Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar merhaba 2 ay önce satın almış olduğum 750x'imi acil nakit ihtiyacı sebebiyle satmak istiyorum. aranızdan biri almak isterse fiyatta yardımcı olacağım.
    sahibinden ilan no : 348125088

motosikletim salonumda oldugu için görmek isteyen kişi ararsa önceden uygun bir vakitte gelip görebilir.
    cep numaram 05534897302
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    BAKIN BURDA NASI BİR İLAN BULDUM => http://urun.n11.com/koruma-demiri/ho...maz-P143441872

NC 700 - 750 İÇİN RADYATÖR KORUMA 30 TL KARGO DAHİL

ALIN YANI CEKİNMEYİN
    mehmetenis, parolakan ve Mopus bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKİ V-STROM DL 650
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba 2 ay önce satın almış olduğum 750x'imi acil nakit ihtiyacı sebebiyle satmak istiyorum. aranızdan biri almak isterse fiyatta yardımcı olacağım.
    sahibinden ilan no : 348125088

http://i.hizliresim.com/6m4BAN.jpg

motosikletim salonumda oldugu için görmek isteyen kişi ararsa önceden uygun bir vakitte gelip görebilir.
    cep numaram 05534897302
    Ben ANKARADAN yazıyorum size ilgilenmek isterim ...
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar çok sevdiğim kardeşimin motoru 2013 Nc 700S 30.000 Km de 16.750 TL ilgilenen arkadaşlara duyurulur,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9880102/detay/
    antilop_skul bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Valla para olsa alirdik abi inazumayla takas dusunurmu? Ustune 2 bin veriyim
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ V-STROM DL 650
    15.000,00 tl ye tamam dersen görüşelim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Arkadaşlar 750 X almaya karar verdim burdanda yazıyorum ve halen motor araştırıyorum motorunu satmak isteyen arkadaşlara duyrulur... fiyatta yardımcı olurlarsa görüşelim.
    mehmetenis bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hayret ilk kez bi ilanda yaptırdığı cilanın bile parasını istemeyen bi vatandaş görüyorum... bugün bi ilanda gördüm nc sine 36 bin küsür istiyor eleman dolar arttı ya zammı kendi hesap edip koymuş

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150

Motosikleti
    SUZUKİ V-STROM DL 650
    engin_deniz bey ne yaptınız motor duruyormu sattınızmı ?

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı EBSC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin_deniz bey ne yaptınız motor duruyormu sattınızmı ?
    Merhaba. Henüz satılmadi. Arayan oluyor ama insanlar bir acayip olmuş. 20 olursa geleyim 15 olursa geleyim diyeni bile var satilmazsada binecegim keyifle.
    mehmetenis ve antilop_skul bunu beğendiler.
    elit motogaraj

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı EBSC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15.000,00 tl ye tamam dersen görüşelim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Arkadaşlar 750 X almaya karar verdim burdanda yazıyorum ve halen motor araştırıyorum motorunu satmak isteyen arkadaşlara duyrulur... fiyatta yardımcı olurlarsa görüşelim.
    Gerçketen almak istiyorsanız arkadaşla görüşecem,bana net bir cevap vermeniz lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıralama yapmakta zorlanıyorum, biraz karışık oldu, kusura bakmayın.

750X kullanıyorum, S modelini yakından gördüm, üzerine bindim ama kullanmadım.
    750S'in biraz selesi daha alçak, biraz daha kolay kontrol edilebilir. Boyu kısa olanlar için avantaj olabilir.
    kapıdan girme mevzuunda gidon genişlği önemli olur diye düşünüyorum, fabrika çıkışı aralarında biraz fark var galiba.
    Ama aralarında görsel anlamda da epeyce fark var, X serisini ben daha çok beğendim.

Devir kesici yüksek devirde devreye giriyor ama ben bir tehlike yaşamadım.
    İlk aldığımda sesini duyamadığım ve bir önceki motorum da CBR olduğu için devir hemencecik bitti ve kesiciye girdi.
    Sonra alıştım.

Bu motorlar yani NC serisi bir performans serisi değil.
    Bir Africa Twin de değil, ikisinin ortası.
    Kısa geziler, şehir içi, hafif bozuk yollar gibi düşünülebilir.
    Arka sele de ona göre, bir SS kadar saçma sapan değil ama süper rahat da değil.
    S ile X arasında sele farkı da var bildiğim kadarı ile.

NC serisinde fabrika çıkışı orta sehpa yok.
    Arka çamurluk yok.
    Ön çamurluk da çok kısa, yağmur suyu hem önden hem arkadan ıslatıyor.
    Honda bu sayede çok zengin olmuştur.
    Bu aksesuarlar epey para tutar.

Vites göstergeli motorum ilk defa oldu, hoşuma da gitti, bir tercih sebebi olabilir.
    700 serisinden farklı olarak göstergeler renkli.

700 serisini kullanmadığım için birşey diyemem ama kombine fren benim mantığıma pek uymadı,
    çok ileri teknoloji olursa arablardaki ESP gibi işe yarayabilir
    ama sabit bir oranla ön arka beraber tutar demek -bence- çok iyi bir fikir değil.
    Çünkü fren dengede önemli bir unsur.
    Dedikleriniz nispeten doğru fakat yanlış bilinenler de var,bir kere şunu bilmek lazım NC serisi motosiklet olarak piyasada ki en iyi fiyat performans ürünüdür,
    Ki bunu 2015 Yılının Türkiye'nin en çok satan 3. motosikleti unvanını alarak kanıtladı,

Nc Serisi motosikletlerde Honda'nın otomobil modeli olan Jazz ın motor bloğu kullanılmıştır,ki bu yüzden oldukça dayanıklı bir bloğa sahiptir,
    Her ne kadar bakım aralıkları Honda Tr tarafından 6.000 Km olarak belirlense de bakım aralıkları 10.000 Km dir,
    Yani bir araba gibi bakım aralığı mevcuttur.

İşte bu yüzdendir ki otomobil motoru olduğu için devri diğer motosikletlere göre kısadır,ortalama 5500 veya 6000 dd lerde kesiciye girer.
    Bu ilk başta biraz garip gelse de alıştıktan sonra rahat bir kullanım oluşturur,ki şunu da söylemek lazım bu sayede motor yüksek devir çevirmediği için uzun ömürlüdür,

Nc Serisi performans motoru kesinlikle değildir olamaz da 50/55 Bg ile ancak keyifli kullanım motoru olabilir,
    Eğer yüksek hız beklentiniz varsa Nc Uygun bir seçim olmayacaktır,ki her ne kadar yüksek bg sahip olmasa da 195 Km hıza rahatça ulaşabilir.

''NC serisinde fabrika çıkışı orta sehpa yok.
    Arka çamurluk yok.
    Ön çamurluk da çok kısa, yağmur suyu hem önden hem arkadan ıslatıyor.
    Honda bu sayede çok zengin olmuştur.
    Bu aksesuarlar epey para tutar.''

Aksesuar seçiminde ise yazdıklarınız doğrudur,fakat piyasa bilindikten sonra sıraladığınız eksiklikler çok fazla masraf yapılmadan uygun fiyata karşılanabilir,

Örnekleri formumuz da bolca mevcuttur,

Kombine fren müthiş bir teknolojidir,ama Honda'nın kullanıcı deneyimlerinde ki geri dönüşlerde virajlarda sıkıntı yaşattığı için yeni modellerde kombine fren terk edilmiştir.Bunu bilmek lazım eğer bilmezseniz veya araştırmazsanız bilgi eksikliği sizi gülünç durumu düşürür.

İyi forumlar,
    engin_deniz, Arenli ve parolakan bunu beğendiler.

Selam arkadaşlar, motoru satıyorum. ÖTV zammı öncesi değerlendirmek isteyen varsa görüşelim
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ilk-sahibinden-kazasiz-honda-nc-750x-365766623/detay/
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı yumumimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, motoru satıyorum. ÖTV zammı öncesi değerlendirmek isteyen varsa görüşelim
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ilk-sahibinden-kazasiz-honda-nc-750x-365766623/detay/
    ötv zammı motoikletleri etkleyecekmi ?
    elit motogaraj

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    şimdilik hayır

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    motosikletler hariç sadece otomobil ler

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    parolakan bunu beğendi.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9) Motorlu bisiklet (Moped): Azami hızı saatte 45 kilometreyi, içten yanmalı motorlu ise silindir hacmi 50 santimetreküpü, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kilovatı geçmeyen iki veya üç tekerlekli taşıtlar ile aynı özelliklere sahip net ağırlığı 350 kilogramı aşmayan dört tekerlekli L1, L2 ve L6 sınıfı motorlu taşıtlardır. Elektrik ile çalışanların net ağırlıklarının hesaplanmasında batarya ağırlıkları dikkate alınmaz.”
    “10) Bisiklet: Üzerinde bulunan insanın adale gücü ile pedal veya el ile tekerleği döndürülmek suretiyle hareket eden motorsuz taşıtlardır. Azami sürekli anma gücü 0,25 kilovatı geçmeyen, hızlandıkça gücü düşen ve hızı en fazla 25 km/saate ulaştıktan sonra veya pedal çevrilmeye ara verildikten hemen sonra gücü tamamen kesilen elektrikli bisikletler de bu sınıfa girer.”

Yönetmelik hala aynı değişen nerede göremedim de???

Motosikleti
    Nc 700 s
    Nc750 x almak fikri kafamda olgunlasti arastirmalara devam ediyorum ikinci el alinacak ancak -2014 modellerde kilometre saatlerinde bir arizadan bahsediliyor motorlar servis tarafindan geri cagirilmis km saatleri garantiden degistirilmis peki degismeyenler ne olacak sonradan ariza sozkonusu olabilirmi degisenlerin gercek km nasil anlasilacak bu nedenle vergi yukune ragmen direk 2015-16 modelmi bakmaliyiz.
    -Bazi nc'lerde cok erken kilometrelerde debriyaj degisimine rastladim neden?
    -Motorlara herhangi bir Otv zammi olmayacagi bilgisi verilmesine ragmen ikinci elde nicin fiyatlar hep yuksek bu ilanlar acaba dursun belki satilir anlayisi ile mi veriliyor.Gercek degerinde sorunsuz bir motor bulmak konusunda avantajli bir ay var mi?
    Cunku yaza gore bir fiyat dususu gorulmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Arkadaslar "adam bir motor alacak ömrümüzü yedi ,ne çok soru sordu " demeyin ! Ne yapayim para cok zor kazaniliyor.😃
    mehmetenis bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı torlakkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750 x almak fikri kafamda olgunlasti arastirmalara devam ediyorum ikinci el alinacak ancak -2014 modellerde kilometre saatlerinde bir arizadan bahsediliyor motorlar servis tarafindan geri cagirilmis km saatleri garantiden degistirilmis peki degismeyenler ne olacak sonradan ariza sozkonusu olabilirmi degisenlerin gercek km nasil anlasilacak bu nedenle vergi yukune ragmen direk 2015-16 modelmi bakmaliyiz.
    -Bazi nc'lerde cok erken kilometrelerde debriyaj degisimine rastladim neden?
    -Motorlara herhangi bir Otv zammi olmayacagi bilgisi verilmesine ragmen ikinci elde nicin fiyatlar hep yuksek bu ilanlar acaba dursun belki satilir anlayisi ile mi veriliyor.Gercek degerinde sorunsuz bir motor bulmak konusunda avantajli bir ay var mi?
    Cunku yaza gore bir fiyat dususu gorulmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Arkadaslar "adam bir motor alacak ömrümüzü yedi ,ne çok soru sordu " demeyin ! Ne yapayim para cok zor kazaniliyor.😃
    Alacaksan su siralar tam zamani fiyatlar yerlerde bu sartlarda ilerde bulamazsin.
    antilop_skul, mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Nc 700 s
    Sıfıra yakın fiyatlar isteniyor kullanılmış olmasının hiçbir farkı yokmus gibi tek avantaj canta vs.Az km'de canta takımı olan bir motor 26-27 liralara alinabilmeli diye dusunuyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler