Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Alıntı ALGIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok mu önemli bu çift kavrama tamda karar verdik Honda NC alalım dedik vazmı ?geçelim yani. Gidip bir Yamaha XJ6 alıcam en sonunda.
    Ben de XJ6 mı alsam diye çok gittim geldim ancak NC 700 X'e kıyasla kanımca pek bir anlamı yok. Gerçi kişinin kullanım özellik ve isteklerine göre değişir bu düşünce. Diversion modeli 19.750 TL, ABS'nin olmayışı, bagaja sahip olmaması ve yüksek yakıt tüketimi benim için bu motosikletin pahalı olduğu kanısına itti ve XJ6 yerine NC 700 X aldım. Avrupa'da otomatik vites farkı için yaklaşık 2.300 TL kadar fark istiyorlar, bu Türkiye'de de aynı olacaktır diye düşünüyorum. Torkun düşük devirlerde bile yüksek olması, otomatik vitesi benim için anlamsız kılıyor. Çoğu zaman motosikletin kaçıncı viteste olduğunu anlamıyorum, 30km/s hızda 3. vites çok rahatlıkla hızlanmasını sağlıyabiliyor motosikletin.. Yalan olmasın, yarın hava müsait olursa 4. vitesi de bu süratte sizler için deneyeceğim. Keşke gösterge paneline vitesin hangi viteste olduğunu koysalardı, kırmızı ışıkta boşa almak için sürekli vites küçültüyorum, düşür düşür bitmiyor şaşırıp kalıyorum
    BSC bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Alıntı ALGIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok mu önemli bu çift kavrama tamda karar verdik Honda NC alalım dedik vazmı ?geçelim yani. Gidip bir Yamaha XJ6 alıcam en sonunda.
    Ben de XJ6 mı alsam diye çok gittim geldim ancak NC 700 X'e kıyasla kanımca pek bir anlamı yok. Gerçi kişinin kullanım özellik ve isteklerine göre değişir bu düşünce. Diversion modeli 19.750 TL, ABS'nin olmayışı, bagaja sahip olmaması ve yüksek yakıt tüketimi benim için bu motosikletin pahalı olduğu kanısına itti ve XJ6 yerine NC 700 X aldım. Avrupa'da otomatik vites farkı için yaklaşık 2.300 TL kadar fark istiyorlar, bu Türkiye'de de aynı olacaktır diye düşünüyorum. Torkun düşük devirlerde bile yüksek olması, otomatik vitesi benim için anlamsız kılıyor. Çoğu zaman motosikletin kaçıncı viteste olduğunu anlamıyorum, 30km/s hızda 3. vites çok rahatlıkla hızlanmasını sağlıyabiliyor motosikletin.. Yalan olmasın, yarın hava müsait olursa 4. vitesi de bu süratte sizler için deneyeceğim. Keşke gösterge paneline vitesin hangi viteste olduğunu koysalardı, kırmızı ışıkta boşa almak için sürekli vites küçültüyorum, düşür düşür bitmiyor şaşırıp kalıyorum

Motosikleti
    NC 700 S
    Arkadaşlar selam,

geçen hafta NC700S aldım. Yaklaşık 10 senedir motor kullanmıyordum. 1.82 boy 110kg bu bilgileride vereyim.
    ben %90 şehiriçi kullanımı için motor bakıyordum kendime. haftaiçi işe sağa sola gitmek için, haftasonu eşimle beraber dolaşmak için.
    bu yüzden yüksek torklu 2 silindirli ve abs'li servis ve yedek parçasında sorun olmayan ve ekonomik bir motor bakıyordum. Fakat çok seçeneğiniz yok. Naked motor severim.
    Sonuçta aldık bi NC700S

Neyse 1 haftalık izlenimlerimi sizlerede aktarmak istedim. 650km yi buldum.

Güçlü tork. Düşük devirlerde bile tepkileri güzel. Seside gayet güzel. Sürekli olarak vites değiştirmenize gerek yok.
    Keyifli kullanım. Motora tamamen hakimsiniz. Benzin deposu arkada olduğu için öndeki 17 litrelik alan gayet rahat bir bagaj gibi. Kask eldiven bellik aynı anda içerde durabiliyor.
    Yol tutuşu. Bu konuda çok fikir veremeyceğim. Rodaj aşamasında olduğu için motor zorlamadım. sade combiece şunu söyleyeyim rahat hissediyorsunuz kendinizi.
    Güvenilir fren. Abs ve combine çok güzel bir ikili olmuş bence. Kolay ve güvenli bir şekilde duruyor. Kaymıyor, kitlenmiyor. Tecrübe eksiği olan arkadaşlar için önemli olduğunu düşünüyorum. (benim gibi ara vermiş olanlar içinde)
    Ekonomi. 55+50 liralık benzin koydum 520km gitti ışık yanaya başladı yine girdim benzinciye. (siz hesaplayın ister litre ister lira olarak.)

Eksileri. Motor konusunda çok tecrübeli biri olmadığım için öyle gözüme batan pek birşey yok.Aksesuar konusunda sıkıntım var biraz. Çünki henüz ortada aksesuar yok.

Genel olarak gayet memnunum şu ana kadar.

sormak istediğiniz birşeyler varsa elimden geldiğince dilim döndüğünce yardımcı olmak isterim.

Herekese sağlıklı günler, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    jokerrr kardeşim,hayırlu olsun,güle güle kullan.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dual clutch şanzıman istiyorsanız Integra modelini alabilirsiniz. Sonuçta şasi, motor, herşey aynı. Düz vites mekaniğine sahip, otomatik vitesli, güç kaybı olmayan ve az yakan bir scooter almış oluyorsunuz.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Naked istiyorsak, yada X modelini beğendiysek gidip max-scooter mı alalım yani?
    #sürenadam

Evet, evet öyle diyor sanki

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked istiyorsak, yada X modelini beğendiysek gidip max-scooter mı alalım yani?

Motosikleti
    Honda CBR 250
    23 nisanda bir sorun olmazsa bolu gezisi planliyoruz. geziye katililacak motorlardan biri de nc 700 x. bu motor ve gezi hakkindaki yol hikayesini www.ciplakayakla.com da paylasacagim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu motoru inceledim pek hoşuma gitmedi...şu sıralar xj6 düşünüyorum ama kesin sonuç için motoru test etmem lazım.. 10 gün sonra servislerden yardım alacağım test için...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    KTM 200 Duke
    x ve s arasındaki farklar neler? x 4 cm daha yüksek. s naked. başka bir farkı var mı? motoru, şanzımanı, frenleri vs. aynı değil mi?

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Merhabalar

317 km 54 tl benzin gırtlak depo gene, uzun yol birisi artçılı olarak.
    muhteşem yakıt tüketimi ,gerisini varın siz hesaplayın :-)

Dahada düşünmeyin bütçeniz varsa gisip alın :-)

Motosikleti
    Honda CBF-150 (2011) & Honda NC-700X (2012)
    İki teker hayatıma ilk olarak geçen sene Honda eğitim merkezinde eğitim aldıktan sonra en doğru motor olarak inandığım CBF-150 ile başladım ve iki tekerimi o kadar çok sevdim ki geçen 10 ay içerisinde 20 bin km yol yaptım. Son aylarda artık CBF-150 bana yetmiyordu, böylece arayışlarım başladı...

ikince el temiz DL-650, CBF600 araştırırken fuar da NC700X i gördüm, sonuç malum ...

Kaporamızı verip günleri saymaya başladım...

ve sonunda dün akşam üstü Çiftkurtlar'dan beklediğim beyazımı teslim aldım...

Henüz iş yoğunluğumdan dolayı fazla yol yapamadım, ama ilk izlenimlerimden önce şunu söylemem gerek çağ atladım ... Sele ayarlanıyor mu bilmiyorum ama cidden yüksek oturuş var. Henüz ayaklarımın uclarının az kontrolüne alışabilmiş değilim. İvmelenmesi harika bir duygu... Evet belirttiğiniz gibi 110 dan sonra rüzgar sıkıntısı var... Ön Frenler güven veriyor, henüz arkaları çok tutmadım, zamanla oturacaktır diye düşünüyorum... koltukları CBF e göre sert kalıyor, sorun olacak mı henüz bilmiyorum... "Virajlara kendi giriyor" u çok sevdim... Ön süspansiyonlar CBF e göre sert geldi, yol çukurlarını daha fazla gidonda hissediyorum, ancak yol tutuşunu çok sevdim... Öyle güzel torku var ki hangi vitesdeyim arkadaş diyorum kendi kendime, en azından benim için bi vites göstergesi koysalarmış iyi olacakmış .... Henüz çanta setleri olmadığından ön bagaj şuanlık küçük eşyalarda işimi görüyor, ancak bir an önce gelmesi gerek leptapımı bile taşıyamıyorum... Sinyal düğmelerinin yeri çok daha kullanışlı, ancak korna düğmesinin kullanımı benim için henüz kolay değil, çok pratik olmamış kanımca, aynaların arka görüşleri çok iyi, ancak tamamen yola çevirmeme rağmen slalom yaparken kör nokta sıkıntım var... sedefli beyaz boyası çok tatlı söyliyeyim... Gösterge ışıklarının yavaşca sönmesini sevdim... bu saatte aklıma ilk bunlar geldi... Şurası benim için kesin ki harika bir makina... yarın gezeceğim bol bol kısmetse... şimdilik iyi geceler...

Ağzı kulaklarında olan şahıs benim...

[IMG] By birdenizci at 2012-04-21[/IMG]

Tedarik konusunda yardım ve desteklerini esirgemeyen arkadaşlar ...

"lift çalışmıyor" abimize ayrıca selamlar...

Sonunda yere iniyoruz...

İçimdeki heyecanı ve sevinci anlatmam mümkün değil inanın...

İlk depomuzu 60 TL ye doldurdum...

Honda hatırası ...

Volki34 bunu beğendi.

Motosikleti
    birdenizci hayırlı olsun allah kaza bela vermesin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Hayırlı olsun, güle güle kullanırsın.

Motosikleti
    Amin, cümlemize... çok teşekkür ederim @TEKTEKER_RAMÇO, @caferkarakus....

Motosikleti
    Naked :)
    Yakışıklı makina. Hayırlı olsun Bişey merak ettim, boyunuz kaç? Motorun yüksekliğini kendime göre tahmin edicemde ;)

Motosikleti
    Teşekkür ederim @luthier76... Boy 1,75 ... işte o konuda CBF150 den sonra biraz sıkıntılıyım :D ayak uclarıyla durmak beni tedirgin ediyor, en azından şimdilik.... Düşük hızlarda viraj dönerken ayak yere koymak zorunda kalırsam işte orada yamulmam inşallah Kullandıkça atlatacağım zannediyorum... selametle...

Motosikleti
    Naked :)
    Alışırsınız umarım. Ben şahsen cesaret edemezdim ama bu şekilde sorunsuz motor kullanan çok...

Motosikleti
    Alıntı birdenizci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim @luthier76... Boy 1,75 ... işte o konuda CBF150 den sonra biraz sıkıntılıyım :D ayak uclarıyla durmak beni tedirgin ediyor, en azından şimdilik.... Düşük hızlarda viraj dönerken ayak yere koymak zorunda kalırsam işte orada yamulmam inşallah Kullandıkça atlatacağım zannediyorum... selametle...
    sıfır motor bir süre kullanım sorasında birazdaha yakınlaşır yere.. koltuk esnemesi ve amartisör payı....

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    3. Motorumu buldum...
    essegesse bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler