Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Arkadaşlar daha önce de sordum ama cevap alamadım. Kullanan varsa bana ışık tutarsa sevinirim. Hepco becker motor koruma demiri nasıl sizce? Yeterince koruyabilir mi motoru ve yan grenajı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Arkadaşlar Kullanım kılavuzu ve servis kitapçığını alın, ezberleyin. Hiçbir sorununuz olmaz servislerle. Motosiklete binen insanların bu servis imkanları dahilinde motordan ve bakımdan anlaması bence şart. 1nci köprü de kaldınız diyelim, sizi gelip kurtaracak servis bile yok. Mobil servisleri giremiyor köprüye. Ancak çekici çağıracaksınız da vs vs. Hangi parçanın ne zaman değişeceğini öğrenin, önceden ebay vs bir yerden parçaları veya muadillerini edinin. Mesela ben zincir değiştirdim. DID 520 x-ring taktım. bir sonrakinde de Gold'unu takacağım, hatta dişlileri de gold ile değiştireceğim. Garanti'yi de kafanıza çok takmayın nasılsa Honda istediğini hemen garanti kapsamı dışına çıkartıyor. En basitinden elcik ısıtma veya çakmaklık bile orjinal aksesuar olmadığı ve yetkili serviste takılmadığı sürece yan sanayi ürün olduğu için elektrik aksamını garantiden çıkartır. Hele Xenon düşünen varsa direk garantiden çıkıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Servis konusunda Ali bey en iyisidir.Ama honda genel anlamda bence çuvalladı.Bir anımı anlatim.Ben hep sıfır alırım motorları.Harleyimide sıfır almıştım,yağ keçelerinde sızıntı sorunu oldu gittim harleye servis motoru aldı conta yok elimizde bir kaç gün kalıcak bizde dedi sana bizim test motorunu verelim onu kullan dediler yolladılar.Hondada cbf 150 yi kran sorunu için götürdüm motor vermek ne kelime adamlar nerdeyse neden krank bozdun diye dövüceklerdi beni.Bir daha honda alırmıyım almam kesinlikle.bir ara ncyi satimde 1200 lük vfr toureri alim dedim sonra bu olaylar olunca anında tornistan yaptım.Nc artık ölene yada satılana kadar bende sonrada honda almam bana hizmet edicek adamdan motor alırım benim adama himet ediceğim adamdan motor almam.Bmw harley tirumph hep iyi hizmet gösteriyor

servis ali kim?

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar Orjinal NC700x Honda Ön Cam'ı takıpta sonra sıkılan veya memnun kalmayarak elinden çıkarmak isteyen olursa benimle iletişime geçsin

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Bir abimizin isteği üzerine yapmıştım burada da paylaşırsam belki birilerinin işine yarar arkadaşlar.

karapara bunu beğendi.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    kime yakalanacaz ben degiştirmek istiyom makinayı 700s duşunuyom ama sigaradan kaptırsak makınayı iyi olurdu valla..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Led sis farı taktım güzel oldu.
    https://www.facebook.com/groups/350579598377133/

baybo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Led sis farı taktım güzel oldu.
    https://www.facebook.com/groups/350579598377133/
    Resmi burya ekleyebilirmisiniz face yokta)

mertsnsz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR1200x CROSSTOURER
    Alıntı adiren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önce de sordum ama cevap alamadım. Kullanan varsa bana ışık tutarsa sevinirim. Hepco becker motor koruma demiri nasıl sizce? Yeterince koruyabilir mi motoru ve yan grenajı?
    valla kardeşim B'nde hepco var motoru olduğu yerde yatırdım grenaja hiç bi zarar gelmedi
    adiren bunu beğendi.
    VE TANRI MOTORU YARATTI

Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı mertsnsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim B'nde hepco var motoru olduğu yerde yatırdım grenaja hiç bi zarar gelmedi
    Şekil olarak diğerlerinden daha güzel görünüyor. İşini de iyi yapıyorsa benim tercihim de sanırım hepco olacak
    Teşekkürler cevabın için
    Aşka düştüm ben de geldim

Frieden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700SA
    Selam herkeze, nc700s aldim 3 gun oluyor, 200 km yol yaptim, cok rahatti fevkalade esnek hareket kabiliyeti yuksek bi motor. lakin fazla zorlayamadim malum yeni makina, zaten siteyede yeni kaydoldum dedim arkadaslarada bi merhabamiz olsun iki satir bisiler karaliyalim.

Alıntı Frieden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkeze, nc700s aldim 3 gun oluyor, 200 km yol yaptim, cok rahatti fevkalade esnek hareket kabiliyeti yuksek bi motor. lakin fazla zorlayamadim malum yeni makina, zaten siteyede yeni kaydoldum dedim arkadaslarada bi merhabamiz olsun iki satir bisiler karaliyalim.
    Hoşgeldin Frieden, kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle. 1000 km'ye kadar fazla zorlamaman en akılcı iş, arada, kısa süreli yüksek devir yaptır tabii ama serviste bana söylenen "Aynı devirde sürekli sürüş yapmayın", dikkat et aynı hız değil.

suzeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Arkadaşlar, 7075 kalite alüminyumdan imal ettiğimiz, 22 mm çapında gidonlar için üniversal (gidon bağlantı cıvata eksenleri arası 37.5mm-32mm ayarlanabilir ) 30 mm yükseltme+20 mm çekme aparatına ait resimleri ekledim.
    Ürettiğimiz aparat 22 mm çapındaki gidonu 29.81 mm yukarı kaldırırken, 19.80 mm geri çekiyor. Tabi montaj konumu düşünüldüğünde (ön amortisörlerin yere göre açısı) geri çekme toplamda yaklaşık 25 mm ye çıkarken yükseltme 26 mm lerde kalıyor.

Aparatın malzeme, işçilik ve üretim hassasiyetine gelince. Malzemesi 7075 serisi alüminyum, Yüksek mukavmetin, korozyona direncin ve hafifliğin tercih edildiği yerlerde kullanılan malzemedir.
    Havacılık, gemi sanayi, otomotiv endüstrisi ve ordu donanım malzemesi olarak kullanılır. T6/T651 temper ise işlenebilirliği arttırarak kalıp malzemesi olarakta kullanılmaktadır.
    Gidonun aparata oturacağı kısımın genişliği 28mm dir. Yani orijinal yatağından da, emsallerinden de daha geniş bir yatağa oturacağından gidon daha rijit duracaktır.
    Aparatın işlemesi CNC dik işleme merkezi ve dijital kalıpçı freze tezgahında yapılmıştır.
    Aynı malzemeden sadece 30 veya 20 mm yüselten (geri çekme yok) versiyonlarını da yaptım. Pazartesi resimlerini eklerim. Ama yok kardeşim ben 23 mm yükseltsin istiyorum diyen bir arkadaşım olursa onu da yaparım, sorun yok.
    Ayrıca resimlerde gördüğünüz yüzey alüminyumun moblanmış yüzeyi. Ben ürettiğim aparatlardan bazılarını, ürettiğim radyatör korumalar gibi statik toz boya ile boyatacağım. İsteğe göre istenilen renge de boyatabilirim. Fiyatta bir değişme olmaz.

Özellikle NC 700X,S, CBF 600 gibi birçok modele uygun..
    İlgilenenler için e-mail adresim turkkan.erkan@hotmail.com tel:0 532 28 28 704

maxi97 ve canekin bunu beğendiler.

Motosikleti
    R1200GS
    Bugün bayide gördüm motoru. Hayırlısıyla Çarşambaya teslim alırım
    Heyecan dorukta. Çok yakışıklıymış canlı canlı be ya

Hayırlı olsun Adiren, ben çok gidip geldim acaba 2012 temiz bir CBF600 mü alsam diye ama sonra 0 km NC daha sıcak geldi, iyi ki de öyle olmuş eski motoruna nazaran daha güçsüz ama emin ol gittiği yollar, trafiğe hakimiyet, hele de frenler kararını destekleyecek

Motosikleti
    R1200GS
    Teşekkür ederim. Bir tek güç konusunda düşünceliyim ama, yeter diye düşünüyorum. Bakalım bir marşa basalım görücez
    Aşka düştüm ben de geldim

Güç konusunu kafana takma derim, CBF 1000 lerle Adapazarı gezisi yaptık, otobanda tamam fark atıyorlar ama sadece otobanda ve düz yerlerde. İş virajlı yollara, hele de köy yollarına gelince denge bir anda değişiyor
    adiren bunu beğendi.

m.omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı olsun tekrar, artık pazar günkü kıyıköy gezisine NC ile gelirsiniz...
    adiren bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09

Nasıl olmuş dAHASIDA VAR...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler