Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı eminkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    95+55+bagaj =209 diyorsun yani. Peki 59 kilo agirligi topcase ve sidecaselere bolebiliyormuyuz. Benim topcasin icindw max 4.5 kg agirlik yaziyor ben 15 kiloya kadar dolduruyorum. Bu caselerin max agirlik kapasitesi vardir muhakkak
    Uzun yolda ben de çok fazla yüklerdim eski motosikletlerimde fakat şöyle bir şey var özellikle artçı olduğu zaman topcase i fazla doldurunca ağırlık merkezin arkaya doğru kaydığından yokuşlarda düzde falan gazı birden açınca anlık heyecan yaşamalarına neden olabiliyor. Ben genellikle yan çantalara kıyafetleri doldurup, ağır eşyaları depo üstü çantasına 20-30kg gibi bir ağırlıkla koyardım ve topcase i sadece fotoğraf makinesi, su yiyecek gibi durunca hemen ulaşabilmem gereken hafif şeyler için kullanıyorum.
    mehmetenis, Arenli ve kagen00 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah v storm ah 5 ay motor aradım km ye takılmadım abs li olsun gerisi önemli değil ama 07 mod bile 19999 dan aşşağıya söyleyen olmadı bende gittim nc aldım 6 yaş daha yeni ama parayı bulursam v storm alabilirim çok konforlu oturaklı güçlü kuvvetli sağlam bi motordur artçılı 199 km/h çok çabuk görür yan çanta takılı dahi olsa tık demez nc aynı yükte 160 a zor çıkıyor
    Şimdi Fatih Baba biraz düzeltmek lazım,

Şuradan itibaren "çok konforlu oturaklı güçlü kuvvetli sağlam bi motordur frenleri çok zayıftır artçılı 199 km/h çok çabuk görür yan çanta takılı dahi olsa tık demez nc aynı yükte gerekli viteste aynı hızları rahatlıkla görür diye düzelttim.
    Arenli, kagen00, _oXXo_ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    frenler zayıf ama aynı yükte aynı hızı zor görür aynı gün hem ona hem ona artçı oldum
    yani güç olarak nc den 1 gömlek yukarıda
    nc tüüü kaka

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şuradan itibaren "çok konforlu oturaklı güçlü kuvvetli sağlam bi motordur frenleri çok zayıftır artçılı 199 km/h çok çabuk görür yan çanta takılı dahi olsa tık demez nc aynı yükte gerekli viteste aynı hızları rahatlıkla görür diye düzelttim.
    NC750 199km hız yapıyor mu yaww???...Duy-da inanma...
    mehmetenis bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    199u hiç denemedim ama, 170-180'e hiç zorlanmadan çıkıyor ve yolda çok dengeli / güvenli gittiğini hissediyorsun. Arkadaşlarımdan 195 leri bastıklarını söyleyenleri de çok duydum. Dolayısıyla, 199 konusunu bilemem ama 195 için kesinlikle güvenli ve yapıyordur diyebilirim.
    mehmetenis, dyavol-77 ve kagen00 bunu beğendiler.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    gençler ve kendini genç hissedenler.

hız ve yarış olayını racing ci arkadaşlara bıraktık. bizim amacımız sakin sakin sürüp kendimizi ve artçılarımızı geze geze zevk içinde mutluluktan ucurmak . ( birden kendimi magnum reklamında hissettim :D ) . enduro turing bi motor kullanıyosunuz ne işiniz var 200 km hızda. hayattan zevk alın 120 idealdır :D
    emc2, abdtzn, dyavol-77 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arada gs leri de kovalamak lazım
    bu motor yani 700x 193 te kesiciye girer düzde hiç kesiciye sokamadım ama 190 gördüm 1 defa zaten fazla hız sevmem ama otobanda da azcık lazım olmuyor değil...

Motosikleti
    Nc 750 X
    Alıntı eminkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar yakin zamanda bir NC 750X almayi planliyorum(insaallah) esimi ikna ettigim surece uzun yolculuklar yapmayi cok severiz. Bu durumda valiz kapasitemiz bizim icin cok baglayici oluyordu. Bu motorun orjinal caseleri ile maximum kac kg tasinabilir. Kapasitesi arttirilabilirmi? Kamp yaptigimiz icin ivir zivir baya malzeme tasiyoruz. Simdiden tesekkurler. Marsilyadan herkese selam.
    Merhaba emin kaptan,

Bende benim nc yi geçen mayısta aldım. şu an 12.000 km ye dayandı nerdeyse. uzun yol çanakkaleye gittik ilk çok fazla yükümüz yoktu günü birlik olduğu için.

fakat Bayramda tekrar çıktık bu sefer 11 günü bulan bir tur olduğu için(ayvalık,çeşme,bodrum,ölüdeniz,antalya,pamukka le,eskişehir) baya bir yüklendik, sana fikir olması açısından yanımızda neler taşıdık anlatayım,

arka çantada decathlondan aldığımız katlanır mangal,pike, çatal,bıçak kaşık,terlik,kamera elektronik ekipman,şişme yatak
    yan çantaların birinde komple eşimin kıyafetleri, ikincisinin yarısında yine eşimin kıyafetleri benim bi kaç tsort ve şort.
    bunlara ek olarak sosis çanta bulamadığım için anneme diktirdiğim paraşüt kumaşınan iki adet sosis çantayıda yan çantaların üzerine baladım.

onların içinde ise yine battaniye pike, yağmurluklarımız pantolon ve üst ikişer adet, ve çadır demirleri vardı,

senin anlıyacağın araba yükler gibi yükledik

benim kilom 120, eşimde taş çatlasın 60kg, motorun üstündeki yükü sen tahmin et çeşme otobanında 160km yi gördüm rahat birşekilde zorlamadan, sonrasına arkamda eşim ve yüklerimiz olduğu için yüklenmedim ama dahada yapardı örnek olması açısından söylüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Enis Beye kesinlikle katılıyorum. tecrübeyle sabittir, az önce emin kaptana yazdığım cevaptaki gibi motoru tabiri caizse eşşek gibi yükledim. 160a rahatlıkla çıktı sonrasına cesaretim yetmedi eşim ve yüküm olduğu için.
    mehmetenis ve kagen00 bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750xdct
    arkadaşlar ben 192 yi gördüm. 180 den sonra hız çok yavaş artıyor. bende neden daha fazla çıkmıyor diye düşünüyordum. meğer kesici varmış. ancak 170 gibi hızlara hiç zorlanmadan çıktığına hem fikirim. zaten otobanda hafif gazladın mı hemen 150 oluyor.

nc düşünen arkadaşlara sadece lastik konusuna dikkat etmelerini öneririm. ben sıfır aldığım için biraz dunlop kullanayım azıcık eskisin sonra değiştiririm diye bekliyorum. ancak yaza michelin pilot road 4 e terfi etmeyi planlıyorum.
    aydin-ist bunu beğendi.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba emin kaptan,

Bende benim nc yi geçen mayısta aldım. şu an 12.000 km ye dayandı nerdeyse. uzun yol çanakkaleye gittik ilk çok fazla yükümüz yoktu günü birlik olduğu için.

fakat Bayramda tekrar çıktık bu sefer 11 günü bulan bir tur olduğu için(ayvalık,çeşme,bodrum,ölüdeniz,antalya,pamukka le,eskişehir) baya bir yüklendik, sana fikir olması açısından yanımızda neler taşıdık anlatayım,

arka çantada decathlondan aldığımız katlanır mangal,pike, çatal,bıçak kaşık,terlik,kamera elektronik ekipman,şişme yatak
    yan çantaların birinde komple eşimin kıyafetleri, ikincisinin yarısında yine eşimin kıyafetleri benim bi kaç tsort ve şort.
    bunlara ek olarak sosis çanta bulamadığım için anneme diktirdiğim paraşüt kumaşınan iki adet sosis çantayıda yan çantaların üzerine baladım.

onların içinde ise yine battaniye pike, yağmurluklarımız pantolon ve üst ikişer adet, ve çadır demirleri vardı,

benim kilom 120, eşimde taş çatlasın 60kg, motorun üstündeki yükü sen tahmin et çeşme otobanında 160km yi gördüm rahat birşekilde zorlamadan, sonrasına arkamda eşim ve yüklerimiz olduğu için yüklenmedim ama dahada yapardı örnek olması açısından söylüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Enis Beye kesinlikle katılıyorum. tecrübeyle sabittir, az önce emin kaptana yazdığım cevaptaki gibi motoru tabiri caizse eşşek gibi yükledim. 160a rahatlıkla çıktı sonrasına cesaretim yetmedi eşim ve yüküm olduğu için.
    Hocam mahsuru yoksa birde fotoğraf isteriz yüklü haliyle.
    mehmetenis bunu beğendi.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Motosikleti
    Nc 750 X
    mahsuru yokta bir bakayım nasıl foto yükleniyor uzun zamandır forumlara foto yüklemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

mahsuru yokta bir bakayım nasıl foto yükleniyor uzun zamandır forumlara foto yüklemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

motora yüklemeden önce eşyaları motorun yanına yatırınca pansiyon sahibi ne yaptın adammı kestin odada motora yükliyeceksin demişti

Bu arada dikkat ederseniz artçı koltuğunda şişme yastık var, onuda çok az hava ile doldurduğunuz zaman airhawk'a rakip olan airsparrow oluveriyor oda test edilmiş onaylanmıştır uzun yolda
    aydin-ist, mehmetenis, emc2 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnan ki benim motorda geçen yaz Bozcaada yolunda 210 Km hızı gördüm,
    İnanıp inanmamak size kalmış.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    İnan ki benim motorda geçen yaz Bozcaada yolunda 210 Km hızı gördüm,
    İnanıp inanmamak size kalmış.
    Aynen benimde 200 um var. (Rüzgar arkadan esiyordu)

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba emin kaptan,

İşte bu sözünüz evliliği sonuna kadar açıklıyor,

Bizim evde de bir dolap komple hanımın ayakkabıları benim ayakkabılar çok küçük bir alanda yaşam mücadelesi vermeye çalışırken.Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen benimde 200 um var. (Rüzgar arkadan esiyordu)
    Ama diğer motorlara göre son hızı düşük onu bilmemiz lazım bu motor hız için yapılmamış,mesela benim 2011 cbf1000 de Çerkezköy otobanında 260Km hızları çok rahat görüyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Bu da benim CBF1000 idi,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Bu da benim CBF1000 idi,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Arkadaşlar Elcik ısıtmalar ile gaz kolu kelebeği geldi,elcik ısıtmaları deneme amaçlı iş yerinde laptopun şarjıyla çalıştırdım 1 dk içerisinde el değmeyecek kadar ısındı.Daha ne olsun.Gaz kelebeğine de alışmak zor olsada sonrasında çok rahatmış dedim.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    İşte bu sözünüz evliliği sonuna kadar açıklıyor,

Bizim evde de bir dolap komple hanımın ayakkabıları benim ayakkabılar çok küçük bir alanda yaşam mücadelesi vermeye çalışırken.Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Ama diğer motorlara göre son hızı düşük onu bilmemiz lazım bu motor hız için yapılmamış,mesela benim 2011 cbf1000 de Çerkezköy otobanında 260Km hızları çok rahat görüyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Bu da benim CBF1000 idi,
    https://imagizer.imageshack.com/img922/3338/iXCeuE.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Bu da benim CBF1000 idi,
    http://imagizer.imageshack.com/img922/3338/iXCeuE.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Arkadaşlar Elcik ısıtmalar ile gaz kolu kelebeği geldi,elcik ısıtmaları deneme amaçlı iş yerinde laptopun şarjıyla çalıştırdım 1 dk içerisinde el değmeyecek kadar ısındı.Daha ne olsun.Gaz kelebeğine de alışmak zor olsada sonrasında çok rahatmış dedim.

http://imagizer.imageshack.com/img923/3535/qy4min.jpg
    http://imagizer.imageshack.com/img923/2088/SIRguj.jpg
    Ben de dün şu elcik ısıtma olayına bakıyordum. Olcay'ın paylaştığı linkte özellikle aralık sonu ve ocak başında Türkiye'den alımlar olmuş. Bunlar da o siparişlerden birisi sanırım :D Kaç günde geldi? Ben de sipariş vermeyi düşünüyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    mehmet gelenlerden biri benimdi sanırım :D

bu arada aliexpresten sipariş vereceğim isteği olan ?
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet gelenlerden biri benimdi sanırım :D

bu arada aliexpresten sipariş vereceğim isteği olan ?
    Abi ben onları daha sipariş ederken millet sahiplendi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de dün şu elcik ısıtma olayına bakıyordum. Olcay'ın paylaştığı linkte özellikle aralık sonu ve ocak başında Türkiye'den alımlar olmuş. Bunlar da o siparişlerden birisi sanırım :D Kaç günde geldi? Ben de sipariş vermeyi düşünüyorum
    Ben aldım

Bunların siparişini 24.12.2014 tarihinde verdim geliş tarihi:04.02.2015

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    NC 750 ile 190-200 km sürat ? Biz O kadar bastïk 180 km'nin üzerine çíkmadi yüksüz oldugu halde.
    Bu arada almak isteyen olursa 2015 md 8000 km de full dolu lastikler michelin NC 750 X 27.000 TL ye satilik var.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC 750 ile 190-200 km sürat ? Biz O kadar bastïk 180 km'nin üzerine çíkmadi yüksüz oldugu halde.
    Bu arada almak isteyen olursa 2015 md 8000 km de full dolu lastikler michelin NC 750 X 27.000 TL ye satilik var.
    Kaç kg'sun hocam ???
    mehmetenis ve aydin-ist bunu beğendiler.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Motora, Flash özellikli, Gri Led Sis Farı eklemeyi istiyorum. Aliexpress de aşağıdakini buldum, sizin öneriniz var mı? Yoksa bunu bu alayım?

http://tr.aliexpress.com/item/New-Brand-Waterproof-led-motorcycle-headlight-HID-35W-CREE-XML-U2-4-LED-Spotlight-with-automatic/1406596594.html?isOrigTitle=true

mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler