsem kullanacağım) ve radyatör koruma aldım. Aklımda ön çamurluk uzatmayla arka çamur sıyırıcı var. Birisi ön çamurluk uzatma için kullanışlı değil dedi. Kaldırımdan inersen takılır diye uyardı. Kaldırıma çıkar mıyım bilemiyorum henüz. Ama radyatörü bir de motoru su ve çamurdan korur diye düşünüyorum. Motosikleti iyi tanıdığınız için bana önereceğiniz ilave şeyler neler? Şimdiden teşekkür ederim.
    Herşeyden önce hoşgeldiniz bende 3 yıl önce sizin yaşlarda ilk kez motosiklete başladım.

(1) Ön çamurluk uzatma; ben sürekli kaldırımlara çıkıp iniyorum hiç takılmadı, gerekli ve işlevsel.

(2) Altınızdaki motor 0-120 arasında gerçekten çok yüksek torka sahip, hiç tecrübesiz olarak bu motoru seçmeniz bence çok tehlikeli olmuş. Bu nedenle acil olarak eğitim almalısınız. Seviyenizi bilmiyorum ama http://www.adarat.com Erkan Demirel / Koral Küden arkadaşlarımızla konuşarak, seviyenizi sizi torkun getireceği tehlikeden koruyacak seviyeye acilen çıkartmaniz gerektiğini söylemek durumundayım. Elbette Rahmi Barutçu dostumuzdan da http://www.rahmibarutcu.com eğitim alabilirsiniz. Başka yerleri ileri seviye için öneremiyorum.

(3) Bence tüm diğer konuları bırakıp, belirttiğim şekilde, bu iki eğitim kurumundan birisinden alacağınız ve size tamam sen rahatça trafikte kullanabilirsin diyecekleri noktaya kadar da devam edeceğiniz eğitime odaklanmalısınız.

(4) Eğitim çözülmeden diğer konular anlamsız, o nedenle yazıyı burada noktalıyorum...
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram bitti, kurban bayramı geliyor biz hala toplanamadık :(
    Kolay ulaşım olan bir nokta ve tarih belirle, biz de gelelim. Tarih ve yer belli olunca olay netleşir, hadi elini taşın altına sok. ;)

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Teşekkür ederim

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Zincir dişli için hangi seti önerirsiniz. Sunstar set mi dersiniz yoksa Esjot + DID mi?

Motosikleti
    Bisiklet
    Kolay ulaşım olan bir nokta ve tarih belirle, biz de gelelim. Tarih ve yer belli olunca olay netleşir, hadi elini taşın altına sok. ;)
    Hafta içi akşamlar güzel muhabbet olur.
    Ortalarda olsun diye bir görüş vardı.

Hidiv kasrını öneriyorum.
    04.07.2018 Çarşamba 19 - 22 arası Hidiv kasrını teklif ediyorum.

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Hafta içi hidiv Kasrı Avrupa yakası için sıkıntı olabilir. Şahsen ben Avcılar’da oturuyorum işte 19:30 da çıkıyorum. Hafta sonu uygun olabilir

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta içi hidiv Kasrı Avrupa yakası için sıkıntı olabilir. Şahsen ben Avcılar’da oturuyorum işte 19:30 da çıkıyorum. Hafta sonu uygun olabilir
    Avrupa Yakasındakiler için zor olabilir, bu yüzden köpürün hemen çıkışında bir mekan bilen varsa Avrupadakiler için daha kolay olur. Altunizade ya da Kısıklı olabilir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Bisiklet
    Anadolu yakasında Çengelköy Börekçisi ve Çınaraltı (1. köprüye yakın)
    Avrupa yakasında Emirgan korusu (2. köprüye yakın)

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bunlardan biri olabilir ortak karar ile

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Cümleten selamlar. Ankara Honda-Efe bayisinde bugün nc750x-dct modelini test etme imkanım oldu. Pulsar ns200 kullanıcısı olarak nc 750 ilk etapta oldukça konforlu ve rahat geldi. Çok fazla büyük motosiklet kullanmış olmamama rağmen nc 750 yi çok rahatlıkla kontrol edebildim. Tam anlamıyla kullanıcı dostu bir motor. Ayrıca dct şanzuman büyük rahatlık gerçekten, sıkışık adım adım giden yerlerde büyük bir kurtarıcı olabilir. Bu motosiklet için olumlu-olumsuz çok yorum var. Bunların hiçbirine takılmadan söyleceklerim özetle şunlardır. Bu motosiklet küçük motordan büyük motora geçecek fakat çekinceleri olan adam için çok iyi hemde ekonomik bir alternarif iken maksimum performans arayışında olan bir sürücü için tatmin edici olmayabilir.

Ben rahatlığını, ekonomik olmasını ve bagaj özelliğini çok beğendim, alırmıyım? Tracer 700'den daha pahalı iken almam.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben oyumu Çengelköy'den yana kullanayım

Motorları park etmek için müsait mi?
    Kızıl pars bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Bisiklet
    https://goo.gl/maps/YSQ73gVgHLG2

2 dk Yürüme mesafesinde ispark var.
    Çay bahçesine yiyecek getirmek serbest, içecekler oradan alınıyor.
    Hemen kapısında börekçi var, oradan börek alıp içerden sadece çay alınaabiliyor.

Farklı bir atmosferi vardır.
    Kimler katılır bir el atın abiler.
    Gün - saat önerisinde bulunun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler