Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı gokhanbasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]selamlar dct de yolda giderken bosa almak mumkun mu?
    750 almak uzereyim 700 ile 750 arasında ikinci elde 2-4 lira fark var 2012-2014 modelleri aralıgında.
    50bin ve 10 bin km farkları da dikkate alınmalı.ancak 700 ler ful aksesuarlı ve 4 binlira farklı ne yapmalıyım.

Hayır alamazsınız. Ancak teker dönmediği anda alabiliyorsunuz. 750 alın.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır alamazsınız. Ancak teker dönmediği anda alabiliyorsunuz. 750 alın.
    bu mesajı ben anlamadım biraz acarmısınız bende bu ikilemdeyim
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mesajı ben anlamadım biraz acarmısınız bende bu ikilemdeyim
    Yani motor dururken boşa alabilirsiniz yolda giderken boşa alamazsınız diyor
    antilop_skul ve Arenli bunu beğendiler.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    N moduna sadece teker sabitken alabilirsiniz... ve 700 almayın 750 alın diyor

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale şehitliğini ziyaret çok güzel bir seçim, iki çekincem var, bir sabahın o kadar erken saatinde çıkılmak zorunda mı? İki, o kadar orada kaldıktan sonra, gene İstanbul'a dönmeye çalışmak ne kadar doğru? Geceleyip, Cumartesi dönmek daha doğru olmaz mı?
    Merhaba, cumartesi günü hava yağışlı olacağı için tercih etmedim. Tek gitseydim tercihim olabilirdi ama artçım var kuzenim ve üşütüp hastalanmasını istemem. Saat en geç 6-7 gibi çıkmak isteme nedenim de silivriye kadar genellikle yoğunluk oluyor sabah trafiğinde onu bir an önce atlatmak ve günü birlik bir gezi yapmayı planladığım için erken yola çıkıp 10-11 gibi şehitlikte olursam bana yeter gibime geliyor. Daha önce aynı yolu günü birlik kymco like 125 ile yapmıştım ki o yüzden şu anda nc ile yorulurum zor olur gibi bir düşüncem yok açıkcası

Amacım tam gününde şehitliğe gidip şu anda özgür (göreceli tabi :D ) bir şekilde yaşamamızı sağlayan bu vatan evlatları için 1 fatiha okumak ve bakımını yaptığım motosikletimle uzun yola çıkıp iş stresinden falan uzaklaşmak olacak benim için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar debriyaj balatası satan yer bulamadım. Sadece servislerdemi var. Birde debriyaj balatalarını kendi değiştiren varmı aranızda. Sökmeyi düşünüyorum tastan ses geliyor. Balata saç bulursam alıp ihtiyaç varsa değiştirmeyi düşünüyorum.
    Razor999, özelden mesaj atmıştım servis kitapçığıyla alakalı. Mesajlarına bakarmısın.
    yeni gördüm kusura bakmayın, ebc nin nc700x için debriyajı var özellikle alacaksanız debriyaj yayları ile birlikte alın servis kitapçığı 41.7 mm sınır diyor yaylar için hattinden fazla kısalmış yaylar da debriyajda ses yaptırır. Benim de değişmesi gerekiyor benden önceki arkadaş sürekli yarı debriyaj şeklinde kullanmış şu an idare ediyor ama aynı ses sorunu benim motorda da var. Bir sonraki bakımda onu yapacağım çünkü debriyaj işi için motor yağının tekrardan boşalması gerekiyor ki ben daha 500km önce değiştirdim :D Ayrıca debriyaj açılmışken plakaları da ölçmek gerek servis kitapçığı 2.1mm sınır diyor, onlarda da sorun varsa 1 sette orjinal honda çelik plaka almak gerekecek.

Beklerseniz 2 aya falan ben debriyaj değiştiririm. Birlikte yapabiliriz. Debriyajın komple seti 250-300 lira gibi bir fiyata geliyor. Balata, plakalar ve yaylarla EBC marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Program belli mi etkinlikle ilgili bilgiye ulaşamadım .Etkinlik 19 ve 20 si diyor cuma günü için bilgin varmı
    Ben program ve kalabalığa ters bir şekilde düşündüm. Cuma gününe olan işlerimi ayarladım ve çok kalabalık olmayacağı zaman gideyim diye bu şekilde düşündüm hem hava durumuna bakınca da cuma günü güneşli gözüküyor şimdilik öyle olursa daha da güzel olur günübirlik gidip gelmeyi dönüşte de tekirdağda köftemi yemeyi düşünüyorum
    Stormy bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %80 ihtimalle 18 Mart Cuma günü şehitlikte olacağım. Çıkış yerim Cuma sabah 06:00 Çekmeköy isteyen katılabilir
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale şehitliğini ziyaret çok güzel bir seçim, iki çekincem var, bir sabahın o kadar erken saatinde çıkılmak zorunda mı? İki, o kadar orada kaldıktan sonra, gene İstanbul'a dönmeye çalışmak ne kadar doğru? Geceleyip, Cumartesi dönmek daha doğru olmaz mı?
    Program belli mi etkinlikle ilgili bilgiye ulaşamadım .Etkinlik 19 ve 20 si diyor cuma günü için bilgin varmı
    Merhaba, cumartesi günü hava yağışlı olacağı için tercih etmedim. Tek gitseydim tercihim olabilirdi ama artçım var kuzenim ve üşütüp hastalanmasını istemem. Saat en geç 6-7 gibi çıkmak isteme nedenim de silivriye kadar genellikle yoğunluk oluyor sabah trafiğinde onu bir an önce atlatmak ve günü birlik bir gezi yapmayı planladığım için erken yola çıkıp 10-11 gibi şehitlikte olursam bana yeter gibime geliyor. Daha önce aynı yolu günü birlik kymco like 125 ile yapmıştım ki o yüzden şu anda nc ile yorulurum zor olur gibi bir düşüncem yok açıkcası

Amacım tam gününde şehitliğe gidip şu anda özgür (göreceli tabi :D ) bir şekilde yaşamamızı sağlayan bu vatan evlatları için 1 fatiha okumak ve bakımını yaptığım motosikletimle uzun yola çıkıp iş stresinden falan uzaklaşmak olacak benim için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

yeni gördüm kusura bakmayın, ebc nin nc700x için debriyajı var özellikle alacaksanız debriyaj yayları ile birlikte alın servis kitapçığı 41.7 mm sınır diyor yaylar için hattinden fazla kısalmış yaylar da debriyajda ses yaptırır. Benim de değişmesi gerekiyor benden önceki arkadaş sürekli yarı debriyaj şeklinde kullanmış şu an idare ediyor ama aynı ses sorunu benim motorda da var. Bir sonraki bakımda onu yapacağım çünkü debriyaj işi için motor yağının tekrardan boşalması gerekiyor ki ben daha 500km önce değiştirdim :D Ayrıca debriyaj açılmışken plakaları da ölçmek gerek servis kitapçığı 2.1mm sınır diyor, onlarda da sorun varsa 1 sette orjinal honda çelik plaka almak gerekecek.

Beklerseniz 2 aya falan ben debriyaj değiştiririm. Birlikte yapabiliriz. Debriyajın komple seti 250-300 lira gibi bir fiyata geliyor. Balata, plakalar ve yaylarla EBC marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Ben program ve kalabalığa ters bir şekilde düşündüm. Cuma gününe olan işlerimi ayarladım ve çok kalabalık olmayacağı zaman gideyim diye bu şekilde düşündüm hem hava durumuna bakınca da cuma günü güneşli gözüküyor şimdilik öyle olursa daha da güzel olur günübirlik gidip gelmeyi dönüşte de tekirdağda köftemi yemeyi düşünüyorum
    Aslında günü birlik gidilecekse erkenden yola çıkmak mantıklı, hava durumuna bakmadım fakat cumarrtesi gidilse daha rahat gelir insanlar.

Benim şahsen mesai saatleri ile ilgili çok fazla problemim yok hamdolsun.

Ben hep bu etkinliği bir kamp gibi , çadır konaklamalı bir etkinlik gibi düşündüğüm için sıcak bakmadım. Çünkü uyku tulumum, motorumun yan çantaları vs hazır değil.

Günü birlik olursa gelirim inşaallah.

Bu arada razor ben de Çekmeköy'de oturuyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    O
    Satmadın bana motoru uğraşıyoruz. Sıkıntı varmı emin değilim. Önceki motorlardada çok ses dinlerdim. Bundada aldığımda ses yoktu. Servise göstererek aldım motoru. Aldığım gün serviste İpone 10w40 yağ konuldu. Sonra şakırtılı ses yapmaya başladı. Boştayken debriyajı bırakınca ses artıyor. Servise gösterdim normal dedi. Yalnız 1. vitese takarken nasıl takarsan farketmiyor tak diye ses yapıyor. Debriyaj ani kavrıyor. Şimdilik kaçırması yok. Lastiklerin bitmeye yakın olduğunu bilerek almıştım. Zen motorda lastik değişirken oradaki tamirci debriyajın çok ses yapıyor dedi kafama takıldı. Sonra bir daha Konşuk motora gösterdim normal dedi.
    Ramazan Can teşekkür ederim.
    Benim motor un müşterisi çok olur biraz titiz biriyim yani birkaç Önemsiz çizik dışında bi sıkıntısı yok
    Daha önce de motorlarım oldu temiz bakarım motor almayı düşünen bak satarken haber et yabancıya gitmesi diyen çok olur
    Ybr için bi genç Arkadaşı aradım abi ben biraz düşüneyim dedi Tmm dedim Satışa koydum
    O eleman düşünene kadar satışı verdim 2 gün içinde
    Yani nc yi satmaya pek niyetim yoktu satarsam para ev kredisine gidecek ve bi daha o kadar parayı toparlamak zor olacaktı
    Ama satmaya niyetim olunca 300 e 500 e bakmam
    Bi arkadas aynı km aynı model de 20500 tl ye Aldı eğer bana gelip deseydi yaw ver şu motoru bana onu kıramaz ve 19000 verirdim yani satılan Çıktığı zaman o iş bitmiştir
    Kısmet diyelim
    antilop_skul ve Arenli bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani motor dururken boşa alabilirsiniz yolda giderken boşa alamazsınız diyor
    yazının en üst satırı okumamısım =) 700 ile 750 arasında kalınmıs kısmını okumusum ondan anlamamısım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O

Benim motor un müşterisi çok olur biraz titiz biriyim yani birkaç Önemsiz çizik dışında bi sıkıntısı yok
    Daha önce de motorlarım oldu temiz bakarım motor almayı düşünen bak satarken haber et yabancıya gitmesi diyen çok olur
    Ybr için bi genç Arkadaşı aradım abi ben biraz düşüneyim dedi Tmm dedim Satışa koydum
    Yani nc yi satmaya pek niyetim yoktu satarsam para ev kredisine gidecek ve bi daha o kadar parayı toparlamak zor olacaktı
    Bi arkadas aynı km aynı model de 20500 tl ye Aldı eğer bana gelip deseydi yaw ver şu motoru bana onu kıramaz ve 19000 verirdim yani satılan Çıktığı zaman o iş bitmiştir
    Kısmet diyelim

usta söyle yapmayın ya motoru satıyorum 7500 tl yazmısım adam 6500 tl nakit var olurmu diyor . siz böyle indirim yaparak gaza getiryonuz milleti
    mehmetenis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Antilop sat motıru gel sakarya ya 3 tane satılık nc 700 var
    2013 kırmızı 24000 fulll Ün full ü
    2013 beyaz var sadece yan çanta yok geri kalan bütün aksesuar var 26000km de 21000 e bağlarız zincir akü yeni
    Birde 40000 km de var oda güzel lastik zincir yeni oda sana 19000 olur
    Seni boş göndermeyiz
    Arenli, antilop_skul ve Ramazan Can bunu beğendiler.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında günü birlik gidilecekse erkenden yola çıkmak mantıklı, hava durumuna bakmadım fakat cumarrtesi gidilse daha rahat gelir insanlar.

Benim şahsen mesai saatleri ile ilgili çok fazla problemim yok hamdolsun.

Ben hep bu etkinliği bir kamp gibi , çadır konaklamalı bir etkinlik gibi düşündüğüm için sıcak bakmadım. Çünkü uyku tulumum, motorumun yan çantaları vs hazır değil.

Günü birlik olursa gelirim inşaallah.

Bu arada razor ben de Çekmeköy'de oturuyorum.
    Çanta lazımsa benim SB60 ları emaneten verebilirim, boş boş yatıyorlar hem denemiş olursun

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta lazımsa benim SB60 ları emaneten verebilirim, boş boş yatıyorlar hem denemiş olursun
    Çanta demiri hazır değil
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    NC 700 X

İyi olur. Değiştirmesem bile en azından sana yardımcı olup nasıl yapıldığını görmüş olurum. Kendim yapabilecek cesaretim var ama bazı parçaları sökmek için özel anahtar lazım olabilir o yüzden çekiniyorum.

Bizim cumartesi gidip pazar dönme planımız var ama cayma durumunda Cuma günü size eşlik edebilirim.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Cumartesi istanbul tekirdağ çanakkale yağmurlu, Cuma gitmek daha mantıklı olabilir. Fakat yine de gün yaklaştıkca hava durumundaki değişiklikler gözlemlenebilir.

Cuma gidersek Namaz sıkıntısı da var, motor pantolonuyla botuyla filan baya bir sıkıntı oluyor. Vakit namazında bile zorlandım cumayı düşünemiyorum

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Antilop sat motıru gel sakarya ya 3 tane satılık nc 700 var
    2013 kırmızı 24000 fulll Ün full ü
    2013 beyaz var sadece yan çanta yok geri kalan bütün aksesuar var 26000km de 21000 e bağlarız zincir akü yeni
    Birde 40000 km de var oda güzel lastik zincir yeni oda sana 19000 olur
    Seni boş göndermeyiz

ya satsam zaten sattıgım gün alıcam bi nc ama iste ne hikmetse satılmıyor 7000 e falanda vermek istemiyorum altında düştü ayak altına daha cokzarar etmemliyim

ayrıca kjırmızı istiyorum istanbulda var bikaçtane bi bakayım kırmızı bulaamazsam diğer renklere yönelcem

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015

17 perşembe akşama doğru veya akşam yola çıkılsa, düzgünce bir otelde konaklayıp, 18'inde erkenden Şehitlikte ziyarete başlansa ve aynı gün geri dönülse, hem çok daha az yoran ve çok daha fazla haz veren seyahat olabileceğini düşünüyorum? Bu bizim aynı zamanda Cumartesi vs yağmura kalmamızı da engeller.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    İyi olur. Değiştirmesem bile en azından sana yardımcı olup nasıl yapıldığını görmüş olurum. Kendim yapabilecek cesaretim var ama bazı parçaları sökmek için özel anahtar lazım olabilir o yüzden çekiniyorum.

Bizim cumartesi gidip pazar dönme planımız var ama cayma durumunda Cuma günü size eşlik edebilirim.
    Ben ürün siparişini verdim bakalım ebay'den heralde zaten gelmesi bi 2-3 haftayı bulacak o zamana kadar en kötü bir 3000km yol yapsam anca o zaman değiştiririm hem yağı da 3000de değiştirmek iyi olur ama böyle her 3000 de yağ değiştirirsek batarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

ya satsam zaten sattıgım gün alıcam bi nc ama iste ne hikmetse satılmıyor 7000 e falanda vermek istemiyorum altında düştü ayak altına daha cokzarar etmemliyim

ayrıca kjırmızı istiyorum istanbulda var bikaçtane bi bakayım kırmızı bulaamazsam diğer renklere yönelcem
    abi sen beyaz bul :D ben benim kırmızıyı senin beyazla takaslarım ahahaha
    Arenli, antilop_skul ve mehmetenis bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi istanbul tekirdağ çanakkale yağmurlu, Cuma gitmek daha mantıklı olabilir. Fakat yine de gün yaklaştıkca hava durumundaki değişiklikler gözlemlenebilir.

Cuma gidersek Namaz sıkıntısı da var, motor pantolonuyla botuyla filan baya bir sıkıntı oluyor. Vakit namazında bile zorlandım cumayı düşünemiyorum
    Namazı orda kılarız al yanına eşortman(doğru yazdıysam)hafif olur yer kaplamaz gezerken onu giyersin.kesinleştirinde gidellim hangi gün olursa hastalığı boşverdim gelecem valla perşembe hava durumuna göre karar verelim cuma yada cumartesi diye.Aydın abinin söylediğide mantıklı aslında 1 gece kalınabilir orda bir yerde daha az yorucu ve keyifli olur
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    O

Kısmet diyelim
    kırmızı yı alamasaydım senin bir nc motorun yoktu biliyorsun değilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

kırmızı nc 700 satılır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Ben ürün siparişini verdim bakalım ebay'den heralde zaten gelmesi bi 2-3 haftayı bulacak o zamana kadar en kötü bir 3000km yol yapsam anca o zaman değiştiririm hem yağı da 3000de değiştirmek iyi olur ama böyle her 3000 de yağ değiştirirsek batarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

abi sen beyaz bul :D ben benim kırmızıyı senin beyazla takaslarım ahahaha

baskı baklatamı sipariş verdiniz nerden ve kaça geliyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Namazı orda kılarız al yanına eşortman(doğru yazdıysam)hafif olur yer kaplamaz gezerken onu giyersin.kesinleştirinde gidellim hangi gün olursa hastalığı boşverdim gelecem valla perşembe hava durumuna göre karar verelim cuma yada cumartesi diye.Aydın abinin söylediğide mantıklı aslında 1 gece kalınabilir orda bir yerde daha az yorucu ve keyifli olur
    git sende git. ben kalıyım burda yalnız başıma. birde eküri olacak
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı yı alamasaydım senin bir nc motorun yoktu biliyorsun değilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

kırmızı nc 700 satılır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

baskı baklatamı sipariş verdiniz nerden ve kaça geliyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

git sende git. ben kalıyım burda yalnız başıma. birde eküri olacak
    mal bu :D Daha uyguna bulmanız mumkun SRC- kevlar olan seriden aldım biraz araştırmalarım sonucu o yüzden diğer ürünlerin 2 katı gibi fiyatı var

http://www.ebay.com/itm/EBC-SRC-Street-Racer-Kevlar-Clutch-Kit-Friction-Plates-Springs-SRC62-/181981174984?fits=Model%3ANC700X&hash=item2a5eec5c c8:g:gwkAAOxy69JTAkmp&vxp=mtr
    _oXXo_ ve Arenli bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 X

Arkadaşımın motoru var hem kırmızı hem takaslı. Aksesuarlı. Lastikleri falan yeni. Bi bak istersen.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78843447/detay
    antilop_skul bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler