Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

normal konum da sadece gidonu tutuyorum çok da sıkmıyorum.
    arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. sonra aklıma bir olay geldi. motoru aldığımda bir ustamız gidon hafif yamuk diye bir boru ile düzeltmeye çalıştı, bu sırada denge topuzunu kırmış sonra fark ettim. sonra söylediğim de değiştirdi. şimdi ondan şüpheleniyorum bu konu da dikkat etmem gereken veya bakmam gereken biryer varsa götürdüğüm ustaya dikkat edeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Maalesef benim eskisi kadar zamanım yok, bu demiri yaparken de zamana yayarak yapmıştım. Ama elinde iş olmayan bir demirciye yanaşsan malzeme hariç 100-200 arası bir fiyata yaptırırsın sanki.

Tabi motorla yanına gidip motora uygun montaj yerlerine göre şekillendirmek lazım, bizim fotoları göster illaki yapan biri çıkar.

Piyasa fiyatlarından bahsetme
    Arkadaşlar yan çanta demiri ile ilgili kendim aksiyon aldım, ihtiyacı olanlara fikir verebilir diye yazıyorum.
    Kadıköy'den CBF - Pulsar vs için satılan eli yüzü düzgün bir demir aldım, 90 TL verdim.

Mevcut arka çanta demirine de iki taraftan ikişer olmak üzere toplam 4 delik delerek metrik 8 civata - somunla sabitledim.
    Demiri delmek kolay iş değil, alet - edevat lazım, demirciye deldirmek daha pratik olabilir.

bu hali ile fena olmadı.

Olcay Avşar bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yan çanta demiri ile ilgili kendim aksiyon aldım, ihtiyacı olanlara fikir verebilir diye yazıyorum.
    Kadıköy'den CBF - Pulsar vs için satılan eli yüzü düzgün bir demir aldım, 90 TL verdim.

Mevcut arka çanta demirine de iki taraftan ikişer olmak üzere toplam 4 delik delerek metrik 8 civata - somunla sabitledim.
    Demiri delmek kolay iş değil, alet - edevat lazım, demirciye deldirmek daha pratik olabilir.

bu hali ile fena olmadı.

https://i.hizliresim.com/A14oWp.jpg

https://i.hizliresim.com/0EvP99.jpg
    Güzel olmuş, arka çanta demirinin buna müsae eden bir tasarım olması da şans.

Elinize sağlık.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter

bu hali ile fena olmadı.

https://i.hizliresim.com/A14oWp.jpg

https://i.hizliresim.com/0EvP99.jpg
    taktığın demirlerin arka tarafına birbirine destek olması için kesinlikle uzun oval bir demir takmalısın,yoksa çantaları taktığında içindeki ağırlıkların etkisi ile çukura girince demirler yine içeri doğru eğilir
    bir önceki sayfada benim ve olcay arkadaşın yüklediğimiz fotolarda arka taraftaki uzun sabitleyici ara demirleri görebilirsin
    Kızıl pars bunu beğendi.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Marmara ro-ro kullanan var mı? Aramızda.

Motosikleti
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marmara ro-ro kullanan var mı? Aramızda.
    benim memleketim Marmara adalarından biri olan ekinlik adası,ben kullandım ve kullanıyorum,,ne olduki

Motosikleti
    Bisiklet
    Güzel olmuş, arka çanta demirinin buna müsae eden bir tasarım olması da şans.

Elinize sağlık.
    Demiri tamamen söküp civataları taktıktan sonra tekrar yerine monte ettim.
    Şu an civata başı ile karenaj arasında çok az boşluk var.

taktığın demirlerin arka tarafına birbirine destek olması için kesinlikle uzun oval bir demir takmalısın,
    Bu demir versiyon 1.0
    Güncelleme gelecek.
    Zaten demire delik yapmışlar ama setin içinde ara demir yokmuş.

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Tekirdağ’dan erdeğe gitme niyetim var motosiklet alıyorlar mı acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim memleketim Marmara adalarından biri olan ekinlik adası,ben kullandım ve kullanıyorum,,ne olduki

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

niye almayacaklar dostum,herhalde alıyorlar ,ben motosikletle yıllardır gidip geliyorum,en son 1 ay önce gidip geldim,,marmaradan barbarosa şöför dahil 75 tl verdim,şimdi zam geldimi bilmiyorum,,ben en son gelirken fotosunu çekmiştim erdek Barbaros 120 tl görünüyor

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye almayacaklar dostum,herhalde alıyorlar ,ben motosikletle yıllardır gidip geliyorum,en son 1 ay önce gidip geldim,,marmaradan barbarosa şöför dahil 75 tl verdim,şimdi zam geldimi bilmiyorum,,ben en son gelirken fotosunu çekmiştim erdek Barbaros 120 tl görünüyor

http://<a href="https://hizliresim.c...Al.jpg</a></a>
    Çok sağol hocam

Motosikleti
    Çok sağol hocam
    sende sagol kardeşim

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Geçenlerde birkaç kez 2013 model karenaj etiketlerinin yıkama sırasında çıktığını ve etiket ihtiyacım olduğunu yazmıştım ama pek doyurucu bir dönüş olmamıştı. Sonunda facebook daki NC grubuna üye olup yazdım ve aynı gün geri dönüş yapan bir arkadaşın bilgilendirmesi ile ÖMC sticker diye bir yerden hem öndeki kanatlı Honda logosonu hem de yan taraftaki NC700X yazısını damla sticker olarak temin ettim ve açıkçası çok başarılı buldum. İnternetten ÖMC etiket diye aratırsanız iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aynı dertten yakınan arkadaşlara tavsiye ederim.
    Demek ki sosyal medya forumdan daha aktif.
    computeus ve orumcekadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım 2014 öncesi var bu hastalık, bu promlem yüzünden üretip satan biri var sitemizde. Adı öner ama nikini unuttum şimdi. Bilen biri yazar illa ki.
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde birkaç kez 2013 model karenaj etiketlerinin yıkama sırasında çıktığını ve etiket ihtiyacım olduğunu yazmıştım ama pek doyurucu bir dönüş olmamıştı. Sonunda facebook daki NC grubuna üye olup yazdım ve aynı gün geri dönüş yapan bir arkadaşın bilgilendirmesi ile ÖMC sticker diye bir yerden hem öndeki kanatlı Honda logosonu hem de yan taraftaki NC700X yazısını damla sticker olarak temin ettim ve açıkçası çok başarılı buldum. İnternetten ÖMC etiket diye aratırsanız iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aynı dertten yakınan arkadaşlara tavsiye ederim.
    Demek ki sosyal medya forumdan daha aktif.
    ÖMC sticker siteden arkadaşımız Öner zaten, adını da yazmıştım ama siz bir daha sormayınca kalmış öyle.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    ÖMC damla sticker aldım sağlamlık ve görünüş olarak da güzel

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Herkese selamlar tekrar. Uzun bir ara verdim. Bazan bir yerde çok vakit geçirince az uzaklaşmak bağımlılıktan kurtarıyor.

Sayfa epey durgunlaşmıştı neredeyse durmuş yav biraz canlandıralım.

Kendi motoruma otomatik zincir yağlama yapmıştım. 5k dir deniyorum sonuç olumlu. Ali Amcadan 3-4 motor için sipariş verdim(yerleri hazır) bunlarıda takıp denemelere devam edeceğiz.

En yakın zamanda bununla ilgili bilgi paylaşımı yapacağım...

Tekrar selamlar herkese

Motosikleti
    Bisiklet
    Kendi motoruma otomatik zincir yağlama yapmıştım. 5k dir deniyorum sonuç olumlu.
    Evet Ahmet abi epeydir yazmadığını görünce farkettim.

Ben de bir süre önce taktım, Scottoiler modeli V-System, elektronik olmayandan.
    Sanırım 10k kadar oldu, genel anlamda memnunum.
    Açıkçası kafam rahatladı, arada kontrol ediyorum zincir hep yağlı.

Senin kullandığın nasıl birşey abi, link atar mısın?
    Bir de yedek yağ olarak ne kullanıyorsun?
    Bende eskiden kalma kullanılmamış 1.5 lt kadar motor yağı vardı onu kullanıyorum, hiçbir işe yaramıyordu, bari değerlendirmiş olayım dedim.
    Bitince daha uygun bir şeyler alacağım.

Sistemin iki şeyini sevmedim :
    1. Arka lastik sökmek - takmak zaten zor işti, bir de bunun aparatı eklendi daha da incik cincik oldu.
    2. Benim kullandığım sistemde bir lastik kapak var, tam kapandığı anlaşılmıyor. Oradan biriken toz pis muhtemelen yıkarken içine girmiş. Bir kere tıkandı. İçini temizlemek zor ama gazyağı ile falan temizledim. Arada zinciri kontrol etmek gerekiyor.
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet Ahmet abi epeydir yazmadığını görünce farkettim.

Ben de bir süre önce taktım, Scottoiler modeli V-System, elektronik olmayandan.
    Sanırım 10k kadar oldu, genel anlamda memnunum.
    Açıkçası kafam rahatladı, arada kontrol ediyorum zincir hep yağlı.

Senin kullandığın nasıl birşey abi, link atar mısın?
    Bir de yedek yağ olarak ne kullanıyorsun?
    Bende eskiden kalma kullanılmamış 1.5 lt kadar motor yağı vardı onu kullanıyorum, hiçbir işe yaramıyordu, bari değerlendirmiş olayım dedim.
    Bitince daha uygun bir şeyler alacağım.

Sistemin iki şeyini sevmedim :
    1. Arka lastik sökmek - takmak zaten zor işti, bir de bunun aparatı eklendi daha da incik cincik oldu.
    2. Benim kullandığım sistemde bir lastik kapak var, tam kapandığı anlaşılmıyor. Oradan biriken toz pis muhtemelen yıkarken içine girmiş. Bir kere tıkandı. İçini temizlemek zor ama gazyağı ile falan temizledim. Arada zinciri kontrol etmek gerekiyor.
    Benim ki tamamen uydurma iş
    kendim bir şeyler yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

bu zincir 4000 km dir hiç temizlenmedi

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Valla ben de artık yazın her gün biniyorum, Şile'ye git gel yapıyorum her gün evden işe işten eve. Yani öyle ayda bir zincir yağlamak yetmeyecek, dur ben de eskisi gibi birşeyler kurayım zincire.

Ama öyle çok fazla elektronik devre pompa vs kullanmak istemiyorum, daha basit çözümler bulmam lazım. Herhalde bi 10 yıl önce filandı yapmıştım bir sistem, ona benzer br şey olur.

Merak edenler için ;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...a-sistemi.html
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet
    Ben de her gün Kartal - Sarıyer gidip geliyorum, günde 100, haftada 600 km.

Kullandığım Scottoiler V system görece olarak basit.
    Elektronik falan değil,
    Motorun emme çıkışını kullanarak sabit aralıklarla damlatıyor.
    Ama bu 2016 ve sonrası için uygunmuş, önceki modellerde ya böyle bir hortum yok ya da kolay bir yerde değil.

Motor emme yapmaya başlayınca valf açılıyor ve yağ damlamaya başlıyor.
    Bu nedenle yağ şişesi yatay koyulamıyor.

Senin yaptığından farklı olan tek şey bu diyebilirim.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben de her gün Kartal - Sarıyer gidip geliyorum, günde 100, haftada 600 km.

Kullandığım Scottoiler V system görece olarak basit.
    Elektronik falan değil,
    Motorun emme çıkışını kullanarak sabit aralıklarla damlatıyor.
    Ama bu 2016 ve sonrası için uygunmuş, önceki modellerde ya böyle bir hortum yok ya da kolay bir yerde değil.

https://i.hizliresim.com/JDdPbJ.png

Motor emme yapmaya başlayınca valf açılıyor ve yağ damlamaya başlıyor.
    Bu nedenle yağ şişesi yatay koyulamıyor.

Senin yaptığından farklı olan tek şey bu diyebilirim.
    Farklı tabii ki bizimki sonuçta amatörce...

Elektronik olarak çalışıyor ve zincire temas noktası fırça ile yaptım doğal olarak motor berbat olsa da zincir daima parlıyor 😂😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben de artık yazın her gün biniyorum, Şile'ye git gel yapıyorum her gün evden işe işten eve. Yani öyle ayda bir zincir yağlamak yetmeyecek, dur ben de eskisi gibi birşeyler kurayım zincire.

Ama öyle çok fazla elektronik devre pompa vs kullanmak istemiyorum, daha basit çözümler bulmam lazım. Herhalde bi 10 yıl önce filandı yapmıştım bir sistem, ona benzer br şey olur.

Merak edenler için ;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...a-sistemi.html
    Beraber hallederiz sen iste Yeter ki malzeme tamam olsun uğrarım yanına
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler