Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı muratus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anes motor kasklarda güzel indirim yapmış. Schubert c3 pro'ya 1174tl diyor. Düşünen varsa bakabilir

https://www.anesmotorshop.com/cene-a...grid&orderBy=0
    Üretim tarihleri eski
    Ürünü satan tezgahtar bile bilmiyor hangi tarih olduğunu
    Gidip bakma zahmetinde de bulunmuyor
    Ben aradım sordum 5 yıllık kasklar yani
    Yoksa bende kask bakıyorum fakat çok Karmaşık bi durum
    mehmetenis bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretim tarihleri eski
    Ürünü satan tezgahtar bile bilmiyor hangi tarih olduğunu
    Gidip bakma zahmetinde de bulunmuyor
    Ben aradım sordum 5 yıllık kasklar yani
    Yoksa bende kask bakıyorum fakat çok Karmaşık bi durum
    arai al abi kafan rahat olsun
    mehmetenis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Oda listede tabii yeni modeli çıkmış 2700 civarı biraz Pahalı ama el Yapımı
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750 X
    Alıntı parolakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mucaliskan ellerinize sağlık çok güzel olmuş.

Bağlantıyı tamamladınız mı ?

Yok abi daha yapamadım fırsat yokki işten Haftasonu imkan bulursam inşallah. paylaşırım
    mehmetenis bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    kasklarda raf ömrünün o kadar önemli olmadığını duymuştum
    mehmetenis bunu beğendi.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasklarda raf ömrünün o kadar önemli olmadığını duymuştum
    Karbon fiber olmadığı sürece kask ömrü maksimum 5 yıldır. Karbon fiberlerde 3 yıldır
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Bugün konuştuğum bazı arkadaşlar, almış olduğum "Pirelli Scorpion Trail II" nin Michelin Pilot Road 4 den çok daha iyi olduğunu söylediler. İnsanın kafasını karıştırıyorlar. PR4 lü motor kullanmadığım için ben yorum yapamıyorum. Trail II nin PR4 den çok yeni olduğu geçen sene piyasaya çıktığını, ve performans lastiği olduğunu belirtmeleri çok dikkatimi çekti. Bakalım bu lastikler 3-4 ay içinde biter, nasılsa yaz geldi. PR4 takıp farkı görmeyi istiyorum.
    Biraz da ben kafanı karıştırayım. Michelin Pilot Road 4 ıslak performansı en iyi olan lastiklerden biri bence. şu ana kadar NC'de 3 takım eskittim. Yaklaşık 16-17 bin km civarında eskiyorlar. Ama eğer her sene iki lastik eskitiyorsan, kış için Pirelli Corsa MT60 RS, bahar ve yaz için Michelin Pilot Road 4 al derim. Pirelli Corsa MT 60 RS açık ara hepsinden iyi yol tutar. Ama 8-9 bin km de eskir. Ayrıca %70 yol %30 arazi olduğu için kamp vs gibi yerlerde de seni çok mutlu eder.

aydin-ist ve mehmetenis bunu beğendiler.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz da ben kafanı karıştırayım. Michelin Pilot Road 4 ıslak performansı en iyi olan lastiklerden biri bence. şu ana kadar NC'de 3 takım eskittim. Yaklaşık 16-17 bin km civarında eskiyorlar. Ama eğer her sene iki lastik eskitiyorsan, kış için Pirelli Corsa MT60 RS, bahar ve yaz için Michelin Pilot Road 4 al derim. Pirelli Corsa MT 60 RS açık ara hepsinden iyi yol tutar. Ama 8-9 bin km de eskir. Ayrıca %70 yol %30 arazi olduğu için kamp vs gibi yerlerde de seni çok mutlu eder.

https://lastikal.com.tr/product_imag...9022627973.jpg

Pirelli MT 60 RS Corsa, konusu hep geçiyor, bu çok yüksek performans yarış lastiği gibi bir şey, dediğin gibi %50 yol, %50 arazi vs ve en çok 10000km dayanıyor. Çamurlu vs yollarda kullanıyorsan müthiş diye ekliyorlar.

Ama benim gibi istisna hariç %100 asfalt isen, gereksiz ve diğerleri (PR4 vs ) yanında konforsuz dediler. Ve elbette asfalt ta diğerlerinden daha iyi de değilmiş. ( Söyleyenlerin yalancısıyım )

Bana da yazın eğer arazi gezmeleri vs bol bol yapmayı planlıyorsan bunu tak demişlerdi.
    twili ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi daha yapamadım fırsat yokki işten Haftasonu imkan bulursam inşallah. paylaşırım
    Ok ;

Benim gibi kablo kirliliğinden hoşlanmayan, ayrıntıcı titiz biri isen şöyle bir önerim olacak.

İki parça şeffaf panele yapıştırdığın ledlerin de sağ ve sol olmak üzere iki adet Artı/Eksi kablosu var.

O kabloları çantanın içine , çantanın tutma sapının olduğu yerden içeri alabilirsin.

Sağlı/Sollu oradan girince, karşında Kilit Mekanızmasının çıkıntısını göreceksin,

O çıkıntının kenarlarında 90° lik kanallar kabloları sürmek için ideal,

Böylece çanta içindeki çizgileri bozmadan/takip ederek, kabloları orjinalinde varmış gibi monte edebillirsin.

Bu arada ;

Led şerit çıkışından itibaren, kablolara muhakkak ısı ile daralan makaron kullan.

Çünkü ;

Kablolar çanta içinde bir kaç yerde dönüş yapıyor ve açılı bölgelerden geçiyor.

Makaronu ısı ile daralttığında nasıl büktü isen o şekilde kaskatı kalıyor. Sallanmıyor.

Kablo yapıştırma vs derdinden kurtuluyorsun.

Akşama doğru fotoğraf paylaşırım.

Motorun kuyruğunun neresinden kabloyu geçirmeyi düşünüyorsun ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Pirelli MT 60 RS Corsa, konusu hep geçiyor, bu çok yüksek performans yarış lastiği gibi bir şey, dediğin gibi %50 yol, %50 arazi vs ve en çok 10000km dayanıyor. Çamurlu vs yollarda kullanıyorsan müthiş diye ekliyorlar.

Ama benim gibi istisna hariç %100 asfalt isen, gereksiz ve diğerleri (PR4 vs ) yanında konforsuz dediler. Ve elbette asfalt ta diğerlerinden daha iyi de değilmiş. ( Söyleyenlerin yalancısıyım )

Bana da yazın eğer arazi gezmeleri vs bol bol yapmayı planlıyorsan bunu tak demişlerdi.
    Erken bitmesi olmasa bu lsatik dışında başka lastik almazdım NC'de ben. Asfalt performansı ise en az PR4 kadar iyidir. Hatta daha iyi olduğunu bile düşünüyorum. Mesela karda PR4 beni Maslak'ta ITU'nun önünde yolda bıraktı, ufacık bir kar görse hemen pes ediyor. Ama Corsa'da gayet rahat bir şekilde yoğun karda gezdim.

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Pazar günü yapılacak olan 52.Cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışında motorsikletli güvenlik olarak destek vereceğimden dolayı geziye gelemiyorum.. Fakat pazar günü için sizlere nacizane tavsiyem saat 16:30 'a kadar evden çıkmayın.. Çünkü yarış güzergahı : Sultanhmet'ten başlıyor-Balat-Karaköy-Beşiktaş-Boğaziçi Köp.-Beylerbeyi-(sahil yolundan)Beykoz-Anadolu Kavağı'dan aynı şekilde de dönüş....... yaklaşık 4 saat sürecek başlama saati 10:30 olacak ama yolların kapatılmasına daha erken başlanabilir...
    Bu arada dün akşam Caddebostan Belturun orada yaklaşık 15 kişilik Facebook NC grubundan arkadaşlar vardı.. Onların bazılarıyla da tanışmış olduk..
    Ama arkadaşlara da özenmedim değil hani... 10-15 gün de bir bu toplantıyı yapıyorlarmış....Biz de mi yapsak?....
    mehmetenis bunu beğendi.
    Malesef hayat kısa!!

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900

Erken bitse de tercihim MT60 nedeni de yoldaki beklenmedik süprizler için her koşulda ideal bir lastik. Ben toz, toprak, kum, balçık, su geçişlerini sevdiğim için aldım tavsiye ederim

Motosikleti
    Nc 750 X
    Ok ;

Benim gibi kablo kirliliğinden hoşlanmayan, ayrıntıcı titiz biri isen şöyle bir önerim olacak.

İki parça şeffaf panele yapıştırdığın ledlerin de sağ ve sol olmak üzere iki adet Artı/Eksi kablosu var.

O kabloları çantanın içine , çantanın tutma sapının olduğu yerden içeri alabilirsin.

Sağlı/Sollu oradan girince, karşında Kilit Mekanızmasının çıkıntısını göreceksin,

O çıkıntının kenarlarında 90° lik kanallar kabloları sürmek için ideal,

Böylece çanta içindeki çizgileri bozmadan/takip ederek, kabloları orjinalinde varmış gibi monte edebillirsin.

Bu arada ;

Led şerit çıkışından itibaren, kablolara muhakkak ısı ile daralan makaron kullan.

Çünkü ;

Kablolar çanta içinde bir kaç yerde dönüş yapıyor ve açılı bölgelerden geçiyor.

Makaronu ısı ile daralttığında nasıl büktü isen o şekilde kaskatı kalıyor. Sallanmıyor.

Kablo yapıştırma vs derdinden kurtuluyorsun.

Akşama doğru fotoğraf paylaşırım.

Motorun kuyruğunun neresinden kabloyu geçirmeyi düşünüyorsun ?

Dediğiniz gibi bende kesinlikle kablo kirliliğini sevmiyorum ve yapacağım eklemelerin orjinal bir parçasıymış gibi durmasından yanayım .

Kabloları Çantanın tutma yerinden geçirdim sağdan sola. sol taraftanda içeri delerek geçirdim. bir birine doladım bıraktım devam etmek için.

Makaron aklıma gelmemişti Cat 5 tarzı içinde çoklu kablo olan bir kablo ile yapmayı planlıyordum ama makaron daha iyi olacaktır dediğiniz gibi.

Ayrıca çantanın alt tablaya geçmeli olan tırnaklarının birinin ordan 7'li mikrofon soketleri ile çıkışı yapmayı düşünüyorum. böylelikle çantayı çıkarmak gerektiğinde soketten söküp çıkaracağım kolaylıkla.

Düşündüğüm tek nokta Motorun kendi tesisatına kablolarına zarar vermeden Bağlantı yapmak istiyorum bunun içinde kuyruktaki soketin içindeki pinleri zorlamadan çıkarabilirsem o pinlere lehimliyerek direk soket kenarından sağlamak istiyorum bağlantıyı.

ilginiz içinde teşekkür ederim. fotoları bekliyor olacağım teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750X
    Dediğiniz gibi bende kesinlikle kablo kirliliğini sevmiyorum ve yapacağım eklemelerin orjinal bir parçasıymış gibi durmasından yanayım .

Kabloları Çantanın tutma yerinden geçirdim sağdan sola. sol taraftanda içeri delerek geçirdim. bir birine doladım bıraktım devam etmek için.

Makaron aklıma gelmemişti Cat 5 tarzı içinde çoklu kablo olan bir kablo ile yapmayı planlıyordum ama makaron daha iyi olacaktır dediğiniz gibi.

Ayrıca çantanın alt tablaya geçmeli olan tırnaklarının birinin ordan 7'li mikrofon soketleri ile çıkışı yapmayı düşünüyorum. böylelikle çantayı çıkarmak gerektiğinde soketten söküp çıkaracağım kolaylıkla.

Düşündüğüm tek nokta Motorun kendi tesisatına kablolarına zarar vermeden Bağlantı yapmak istiyorum bunun içinde kuyruktaki soketin içindeki pinleri zorlamadan çıkarabilirsem o pinlere lehimliyerek direk soket kenarından sağlamak istiyorum bağlantıyı.

Ben Çantaya iki taraftan girdim ;
    Siz tek sol taraftan girmişsiniz ki , daha iyi olacaktır

İyi gizleyebilirseniz , çantayı rahatça çıkartabilmek için mikrofon soketi ekonomik ve ideal bir çözüm.

Ben teşekkür ederim konuyu buradan paylaştığınız için,
    Ne kadar çok farklı fikir ve paylaşım olursa, en iyi sonuca ulaşmamız o kadar kolaylaşır.

mehmetenis bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Beyler gezi ne alemde kimler geliyor napiyoruz
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750 X
    Ben Çantaya iki taraftan girdim ;
    Siz tek sol taraftan girmişsiniz ki , daha iyi olacaktır

İyi gizleyebilirseniz , çantayı rahatça çıkartabilmek için mikrofon soketi ekonomik ve ideal bir çözüm.

Ben teşekkür ederim konuyu buradan paylaştığınız için,
    Ne kadar çok farklı fikir ve paylaşım olursa, en iyi sonuca ulaşmamız o kadar kolaylaşır.

http://i.hizliresim.com/9oPkmo.jpg

http://i.hizliresim.com/qMZ7vB.jpg

http://i.hizliresim.com/RkldDZ.jpg

Valla harika Duruyor sizinki.

Soketmi sabitlediniz çantaya?

enerjiyi nasıl aldınız?
    mehmetenis bunu beğendi.

tetra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 x CROSSRUNNER
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem ucuz hem aluminyum vallahi böyle bi Çanta daha üretilmedi
    Ben aldım çantamı 😊😊😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

F54, Carbondioxid ve mehmetenis bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı kagen00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [FONT=Arial]Pazar günü yapılacak olan 52.Cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışında motorsikletli güvenlik olarak destek vereceğimden dolayı geziye gelemiyorum.. Fakat pazar günü için sizlere nacizane tavsiyem saat 16:30 'a kadar evden çıkmayın.. Çünkü yarış güzergahı : Sultanhmet'ten başlıyor-Balat-Karaköy-Beşiktaş-Boğaziçi Köp.-Beylerbeyi-(sahil yolundan)Beykoz-Anadolu Kavağı'dan aynı şekilde de dönüş....... yaklaşık 4 saat sürecek başlama saati 10:30 olacak ama yolların kapatılmasına daha erken başlanabilir...
    Bu arada dün akşam Caddebostan Belturun orada yaklaşık 15 kişilik Facebook NC grubundan arkadaşlar vardı.. Onların bazılarıyla da tanışmış olduk..
    Ama arkadaşlara da özenmedim değil hani... 10-15 gün de bir bu toplantıyı yapıyorlarmış....Biz de mi yapsak?.... /FONT]
    Yapılabilir, aslında kafamda her cumartesi MT Caddebostan buluşması yapmak var.

Hatta eskiden yapılıyordu bu tarz şeyler, sonra küsmeler vs oldu.
    mehmetenis ve kagen00 bunu beğendiler.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII

murat bey tesisattan elektriği hırsız klamensle tesisata minumum zarar vererek ve hatta verdiğiniz zarar belli olmadan alabilirsiniz. çanta ya elektriğide mikrofon soketi yerine geçmeli klamensler mevcut. onları kullanabilirsiniz
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Arkadaşlar baktım ama yorum göremedim. Metzeler Sportec M7RR'ı deneyen var mı ya da Michelin Pilot Road 4 ile kıyaslayabilecek olan? teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler