Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben varım.
    Tarih ve saati belirleyim ozaman abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    +1 bende gelirim

Herkese selamlar. 2015 model NC 750x alma arifesindeyim. Vstrom ile nc arasında kaldım ama nc ye karar verdim. Cuma günü istanbul'dan alacam. Buluşmaya bende katılabilirim alırsam. Sakarya'da oturuyorum, ama İstanbul'a gelebilirim tabiki. Duke 200 kullanıyorum şu anda. Satılmasını bekleyemeden almaya karar verdim nc'yi. Umarım doğru yapıyorumdur.

Alıntı samet61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. 2015 model NC 750x alma arifesindeyim. Vstrom ile nc arasında kaldım ama nc ye karar verdim. Cuma günü istanbul'dan alacam. Buluşmaya bende katılabilirim alırsam. Sakarya'da oturuyorum, ama İstanbul'a gelebilirim tabiki. Duke 200 kullanıyorum şu anda. Satılmasını bekleyemeden almaya karar verdim nc'yi. Umarım doğru yapıyorumdur.
    valla bu nc biraz karışık bir motor. kimisi çok seviyor, kimisi o motor mu lan diyor.

1 sene, 10k kullanmış, eşimle birlikte yurtdışı turu yapmış biri olarak birkaç kelam edeyim. cbr 125'ten direk buna geçince biraz ağır gelmişti ama sonra alıştım. 2.el, 19.000 km de iken aldığım için bir bakım yaptırdım 350 tl verdim tabi özel serviste, hondaya gitsem kaç para alırdı bilmiyorum. neyse 25.000 km'ye gelince zincir dişli seti değiştirdim 500tl. balataları değiştirdim 200 tl.

sonra bazı özel sebeplerden dolayı satmak zorunda kaldım, biraz da şimdi yazacağım muhtemel masraflar da etkili oldu satmamda. eğer satmasaydım akü değişecekti 400 tl, ön ve arka amortisörler iyice salmıştı kendini ki nc'lerin kronik sorunudur ; onların tamiri için tahmini 500-600 tl daha verecektim,belki daha fazla.. lastikler anca 5000 km daha yapardı, değiştirmem gerekecekti yaklaşık 1200 tl. 6 aylık vergisi 190 tl idi ki 2013 model, genç olanlar daha fazla sanki bakmak lazım.

öndeki bagaj çok işe yarıyor. yakıtı da gayet makul, şu anda cbr250 kullanıyorum ve aynı yakıyor.

tabiki bu durum tercih meselesidir veya başka markalardaki masraflar daha da fazla olabilir ama bu masraflar beni psikolojik olarak yormaya başlamıştı. arabaya harcadığım paradan daha fazla harcamaya başlamıştım. tekrar alır mıyım diye düşünüyorum bazen, ne alırım ne de yok lan almam diyemiyorum, arada kalıyorum.

özetle, büyük başın derdi büyük oluyor.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kombine olmaması daha iyi değilmi hemde gs1200 kullanan birisi için

700 güçsüz, özellikle sevmediğim yanı ise dar vites aralığı, habire uğraş dur, 750 tabiri caizse at gibi, düşük viteste bile rahatça gidiyorsun,700 deki gibi 1. vitesi sadece kalkışta kullanmak zorunda değilsin...
    Açıkçası fren konusu çok karışık kimisi fren mesafesi uzuyor diye ABS bile istemez ama özellikle ıslak zeminde ve yazın çok kaygan asfaltta hayat kurtarır. Yaklaşık 30 yıldır motor kullandığımdan elimden çok değişik modeller geçti, eskiden kombine mi vardı da diyebilirim ama kombine fren bana her zaman güven vermiştir, hele Honda'nın kombinesi çok başarılıdır, başka modellerinde de denemişliğim var. Gerçi panik frende zaten ön arka Allah ne verdiyse asılıyoruz ama sakin kullanımda sırf ön frenle gitmek bana pratik geliyor, arka balata da daha uzun gidiyor böylece.

750 kullanmadım farkını bilmiyorum, 700'ü iki haftadır kullanıyorum bana pek sağır gelmedi. Hafta sonu deneme amaçlı Şile'ye gittim, tapagaz performans gayet başarılı geldi, dört silindir race makina değil tabi ama bir MT7 arkama takıldı gelemedi, çok iddialı değilim ama belki sürüş tekniği ile alakalıdır. Yaklaşık 10lt benzin almıştım 300km ye yaklaşıyorum hala bitmedi bu en güzel tarafı, GS le ortalama 6 litre tüketince bu hiç yakmıyor gibi geliyor insana.

Olumsuz olarak değerlendirebileceğim tek tarafı turunun GS'e göre daha geniş olması dar dönüşlerde rahat gelmedi bana. Bir de deponun arka tarafta olması hem büyük avantaj hem de uzun yolda dez avantaj, artçı selesine çanta bağlayıp uzun yol yapılınca her benzin almada çantayı sökmek gerekir, depo kapağını F800 gibi yana alsalarmış tadından yenmez olurmuş. Bir de sele çok rahat değil yarım saat sonra toto biraz rahatsız oluyor.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    @konig güzel özetlemişsin.

belki sürüş tekniği ile alakalıdır
    at sahibine göre kişner derler.

SS leri ve düz yolları hariç tutarsak,
    ben de tatlı virajlı bir yolda gazlarken herhangi bir motorla arada büyük fark göremedeim.
    Ya azıcık geri kalır, ya biraz ilerde gider.

Gitmiyor diyenlerin ya beklentisi çok farklı ya da abartıyorlar.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    Alıntı Stormy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ev sahibim oturduğumuz evi sattığından maalesef motorumu satmak zorunda kaldım
    Garantisi devam ediyor, tüm bakımları yapıldı şu an 12.000 km de en son Geçen ay Selanik te 10.000 km de bakımları yapıldı,Servis kitapçığına işlendi, genelde uzun yolda kullandım, alıcısına şimdiden hayırlı olsun,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0943849/detay/
    MOTORUN ÇOK TEMZMİŞ ÇOK İYİ BAKILMIŞ GİBİ DURUYOR ALANDA SATANDA HAYRINI GÖRSÜN.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı samet61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAYIRLI OLSUN KARDEŞ DUKE 200 DEN SONRA NC 750X ÇOK İYİ GELECEGİNE EMİNİM BENDE 20 GÜNDÜR KULLANIYORUM SÜPER Bİ MAKİNABENİMKİ DCT ÇOK RAHAT SPOR MODU ÇOK SERİ AZ YAKIYOR MUHTEŞEM MT07 GİBİ AGRESİF DEĞİL TATLI TATLI GİDİYOR.
    Stormy bunu beğendi.
    GAM YOK ALLAH VAR.

dogansc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750S 2016
    merhaba, nc750s için debriyaj maneti ve gidon topuzu alabileceğim bir web adresi verebilir misiniz? teşekkürler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    nc 750x veya 750s değil ama 2017 nc 750 integra ile bende aranıza katıldım arkadaşlar
    xmax 250 ve xmax 400 den sonraki durağım integra oldu
    3 gündür kullanıyorum,ilk izlenimlerim,yakıt olarak xmax 400 den daha az tüketimi olduğu yönünde,,performans olarak zaten açık ara integra önde

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc 750x veya 750s değil ama 2017 nc 750 integra ile bende aranıza katıldım arkadaşlar
    xmax 250 ve xmax 400 den sonraki durağım integra oldu
    3 gündür kullanıyorum,ilk izlenimlerim,yakıt olarak xmax 400 den daha az tüketimi olduğu yönünde,,performans olarak zaten açık ara integra önde
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim hoşgeldin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Korteje site olarak katılım var mı
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    hoş bulduk sağol kardeş,bende cümlemize kazasız belasız sürüşler dilerim

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Bende yaklaşık 2 aydır NC750X var. İlk defa büyük CC motorum oluyor, parça kalitesi daha önce kullandığım Inazuma'dan düşük olsa da kullanımı çok keyifli motor. Özellikle daha yüksek beygirli makinelere geçmeden önce alışmak için çok ideal.
    blueway2 bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    hala buluşma ayarlamayamı çalışıyorsunuz :D

kolay gelsin :D
    Kızıl pars bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba Arkadaşlar, bende piaggio xevo250 kullanıcısıyım bu aralar hiç aklımda bu tarz bir motor yokken nc750 alma fikri geldi, 750s ile 750x arasında 8 bin TL gibi bi fark var, yani 8 bin fazla verip 750x almak değer mi? Tabi diğer en önemli sorum sürebilir miyim? Boy 172 ara sokaklara virajlara dar yerlere girmede sorun yaşarmıyım? Malum öncesinde sadece maxiscooter kullandım, ehliyet var ama normal motor tecrübem yok denecek kadar az, sizler ne dersiniz bu işe? Şimdiden teşekkürler.
    chopperrider bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala buluşma ayarlamayamı çalışıyorsunuz :D

kolay gelsin :D
    Buluşmayı yaptık bile olm, seni çağırmadık

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, bende piaggio xevo250 kullanıcısıyım bu aralar hiç aklımda bu tarz bir motor yokken nc750 alma fikri geldi, 750s ile 750x arasında 8 bin TL gibi bi fark var, yani 8 bin fazla verip 750x almak değer mi? Tabi diğer en önemli sorum sürebilir miyim? Boy 172 ara sokaklara virajlara dar yerlere girmede sorun yaşarmıyım? Malum öncesinde sadece maxiscooter kullandım, ehliyet var ama normal motor tecrübem yok denecek kadar az, sizler ne dersiniz bu işe? Şimdiden teşekkürler.
    İki model tamamen farklı tipler, çıplak bir motor mu yoksa daha çok enduroya benzeyen bir motor mu istediğine karar vermelisin önce.

Boy ve diğer etkenler önemli değil, kullanırsın.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buluşmayı yaptık bile olm, seni çağırmadık

İki model tamamen farklı tipler, çıplak bir motor mu yoksa daha çok enduroya benzeyen bir motor mu istediğine karar vermelisin önce.

Boy ve diğer etkenler önemli değil, kullanırsın.
    Sağolasın...

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Olcay selamlar kardeşim..Uzun bir ayrılıktan sonra geldik.. Buluşma ayarladığınız da gelmek isterim..
    Görüşmek üzere...
    Olcay Avşar bunu beğendi.
    Malesef hayat kısa!!

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S ile X arasında tercih kullanıcıya kalmış.
    Eğer S düşünürseniz eski motorum ilanda.
    2017 çıkuşlı bir motor. 2017 Haziran'da henüz 1600 km de iken aldım, yurt içi yurt dışı tatillerde 3 ayda 10.bin km yol yaptım.
    1000 ve 6000 bakımları yetkili serviste kayıtlı.
    Hata,kusur, boya vs. yok.
    Extra Honda topcase ve koruma demiri var.
    Yeni motor aldığım için ve otomobil alacağım için sezonun kapanmasını da gözönüne alarak uygun bir fiyata satacağım.
    Sezon başı için motorum hazır olsun derseniz ilan budur:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...99647957/detay

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Beyler bugüne kadar akü değiştiren oldu mu?

Çok şükür lazım değil ama başka akü bakarken bi bakayım dedim fiyatlar 400-500 TL.

Yuh ulan, valla çok fahiş

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Mevcut motorum satılınca bende aranıza katılacağım Selamlar
    750x +2016 model alacağım yalnız dtc mi alsam normalmi alsam bilemedim hiç sürmedimde motoru. bi kere kısa bi tur atmıştım nc700 ile hoşuma gitmişti. ordan bu motoru keşfettim biraz araştırdım benlik gibi duruyor
    Motor değiştirme sebebim daha az rüzgar yediren yağmurlu havalarda ayakkabı paça pislenmeleri. motorun alçak olmasından neredeyse heryerinin batması cbr250den bahsediyorum. daha düşük devirli saten cbryi sakin kullanıyorum 6 bin devirde vites atan adamım bu nc de daha düşük devirli bi motor. alırken havalı motor şekil olsun diye cbr almıştım :D. şimdi daha rahat ama scooter olmayan bişey bakıyordum bu hoşuma gitti. orta sehpasıda var cbrde tekeri elimle çevirip zinciri yağlamakdan temizlemekden bıktım yağmurlu havalarda cbrden çok daha korur diye düşünüyorum bu motorun. aklıma gelenleri yazdım fikir görüşlere talibim bu 2. motorum olcak cbr250 i 2 yıl ful aktif kullandım.
    Birde istanbul avrupa yakasında nc750x veya dtc si olan arkadaşlar hafta sonu motorunuzu denemek isterim 2 kısa tur atarız beraber 2 sohbet kahve takılırız bende motoru tanımış olurum cbr250 merak ediyorsada oda görmüş olur. Bu hafta sonu yağmurlu olmazsa müsaitim. ha birde motoru işe gidip gelirken kullanıyorum tur felan gibi etkinliklere hiç katılmadım belki yeni nc ile değişir bu durum
    Herkese selamlar
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler