Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    RODWIN250R; Ve A.s.

Eyvallah sağoasın kardeşim diyorum evet senden büyükmüşüm.Yaş bu arad 42

Söylemlerinde haklısın sitem etmektede haklıısın.Ama konu 600 f se neden efsana dediklerini anlamışsındır umarım.

Evet sıfır motor fiyatından üstünde fiyat çekiyorlar, ama oda onun tercihi.Yani sadece hayırlı satışlar demektetn başka bişey diyemeyiz.Sonuçta mal onun satan da o.
    işimize gelmiyorsa zaten ilgilenmeyiz.

CBR 650f konusu ayrı bir olay;

Bak şimdi sen İnş. CBR 650f yada 600f sıfır alırsın, ama aldıktan bir müddet sonra eski 600f i arıyacaksın,çünki senin kanın bizden biraz daha hızlı kaynıyor

Ha işte ozamn zararın nereseinden dönersen için yada 1-3 aramamak adına bu abini de hatırlarsın umarım.

Adana dan selam lar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Sağolun beyler cevaplarınız için. teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla performansa illa bir etkisi olacaktır bu düzeltmenin ama ahım şahım bir fark beklemek hata olur. (Tabi beklenti kişiden kişiye değişebilir). Velhasıl şunu farkettim bu konu ile, insan oğlu olarak biraz açgözlü ve doyumsuz bir yapıya sahibiz. Hep biraz daha iyisi daha iyisi diye her sene telefon alıp motor değiştiren. Neyse felsefeye gerek yok herkes bilir bunları zaten. şunu sormak istiyorum konunun devamı olarak. Donanımlı bir ikinci el motor alacağım nasipse. Fikrim bu yönde. Ama şunu farkettim 2013 model motorlar genelde 6000 Km sınırındalar,(+/-) oynuyor biraz. Bu bende şunu düşündürdü. Düzgün rodaj yapılmamış olabilir. yani satmayı düşündüğü için rodaj kısmını sallamamış olabilir kullanıcılar gibi geliyor. Bunu nasıl anlarız alırken, ve Rodaj kötüyse ve ne gibi bir sorun yatatır bu motor bana. Tecrübeli abilerimin yardımlarını rica ederim .

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Biraz Hareket getirelim başlığa çok yavaşladınız ? Bu hafta sonu sınava girmek suretiyle ehliyetime kavuşucam. Allah nasip ederse, fuar öncesi yada sonrası 2.el bir makina alarak aranıza katılma planlarım vardır. İlanları düzenli takipteyim. Şuan en mantıklı gelen şu ilan var. BURADA

Sebebide şu:

* Düşük Km / Yüksek Model
    * Full ve orjinal Aksesuar

Bide Şu şekilde bir İlan Var : BURADA

Bu ilan sahibini aramadım henüz ama anladığım kadarıyla koruma demiri ve top case aksesuarını alaraktan satın almış ama vazgeçmiş. Sıfır halde bayide bekliyor. Plakayı çıkarmışmı bilmiyorum.

Bu aşamada, 3 bin tllik bir ekipman bütçesi ayırdığım için sınırları biraz zorlamaktayım ve ince eleyip sık dokumam şart. Sıfır motor + plaka+aksesuar almak mantıklı gelmiyor. Motoruda genel olarak Tur amaçlı kullanacağım için aksesuarlar ada ihtiyacım söz konusu.

Siz değerli abilerimden fikir ve önerilerinizi rica etmekteyim. Yada altarnatifde olabilir. Hemde biraz forum canlansın yakında çok soru sormak durumunda kalabilirim

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Çok Yalnızım lan

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    dur önce ben bir arkadaşıma motor beğeniyorum, o alsın sonra yazarım. neyse dur yazayım.

bence 2012 model al, kilometresi 10000-20000 arası olabilir. Aksesuarına göre fiyatı 18.000 ile 22.000 arasında değişir. 2013 kullanan bir kaç kişide debriyaj balatası sıkıntı olduğu için 2012 diyorum. Gerçi benim motor 32.000 de debriyaj problemi yaşamadım ve ilk günkü gibi çalışıyor motorum. İstersen fuar sonrasında benim motoru aksesuarsız alabilirsin. Sadece elcik ısıtma ve koruma demiri olacak. Diğer aksesuarların hepsini NC750X alıp ona takacağım. Bir de cam asansörü kalacak.

Sahibinden.com daki ilanların çoğuna detaylı baktım. Hepsi temiz motorlar. Bir tek hangisini alırsan al, 10.000 ve üzeri km olanların tamamında lastik değiştirmen gerekebilir. Ona da 1000 TL gibi bir masrafın olur.

İnşallah istediğin gibi bir motor bulursun.

Not: Bana göre olmazsa olmaz aksesuarlar, elcik koruma, orta sehpa, yan çanta seti, turing cam, ve tercihen sis farı. Bunların dışındakiler konforu arttıran ama çok da elzem olmayan ürünler. Yani zevkine kalmış.

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Twili üstat teşekkür ederim cevabın için. Forumlarda baktığım kadarıyla, 2013 debriyaj problemi çok fazla karşılaşılmış bir durum değil. kullanıma bağlı olup olmadığınıda anlamak çok zor diye düşünüyorum. Birde genelde 4-5-6 binde bu problem zuhur ediyor gibi okudum. Bu şekildeyse 2013 çok problem yaratmaz gibi. zaten servis ekpertizsiz pazarlığa oturmam balata zincir yenileyerek binmeyi tercih ederim. Evet sizin dediğiniz elzem ihtiyaçlar bunlar olmazsa olmazım çünkü .çoğunluk tur amaçlı kullanım olcak inş. NC750X için fiyat öğrenebildiniz mi ve otomatik şanzıman olcakmıymış, Verdiğim ilanlara için cevap vermediğinizden sizin gözleminizde olduğunu var sayıyorum Kazasız belasız hayırlı alışverişler diliyorum sizede

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Sonra yazarım gene ama yazdığın ilanlardan ilkinin süresi dolmuş, 2nci ye anlam veremedim. Aksesuarları yazmamis. Ben Ataşehir'de bir arkadaşımın motorunu aldırıyorum. Tavsiyemi sorarsan Acıbadem deki ilan ve zeki diye bir arkadaş var. Onun motoru iyi.

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Hayırlı olsun hocam motoru almışsınız, tekrar yayına girdi süresi dolmuş ilan müsayit bir zamanda göz atabilir misiniz

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Fiyat konusunda yorum yapamam ama temiz bir motosiklete benziyor. Sıfırını bu fiyata alıp üzerine 7.000 TL'lik aksesuar koymak ile 6.000 km de dolu bir motor almak arasında kalsam bunu tercih ederdim.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam, bugün motorun 24000 bakımını yaptırdım. Daha öncesinde balataları ve hava filtresini değiştirdiğim için yağ ve yağ filtresi değiştirildi. Bir gram eksilme yok Bujiler kontrol edildi, sıfır gibiler. Bu arada orijinal bujiler iridyummuş. Hidrolikleri değiştirin dedim ama usta açtığında sıfır gibiydiler ve eksilme yoktu, onun için değiştirmedim. Zaten 18000'de değişmişti. Zincir gerildi ve Honda'nın orijinal 10W-30 yağı konuldu. Vites geçişleri yumuşadı ve zincir gerildiğinden dolayı daha tepkili oldu motor. Ben çok memnunum şu anda. Onun için tok satıcının kralıyım. İlan hala yayında ama kuruş indirim yapmam. 36000 km'ye kadar devam

serkan.57 bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, bugün motorun 24000 bakımını yaptırdım. Daha öncesinde balataları ve hava filtresini değiştirdiğim için yağ ve yağ filtresi değiştirildi. Bir gram eksilme yok Bujiler kontrol edildi, sıfır gibiler. Bu arada orijinal bujiler iridyummuş. Hidrolikleri değiştirin dedim ama usta açtığında sıfır gibiydiler ve eksilme yoktu, onun için değiştirmedim. Zaten 18000'de değişmişti. Zincir gerildi ve Honda'nın orijinal 10W-30 yağı konuldu. Vites geçişleri yumuşadı ve zincir gerildiğinden dolayı daha tepkili oldu motor. Ben çok memnunum şu anda. Onun için tok satıcının kralıyım. İlan hala yayında ama kuruş indirim yapmam. 36000 km'ye kadar devam

http://i.hizliresim.com/KDDjDy.jpg
    Hondanin kendi yağının farkı ne? Kime yaptıyormuş LT si kac para?

Motosikleti
    NC 700 X
    Kesinlikle katılıyorum.
    Bu arada 10W30 yağı kesinlikle tavsiye ederim. Adres D&B Honda Hasan usta
    Honda yağının farkı vites geçişleri yumuşak ve daha sessiz oluyor. yanılmıyorsan LT si 22 diye hatırlıyorum. İngiltere de yapılıyor diye hatırlıyorum. Fakat cbf 150 ve cbr 250 kullanan yeğenim var oda aynı yorumları yaptı.
    Reşit tok satıcı olmana sevindim. Çünkü bu motorlara dünya para verip birde aksesuarlara o kadar para harcayıp ölü fiyatına vermemek lazım. Fuardan sonra 2. el canlanacak. Bu motorların 200 bin km leri çok rahat göreceğini söylüyorlar. O yüzden km 20 bin 30 bin bu motorlar için önemli değil.
    Reşit bunu beğendi.

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Arkadaşlar bu topic fazla sessiz ya bütün sayfaları okudum bir ara canlanmış fotoğraflar vs sonra yine durgunluk Biraz canlansın Nc700'cüler bende aranıza katılmayı düşünüyorum ama zaman olarak belli değilim yarın bir günde olabilir 1 sene sonra da takipteyim bilginize )

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Arkadaşlar selam,
    motosiklet üzerindeki ÖTV nin kaldırıması için bu harekete katılmanızı rica ederim.

https://www.change.org/tr/kampanyala...C4%B1ls%C4%B1n

Hatemzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS 250 EVO İ
    Merhaba arkadaşlar,

Size bir sorum olucaktı.
    2008 den beri ehliyetim var sym 250 , burgman 400 motorlarla 15000km civarı tecrübem var. Vitesli motorlardada arkadaşların makinalarını alıp gezmişliğim çoktur.şimdi ise honda ncx700 almayı düşünüyorum. akabindede gis parka gitme planım var. bu konu ile görüşlerinizi bekliyorum Teşekkürler.

Alfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı Hatemzo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Size bir sorum olucaktı.
    2008 den beri ehliyetim var sym 250 , burgman 400 motorlarla 15000km civarı tecrübem var. Vitesli motorlardada arkadaşların makinalarını alıp gezmişliğim çoktur.şimdi ise honda ncx700 almayı düşünüyorum. akabindede gis parka gitme planım var. bu konu ile görüşlerinizi bekliyorum Teşekkürler.
    Yazdığın tecrübelere göre rahatlıkla kullanırsın.
    zenon bunu beğendi.

Hatemzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS 250 EVO İ
    Arkadaşlar,

Fuarda yeni Nc 750 XA yı gördüm. Motor gerçekten yıkılıyo. Eskisine göre aşırı bi farklılık yok. Vites göstergesi geldmiş. Çok az sele alçalmış. Bg yükselmiş . 25.000 TL türkiye satışı var. Bakalım bunlar piyasaya çıktığında NC700 piyasası düşücekmiş acaba merak ediyorum.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aksine artacak.

Guray26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150, Cbr250 gitti siradakini bekliyor.
    Bu fiyatlarin boyle kalmicagini hepimiz biliyoruz. Yaza kadar nc750 ler 27 yi bulur, honda hep ayni strateji uyguluyor sene 4 zam bu zamlar de genelde ayni tarihlerde. Bu sebepten 700 sahipleri bi zarara ugramaz aksine fiyatlar yukselirse 700 lerin fiyatlarda yukselir cunku yeni gelenlerle arasinda buyuk farklar degisiklikler oldugu soylenemez.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar cbr250 im var ve boyum 170.
    Işıklarda tek ayağımın üstünde rahat duruyorum motor 160 küsür kilo olduğundan.
    Ancak 2 ayakta duramıyorum fakat ayaklarım parmak uçları yere değiyor.
    Sizce bana 700 x veya 700s uygun olur mu?
    Hiç binip deneyemediğim için bilemiyorum bayiyede ancak alıcaksanız geliyor yoksa gelmiyor.
    Bu arada aklıma takılan bir soru daha var.
    Acaba x ve s modeli arasında neden 3 bin tlye yakın fark var özellikle ikinci elinde?
    X ve S modelleri arasında fark nedir?
    Saygılar dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler