Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar gidon yükseltici aparatları kendi imkanlarımızla yapma-yaptırma şansımız nedir? Küçümsemek için değil ama alüminyum takoz, sırf motosiklet aksesuarları üreten bir firmanın logosunu taşıdığı için 150 - 200 TL olmamalı diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Bu konuda örnek olarak "Suzeko" nickli Erkan beyin çalışması olan radyatör korumasını gösterebiliriz. Markalı ürünlerle aynı ve hatta daha üst kalitede olmasına rağmen fiyat %50 daha uygun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gidon yükseltici aparatları kendi imkanlarımızla yapma-yaptırma şansımız nedir? Küçümsemek için değil ama alüminyum takoz, sırf motosiklet aksesuarları üreten bir firmanın logosunu taşıdığı için 150 - 200 TL olmamalı diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Bu konuda örnek olarak "Suzeko" nickli Erkan beyin çalışması olan radyatör korumasını gösterebiliriz. Markalı ürünlerle aynı ve hatta daha üst kalitede olmasına rağmen fiyat %50 daha uygun.
    Kesinlikle haklısınız ama bizim yan sanayimiz bunlarla ilgilenmiyor, bir takoza 100 lira vermek bana da koydu ama alternatifiniz olmayınca mecbur kalıyorsunuz.

Alıntı m.omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısınız ama bizim yan sanayimiz bunlarla ilgilenmiyor, bir takoza 100 lira vermek bana da koydu ama alternatifiniz olmayınca mecbur kalıyorsunuz.
    Estağfurullah üstat, yanlış anlaşılmasın, alan arkadaşlara laf etmek gibi bir niyetim asla olmadı. İşin özür, mümkün olan en az maliyetle ihtiyaçlarımı tamamlamaya çalışıyorum Bu konu ile alakalı olarak çin malı scooterların gidon bağlantı aparatını ters çevirerek yaklaış 2 cmlik bir yükseltme yapabileceğimiz fikri bile var

suzeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Arkadaşlar, gidon yükseltici ve yaklaştırıcı ile ilgili olarak reeper arkadaşımızın isteği ile bir çalışma yapıyorum. Yarın fiyat olarak net bir rakam söylerim. İsteyenlere üretir gönderirim. Yaklaşma ve yükselme mesafesini isteğe göre de değiştirebilirim.
    canekin bunu beğendi.
    Erkan TURKKAN
    Yamaha XJR 1200 Cafe
    MANİSA

guzel olur, maksimum 4cm uzatabiliyoruz degil mi?

Bu arada, NC700X için, 3 cm yükseltme ve 2 - 2.5 cm yaklaştırma mümkün müdür, uygulayan arkadaşlar kablo mesafeleri ne durumda yazarlarsa daha iyi olur.

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Hortum ve kablolar ne kadar izin verir şimdi bilemiyorum.
    Erkan TURKKAN
    Yamaha XJR 1200 Cafe
    MANİSA

Alıntı m.omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 cm gidon yükseltici takıldı. Kesinlikle çok daha rahat oturuş pozisyonu oldu. Sürüş zevkini artırdı, düşünenlere tavsiye ederim.
    m.omer hocam, sen yaptırdın anladığım kadarıyla, kablolarla alakalı bir sorun oldu mu ve 3 cm yükseltmeden sonra hala pay var mıydı ?

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Bu arada, NC700X için, 3 cm yükseltme ve 2 - 2.5 cm yaklaştırma mümkün müdür, uygulayan arkadaşlar kablo mesafeleri ne durumda yazarlarsa daha iyi olur.
    2cm yukari 2cm geri hiç fena olmaz. 2.5cm yükseltme kullanıyorum, iyi.
    Boyum 1.83.
    Belki biraz daha geri gelse "çok daha iyi"olabilr diye düşünüyorum.

m.omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    m.omer hocam, sen yaptırdın anladığım kadarıyla, kablolarla alakalı bir sorun oldu mu ve 3 cm yükseltmeden sonra hala pay var mıydı ?
    Ben aslında 5 cm yükseltmek istedim fakat servis yetmeyeceğini söyledi. Takan usta da 3 cm in tam geldiğini daha fazlasının olamayacağını söyledi.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Arkadaşlar Honda CBR 250 R var bende 6000 km. oldu boyun uzun olduğu için (1.90) tabii görenler bana küçük geldiğini söylüyorlar. Açık yazayım çok param yok ancak şu sıralar aklımdan NC 700 XA modeli almak geçiyor bu model nasıldır benim boyuma göre olur mu? sele yüksekliği 830 mm. yazıyor. bu model iyi midir? yorumları okudum güzel bir model gibi duruyor siz ne önerirsiniz? Selamlar... Ayrıca 250 R den de oldukça memnunum ama insan işte gene de model değiştirmek istiyor...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Asansörümüzü taktık...

Artık cam aşağı yukarı hareket ediyor. Mis gibi oldu.
    _Uzay_, mertsnsz, reeper ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Deryali, asansör ne kadara mal oldu?

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    60 tl hocam

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asansörümüzü taktık... Artık cam aşağı yukarı hareket ediyor. Mis gibi oldu.
    Gayet güzel olmuş. İşlevsel osada görselin içine eden tuhaf ekstra camların yanında hakikaten miss gibi bi çözüm, elinize sağlık
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Arkadaşlar dün gidon yükseltme, ve yükseltme +yakınlaştırma aparatı için çalıştığımı söylemiştim. Durum şu yükseltici (3cm) 60 tl. Yükseltici+yakınlaştırıcı (3cm+2cm) 80 tl. Malzeme alüminyum.

Deryali üstadım, asansör takmak tur camına gerek bırakmayacak iyileşmeyi sağlıyor mu? Yoksa asansör olduğu halde göz hizamıza kadar gelen camları takmak zorunda mıyız Suzeko Erkan, servisle irtibattayım, eğer kablolar yetişir derlerse yükseltme+yaklaştırma, aksi taktirde sadece yükseltme konusunda yardımını isteyeceğim.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    reeper şöyle söyleyeyim, 100km hıza kadar asansörsüz göğsümde %100 rüzgar hissediyorsam şuan %50 ye düştü basınç.
    Ama yanlardan falan alıyorsun yinede rüzgarı.
    Vidaları gevşetip yolda iyice deneyeceğim bir aşağı bir yukarı bakalım en verimli yükseklik hangisi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Deryali alınma ama rüzgardan neden bu kadar kaçıyorsun?Motosikletin doğasına aykırı.Belli br yükseklikte olmalı cam oda kışın gerekli.Yazın cama gerek yok.Amaç motorsikletle rüzgarı hissetmek bütün duyguları harakete geçirmek.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bilakis hocam ben rüzgarı seviyorum o yüzden touring cam almaktan kaçınıyorum..
    Sadece göğüsteki baskıyı azaltmak adına asansör taktım asansörün amacı camın altında boşluk açmak ve hava sirkülasyonunu azaltmak...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler