Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün böyle kullana bilecek miyim acaba yoksa hayal olarakmı kalacak: http://www.youtube.com/watch?v=ODau5uRbVlU bide bu var: http://www.youtube.com/watch?v=zUcxjlV-GX0
    Vay arkadaş bu ne yahu? Bu haftasonu GS3 eğitimi aldım, benzer şeyler yaptık ancak bunlar başka kardeş. Adamlar aşmış, GS4 de bile bu kadar yükleneceklerini sanmıyorum.

---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

Herkeze merhaba, Bir sorum olacak cevaplayan olursa çok memnun olurum. Ben motorumu bir hafta önce aldım( Resmini koymuştum) İlk büyük ve ilk sıfır motorum. İstanbuldan satın aldım kendim Sakaryada ikamet ediyorum hafta içi araça yükleyip garajıma koydum yağışlı olduğundan hiç binmedim. Bu gün biraz fırsattan istifade bir kaç km kullandım. Müthiş bir şey neden bunu daha önce yapmadımki! Sorunum ön fren mükemmel olduğu halde arka fren hemen hemen hiç etkisiz şaşırdım. Pedala basınca sert birazcık basılıyor ve pek bir etkisi her hangi bir frenleme olmuyor. Yeni olduğu için olurmu acaba? Balatalar için bir alışma devresi varmı? Bu arada kısrak en fazla 8km var yok onun haricinde herşey mükemmel. Vakit ayırıp cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Kayasus ben de motorumu ilk aldığımda aynı şeyden dert yanmıştım. Servis müdürü bir tur attı sonra diskin yağlı olduğunu fark etti. Belki sende de böyle bir durum olabilir. Yağ temizleyicisiyle diski güzelce temizle.. Arka frene yüklendiğinde ABS devreye giriyor mu? Girmiyorsa böyle bir sıkıntı olabilir. Diskler yeni ama yeni diye de bu kadar çalışmama olayı olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Alıntı karaeser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş bu ne yahu? Bu haftasonu GS3 eğitimi aldım, benzer şeyler yaptık ancak bunlar başka kardeş. Adamlar aşmış, GS4 de bile bu kadar yükleneceklerini sanmıyorum.

---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

Kayasus ben de motorumu ilk aldığımda aynı şeyden dert yanmıştım. Servis müdürü bir tur attı sonra diskin yağlı olduğunu fark etti. Belki sende de böyle bir durum olabilir. Yağ temizleyicisiyle diski güzelce temizle.. Arka frene yüklendiğinde ABS devreye giriyor mu? Girmiyorsa böyle bir sıkıntı olabilir. Diskler yeni ama yeni diye de bu kadar çalışmama olayı olmaz.
    Bunu kimse söylemedi benimde böyle bir şey aklıma gelmedi en kısa sürede bakacağım cevap için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Nasıl GS3 GS2den çok farklımı bende Gs3 istiyorum ama, Murat hocadanda özel ders olarakta alabiliyoruz GS3 ü sanki daha iyi olur gibi!

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Bunu kimse söylemedi benimde böyle bir şey aklıma gelmedi en kısa sürede bakacağım cevap için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Nasıl GS3 GS2den çok farklımı bende Gs3 istiyorum ama, Murat hocadanda özel ders olarakta alabiliyoruz GS3 ü sanki daha iyi olur gibi!
    Bence özel ders alın, çok daha büyük fayda görürsünüz.

Motosikleti
    Arkadaşlar Merhaba, Fikrinize ihtiyacım var şu ön camla koruma demirine ne dersiniz? http://www.ebay.de/itm/Touren-Scheib...#ht_2045wt_978 ve bu http://www.ebay.de/itm/neuer-Schutzb...ht_11544wt_932

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koruma demiri eğer blok ve radyatörün yere değmemesini sağlıyorsa tercih tamamen görsel zevke kalıyor. Ben alırken givi daha güzel geldi gözüme ve givi aldım. Cam için ise kriter kaskın hava boşluğuna girmemesidir. Eğer hava boşluğu oluşuyorsa tüm sürüşler eziyet oluyor ve sürüş güvenliği olumsuz yönde etkileniyor. Camın üstüne parça ekliyorlar bu durumu bertaraf etmek için. O bana sempatik gelmiyor, ama yine zevkinize kalmış. Seçimde kolaylıklar..

Motosikleti
    NC700x
    - Puig cam oldukça güzel, füme olması ve yanlara doğru çıkıntılı olması bence hoş, ön tarafı daha iri gösterecektir diye düşünüyorum.
    yüksekliği GİVİ nin NC700X için olan camıyla ya aynı yada yarım cm uzun. ama y.dışı fiyatıda givi den neredeyse %100 pahalı. givi 50 küsür euro.

- koruma demiri konusunda Reşit e katılıyorum ancak demir için çok vakit kaybetmeyin derim. GİVİ bulmak artık zor değil, anes te falan bulunur kesin yada hepco-becker veya sw-motech , onların ki GİVİ den daha başarılı diyebiliriz çünkü 2 demir birbirine bağlanıyor böylece olası düşmede yükü diğer demire aktarıyor bağlantı yerlerinden çok.

Hepco&becker :

GİVİ :

Sw-Motech :

Motosikleti
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Puig cam oldukça güzel, füme olması ve yanlara doğru çıkıntılı olması bence hoş, ön tarafı daha iri gösterecektir diye düşünüyorum.
    yüksekliği GİVİ nin NC700X için olan camıyla ya aynı yada yarım cm uzun. ama y.dışı fiyatıda givi den neredeyse %100 pahalı. givi 50 küsür euro.

- koruma demiri konusunda Reşit e katılıyorum ancak demir için çok vakit kaybetmeyin derim. GİVİ bulmak artık zor değil, anes te falan bulunur kesin yada hepco-becker veya sw-motech , onların ki GİVİ den daha başarılı diyebiliriz çünkü 2 demir birbirine bağlanıyor böylece olası düşmede yükü diğer demire aktarıyor bağlantı yerlerinden çok.

Hepco&becker :
    http://www.moto24.org/media/catalog/...c/nc700x_1.jpg

GİVİ :
    http://i1340.photobucket.com/albums/...0/IMAG0174.jpg

Sw-Motech :
    http://www.aviciouscycle.ca/images/P...32.10000.B.jpg

Koruma demirinden vaz geçtim sonuçta yanlız resimdekini görüyorum canlısını görsek anlarız ne kadar koruma sağladığını. Hepco-becker çok hoş buradan onu alırım diye düşünüyorum ama şunları istedim beğenir hoşuma giderse mutlaka burada resimlerieklerimbeğenmezsen hiç ses çıkarmam)

http://www.ebay.de/itm/Touren-Scheib...#ht_2093wt_978

http://www.ebay.de/itm/R-G-Racing-Hi...b#ht_918wt_938

http://www.ebay.de/itm/BODYSTYLE-Kot...#ht_2035wt_952

http://www.ebay.de/itm/Honda-NC-700-...#ht_1832wt_930

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence özel ders alın, çok daha büyük fayda görürsünüz.
    Özel ders de çok mantıklı hatta bence şart ancak Honda eğitiminde kendileri özel korumalı motosikletleri verdiklerinden, korkmadan dönüşlerde sınırlarını zorluyorsun. Aynı şeyi kendi motosikletinde yapman çok riskli. Eğitimde en az 5-6 kere yana devirme olayı oldu. Dönüşler, teknikler, slalom gibi kavramları pratik yapma şansın oluyor. Sonrasında alınacak özel ders yolda güvenli sürüş üzerine olabilir. Bence ikiside şart. GS3 iki tam gün, toplam 400tl. Servisi, kahvaltısı, öğle yemeği, benzini, motoru herşey dahil. Sen kendin dönüş çalışırken devirsen, yalnızca sinyali 300tl nc700x'in

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel ders de çok mantıklı hatta bence şart ancak Honda eğitiminde kendileri özel korumalı motosikletleri verdiklerinden, korkmadan dönüşlerde sınırlarını zorluyorsun. Aynı şeyi kendi motosikletinde yapman çok riskli. Eğitimde en az 5-6 kere yana devirme olayı oldu. Dönüşler, teknikler, slalom gibi kavramları pratik yapma şansın oluyor. Sonrasında alınacak özel ders yolda güvenli sürüş üzerine olabilir. Bence ikiside şart. GS3 iki tam gün, toplam 400tl. Servisi, kahvaltısı, öğle yemeği, benzini, motoru herşey dahil. Sen kendin dönüş çalışırken devirsen, yalnızca sinyali 300tl nc700x'in
    Honda Sürüş eğitimindeki asfalt kalitesi ne yazıkkı bizim asfaltlarımızda olmadığı için ordaki gibi yatmaya kalkarsak sonuç kötü olur
    O yüzden Yol eğitimleri daha yararlı ve sürüş kalitesini etkiler diye düşünüyorum. Bu aralar virajda gaz ayarı çalışıyorum kendi kendime

Abi öyle diyorsun da, GS3 eğitimde tam olarak yapamadığım sekiz çizme alıştırmasını, kendi motorumla Ümraniye praktiker'in berbat asfaltlı, hafif eğimli park alanında sorunsuz yaptım. Her iki ayaklık da yere değiyor. Hatta cbr forumunda lastik izlerini vermiştim , sonuna kadar kullanılmış. Gerçi o resimler İstanbul Park otoparkında yapılan, Ümraniye'de çalışma sonrası resim çekmedim ama aynı şekilde lastikler sonuna kadar kullanılabiliyor. GS4'te bile 4 metre slalom yaptırılıyor, ben 3 metreye düşürdüm. Slalom, gaz kontrolü ve ilk ısınma çalışması olarak çok faydalı.

En zor alıştırmalardan birisi duran motoru 90 veya 145 derece döndürmek, onu çalışmam lazım ama bir sonraki sezona kaldı. Soğuk havada uğraşmak istemiyorum. Bahsettiğim alıştırma videodaki en son yapılan: http://www.youtube.com/watch?v=CiZS82zt1WQ
    Ayrıca bu adamın videolarında keyhole gibi zor alıştırmalar da göstermiş, otoparkta çalışmak isteyenler için çok faydalı. Bir de tenis toplarını ikiye kestim, onları koni olarak kullanıyorum. Çünkü eğitimdekilere benzer bulamadım bir türlü .

Son olarak da eğitimde yapıyorum, kendi motorumla yapamıyorum diyenler kendi motoruyla denemeye korkuyor, başka bahane yok .

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum harbiden koyn postu kullaniyormussun ,saka yapiyorsun sanmistim .Bravo tebrikler .Birsey sormak istiyorum gercekten etkisi oluyormu koyun postunun .(Yanlis anlasilmasin asla dala gecmek gibi bir niyetim yok ,gercekten cok hosuma gitti )

Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben özellikle bu motoru çok allayıp pullayıp anlatmak taraftarı değilim.sadece cebinizde 20 000 tl varsa dünya üzerinde bu paraya alabiiceğiniz en iyi motor budur.Bir kere abs var,iyi bir şase var ve yüksek teknoloji araba motoru var.E hesap ortada.Ben cbflede her yola giriyorum herşeyi yapıyorum bununlada.Bundan önce tirumplarlada aynı şeyleri yaptm ducatilerlede.Sonuçta iki tekerlekli bir cihaz ona hükmedebilmek için tabikide iyi eğitim almalısınız ve devamlı yolda olmalısınız.Ben size motorla ilgili birşey anlatamamki motor işte bildiğiniz iki terkerlekli cihaz ben vespa ilede antartikaya giderim bisikletlede.
    Burda temel kriter bu motosikletin tercih edilmesinde fiyatı az yakıt yakması ve en en en önemlisi o fiyata absli bir motora sahip olmak.Abs çok öenmli birşey beni kaç kere ölümden kurtardı.O fiyatlara absli motor ne yazıkki yok.Bakım aralıgı çok yüksek düşük devir olunca ısınmıyor motor buda güzel birşey.Eski motorlarıma devamlı bakıma götürüyordum bunu 3 kere yağ değişimi filtre değişmi sür gitsin.Sübaplar bile ayarlanmadı.Zinciri 1 kere gerdim.cbf 150 de mesela 2 zincirdeyim.Daha önce ducatide 3 zincir değiştirdim.kawasakide gene aynı 3 kere.Aynı kmlerde yanlız.Motor sakin rahat güzel.Selesi bok gibi yanlız.ama ofiyata bu kadar sele.Ha upgrade olurmu olur.Ohlins amartisörler ön arka sele gelleri al sana cadillac ama motora o zaman 5000 eur harcarsın.5000 euro demek gezmek eylenmek demek hayatta vermem koyun postu kullanıyorum.
    kısaca parası olan alsın ama mantıklı adamlar alsın.öyle ben uzar giderim diyen almasın uzamaz gitmez.Mehirler geçicem hoppidik guppdik yapıcam diyende almasın gitsin ktm alsın.Sakin adam motoru işte.Bende sakin adamım zamanında çok seri kullandık ne oldu?Para gitti cepten para önemli birşey motora kaptırmamak lazım parayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

http://oi49.tinypic.com/14kxgxy.jpg
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    2012 model 7500 kmde gpr egzos koruma demiri ve çantası mevcut tertemiz nc 700 s 16.500 e mal oluyor bana fiyat çokmudur ve bu motoru kullanan arkadaşlar sizden rica ediyorum bu motor ile ilgili yorumlarınızda benim için önemlidir.Şimdiden teşekkür ederim.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 model 7500 kmde gpr egzos koruma demiri ve çantası mevcut tertemiz nc 700 s 16.500 e mal oluyor bana fiyat çokmudur ve bu motoru kullanan arkadaşlar sizden rica ediyorum bu motor ile ilgili yorumlarınızda benim için önemlidir.Şimdiden teşekkür ederim.
    bence fiyatı aksesuarlarına göre iyi

Bu NC araştırma hastalığı çok ilerledi bende
    Aksesuar olarak güzel şeyler çıkmaya başladı
    http://www.youtube.com/watch?feature...v=twL79MlEY5k#!

ve üzerindeki aksesuarların detaylı listesi
    http://www.twistedthrottle.com/news-...-throttle.html

Motosikleti
    NC700x
    Murat hoca ,gs 1 2 eğitimleri için, kendi eğitim cbf150 siyle özel ders veriyor.
    Gs3 zaten cbf1000 le sanırım hondada bile.

Bir noktadan sonra, kendi motorunuzla çalışmak değerli, gelişim ve kontrol sağlıyor.

mrgreen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 700 X
    İtalyadaki motosiklet satışlarında Honda NC700X 2. sıraya tırmanmış

http://hmk.org.tr/modules.php?name=N...der=0&thold=-1
    canekin bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco xciting250i
    merhabalar. bu motorun surus ve artcı konforu nasıl. konfor acısından 3.000km lık konaklamalı uzun gezılere cıkılır mı? cvap verenlere teşekkurler..

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Beyler burgman 400 den (33) hp den daha once hic vitesli motor kullanmamis biri nc 700 x ve s kullanabilirmi.arada 17 beygir fark var risk cokmu sizce

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler burgman 400 den (33) hp den daha once hic vitesli motor kullanmamis biri nc 700 x ve s kullanabilirmi.arada 17 beygir fark var risk cokmu sizce
    Problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Vites sorununu her motorda yaşayabilirsiniz, alışma dönemi olarak. Onun haricinde nc ekstra sorun çıkartmaz.

Motosikleti
    Maya takvimine göre felaketlerin başlaması zamanına dakikalar kala eğer başıma bir şey gelirde ölürsen motoruma doyamadan gideceğim

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Arkadaşlar bugün 6.000 km bakımını yaptırdım, 174 TL ödedim. Genel olarak çok sıkıştırmadan uzunca yol yaptım. İlk kez 3,55LT/100KM'lik değer gördüm. 80km bakımdan önce, 180km bakımdan sonra yol yaptım. Şaşırdım kaldım, bu süre içerisinde 180 km hıza bile çıktığım oldu. Ortalama 100-120 km gittim. Anlayamadım, paylaşayım istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler