Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bence test etmese daha iyiymiş.
    Barkın hoca motoru yerden yere vurmuş, mesela diyorki 120'den sonra viraja girdiğinde geziniyor deyip burun büküyor, Racing motor kadar bu konuda başarılı değilmiş
    Yahu arkadaş 120 ile viraja neden giriyorsuın? Veya bu kadar fazla süratle neden viraja girmek isteyeyim?
    Gazı açınca gitmiyormuş devir kesiciye giriyormuş ?, Daha aldığım ilk gün 6200 devirde 195 gördü, Daha ne olsun?
    1 kere bile devir kesiciye giremedim. Motoru her türlü şartlarda test ettim motorun tam gücünü kullanabileceğiniz bir yol istanbul'da yok.
    1000km lik rodajda 155tl lik benzin tükettim.
    Motorda kusur arıyorum ama bulamıyorum..
    _Uzay_ ve novablue bunu beğendiler.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın hoca motoru yerden yere vurmuş, mesela diyorki 120'den sonra viraja girdiğinde geziniyor deyip burun büküyor, Racing motor kadar bu konuda başarılı değilmiş
    Yahu arkadaş 120 ile viraja neden giriyorsuın? Veya bu kadar fazla süratle neden viraja girmek isteyeyim?
    Gazı açınca gitmiyormuş devir kesiciye giriyormuş ?, Daha aldığım ilk gün 6200 devirde 195 gördü, Daha ne olsun?
    1 kere bile devir kesiciye giremedim. Motoru her türlü şartlarda test ettim motorun tam gücünü kullanabileceğiniz bir yol istanbul'da yok.
    hocam siz cbr250r da her halükarda 180 km hızı görüyordunuz yeni motorunda da 6200 devirde 195 km hız ilk günler için oldukça iyi daha iyi top speedlerinizi bekliyorum. Zaten kullandığınız motor her zaman kusursuzdur motorun hayırlı olsun güle güle kullan.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Arkadaş bu motoru alamaya niyetim var valla bu video dan sonra alsam satamam herhalde :D :D ama bu motoru kıyaslaya bilceğin bir sekment yok adamda haklı motor kullanıyorsun 6500 de devir kesici benim motor bile max torku 7000 de veriyor :D bu motor melez oldugundan akibeti biraz mamma bence bakalım ilerki yılllarda Honda desteğini üretimi devam ettirecek mi?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    böyle bir yakıt tüketimi olamaz gerçekten şapka çıkarılası. Ve de bu motorun tercih edilmesinin en büyük sebebi.
    Barkın'ın test videosunu dün izledim aslında yerden yere vurmadı sadece bu motosikletin hangi amaçla tercih edilmesi gerektiğini artılarıyla eksileriyle söyledi. Eğer daha önce super sport ya da sport touring bir motosiklet kullandıysanız, nc700s ile atraksiyon peşinde olmayın başınıza bir şey gelir dedi ve bu bence motoru kötüleyen birşey değil, sadece motorun hacmine aldanıp spor bir tat beklenmemesi gerektiğini vurgulamış, 3-4 litre benzin tüketip +200 ile pegi yere değdirecek viraj performansını zaten kimse bir motosikletten beklemez, Honda mühendisleri de motosikletin genine uygun bir şekilde geliştirmişler zaten makineyi.
    kazasız belasız kullanın, torku, yakışıklılığı, kaslı yapısı ve en önemlisi tüketim tutumluluğuyla çok çok mantıklı bir model.
    zenon, _Uzay_ ve modoxy bunu beğendiler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaaaa benim motorum
    Demek 4 silindire geçeceksin,o zaman km kotanı doldurmak için sen en iyisi bir ÇİN e git gel, yeter sana, yetmezse sibirya ya kadar uzanabilirsin, malum önümüz yaz sorun olmaz

Ben yorumlarını beğeniyorum ama tabiiki bazı şeyler göreceli, nc700 serisi alışılmamış bir motor karakterine sahip, bekleneni almak için biraz daha uzun sürüp yeni sürüş tarzına alışmak gerek.

Viraja girme konusuna gelince, virajdan viraja fark var, şimdi haftabaşında eşimle ve 3 dolu çanta ile 160-170lede viraj almak durumunda kaldık izmit-istanbul arası. (istemeden oldu gibi birşey)
    Ama işte virajdan viraja fark var
    _Uzay_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Beni bu motordan uzak tutan tek şey 6500 de devir kesiciye giriyor denmesiydi, diğer özelliklerinin artı olması bile sırf az devirli olmasından ötürü gölgede kalmıştı.
    Ancak motoru kullandığımda tamamen ön yargı ve deneyimsizliğimizin kurbanı olduğumuzu anladım.
    Arkadaşlar devir 6500 e kadar evet ama siz zaten bu devire kadar motoru çıkartamıyorsunuz bile, vitesler dolu dolu

6.viteste, 3000 devirde 100km hızla sürüyorsunuz, Gazı açtınız açtınız
    4200 devire geldiniz ve 140km hızla sürüyorsunuz... Dahada açtınız 195'e geldiniz 6100-6200 ve hala devir kesiciye girrmediniz...
    Düşür 5.vitese kökle gazı... arkadaşlar gerçekten yeterli..
    Ben CBR'da çok devirli kullanmayı seven biri olarak bile bunda devri bitiremedim.
    Bence kullanmadan ön yargı yapıyorsunuz ben gibi ve haklısınızda, önce kullanın sonra kararınızı verin derim.
    canekin, _Uzay_, siyahus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    NC700x
    Güzel tespit.
    Ben daha hiç o hızları denemedim 8000kmdir en fazla yukarıda yazdığım hız, 2 kişi 3 çanta

Bu arada kullanan veya kullanacak olanlar için, motorun düşük devirli olması insanı otomobil kullanır gibi kullandirtiyor ama bu güvenli değil.

Tavsiyem 3500-4500 arasında kullanmak, böylece gazı açınca yeterince erken hızlanabiliyor, gazı kapaınca yavaşlayabiliyor, genelde vites düşürmeden tekrar hızlanmak mümkün oluyor, böylece virajda da aynı devir aralığında gidebiliyorsunuz.

Ben önceden 3000-4000 arası kullanıyordum, şimdiki standart kullanım aralığım çok daha güvenli ve dengeli.
    6.vites uzun oranlı ayarlanmış diğerlerine göre (3 te nispeten uzun), bu yüzden 6.vites için 110 dan önce geçmiyorum (5.vites 4500 civarı oluyor sanırım). Böylece hızlanmak ve yavaşlamak daha güvenli hale geliyor.

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

Bu yüzden şahsen otoban sürüşünde en ideal hız 6.vites 4.000d/d tam 130km/s yapıyor.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Beni bu motordan uzak tutan tek şey 6500 de devir kesiciye giriyor denmesiydi, diğer özelliklerinin artı olması bile sırf az devirli olmasından ötürü gölgede kalmıştı.
    Ancak motoru kullandığımda tamamen ön yargı ve deneyimsizliğimizin kurbanı olduğumuzu anladım.
    Arkadaşlar devir 6500 e kadar evet ama siz zaten bu devire kadar motoru çıkartamıyorsunuz bile, vitesler dolu dolu

6.viteste, 3000 devirde 100km hızla sürüyorsunuz, Gazı açtınız açtınız
    4200 devire geldiniz ve 140km hızla sürüyorsunuz... Dahada açtınız 195'e geldiniz 6100-6200 ve hala devir kesiciye girrmediniz...
    Düşür 5.vitese kökle gazı... arkadaşlar gerçekten yeterli..
    Ben CBR'da çok devirli kullanmayı seven biri olarak bile bunda devri bitiremedim.
    Bence kullanmadan ön yargı yapıyorsunuz ben gibi ve haklısınızda, önce kullanın sonra kararınızı verin derim.
    zaten normal motosiklet kullanım tarzından farklı olan şeyler bunlar değilmi?

bu anlattıklarınız kötü bi sürüş tarzı değil hatta benim hoşuma giden bi sürüş tarzı motoru fazla bağırtmadan bana istediğim gücü versin alt devirde tatlı tatlı yol alayım...

barkın üstad videoda şunu yaptı motoru yermedi tam tersine övdü ama bunu race tarzı motor kullanan arkadaşların dilinden yaptığı için sanki kötüymüş gibi göründü

yani şehir içinde cbf gibi kullanayım şehir dışında ise beni gerektiğinde 160-170 km hızlarda tatmin etsin diyen gezmeyi çok seven çok km yapan motosiklet kullanıcıları için tek alternatif bana göre

nc700x'in tek eksiği şu yüksek vergisi,bu motoru alsam kullansam şu vergiyi verirken evlat acısı gibi koyar
    zenon ve _Uzay_ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    BArkın sanırım motoru kullanmamış,bu motor supersport gibi viraj alabiliyor.Yüksek hızlardan ani frenajıda çok hatya şöyle söylim yurt dışında karşılaştırma yapıldı,nc700 bütün diğer motosikletlerden daha kısa mesafede duruş gerçekleştiriyor.Mükemmele yakın bir denge dağılımı var motorda.çatallar çok iyi geridönüş yapıyor.
    Barkın ya fren yapmayı beceremedi yada viraja girmeyi.Motor çok üstün bu konularda.Motorun tek ve tek eksiği tabi eksik dersek bunada,yüksek hızlara çıkamaması.Ki bu bir toruing motor,
    touring hızı 100 ve 120 dir.Gerisid araç geçmek için.Motor uzun ömürlü malzeme kalitesi bmwnin f serisinden daha üst seviyede.Ve motoru bütün diğer markaların motorlarından daha yüksek bir kalited üretmişler.Ömür olarak rahatlıkla iyi bakımla 200 k ları görür çok rahat hemde.f serisi yafa tiger serisi 150 lerde motor isterken.Ve tabi yakıt tüketimi.
    Tabi ben motoru satıcam çünkü sıkıldım kötü olduğundan değilse yüksek beygirlere alışmışım o yüzden satıcam.Benim güç aralığım 85 120 arası.50 beygir bana tehlikeli gibi geldi full yüklüyken.Tabi bu kullanıcıyla alakalı bana uymadı 50 beygir.
    _Uzay_ ve mertsnsz bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün orta sehpa taktırdım. Konşuk motor kendi yaptırmış ve orjinali ile aynı. Tavsiye ediyorum.

_Uzay_ bunu beğendi.

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün orta sehpa taktırdım. Konşuk motor kendi yaptırmış ve orjinali ile aynı. Tavsiye ediyorum.

http://j1304.hizliresim.com/18/u/mgy65.jpg

[url=http://bit.ly/c25MCx]http://j1304.hizliresim.com/18/u/mgy6n.jpg[/Îurl]

http://j1304.hizliresim.com/18/u/mgy6y.jpg
    Ne kadar mal oldu sana reşit bende almak istiyorum da

Motosikleti
    NC700x
    Çok güzel Reşit.
    Paradan haber ver, kaç papel?

uygunsa olabilr ama orta sehpa ciddi birşey, umarım doğru dürüst yapmışlardır.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel Reşit.

Ben koruma demirlerini ve arka çanta demirini D&B'den aldım. Kardeş firma Konşuk Motor ile. İkisi de gayet sağlam gözüküyor. Koruma demiri gayet ağırdı.
    Eminim ki sehpa da tam olarak birebir kopyadır. Eğimi ile, açısı ile vs...
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar mal oldu sana reşit bende almak istiyorum da
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel Reşit.

Vallahi çok güzel yapmışlar. 1 mm bile oynamıyor motor sehpadayken. Çok kaliteli geldi gözüme. Benim aracılığımla giderseniz Konuşuk motora 260 lira işçilik dahil takacaklar. Ama kısa bir süre için. Fiyatı artacakmış. Orjinali 500 lira olmuş çünkü. Aslı hanıma söylerseniz adımı yardımcı olacaktır. Bence bir an önce taktırın. Zincir yağlama eziyeti bitti.

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben koruma demirlerini ve arka çanta demirini D&B'den aldım. Kardeş firma Konşuk Motor ile. İkisi de gayet sağlam gözüküyor. Koruma demiri gayet ağırdı.
    Eminim ki sehpa da tam olarak birebir kopyadır. Eğimi ile, açısı ile vs...
    D&B ile konşuk baba oğul zaten. Gökhan abi D&B nin sahibi, Mehmet abi Konşuk'un.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    reşit çok güzel ama kritik konularda sana bir önerim olsun,herzaman bu tür kritik komponantleri orjinal almalısın.Çünkü eğer yolda açılırsa o demir ölürsün...
    Konşuk nasıl yaptı kime yaptırdı bilmiyorum.Yayı ne kadar sağlam bilmiyorum.Bunları iyi etüd edip aldıysan tamam kardeşim güle güle kullan.Ama içine kurt düşürimki şimdi sonra üzülme o yüzden iyice araştırmadıysan biraz araştır eğer mideni bulandırıcak bir sonuca ulaşırsan hemen söktür orjinali taktır.Arada 100 tl gibi fark varsa zaten git orjinali al.Benimki hepko becker orjinal kıvamında test edilmişi 400 tl yemi ne almıştım.

Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reşit çok güzel ama kritik konularda sana bir önerim olsun,herzaman bu tür kritik komponantleri orjinal almalısın.Çünkü eğer yolda açılırsa o demir ölürsün...
    Konşuk nasıl yaptı kime yaptırdı bilmiyorum.Yayı ne kadar sağlam bilmiyorum.Bunları iyi etüd edip aldıysan tamam kardeşim güle güle kullan.Ama içine kurt düşürimki şimdi sonra üzülme o yüzden iyice araştırmadıysan biraz araştır eğer mideni bulandırıcak bir sonuca ulaşırsan hemen söktür orjinali taktır.Arada 100 tl gibi fark varsa zaten git orjinali al.Benimki hepko becker orjinal kıvamında test edilmişi 400 tl yemi ne almıştım.
    Sağlamlığını yaya bakıp mı anlayacağız? Açıkçası araştırmadım. Ama Mehmet abiye güvenirim. Ama motor sehpadan indiği anda sehpa sert bir şekilde eski haline geliyor. Çok da abartmamak lazım bunu çünkü satılan yaylar ne kadar farklı olabilir? Balata konusunda orjinal deseniz anlarım ama ölürsün olayı biraz abartı oldu. Her motosiklete binmeden önce zaten rutin kontrolleri yapıyoruz, yani ben yapıyorum. Bir sorun olursa yola çıkmadan müdahale edilir. Ben böyle düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    onu yay ve yayın baglı odugu yer tutmakta ve o yaylar kalite kalitedir.kimisi hemen açılır bozulur tıpkı cbf 150lere yaptıkları gibi.Bunları türkiyede yapıyorlar sanayide.Çok kaza oldu.bunu kime yaptırdılar bilmiyorum yay ne kadar güvenli hiç bilmiyorum.sen biliyorsan onu paylaşırsan seviniriz.Ama motora yaptıgın en tehlike yatırım bu onuda unutma.Çok basit birşey gibi dursada en kritik parçadır o.cbf 150ler çok kaza yaptıgı için kıllanıyorum.Araştırmak lazım tabi.

Mehmet abiye sorarım. CBF ile 30000 km yaptım. En ufak bir esneme, gevşeme falan olmamıştı. Bunda da olmaz umarım. Teşekkür ettim uyarı için

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Reşit hala fiyatı söylemedin

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    260 tl dedi reşit bir önceki sayfada yazıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler