Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    50 TL ile 140-160 km arası gidiyorum ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar Merhaba,

HONDA ORJİNAL NC 750X-S 29 LT. YAN ÇANTA lardan sağ çantayı kırdım. Çift almak oldukça maliyeti yüksek. Benim gibi tek tarafını kırmış olan ve kalan parçayı satmayı düşünen birilerini bulmak için doğru yerdemiyim?

Yardımlarınızı rica ederim.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 TL ile 140-160 km arası gidiyorum ben.
    6.4 Litre yapar yaklaşık. Nc için normal bi değer değil.
    ramsay bunu beğendi.

Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum 2017 model 2.500 km deki NCm yaklaşık 1 depo benzin ile 350-400km aralığında (uzun yolda) gidebiliyorum. Çok fazla 100'ü geçmeden (3000 devir ve altıda diyebiliriz) kullanırsanız 100kmde 3,4lt civarı bir yakıt tüketimi oluyor benim motorumda
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Murat Ustaoğlu bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Selamlar 110-120 li hızlarda kaç lt yakıyorsunuz
    Uzun zamandır çok farklı şekillerde (şehir içi - dışı, dağ bayır toprak vs) kullandım.
    Genel olarak ortalama 3.4 lt / 100 km.

Aşırı hız yok, red-line yok.
    Yer yer bazen hızlanmalar (140 - 150) var.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Motorun sıfır fiyatı 34.700 oldu arkadaşlar. Benim için sıfır almanın artık hiçbir mantığı kalmadı. Çok üzücü bir durum.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    240-260 km olacak. Yanlış yazmışım.

aranell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Merhaba arkadaşlar dün itibariyle 2015 model Nc750X DCT alarak aranıza katıldım... 27,500 km de bakımları yetkili serviste yapılmış.
    Hemen sorularıma geçeyim,

- Otobanda giderken 120 km hızı aşmaya başladığında peglerden başlayarak titreşim artıyor yani motor titremeye başlıyor bu normal mi?
    - El freni biraz tutmuyor gibi biraz sıkma imkanı var mı varsa nereden yapabilirim bakıyorum bişey göremedim

Kazasız sürüşler dilerim...
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı aranell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar dün itibariyle 2015 model Nc750X DCT alarak aranıza katıldım... 27,500 km de bakımları yetkili serviste yapılmış.
    Hemen sorularıma geçeyim,

- Otobanda giderken 120 km hızı aşmaya başladığında peglerden başlayarak titreşim artıyor yani motor titremeye başlıyor bu normal mi?
    - El freni biraz tutmuyor gibi biraz sıkma imkanı var mı varsa nereden yapabilirim bakıyorum bişey göremedim

Kazasız sürüşler dilerim...
    Büyük ihtimalle ön ve arka teker rulmanlar bozulmuştur,Veya lastik/cant bunları da kontrol ediniz,çünkü bu motorda bu tip bir titreşim olmuyor.
    Diğer konuda ise bilgim yok onu da otomatik kullanan arkadaşlar yanıtlasın

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle ön ve arka teker rulmanlar bozulmuştur,Veya lastik/cant bunları da kontrol ediniz,çünkü bu motorda bu tip bir titreşim olmuyor.
    Diğer konuda ise bilgim yok onu da otomatik kullanan arkadaşlar yanıtlasın
    Öncelikle ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim ancak, rulman veya lastikten olsaydı 120 km hızlara gelene kadar da titreşim olmaz mıydı? Çünkü 120 den sonra ivmelenirken 123-124 kmh derken sağlam bi titreme oluyor peglerle birlikte motor titriyor gibi...daha sonra 130-170 km lere kadar zaten muhtemelen yüksek devirden o titreşimi o kadar hissetmiyorum....

Öncelikle ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim ancak, rulman veya lastikten olsaydı 120 km hızlara gelene kadar da titreşim olmaz mıydı? Çünkü 120 den sonra ivmelenirken 123-124 kmh derken sağlam bi titreme oluyor peglerle birlikte motor titriyor gibi...daha sonra 130-170 km lere kadar zaten muhtemelen yüksek devirden o titreşimi o kadar hissetmiyorum....
    Ben bunun bir sorun olmadığını düşünüyorum. 4.000 devire yaklaştığınızda ekstra bir güç aktarımı mevcut oluyor motorda. Dizlerinizle iyice kavradığınızda motor bloğundan gelen bir güç olduğunu hissedebilirsiniz. Benim 2017 model olan motorumda da benzer durum var. Zaten bu devri aştığınızda dediğiniz gibi bu titreşimi hissetmeyeceksiniz. Mekanik bir problem olsa bu titreşim çok daha artar ve sizi rahatsız etme başlardı.

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Alıntı Nandu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunun bir sorun olmadığını düşünüyorum. 4.000 devire yaklaştığınızda ekstra bir güç aktarımı mevcut oluyor motorda. Dizlerinizle iyice kavradığınızda motor bloğundan gelen bir güç olduğunu hissedebilirsiniz. Benim 2017 model olan motorumda da benzer durum var. Zaten bu devri aştığınızda dediğiniz gibi bu titreşimi hissetmeyeceksiniz. Mekanik bir problem olsa bu titreşim çok daha artar ve sizi rahatsız etme başlardı.
    Ben ilk defa kullanıyorum özellikle 123 kmh da oluşan titreşim normal mi herkeste varmı onu merak ediyorum....

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uçmakdere Yamaç Paraşütü atlama alanından iniş...

Sevgili Dostlar, aşağıda linki olan kanalıma abone olabilir misiniz? : https://www.youtube.com/channel/UCQf...ZzJu05AhXxUMLg

cikmazsokak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700x
    ben 700x kullanıcısıyım dediğiniz gibi bir titreşim yaşamadım bu güne kadar. ama hiç dct kullanmadım kullanan arkadaşlar daha net cevap verebilir sanırım

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Lastik balanslarından yapıyor olabilir, bahsettiğiniz hızlara ulaşabileceğiniz hafif tatlı iniş bir rampa bulup motor o hızlara yaklaştığında devriyaja basın ve motorun kendi ivmesi ile yola almasını sağlayın. Aynı titreşim oluyor mu bir bakın.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik balanslarından yapıyor olabilir, bahsettiğiniz hızlara ulaşabileceğiniz hafif tatlı iniş bir rampa bulup motor o hızlara yaklaştığında devriyaja basın ve motorun kendi ivmesi ile yola almasını sağlayın. Aynı titreşim oluyor mu bir bakın.
    Merhaba motorum dct olduğu için hareket halinde boşa alamıyorum ama yeni denemelerim sonucu şu sonuca ulaştım balansla ilgili değil... Motor 4 bin devire geldiği zaman titreşim artıyor.. Yani otobanda bu hız 6. viteste 123 lere denk geldiği için öyle sanıyordum Ama düşük vites yüksek devir yaparak aynı titreşimi elde edebiliyorum...

Sonuç 4 bin devirden sonra benim motorda titreşim bariz artıyor... Herkeste böyle mi acaba?

dogansc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750S 2016
    merhaba motul 3000 - 5100 ve 7100 yağları arasındaki farklar nelerdir? NC750s için hangisi iyidir?
    bir de yağ filtresinde hiflo mu yoksa sunwa mı? hangisi daha kalitelidir?

mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Merhaba arkadaşlar. Konuda akü ile ilgili arama yapıyorum ancak aşağıdaki uyarıyı veriyor:

"Arama kriterine uygun sonuç bulunamadı, Lütfen başka bir Arama kriteri (Aranacak Kleime) vererek tekrar deneyin."

300 sayfalık konuda aküyle ilgili birşey yazılmamış olması imkansız

Yine de tavsiyenize ihtiyacım var. Birkaç gün önce kontağı çevirdim ve bütün elektronik aksam çalışmasına rağmen aküde şarj dinamosunu çalıştıracak kadar güç kalmamış olmalı ki motoru çalıştıramadım. Motorum 2014 model. Şarj etsem yarı yolda bırakır mı? Bosch YTZ12S-BS 12 Volt 9 Amper akü nasıldır?

ETrabzon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Benim 750x otomatik şanzuman ve böyle bir problem hiç yaşamadım. Bana normal gibi gelmedi dediğin. Bence iyi bir ustaya göster.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler