Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mysterytrain1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *ustundeki bagaja yalnizca small xsmall kapali kask girebilir reklama aldanmayin. Cin mali 30tl lik kapali kask kullanmadiginizi varsayiyorum. Onlar nispeten ufak olabiliyor.yine diger bir yandan bence mukemmel bir ozellik akliniza gelebilecek her turlu ivirmziviri atin unutun,fener ,bagaj lastigi, telefon cuzdan,yelek, kilit,anahtar takimi vs vs vs dunyayi alir.
    Tek katılmadığım nokta burası. Ben scorpion exo 750 kullanıyorum. XL boyutu. Scorpionlar diğer kasklara göre daha kalıplı. Buna rağmen benim kaskım cuk diye oturuyor. SCHUBERTH en büyük hacme sahip kask, bir tek o sığmaz diye düşünüyorum. Sığabilir de..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek katılmadığım nokta burası. Ben scorpion exo 750 kullanıyorum. XL boyutu. Scorpionlar diğer kasklara göre daha kalıplı. Buna rağmen benim kaskım cuk diye oturuyor. SCHUBERTH en büyük hacme sahip kask, bir tek o sığmaz diye düşünüyorum. Sığabilir de..
    halen aklımı kurcalıyor....................

honda bu kadar sorunsuz bir motor yapabilirmi diye.........
    tkalfaoglu bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halen aklımı kurcalıyor....................

honda bu kadar sorunsuz bir motor yapabilirmi diye.........
    hacı abi bu ................. lar nerden geliyo

derinlik katsın diye felan mı yapıyon

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Merhaba arkadaslar nC700x modelini ilk alabilen sansli azinliktan biriyim sanirim 5ay oldu 4000km yakin yol yaptim. Bu ikinci buyuk motorum dolayisiyla kiyaslama sansim da oldu sorusu olan varsa her konuda yardimci olmaya calisirim. Orjinal honda touring cami orjinal koruma demiri ve orta sehpa, led sis fari ve cakar , bagaja cakmak soketi, acerbis dual road ledli elcik koruma ve stop ledli shad 42 lt topcase taktim. Arzu eden olursa foto ekleyebilirim. Size bazi anektodlar aktarmak istiyorum aklima geldigi sirayla:
    * touring cam uzun yola gidecekseniz kesinlikle sart 100u gecince bir sure sonra boynu yoruyor ruzgar,ha touring cam mukemmel mi boyunuz185 uzeriyse pek degil onu da soyleyeyim. ama artik orjinale bagimli degilsiniz givininki daha da ucuz.
    *koruma demiri sis fari cakar icin ve motorun heybeti icin oldukca faydali
    *keza orta sehpa da bircok durumda gerekli olabiliyor
    *cakmaklik ve sis fari kimsenin aklini kacirip kacyuzlira paraya orjinal alacagini sanmam.onlari orjinal almak inanilmaz gereksiz bence
    *topcase shad sh42 aparati isigi dayanagi vs si full 550tl ye geldigi icin uygun buldum. Baglantisi da $ik duruyor.
    *orjinal cantalar keza felaket pahali cok dusundum fakat sadece orjinal topcase bile 1300 lirayi buluyor aparatlariyla ustelik ne isik var ne yaslanma.ayni plastik.
    *Yukarida yine uzun yolda toto probleminden bahsedilmis katiliyorum bu makina vstrom kadar genis ve rahat degil. Ha ona gore cok artisi var mi saymakla bitmez ama uzun yolda en rahat olmak ruzgardan tam koruyamadigi icin tam olarak mumkun degil. Uzun yoldan kastim 200km ustu. Vibrasyon yok bunu rahatca soyleyebilirim fakat sele tasarimi sehir ici ve kisa mesafeye yonelik sert biraz. Yumusak bi sele destegi ve basiniza ayaginiza ruzgar siperi ayarlarsaniz tek kisi aya bile gider onuda soyleyeyim. İki kisi uzun yolda ufak kaliyor devamli temas edersiniz artciyla korumali ceket vs varken, yani biraz daral gelebilir benim gibi rahatiniza duskunseniz.
    *kombine abs mevcut titresimden hemen anliyorsunuz girdigini. Abs varken virajda yine de on fren sikilmaz cunku gidon yine de ani kapanmaya calisiyor, bunu abs olunca virajda dahi cart fren sikarim diye dusunen olursa diye tecrube ettigimden soyluyorum az daha islak virajda bilincli yapilmis ani fren sonrasi gidon ice kapanip yere yapisiyordum. Ha abs olmasa muhtemelen yapismistim onuda soleyeyim, siz yine de islak virajlarda hicbirseye guvenmeyin.sonuc olarak abssiz bir motordan sonra 5ay tecrubem bana diyor ki kombine abs siz motorlar yasaklanmali. O kadar elzem birsey yani. Hayatinizi kurtardigi an olacak bana inanin.
    *depo ustu cantalari heryeri plastik oldugundan ancak koruma demiri taktirip ona baglayarak kullanabilirsiniz. Miknatislar fiss.
    *ustundeki bagaja yalnizca small xsmall kapali kask girebilir reklama aldanmayin. Cin mali 30tl lik kapali kask kullanmadiginizi varsayiyorum. Onlar nispeten ufak olabiliyor.yine diger bir yandan bence mukemmel bir ozellik akliniza gelebilecek her turlu ivirmziviri atin unutun,fener ,bagaj lastigi, telefon cuzdan,yelek, kilit,anahtar takimi vs vs vs dunyayi alir.
    *aklima gelmisken artciyla binecekseniz ve sizin icin kiymetli ise topcase sart sart sart. Yoksa tutunuyorum diye uzun yolda bel sirt agrisindan perisan olur tedirginlik yasar daha da binesi gelmez artcinizin.
    *ortalama 350km menziliniz var fakat 14 lt ile gercekten cok cok az yakiyor. Araba motoru gibi motor karakteristigi devirlenmesi vs.
    O yuzden yukarida da belirtildigi gibi 600luk nakedlarla vs yarismayin husran olur. Tork cok tatli asiliyor sollamada hicbir sikinti olmaz her suratte ama 600luk bir naked gibi agresif degil.

Sorular olursa seve seve cevaplarim. Bu makinayi pazar gunlerini bekleyemem ben sehir ici ya da aksam disari cikarken de binerim diyorsaniz alin alin alin. Pisman olmayacaksiniz. Sadece racingciler bagittira bagittira gezip tehlikeli sekilde surat sevenler uzak durmali bence

İyi aksamlar
    Son derece faydalı bir paylaşım olmuş, detay anlatımın için teşekkürler.
    Fotoğraf paylaşırsan sevinirim.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

*ustundeki bagaja yalnizca small xsmall kapali kask girebilir reklama aldanmayin.
    Nolan N84 XL sığıyor
    Nitro Carbon XL sığıyor
    Shark Speed-R XL sığmıyor
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    CB 125E
    Merhaba arkadaşlar; 2 sorum var..

1. ABS' nin kombine olması ne demek?

2. Lastiklerin 17 inç olduğundan bahsedilmiş. Bu avantaj mı? dezavantaj mı? Genelde kaç inç oluyor da (Örneğin Transalp'in kaç inç?) bu motorun lastiklerinin 17 inç olduğu zikredilmiş? Teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı abi bu ................. lar nerden geliyo

derinlik katsın diye felan mı yapıyon

saede kullandığım proğramdan el alışkanlığı.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ANTİKOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar; 2 sorum var..

1. ABS' nin kombine olması ne demek?

2. Lastiklerin 17 inç olduğundan bahsedilmiş. Bu avantaj mı? dezavantaj mı? Genelde kaç inç oluyor da (Örneğin Transalp'in kaç inç?) bu motorun lastiklerinin 17 inç olduğu zikredilmiş? Teşekkürler...
    1. Arka fren pedalına basıldığında arka fren ile birlikte ön frendeki üç kaliperden birini sıkıyor. Bu da daha dengeli bir duruş sağlıyor. Güvenliği bir tık artırmış oluyorsunuz.

2. Cadde motosikletlerinin çoğu 17 inç jant ebadına sahip. Transalp eski modellerde yanlış hatırlamıyorsam 21'', yeni modellerde 19''. Büyük olması tabii ki çukurlarda falan konfor sağlıyor. Ama jant çapı büyüdükçe lastik inceliyor. Motor daha kıvrak hale geliyor ama yüksek süratlerde güveni sarısıyor açıkçası. Dolayısıyla 17'' bu işin ideal boyutu. Herhangi bir dezavantajı yok

Motosikleti
    '08 Ducati Hypermotard 1100
    Zincirlerinin dış kısmında hata varmış. Isınma nedeniyle bozulmaya nedne oluyormuş. Kitleyip kaza riski bile bulunuyormuş.
    Honda NC700x modellerini kontrol ve ücretsiz değşim için servise çağırmış bilgilerinize.

http://www.ultimatemotorcycling.com/...dc+motorcycles

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Selamlar,
    Bu değişim sadece did marka zinciri kullanan ve üzerinde Japan yazmayan did markalar için geçerli. Ayrıca onların da tamamı sorunlu değil. Servislerin konu hakkinda bilgisi var. Ücretsiz kontrol edip seri no. Sorgulama yapıyorlar. Sorunlu zincirlerde kopma olabiliyormus kopan zincir dolayısıyla motor aniden cekisten düşüyor. Bazen bu zincirin tekere dolanma riski olduğu söylenmiş. Ama henuz böyle bir vaka olmamış.
    asil17 bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    beyler varmı satmayı düşünen

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu başlığıyla oldukça alakasız ama ;

Scorpion exe 750'de 1000'e nazaran sadece Güneş vizörü eksikliği vardı öyle değil mi?

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler varmı satmayı düşünen
    Enduroist ten bir arkadaş ilan vermişti. Sahibinden de bulabilirsiniz.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Merhaba arkadaslar nC700x modelini ilk alabilen sansli azinliktan biriyim sanirim 5ay oldu 4000km yakin yol yaptim. Bu ikinci buyuk motorum dolayisiyla kiyaslama sansim da oldu sorusu olan varsa her konuda yardimci olmaya calisirim. Orjinal honda touring cami orjinal koruma demiri ve orta sehpa, led sis fari ve cakar , bagaja cakmak soketi, acerbis dual road ledli elcik koruma ve stop ledli shad 42 lt topcase taktim. Arzu eden olursa foto ekleyebilirim. Size bazi anektodlar aktarmak istiyorum aklima geldigi sirayla:
    * touring cam uzun yola gidecekseniz kesinlikle sart 100u gecince bir sure sonra boynu yoruyor ruzgar,ha touring cam mukemmel mi boyunuz185 uzeriyse pek degil onu da soyleyeyim. ama artik orjinale bagimli degilsiniz givininki daha da ucuz.
    *koruma demiri sis fari cakar icin ve motorun heybeti icin oldukca faydali
    *keza orta sehpa da bircok durumda gerekli olabiliyor
    *cakmaklik ve sis fari kimsenin aklini kacirip kacyuzlira paraya orjinal alacagini sanmam.onlari orjinal almak inanilmaz gereksiz bence
    *topcase shad sh42 aparati isigi dayanagi vs si full 550tl ye geldigi icin uygun buldum. Baglantisi da $ik duruyor.
    *orjinal cantalar keza felaket pahali cok dusundum fakat sadece orjinal topcase bile 1300 lirayi buluyor aparatlariyla ustelik ne isik var ne yaslanma.ayni plastik.
    *Yukarida yine uzun yolda toto probleminden bahsedilmis katiliyorum bu makina vstrom kadar genis ve rahat degil. Ha ona gore cok artisi var mi saymakla bitmez ama uzun yolda en rahat olmak ruzgardan tam koruyamadigi icin tam olarak mumkun degil. Uzun yoldan kastim 200km ustu. Vibrasyon yok bunu rahatca soyleyebilirim fakat sele tasarimi sehir ici ve kisa mesafeye yonelik sert biraz. Yumusak bi sele destegi ve basiniza ayaginiza ruzgar siperi ayarlarsaniz tek kisi aya bile gider onuda soyleyeyim. İki kisi uzun yolda ufak kaliyor devamli temas edersiniz artciyla korumali ceket vs varken, yani biraz daral gelebilir benim gibi rahatiniza duskunseniz.
    *kombine abs mevcut titresimden hemen anliyorsunuz girdigini. Abs varken virajda yine de on fren sikilmaz cunku gidon yine de ani kapanmaya calisiyor, bunu abs olunca virajda dahi cart fren sikarim diye dusunen olursa diye tecrube ettigimden soyluyorum az daha islak virajda bilincli yapilmis ani fren sonrasi gidon ice kapanip yere yapisiyordum. Ha abs olmasa muhtemelen yapismistim onuda soleyeyim, siz yine de islak virajlarda hicbirseye guvenmeyin.sonuc olarak abssiz bir motordan sonra 5ay tecrubem bana diyor ki kombine abs siz motorlar yasaklanmali. O kadar elzem birsey yani. Hayatinizi kurtardigi an olacak bana inanin.
    *depo ustu cantalari heryeri plastik oldugundan ancak koruma demiri taktirip ona baglayarak kullanabilirsiniz. Miknatislar fiss.
    *aklima gelmisken artciyla binecekseniz ve sizin icin kiymetli ise topcase sart sart sart. Yoksa tutunuyorum diye uzun yolda bel sirt agrisindan perisan olur tedirginlik yasar daha da binesi gelmez artcinizin.
    *ortalama 350km menziliniz var fakat 14 lt ile gercekten cok cok az yakiyor. Araba motoru gibi motor karakteristigi devirlenmesi vs.
    O yuzden yukarida da belirtildigi gibi 600luk nakedlarla vs yarismayin husran olur. Tork cok tatli asiliyor sollamada hicbir sikinti olmaz her suratte ama 600luk bir naked gibi agresif degil.

Sorular olursa seve seve cevaplarim. Bu makinayi pazar gunlerini bekleyemem ben sehir ici ya da aksam disari cikarken de binerim diyorsaniz alin alin alin. Pisman olmayacaksiniz. Sadece racingciler bagittira bagittira gezip tehlikeli sekilde surat sevenler uzak durmali bence

İyi aksamlar
    ben ve benim gibi bu motoru yakın takibe almış arkadaşlarım için,çok faydalı bir bilgi olmuş.teşekkürler.motorunuzun farklı yönlerden resimlerini de önemle rica ediyoruz.tüm arkadaşlarımın kazasız belasız kullanmaları dileklerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Arkadaşlar ben de ciddi ciddi düşünüyorum bu motoru. Acaba istanbulda test sürüşü yapabileceğim bayi var mı? Ya da 1 gün falan kiralayabileceğim bir yer?
    Tanıdık arkadaşlarımda yok malesef bu motor. Denemeden de almak istemiyorum.

arkadaşlar bugün kuşadası suzuki bayisine gittim .birde ne göreyim nc 700x,satılıkmı fiyatı nedir diyecek oldum .satılık değil yeni aldık kendimizin dediler ....yorum sizin

Motosikleti
    x modeli benimde kafamı karıştırıyr ama x modeli pahalı..

bilmek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700X

29 eylülde aldım. Selesini 4 cm. alçalttım. Sürüşü zevkli. Memnunum.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı bilmek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Selesi maksimum nekadar alçaltılabiliyormuş acaba NC S te topuklarım dahil basabiliyorum fakat X te parmak uçlarım zor dokunuyor zemine :/
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı bilmek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphoto...76590894_n.jpg

ne kadar a maal oldu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler