Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten model konularında tartışmak ve bişeyleri kıyaslamak yersiz oluyor diye düşünüyorum.

BMW 1200GS; http://www.bmw-motorrad.de/de/de/ind..._overview.html 14,390€
    BMW 1200GS Adv; http://www.bmw-motorrad.de/de/de/ind..._overview.html 15,780€
    Honda Crostourer; http://www.honda.de/motorraeder/mode...en__preise.php 13,490€

BMW kendi ülkesi almanyada bile Hondadan daha pahalı. Nokta! Neyse bunlar başka mevzular, olayımız bu değil. Ve diyorum ki burası NC topiği, tüm kullanıcılar bilgi aktarımı/paylaşımına devam etsin. Biz de takip edelim. Olayımız marka-model kıyaslamak değil.

Aslında fiyat konusunda ki tespitleriniz bir noktaya kadar çok doğru. zaten işin otunun çıktığı nokta.
    almanya da 14.500avro olan motor burada 23.000 avro yani 52.000TL olurken,
    almanya da 13.500avro olan crosstourer 1200 tr ye gelince 38.000 TL oluyor.
    yani almanya da aralarında 2.000tl fark varken burada 14.000tl fark var bu biraz koyuyor .

R1200Gs çoooook beğendiğim bir motosiklet ama vfr1200x te ayrı hoş, şimdi bu fiyatlardaki tutarsızlığa bakınca BORUsan ın adına layık davrandığının ortada olduğunu düşünüyorum, ama bu BMW motosikletlerini kalitesiz ve pahalı değil, sadece olması gerekenden pahalı satılmasına neden oluyor diye düşünüyorum.

Kalın alıntıladığım yerlere sonuna kadar katılıyor ve ek olarak bu bilgilerimizi arttırmak için şu dünya turuna çıkacak bir arkadaş vardı ne oldu, tura başladı mı, bir tur atıp geldi mi ne yaptı? ondan dinlesek biraz da NC yi ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bmwye kalitesiz demiyorum.Bakınız honda bmw ile aynı fiyat diliminde ise ve hedef segmenti avrupalı kardeşlerimiz ise.Bu evrupalı kardeşler işin piri ve mal satması zor olan kişilerse.Bmw ile aynı fiyata satıcagınız motorun bmwden kaliteli olması gerekmektedir.Mantık bu.Crostourer nc700x ile beraber bu sene satış rekorları kırıyorsa demekki birşeyler doğru gidiyor demektir.Bizim tüketimiz ise fiyat endexlidir.Mesela bmw 316 ile aynı segmente pek çok araç Türkiyede bmwden ucuzken avrupada ise bmw ile aynı yada daha pahalıdır.Çünkü ordaki kullanıcı bilinçlidir.Türkiyede kullanıcı ise ben alman bilirim kardeşim der parayı bastırır çünkü kırodur.O yüzden borusan borular.
    Bmw 1200gs in motoruyla herkez dalga geçiyor yurtdışında hala hava sogutmalı 1960 teknolojisi buna zaten para vermek gerçekten garip bir durum.Ama şase on numara diyicek lafım yok.
    Ve sevgili canekin kardeş o arkadaş benim,yanlız dünya turu yapmadım işimi gerektiği gibi organize edemedim o yüzden 1.5 ay izin yapabildim ve hindistana gittim geldim.Bütün macera adv rider sitesinde var.motor 38 000 lerde 3 bakım yaptırdım.Tek bir arıza verdi abs sorunu yaşadım o salak gibi kabloyu check etmediğimden oldu artık delhide maymunlarmı pynadı kim oynadıysa çıkartmış hiç çıkmıcak şeyi bunun dışında bir sorun yaamadım.60 lara geldiğinde satıp crosstourer ı alıcagım.Yolda 3 tane test pilotu ile karşılaştım beyaz kırmızı hondanın zel renklerinde çok hoşuma gitti.Lastikleride çok hoşuma gitti heryere girer dedim.
    seigen, audioslave ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC700x
    Ben sizi başka nickle bildiğimden çıkaramadım.

keşke bu 38000 km (sanırım tr deki en yüksek kmdeki motor NC700x) nin bilgilerini burada da paylaşsanız en azından link verseniz, bu kadar insan burada NC700x i ya kullanıyor ya da almak istiyor.

Onlara da fazla bir şey anlatmadan, lafla değil işlerle bu motorun ne kadar iyi olduğunu gösterebilelim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben özellikle bu motoru çok allayıp pullayıp anlatmak taraftarı değilim.sadece cebinizde 20 000 tl varsa dünya üzerinde bu paraya alabiiceğiniz en iyi motor budur.Bir kere abs var,iyi bir şase var ve yüksek teknoloji araba motoru var.E hesap ortada.Ben cbflede her yola giriyorum herşeyi yapıyorum bununlada.Bundan önce tirumplarlada aynı şeyleri yaptm ducatilerlede.Sonuçta iki tekerlekli bir cihaz ona hükmedebilmek için tabikide iyi eğitim almalısınız ve devamlı yolda olmalısınız.Ben size motorla ilgili birşey anlatamamki motor işte bildiğiniz iki terkerlekli cihaz ben vespa ilede antartikaya giderim bisikletlede.
    Burda temel kriter bu motosikletin tercih edilmesinde fiyatı az yakıt yakması ve en en en önemlisi o fiyata absli bir motora sahip olmak.Abs çok öenmli birşey beni kaç kere ölümden kurtardı.O fiyatlara absli motor ne yazıkki yok.Bakım aralıgı çok yüksek düşük devir olunca ısınmıyor motor buda güzel birşey.Eski motorlarıma devamlı bakıma götürüyordum bunu 3 kere yağ değişimi filtre değişmi sür gitsin.Sübaplar bile ayarlanmadı.Zinciri 1 kere gerdim.cbf 150 de mesela 2 zincirdeyim.Daha önce ducatide 3 zincir değiştirdim.kawasakide gene aynı 3 kere.Aynı kmlerde yanlız.Motor sakin rahat güzel.Selesi bok gibi yanlız.ama ofiyata bu kadar sele.Ha upgrade olurmu olur.Ohlins amartisörler ön arka sele gelleri al sana cadillac ama motora o zaman 5000 eur harcarsın.5000 euro demek gezmek eylenmek demek hayatta vermem koyun postu kullanıyorum.
    kısaca parası olan alsın ama mantıklı adamlar alsın.öyle ben uzar giderim diyen almasın uzamaz gitmez.Mehirler geçicem hoppidik guppdik yapıcam diyende almasın gitsin ktm alsın.Sakin adam motoru işte.Bende sakin adamım zamanında çok seri kullandık ne oldu?Para gitti cepten para önemli birşey motora kaptırmamak lazım parayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

audioslave bunu beğendi.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben özellikle bu motoru çok allayıp pullayıp anlatmak taraftarı değilim.sadece cebinizde 20 000 tl varsa dünya üzerinde bu paraya alabiiceğiniz en iyi motor budur
    Tabi ancak sizin gibi böyle motoru kısa zamanda 38.000 km yapacak kadar kullanan az.
    İnsanlar gerçek tecrübelerden çok şey öğreniyor ve faydalanıyor, sizin bu tecrübenizden faydalanmak biz kullanıcılar ve potansiyel alıcılar için bulunmaz bir fırsat.

Gurcistan gibi onuda paylaşırsanız ,emin olun bir çok kişi fayda görecektir.

Adv deki linki burada paylaşabilirsiniz, nasıl olsa yabancı forum, eğer burada tüm geziyi tekrar paylaşmak size zor gelecekse sırf link bile bizleri böyle bir turun özetini görerek ağzımızı sulandırmaya yetecektir.

Adv rider daki linki sabırsızlıkla bekliyoruz.
    fatih545 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Arkadaşlar Hondanın Yeni modelleri ne zaman ithal olur bilen varmı? Cb 500X çok fena duruyor.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Hondanın Yeni modelleri ne zaman ithal olur bilen varmı? Cb 500X çok fena duruyor.
    Burası NC 700 sayfası birader

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Sevdim bu Necatiyi özellikle kırmızılı olanı
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana uzun yolda rahat olacak, şehir içinde de fazla yormayacak, bol çanta takabileceğim bir motor arayışındaydım. sırf az yakıtı ve fiyatı için cbr 250r almayı düşünüyordum ama çanta takınca kelebek etkisi olmasını gözardı ediyordum. bu motor bu fiyata kalırsa seneye güzel ikinci ellerini kovalarım.
    o zaman tvs apache al abim hem 250 liklere göre daha az yakıyor hem motorda görünüşte war

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Arkadaşlar sonunda motorumu sattım bu motorda gözüm var anlamışsınızdır zaten fakat cb500x'ide görmeen bunu alsam içimde kalır hem biraz daha para biriktirmek hemde cb500x'i görmek amacıyla avını bekleyen aslan moduna geçiyorum.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 500 serisi Türkiye ye gelmeyecek. Konuyu burada noktalamak istedim . Arkadaşlar ben de nc700s e talibim. Hatta hastayım . Şu önümüzdeki fuardan sonra atraksiyonu başlatacağım gibi . Neredeyse bütün sayfaları okudum. Çok güzel yazmışsınız. Bir sayfada bu yazılmıştı fakat tekrar sormak istiyorum. Honda sitesinde ABS var demiyor. Ama üstünde standart mı ? İçimin rahat etmesi açısından soruyorum .
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

Alıntı Mytap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 500 serisi Türkiye ye gelmeyecek. Konuyu burada noktalamak istedim . Arkadaşlar ben de nc700s e talibim. Hatta hastayım . Şu önümüzdeki fuardan sonra atraksiyonu başlatacağım gibi . Neredeyse bütün sayfaları okudum. Çok güzel yazmışsınız. Bir sayfada bu yazılmıştı fakat tekrar sormak istiyorum. Honda sitesinde ABS var demiyor. Ama üstünde standart mı ? İçimin rahat etmesi açısından soruyorum .
    Standart hacım

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük bi ayrıntı CB500X gelmicek büyük ihtimal ama Honda kendi verdiği teknik verilerde 700 serisini yakıtı daha düşük 700 seisine respect ama...

öyle acayip bir vergi sistemiki MTV ile 700 serisinin ekonomisini azalıyor, OTV ile de 500 serisinin alırkenki ekonomisi pek kalmıyor. İnşallah değişir bu saçma sistem diyelim yapacak bişey yok

Bu arada sitesinde abs diyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyler bekleyin cb500x iyi bir motora benziyor ama şunu unutmayın ncnin sağladıgı avantajlara sahip değil.Misal yüksek teknoloji motor,misal 23 litrelik bagaj,daha iyi süspansiyonlar daha iyi frenaj daha dengeli motor.
    Lakin 15 000 tl civarına gelicekse gözünüzü kapayın alın.Bende böyle bir seçenek önümde olsa 15 bin olsa hemen alırdım.Çünkü arta kalan para ile hem aksesuar hemde ülke ülke gezecek para kalırdı.
    Ama şu an hedefim crosstourer ı almak geçen test sürüşü ayarladım kendime yakın bir satıcı arkadaş sayesinde.Crosstourer gerçektende piyasadaki bm triumph ve yamahadan daha kaliteli oldugunu söylüyebilirim.kesinlikle mart ayında bir tane alıcam.Anladımki zincir işi pek bana göre değil.Ben çogunlukla kayışlı ve şaftlı motorlar kullandım.Tabi arada zincirlilerde kullandım ama zinciri pek yıpratmadan satmıştım.Bakım gerçekten beni yoruyor.Zinciri çıkar temizle sonra tak yerine tekrar yağla çok yoruyor.2 motorumda zincirli iki katı artıyor yorgunlugum bu yüzden şafta geçicem.birde bu crosstourerun şaftı bmwninkine benzmiyor bmwde bir şaft hissiyatı var verdiğiniz gaza geç tepki gibi ama crostourerda vfr 1200in şaft sistemi var sanki zincirli motor gibi atak yani bir ara aşağıya baktım ulan zincirmi var motorda diye.

Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada sitesinde abs diyor

http://a1211.hizliresim.com/13/l/g13xn.jpg
    şimdi farkettim çok teşekkürler. Hayalimde tasarladığım motor olmuş vaziyette şu an gerçekten NcS.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    s bana kalırsa yuvarlak far klasik tasarım ön taraf olsa alınırdı ama ben ön yüzünü beyenmiyorum bunun dışında motor çok iyi.

Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s bana kalırsa yuvarlak far klasik tasarım ön taraf olsa alınırdı ama ben ön yüzünü beyenmiyorum bunun dışında motor çok iyi.
    Naked motorlarda biraz da olsa çirkinlik arayanlardanım aslında. Misal suzuki gsr600. Far tasarımları neredeyse aynı. Ama 100 cc daha az ve gereksiz pahalı. Ayrıca bir Honda değil . Ben de işte bu yüzden alınır diyenlerdenim. Ama tabii sizin zevkiniz. Saygı duyuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Senin dediğin naked olmuyor o motorların kategorisi holigan motoru muscle carlar gibi.Onlarda dizayn çok önemli katılıyorum.Ama standart motorlarda yani şimdilerde dendiği gibi nakedlarda bence klasik çizgiler olmalı farlar yuvarlak boru şase ve ince bir profil.Tıpkı bonevillelar gibi yada cb 1100 serisi gibi.

Motosikleti
    BMW F800R
    Motor daha yok ama bilgi sahibi olmak amaçlı mototal ı aradım. Nc700s için topcace fiyatı istedim ve verdiğim tepki sadece "haa ?!?" Oldu. Sadece arka çanta fiyatı olarak (Demir'i ile birlikte ) 850Tl dediler. Aramızda motora yakın renklere sahip bir topcase i olan modeli ve fiyatı söyleyebilirse çok sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler