Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    1.67 boyla nc700x i devirir miyim? 15bin km rx3i evo tecrübem var.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boyum 1.72 falan. Arazide iki defa durduğu yerde tutmaya uğraşmayıp bırakmıştım. 700/750 S senin için daha uygun olabilir. S modelinin X den daha düşük sele yüksekliği var.
    mehmetenis bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alçaltma kiti verimli mi, kullananlar memnun mu? nendense naked pek bana hitap etmiyor. X de rüzgar S e göre daha azdır herhalde.

Alıntı fastx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 700s icin yeni lastik satin alacagim. Agirlikli otoban kullanimi icin oneriniz ne olur ?

Yagisli havalarda az da olsa kullaniyorum. Onumuzdeki donem bu oran artabilir. Secim icin onemli.
    Merhabalar,

Bende gunde 90km sadece otoban surusu yapan birisi olarak uzun sure alabilecegm en dayanikli ve f/p oranina sahip lastigi aradim.

Ne viraj yapiyorum ne de cok zorluyorum ve yagmurdada cok kullanmiyorum diye michelin pilot road 4 e o kadar para bayilmak istemedim.

Arastirmalarm sonunda bridgestone t30 a karar verdim ama malesef turkiyede bulamadim cok eski tarihli bulabildim.

Zorunlulukdan pilot road4 aldim. 1000 km oldu ve 1 keresinde firtinaya yakalanmak uzere bircok kez yagmura denk geldm.
    Yagmurda bu kadar basarili olabilecegni hic dusunmemistim.

Benim gbi cok zorlamiyor ve yagmurda genelde surmuyorsan t30, zorluyorsan ve ya yagmurda da surerim diyorsan pilot road4 derim.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı fastx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 700s icin yeni lastik satin alacagim. Agirlikli otoban kullanimi icin oneriniz ne olur ?

Yagisli havalarda az da olsa kullaniyorum. Onumuzdeki donem bu oran artabilir. Secim icin onemli.
    Yağışlı havalar için PR4 öneririm ama kuru yolda daha ağırlıklı kullanacaksanız Pirelli angel gt yeterlidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Hayır Diyeceğim ama bu iş için tecrübe şart devirebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Arkadaşlar Bunu Paylaşmam lazım,
    İrf Motor, Honda NC 750x Arka Çanta Demiri ve Yan Çanta Demiri,İrfan Karaman,

Arkadaşlar 29.09.2016 yaşadığımız güzel bir olayı anlatmak istiyorum;
    Kendisini Gerçekten takdir ettiğim ve gerçek bir esnaf olan İrfan Karaman yanındaydık,

Kendisinin yerli imkanlarla ürettiği ve bir çok yabancı menşeli markaya kalite ve fiyat olarak rakip sayılan Arka Çanta taşıma demiri ve Yan çanta taşıma demirini 2014 Model Honda Nc 750x e taktırdık.

İrfan Ustanın yanına akşam gitmek zorunda kaldık çünkü ancak işlerimizi o şekilde ayarlayabildik,sağ olsun bizi kırmadı ve saat 21.30 a kadar dükkanda bizi bekledi,

İrfan Ustanın dükkanı Yalova da ulaşımı da gayet kolay İstanbul dan gelecekler için Eskihisar da bulunan arabalı vapurla Topçular iskelesine gidiş dönüş 20 TL karşılığında(Motosiklet için tabi ki)
    biletleriniz alıyorsunuz ve yarım saatlik bir yolculuktan sonra Topçular iskelesinde inip yaklaşık 15 dk bir yolculukla Kaytazdere Sanayi Sitesinde bulunan İrfan Ustanın İmalathanesine ulaşıyorsunuz,

Kendisi biz çok sıcak karşıladı,kendi kendime acaba müsait mi veya bu saatte gidiyoruz ama nasıl karşılar diye sorular sorarken hiç de ummadığımız ve özlemini duyduğumuz gerçek bir esnaf ile karşılaştık çünkü İstanbul da bu tip insanları bulmak artık çok zor,

Kendisine durumu zaten anlatmıştım bizim oraya ne için gittiğimiz biliyordu ve daha şaşırtıcı olanı bir iki defa telefonla konuştuğum bir insana üzerimde yeteri kadar para yok ilerleyen günlerde hesabına gereken ücreti çıkabilir miyim eğer bu şartlarda montaja gelmeme hayır demezsen yola çıkacağım? diye sorduğumda bana hiç bir şekilde paranın hükmü olmadığını önemli olanın dostluk ve insani ilişkiler olduğunu söyledi ve yola koyulduk İrfan Ustanın yanına vardığımızda gerçekten de bunu söyleyen ve özlemini duyduğumuz gerçek bir esnaf ile karşılaştığımıza çok mesut oldum.

Gelelim sadet ' e;
    İrfan Usta,Yerli imkanlarla Her Çeşit Motora uygun Yan Çanta demirleri,Arka Çanta demirleri Koruma demirleri üreten bir imalatçı,İmalatçı diyorum çünkü yaptığı modeller tamamen kendi tasarımı kesinlikle ve kesinlikle kopya üretim yapmıyor,Adı sanı bilinmiş global üreticilerin demirlerini kopyalamıyor tamamen kendi tasarlayıp hassas bir üretim sürecinden sonra ürünlerini müşterilerine sorunsuzca ulaştırıyor.

Ve iddia ediyor kendi üretiği ürünlerin kalitesi dünya çapında ün salmış firmaların ürünlerinden daha kaliteli olduğunu ve kullanıcının bir sorun ile karşılaştığında ürünün kesinlikle ve kesinlikle arkasında olacağını ve garantiden değişimi yapacağını belirtiyor,

Ürünler İrfan ustanın İmalathanesinde hazır her marka motosiklete göre ürünleri mevcut ve çok iyi muhafaza ediliyor,ürünlerin hepsi jelatinlenmiş ve istiflenmiş şekilde hali hazırda müşterilerini bekliyordu,

İrfan Ustanın imalathanesinde bu tip ürünleri üretmek için her türlü alet edevat ve gerekli tüm makineler mevcut,
    Biz İrfan Ustanın imalathanesine gittiğimizde havanın da soğuk olmasından dolayı bize direk kahvelerimizi ikram etti,biraz sohbetten sonra işe koyulduk ve saat gece 03.00 de işimiz anca bitti,

Montaj işinin bu kadar uzun sürmesi İrfan Ustanın hassas yapısında kaynaklanıyordu, Montajladığı ürünü karşına sağına soluna geçip 1-2 cm kayma dahi olsa takılan parçayı söküp tekrardan montajını yapıyordu,

Ürünlerin ücretlerini sonuna kadar hak ettiğini rahatlıkla söyle bilirim,her ürününde uğraşılmış zaman ve en önemlisi emek harcanmış olması bir sorun karşısında ürününün arkasın da olması ürünleri satın alıp kullananlara ayrı bir güven veriyor.

Ve yazının sonunda İrfan KARAMAN 'A güzel bir esnaf,yerli üretime destek veren ve yerli sermayenin ülkemizde kalmasını sağlayan bir imalatçı ve en önemlisi de düzgün bir insan olduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz

Yan Çanta Demirleri;
    Monokey Bağlantı için Givi ve Kappa Markaları bu tip bağlantı şeklini kullanır,

Arka Çanta Demiri;

Arka Çanta Demiri ile Yan Çanta Demiri Bağlantıları Yapılırken;

Kırılmış olan Givi/Kappa Monokey Yan Çanta Bağlantı Demiri;
    Motosikletin Kopan Zinciri Demire Dolandıktan sonra bu Hali almış-K33 veya V35 tip yan Çantaları Bağlamak için gerekli Demir.

Yan Çanta Demirlerinin Alt Bağlantıları;

Yan Çanta Demirleri Sol ve Sağ;

Montaj İşlemi bittikten Sonra İrfan Ustanın Deneme çantalarını Taktık ve İşlem tamam;

Yine Deneme amaçlı Serhat'ın Motorunda ki Kappa Marka Arka Çantayı Kobay olarak Kullandık;

Ve Mutlu Son;

Teşekkürler İrfan Usta;

MANKU, antilop_skul, badircik ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Hayirli olsun Mehmet, soft canta iyiydi
    antilop_skul ve mehmetenis bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    napıyonuz beya bayadır göreşemiyoz

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Geziden birkaç fotoğraf

Arenli, badircik, ramsay ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hoppp Beyler

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Sayfa uykiya geçti.
    Aslinda bi gaz verecemde gidemem yav yoksa yalovada olmayan kampi yapmak lazim varya
    dtvolkan, mehmetenis ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    yok ben takipteyim

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Kış uykusuna geçtik abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Barbaros abi senin motor

http://www.motosiklet.net/forum/moto...da-cb750f.html
    mehmetenis bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı Murat Ustaoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış uykusuna geçtik abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Barbaros abi senin motor

http://www.motosiklet.net/forum/moto...da-cb750f.html

bu f bana p lazım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48739103/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...46574475/detay

görüntü bu :D
    Murat Ustaoğlu bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Güzel paylaşım mehmetenis. Teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750xdct
    Arkadaşlar, motorum 17200 km de iken fabrika lastiklerini pilot road 4 ile Güngör Honda da değiştirdim. Fakat lastik değiştikten snra arka taraftan daha önce motorda olmayan garip bir ses duymaya başladım. 30-50 km hızla giderken net duyuluyor. Yüksek hızda veya daha yavaşken duyulmuyor. Bugün Güngör Honda ya götürdüm. Zincirden, değişmesi lazım dediler. Ancak benim kafama yatmadı. Lastik değişmeden önce ses felan yoktu. Ayrıca zincir. Gergisi de hep yeşilde ve boşluğu da normal. sizden birinin başına geldi mi? Önerisi olan var mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ne tarz bir ses? Mekanik mi ya da sürtünme gibi mi? Aynı zamanda sarsıntı var mı?
    Sorun arka teker bilyasından da olabilir.

Varsa orta sehpaya kaldırıp, 1. viteste biraz gözlemleyebilirsin.
    Zincir düzgün dönüyor mu, yoksa zıplayarak mı dönüyor anlaşılır.
    mehmetenis bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Merhaba arkadaşım
    Benim boyumda 167 S sahibiydim 4 kere olduğu yerde devirdim. Boyum kısa ve dizimde problem olduğu için.
    X de kullandım.Ayağını yerden kestikten sonra hiç problem yok dengesi güzel. Boyunu da alçaltabilirsin. Kol ve bacakların güçlü ise bi sıkıntı olmaz.
    MANKU ve mehmetenis bunu beğendiler.
    harley is making love with davidson

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CptHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motorum 17200 km de iken fabrika lastiklerini pilot road 4 ile Güngör Honda da değiştirdim. Fakat lastik değiştikten snra arka taraftan daha önce motorda olmayan garip bir ses duymaya başladım. 30-50 km hızla giderken net duyuluyor. Yüksek hızda veya daha yavaşken duyulmuyor. Bugün Güngör Honda ya götürdüm. Zincirden, değişmesi lazım dediler. Ancak benim kafama yatmadı. Lastik değişmeden önce ses felan yoktu. Ayrıca zincir. Gergisi de hep yeşilde ve boşluğu da normal. sizden birinin başına geldi mi? Önerisi olan var mı?

Zincirler 20.000 de değişiyormuş bilgisi var bende. Ortalama en uzun ömürleri 20-25.000 km imiş.

Benim zincirler şimdi 26.500 de ve tahminen 3.000 km dir rahatsızlık var. Bazı hızlarda, motorun çekişi gazı sabit tuttuğumda bile tık tık diye sazalıp çoğalıyor ve motor çok hafif sarsılıyor. Lastikleri de birlikte değiştirmek üzere beklediğimden bu çileye sabrediyorum. ANLAŞ'ın WINTER GRIP lastikleri geliyor bu ay, kış için ideal olduğunu düşündüğümden ona geçeceğim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    nc750xdct
    Uğultu gibi bir ses. Orta sehpa takmadım, bakamıyorum. Ama galiba lastik yol sesi olabilir. Asfaltta ses var, otoparkta zemin beton ve pürüzsüz, ses yok. Ama Michelin pilot road 4 gibi yumuşak bir lastik nasıl böyle uğultu yapar ki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Did zincire Honda servis 400 çekiyor. Dişliler ile birlikte 1000 felan dediler. Ben kendim zincir dişli seti alsam netten 400 tl. Onu götürsem garanti durumu nasıl olur? Sonuçta yine did alcam.
    mehmetenis bunu beğendi.

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CptHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğultu gibi bir ses. Orta sehpa takmadım, bakamıyorum. Ama galiba lastik yol sesi olabilir. Asfaltta ses var, otoparkta zemin beton ve pürüzsüz, ses yok. Ama Michelin pilot road 4 gibi yumuşak bir lastik nasıl böyle uğultu yapar ki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Did zincire Honda servis 400 çekiyor. Dişliler ile birlikte 1000 felan dediler. Ben kendim zincir dişli seti alsam netten 400 tl. Onu götürsem garanti durumu nasıl olur? Sonuçta yine did alcam.

Honda Serviste Zincir setini değiştirince, 1000-1200 TL fatura çıkıyor haklısın, sana Okmeydanı Anes'e gitmeni öneririm. Ben orada yaptırıyorum. Orası orjinal honda servis değil, 600 TL civarına filan yapıyorlardı dıye hatırlıyorum DID ZİNCİR ve DİŞLİ SETİNİ...
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler