Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cahil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıtlarınız için teşekkürler.

@fdiver, anlaş capra'yı nerde ve ne kadara taktırdın acaba? Sitelerinden bulduğum birkaç bayiyi aradım ellerinde olmadığını söylediler.
    Zen motor daha önceden de bildiğim düzgün yerlerden, ve ana işleri lastik. Oradan alabilirsiniz.

http://www.zennmotor.com/

Zenn Motor | Motosiklet Lastikleri Satış & Servis
    Eğitim Mah. Adım Sok. No: 6/A, Hasanpaşa, Kadıköy / İSTANBUL , TR

(+90) 216 380 9296
    (+90) 506 707 3113
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İyi günler Honda nc 750 x modelinin ağırlık güç oranından dolayı A2 ehliyetiyle kullanılabildiği ile ilgili bilgiler var bu doğrumudur yani Honda nc 750 x A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi teşekkürler
    Ari Gold bunu beğendi.

Vallahi benim ehliyet eski model A2 lerden, şuan kanun değişti nasıl oldu bilmiyorum ama en üst ehliyet olmalı, yani yine A2 lazım...

Eski a2'ler a oldu. Motosiklet ehliyeti 3'e ayrıldı. A1, a2, a. A en ust, her motosikleti kullanabiliyor. Ben de merak ediyorum a2 ile bu motor kullanılıyor mu diye.

İnternet elimizin altında bakmıyoruz yahu

NC 750 çin A ehliyet lazımmış, yani A2 ile olmuyor... 40 kw yı geçik güç ile mecburen A sınıfı lazım...

A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

A (alayını demek ) sınıfı sürücü belgesi sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

Olcay Avşar bey merhaba,1 yıldır NC750X DCT kullanıyorum,mümkün olduğu kadar uygun fiyatlı aksesuar çözümlerini tercih ediyorum.Aliexpress ten resimde görülen elcik korumanın aynısından bende aldım( iç kısmında iki vidalı ve ucu açık olan),açıkçası acerbise 2-3 katı fiyat vermek istemedim.Maalesef sizinde denediğiniz gibi sadece elciğin sapına vidayla monte ederek elciği sabitlemek(stabil tutmak) mümkün olmadı.102. sayfada resimlerini paylaştığınız ve sizin yapmış olduğunuz elcik korumanın ucu açık olan tarafının iç kısımdaki ön vidaya tutturduğunuz demir parçalardan benimde yaptırma veya bulma şansım olurmu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba,

NC750x DCT almayı düşünüyorum. Normal şanzuman modeline göre bu şanzumanda problem yaşayan oldu mu ? Yaşadıysanız nasıl çözdünüz ? Garantisi bittikten sonra şanzuman nedeniyle problem yaşanabilir mi ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Yavuz Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olcay Avşar bey merhaba,1 yıldır NC750X DCT kullanıyorum,mümkün olduğu kadar uygun fiyatlı aksesuar çözümlerini tercih ediyorum.Aliexpress ten resimde görülen elcik korumanın aynısından bende aldım( iç kısmında iki vidalı ve ucu açık olan),açıkçası acerbise 2-3 katı fiyat vermek istemedim.Maalesef sizinde denediğiniz gibi sadece elciğin sapına vidayla monte ederek elciği sabitlemek(stabil tutmak) mümkün olmadı.102. sayfada resimlerini paylaştığınız ve sizin yapmış olduğunuz elcik korumanın ucu açık olan tarafının iç kısımdaki ön vidaya tutturduğunuz demir parçalardan benimde yaptırma veya bulma şansım olurmu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    O demirleri ben uydurup eğip büküp delip taktım, sağa sola vurana kadar iyiydi ama sonra elcikler iyice dağıldı. En güzeli boydan boya komple demir olan bir model alman, ikinci aldığım elciğin de linklerini vermiş olmam lazım.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Olcay bey ilginize teşekkürler,sonradan taktırdığınız demirli elcik korumanın linkini (montajını kendimiz kolayca yapabilirmiyiz bilgisini?) paylaşırsanız sevinirim,forumda aramalardan ve yakın sayfalardan bulamadım.

trustwm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma > Honda NC750X
    Merhaba Arkadaşlar

2 yıl 20 bin km suzuki inazuma tecrübesinden sonra ben de honda nc750x 2017 siyah renk ile aranıza katıldım. Bu haftasonu mümkün olduğunda çok kullandım, şu anda rodajdayım. Inazumadan sonra geçiş için çok uygun bir seçenekmiş. Belki konuya girip de bakmak isteyen arkadaşlar için yazmak istedim.

Daha öncede ehliyetle ilgili soru sormuştum, Nc 700x a2 ehliyetle kullanılıyor sormak istediğim şu: nc 700 ve 750 arasında olmazsa olmaz farklar var mıdır varsa bunlar nelerdir?

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Herkese kolay gelsin. NC700 ve NC750 sahiplerinin egzos sorununa çözüm bulmuş birisi. Ben aldım ve çok memnun kaldım. Bizim egzozların yere yakın olması nedeniyle çok kişide gördüğüm egzoz çarpması ezilmesi gibi sorunlara karşı iyi bir çözüm. İlgilenenler için sahibinden ilan numarası: 420646073

Bu da linki: tıklayınız

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Waytek ürünlerinden almak istiyorum ama satıcısını bulamadım. Konuda da adı geçtiği için soruyorum nerede bulabilirim bu firmanın ürünlerini?

https://www.facebook.com/waytake?fref=ts

buradan kardeş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı haeke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede ehliyetle ilgili soru sormuştum, Nc 700x a2 ehliyetle kullanılıyor sormak istediğim şu: nc 700 ve 750 arasında olmazsa olmaz farklar var mıdır varsa bunlar nelerdir?
    750 daha güçlü daha uzun vites aralığına sahip, çok daha atak dct olacaksa 750 deki (2016 ve sonrası) jiroskop ilavesi ile viraj içinde vites değiştirmiyor, daha düzgün hatta hatasız çalışıyor vs...
    ayrıca 750 yi A2 ile kullanamazsın çünki 32 kw dan daha güçlü bir motor, A ehliyet gerekli olmalı

kısaca her şekilde tercihin 750 olsun, tabii mali durumda önemli, şunuda unutma, honda her yeni modelde mutalaka birşeyler ekler, yani her çıkan model öncekinden daha iyi yada daha fazla özelliğe sahiptir...
    loremipsum bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Teşekkür ederim. Waytek diye yazılmış ben de öyle arıyordum çıkmıyordu. Meğer Waytake imiş
    DreamTheater bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750 X dct
    Arkadaşlar merhaba. Fuardan aldığım motoruma 2 gün önce kavuştum sonunda. 750 x dct. Lastikler bridgestone battle wing 501 502 hakkında bilgi verebilir misiniz? Değiştirmeye gerek var mı? Geçmiş yazılanları araştırdım ama pek birşey bulamadım. Şimdiden teşekkürler
    trustwm bunu beğendi.

hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda NC 750 X dct
    Eyvallah sağolasın.

Motosikleti
    NC700SA
    Merhaba, motorsikletimin selesinde kediler 2 tane küçük delik açmış, İstanbul Anadolu yakasında sele yenileme yaptırabileceğim, işçilik kalitesi iyi bir yer önerirseniz memnun olurum. Selenin sertlik sorununu da tek hamlede çözmeyi hedefliyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı fastx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, motorsikletimin selesinde kediler 2 tane küçük delik açmış, İstanbul Anadolu yakasında sele yenileme yaptırabileceğim, işçilik kalitesi iyi bir yer önerirseniz memnun olurum. Selenin sertlik sorununu da tek hamlede çözmeyi hedefliyorum.
    Motosay Şirinevler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler