Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    arkadaşlar, dct linin yüksek fiyatından düz vites nc alsam, 3 yıllık bir maxicooter sürücüsü olarak, alışmada sürmede sıkıntı çıkar mı, yoksa çabuk alışabilir miyim sizce? Bir de değer mi fazladan para verip DCT şanzıman almak? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Dct candır. Alışan kolay kolay vazgeçemez.
    3 gün önce dct makineyi verip Multistrada 1200 aldım. İnan solda debriyaj yerine manüel vites değişim anahtarını aradım.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Selamlar,

Bugün itibariyle sıfırdan hallice 2014 model NC750X almış bulunuyorum. Sis farı, ön cam uzatma, çakar stop, yan çanta gibi konularda araştırmalar yapıyorum. Önerilerinize açığım, forumu baştan sona okuyorum.

Henüz 10 kilometre yaptım. Ön fren biraz zayıf gibi geldi. Birde motorun süspansiyon çok sert geldi. Kasisleri falan çok hissediyorum. Lastik havalarından olabilir gibi geldi. Onları kontrol edeceğim.

Kazasız, bol sürüşler.

computeus ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bugün itibariyle sıfırdan hallice 2014 model NC750X almış bulunuyorum. Sis farı, ön cam uzatma, çakar stop, yan çanta gibi konularda araştırmalar yapıyorum. Önerilerinize açığım, forumu baştan sona okuyorum.

Henüz 10 kilometre yaptım. Ön fren biraz zayıf gibi geldi. Birde motorun süspansiyon çok sert geldi. Kasisleri falan çok hissediyorum. Lastik havalarından olabilir gibi geldi. Onları kontrol edeceğim.

Kazasız, bol sürüşler.

https://i.hizliresim.com/A1YN1L.jpg
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşaAllah.Nc ye herşeyi takabilirsin uydur gitsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, dct linin yüksek fiyatından düz vites nc alsam, 3 yıllık bir maxicooter sürücüsü olarak, alışmada sürmede sıkıntı çıkar mı, yoksa çabuk alışabilir miyim sizce? Bir de değer mi fazladan para verip DCT şanzıman almak? Teşekkürler.
    kişiye göre değişir ama şehir içi ağırlıklı kullanıyorsan ve nc düşünüyorsan dct al derim
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Selamlar,

Bu hafta içi Akü ve lastik değişimi yaptım bilgi vermesi açısından yazıyorum. Motosikletim Nc700x

Akü olarak çok arada kalıp en sonunda Unibat CTZ14S-BS'de karar kıldım. 380 TL'ye taktırdım.
    Lastik olarak Mitas Sport Force 120/70ZR17 - 160/60ZR17 aldım Zenn motor'dan. Bununda montajı dün yapıldı. Lastikle birlikte ön rulmanlarım da değişti. Rulman değişimi, montaj,balans ve iki lastiğe toplamda 860 TL ödedim.

Tek eksiğim debriyaj kaldı. Çok geç kavrıyor, neredeyse en uçta. Yaza doğru da bunu hallederim umarım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tek eksiğim debriyaj kaldı. Çok geç kavrıyor, neredeyse en uçta. Yaza doğru da bunu hallederim umarım.
    Bir usta baktı mı debriyaja? Ayar ile biraz daha idare eder belki.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    NC 700 X
    Sayın parolakan ,
    Sırf size teşekkür etmek için foruma üye oldum. Çünkü gerçekten övgüyü hakediyorsunuz.
    2013 yılından beri kullandığım ve ilk sahibi olduğum sevgilime 5 yıldır hiçbir elektrik aksamı ilave etmemiştim. O yıllarda zihnime bulaşmış olan aküye veya elektrik tertibatına zarar veririm çekincesi öylece devam etmişti. Bugün sis farı,elcik ısıtma,elcik koruma gibi bir çok aksesuarının siparişi verdim. Ve bu üçlünün hepsi için elektrik bağlantılarını nasıl yapar veya yaptırırımın araştırmalarını yaparken,sizin şeffaf,yalın ve net açıklayıcı bilgilerinize şans eseri denk geldim.
    Yarın aksesurlar tarafıma ulaştığında titizlikle verdiğiniz bilgileri uygulayarak montajını gerçekleştireceğim. Erinmeyerek emek sarfettiğiniz ve zaman harcadığınız bu bilgiler için de özellikle üye olarak size teşekkür etmek istedim.
    Doğru ve dayanağı olan bilgiye her zaman şapka çıkarırım..
    Kimse kimseyi kaybetmez ;
    giden başkasını bulur,kalan kendini..

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Sağ ön karenajdaki Honda kanat stickeri aldığımda yoktu, o günden beri bir türlü vakit bulup üstüne düşmemiştim. Geçen hafta başka bir ekipman için Hasanpaşa taraflarına gidince Mototal'a sordum çifti 180TL civarında gibi akla ziyan bir fiyat söylediler. Akabinde dijital baskı yapan bir yere sordum ancak 1 m2 lik bir folyoya kaç tane sığarsa 100TL ye yapabileceklerini söylediler, 1 m2 ye 50-60 tane sığar herhalde. Kısacası elinde daha önceden yaptırıp fazladan olan bir arkadaşımız varsa ücreti mukabili bir çift temini mümkün müdür? Ya da bunu daha makul bir şekilde nasıl temin ederiz? Renk gümüş gri.

Ben de aküyü değiştirmek zorunda kaldım. Üzerinde 1 yıllık Bosch vardı ama Bosch akülerin ne kadar kalitesiz olduğu bir kez daha tescillendi. BS marka jel akü 470TL ama marşa basarken gücü hissediyorsunuz, hava ne kadar soğuk olursa anında çalışıyor.

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Herkese Merhaba, 3 Hafta önce NC700X motosikletim ile kaza yaptım. Şuan ön far bulmam gerekiyor Honda Türkiye ye sorduğumda 1580TRY fiyat verdiler. Buradaki arkadaşlarında aklında olsun çıkma falan denk gelirse lütfen bana haber verin. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı yns0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba, 3 Hafta önce NC700X motosikletim ile kaza yaptım. Şuan ön far bulmam gerekiyor Honda Türkiye ye sorduğumda 1580TRY fiyat verdiler. Buradaki arkadaşlarında aklında olsun çıkma falan denk gelirse lütfen bana haber verin. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    şurada var:

aliexpress - yarı fiyatı
    Kızıl pars bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu satıcı ile görüştüm elinde kalmadığını iletti yoksa alacaktım. Bir kaç yerde çıkma olarak buldum ama onlarında camları ya çatlak ya da yarısından itibaren kırık. Bildiğim kadarıyla tamirde edilemiyor bu farlar ne yapacağımı bilmiyorum

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ ön karenajdaki Honda kanat stickeri aldığımda yoktu, o günden beri bir türlü vakit bulup üstüne düşmemiştim. Geçen hafta başka bir ekipman için Hasanpaşa taraflarına gidince Mototal'a sordum çifti 180TL civarında gibi akla ziyan bir fiyat söylediler. Akabinde dijital baskı yapan bir yere sordum ancak 1 m2 lik bir folyoya kaç tane sığarsa 100TL ye yapabileceklerini söylediler, 1 m2 ye 50-60 tane sığar herhalde. Kısacası elinde daha önceden yaptırıp fazladan olan bir arkadaşımız varsa ücreti mukabili bir çift temini mümkün müdür? Ya da bunu daha makul bir şekilde nasıl temin ederiz? Renk gümüş gri.

Ben de aküyü değiştirmek zorunda kaldım. Üzerinde 1 yıllık Bosch vardı ama Bosch akülerin ne kadar kalitesiz olduğu bir kez daha tescillendi. BS marka jel akü 470TL ama marşa basarken gücü hissediyorsunuz, hava ne kadar soğuk olursa anında çalışıyor.
    60 tl ye takım sticker ,hepsi buradada var

https://www.hepsiburada.com/sticker-...-pm-otcnalm284

al burda 50 tl

http://www.almanysticker.com/honda-s...0x-sticker-set

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar 2014 750x'e far koruma ve radyatör koruma montajı yapacağım.ürünleri ebay'den aldık.far koruma montajı için grenajların sökülmesi gerekiyormu,içinizde yapan oldumu ?

Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2014 750x'e far koruma ve radyatör koruma montajı yapacağım.ürünleri ebay'den aldık.far koruma montajı için grenajların sökülmesi gerekiyormu,içinizde yapan oldumu ?
    Far koruma için grenajların sökülmesine gerek yok bizimkinde ki üstteki camdan bağlantılıydı sizin aldığınızda büyük ihtimalle o şekildedir.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    şurada var:

aliexpress - yarı fiyatı
    @_chaotic_ bunun led olanından da bulabiliyor musun?
    Ali'den arama konusunda pek başarılı değilim.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Selamlar,

aliexpress'den elcik koruma alan oldu mu bizim motorlar için? Bir çok ürün universal yazıyor. Nasıl olur, güzel durur mu emin olamıyorum.

arkadaslar merhaba

yeni motor aldigim icin 2016 model nc750x imi satiliga cikardim.

en hizli sekilde ilandaki telimden ulasabilirsiniz ara ara burayada bakmaya calisacagim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30117638/detay

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

aliexpress'den elcik koruma alan oldu mu bizim motorlar için? Bir çok ürün universal yazıyor. Nasıl olur, güzel durur mu emin olamıyorum.
    Ben aldım ve kullanıyorum, sen şimdi link te istersin

Bulunca koyarım. Buldum;

https://tr.aliexpress.com/item/7-8-M...311.0.0.R2Wmuw

Kalmamış ama aynısından başka satıcıdan alabilirsin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım ve kullanıyorum, sen şimdi link te istersin

Bulunca koyarım. Buldum;

https://tr.aliexpress.com/item/7-8-M...311.0.0.R2Wmuw

Kalmamış ama aynısından başka satıcıdan alabilirsin.
    Çok teşekkür ettim.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Geçen gün yazmıştım ön karenaj stickeri lazım diye sağolsun bir arkadaş satıcı linki vermişti. 50TL olan satıcıdan temin ettim. Ürün olarak fena değil ama her taraftan 2-3 mm büyük yerine uydurmak için etrafından kesmek lazım. Bir de siyah zemin üzerine ikinci bir kat olarak gümüş gri desen çalışılmış. Şimdilik iş görüyor ama ne kadar uzun ömürlü olur bilmiyorum. Aşırı yağmurlu bir havada kullandım birşey olmadı. Bakalım motoru yıkatınca başına birşey gelecek mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler