Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    2017 Africa da o zaman bulunduğum ilde servis olmadığı için 200 km mesafeye götürüyordum. Bu çok can sıkıcıydı zira 3000 km yapamıyordum 6 ayda. Muğla'da NC yi sektirmeden götürdüm garanti korkusuyla ama pcx lerden birinde 2 ay geciktim. Tanıdık olsa da demediğini bırakmadı 🙂. Attıkları tarihe binaen geri dönüp sorabiliyorlarmış, onlarda müşteriyi kollamak adına "şehir dışındaymış" deyip idare ediyorlarmış. Ama eğer motorda sorun varsa kabul etmiyorlar gecikince. Pcx in cvt sinin yağı beyaz çıktı açınca, yanlış yıkamışsın dediler, ecel terleri döktüm. Allahtan sadece uyarı aldık 🙂, bende söz verdim bir daha dikkatli yıkayacagima. Bu tip "aba altından sopa göstermeler" hoş değil tabi, tehdit resmen.
    Hondanın hakkını da yememek gerek öte yandan. Eşimde 2004 model bir CRV vardı, Muğlada honda servis olmadığı halde 2 kez fabrika hatası düzeltmeye Aydından geldi servis. Çok oldu satalı ama hâlâ da mesaj geliyor, şunu değiştireceğiz, bunda hata görüldü yenilenecek vs diye. Tofaş olsa mahkemelik olursun 🙂
    rider_oz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esasen hiçbiri altı ayda bir yağ bakımına götürmedin diye kaçınabilecekleri şeyler değil; hepsi motorun dışında. Yağ bakımı yapılmadı diye ancak motoru garanti kapsamı dışında bırakabilirler ki o da sen bakım yaptığını bir şekilde ıspatlarsan yine kaçınabilecekleri bir durum kalmıyor.

Burada yine de bir fayda sağlanmış; anladığım kadarıyla tüm sorunlar 2 yıllık zorunlu garanti süresi bitiminden sonra, Honda'nın garanti şartlarını yerine getirenlere tanıdığı ek 2 yıllık garanti süresi içinde olmuş, bunu teslim etmek gerekir.

Yine de 3 yılda 80.000km yapan senin gibi bir sürücü için bakım aralıklarının 6 ay olması bir sorun teşkil etmiyor, çünkü 6 ayda 6.0000km'nin hayli üstünde mesafe katediyorsun zaten daha öncesinde bakım zamanı geliyor. Ayda 1000km'den az gidenler için 6 aylık süre çok kısa.
    Yazın 6 ayda 3 kez bakıma girdiğim oldu valla. Bu sene anca 15 bin oldu. Biraz sağlık sorunu birz başka işlere gönül kayması

Motosikleti
    NC750X
    Her şeyden önce bir şarj cihazı tavsiye ederim; bende de alarm/takip sistemi var, en taze aküyle bile 3 hafta yatırırsanız aküyü oldukça boşaltır. Sonrasında söküp şark etmiyorsanız aküyü kısa sürede bozarsınız. Bir hafta binmediğiniz sık oluyorsa akünün yaşı ve kullanım şekli itibarıyla ömrünü bitirmiş veya ömrünü bitirmeye yakın hale gelmiş olabilirsiniz. Alarm/takip sistemli motosikletler sık sık 1-2 hafta veya daha uzun yatacaksa akü şarj cihazı şart gibi bir şey...
    akü şarjı yapıyorum hocam, 3 defa şarj ettim öncesinde. günlük kullanımda sıkıntı yok. ya da bir kaç gün yatmasında. ama 1 hafta 10 gün yattığında marş basmıyor. hevesleniyorum, giyinip iniyorum. tık kalıyor. akü ömrünü doldurdu galiba artık.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü şarjı yapıyorum hocam, 3 defa şarj ettim öncesinde. günlük kullanımda sıkıntı yok. ya da bir kaç gün yatmasında. ama 1 hafta 10 gün yattığında marş basmıyor. hevesleniyorum, giyinip iniyorum. tık kalıyor. akü ömrünü doldurdu galiba artık.
    Anladım, bu durumda bir şekilde tüketen bir şey var mı diye bakmak lazım ama ömrünü de doldurmuş olabilir gerçekten. Ancak bir yükleme testi ile anlaşılabilir. Bir akücüye götürmek lazım herhalde...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben km'si veya yılı dolmadan bakıma götürmem. Umurumda olmaz, çünkü ilk 4-5000'de garantilik problem çıkmadıysa sonra da çıkmıyor zaten.

Ben asıl bunlardan garantiden bir şey değiştirebilen olmuş mu onu merak ediyorum. Aprilia'da sandık motor verdiklerini biliyoruz en azından, Honda ne yapıyor acaba? (Hadi ortalığı karıştırayım biraz )
    Honda'da bir şey bozulmuyor ki garanti ihtiyacı olsun. :D

Bir yıl benim için de genelde belirleyici, km konusu ise biraz daha çetrefilli. On tane emisyon kuralıyla 20 tane müşteri memnuniyet anketi çerçevesinde hazırlanan kitapçığı sorgulamayı günahtan saymıyorum. RS'in yağ değişim aralığı 10bin km mesela. Ben 300V kullanmasam da 10bin km gitmem bir yağ ile o motorla. 2 silindir 659cc'yi 13.5 sıkıştırmış 100hp verdirmişler, dini imanı gevriyor motorun, kimse beni 10k kullanmaya ikna edemez yani.
    Küççük bir uyarı var kitapçıkta, gazlıyorsan offroada giriyorsan falan filan bu aralıkları yarıya indir diyor.

Ha tabii ki kullanıcı "kitapçıkta böyle yazıyor bana ne lan" dediğinde de haklıdır. Yarıyı öneriyorsan "erkek" gibi öner, 10 dersen 10'da götürür adam kimse de aa yapma falan diyemez.

**

2-3 ay gecikti diye kızmalar garantiden çıkartmalar falan.. Töbe yarabbim ya..
    Cyan ve rider_oz bunu beğendiler.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Abiler gp kompozit arka çanta taşıyıcı güvenilir mi? Orjinal çanta taşıyıcı 9.100 tl diyorlar bayide... Aradaki makas çok fazla

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    arkadaşlar merhaba. benim motorun ön cam contaları artık özelliğini yitirmiş durumda yuvalarından çıkıyor. gp kompozitte universal olarak cam contası satıyor. bu ürünü alıp deneyen var mı?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler gp kompozit arka çanta taşıyıcı güvenilir mi? Orjinal çanta taşıyıcı 9.100 tl diyorlar bayide... Aradaki makas çok fazla
    Givi veya Kappa takabilirsiniz?

Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    evet abi onuda gördüm, Tavsiyeniz üzerine onada bakabilirim, diğer aksesuarları gp kompozit üzerinden almayı düşünüyorum. Orta sehpa orjinal alacağım ama onu tavsiye ediyor bir çok arkadaş...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Arkadaşlar bu sene nc çok az gelecekmiş elimizdeki nc lerin kıymetini bilin .

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sene nc çok az gelecekmiş elimizdeki nc lerin kıymetini bilin .
    Sende bil başkan,satma sakın,bin ve keyfini çıkar
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende bil başkan,satma sakın,bin ve keyfini çıkar
    Şuan duruyor satmadık ilandada değil. Eşimin işe başlama ihtimali var . Büyük ihtimalle kartal hasanpaşa gidip gelecek. Vespa için satarız satarsak yoksa devam
    blueway2 bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    3 uncu motorumu aldım daha 25000 km oldu 150 bıde satıyorum nc yı hepsınde gp full set yaptım daha hıcbır urununde bı hata gormedım ama yenı cıkan telefon tutucularını gozum tutmadı demır e gelırsek yan canta demırını de kullanmanı tavsıye ederım destek verıyor kırılmasını engeller belkıde ondan bı aksılık yasamamıs olabılırım yalnız bıraz pahalıya satıyor gp yan demırılerı ama kalıtelı
    www.erkakurye.com

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 uncu motorumu aldım daha 25000 km oldu 150 bıde satıyorum nc yı hepsınde gp full set yaptım daha hıcbır urununde bı hata gormedım ama yenı cıkan telefon tutucularını gozum tutmadı demır e gelırsek yan canta demırını de kullanmanı tavsıye ederım destek verıyor kırılmasını engeller belkıde ondan bı aksılık yasamamıs olabılırım yalnız bıraz pahalıya satıyor gp yan demırılerı ama kalıtelı
    150.000 de neden satıyorsun hocam,çok uzun ömürlü motorlar,sarıp yenisini alırken çok fazla fark ödüyorsundur,elindekide ucuza gitmiyormu?
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    zaten parasını kazanmıs oluyorum ağır bakım vs uğrasmaktansa yenı motor almak daha mantıklı gelıyor 200 e geldığınde ucuza da versen satılmaz gec gıder 150 bınde en dıp rakamdan verıyorum hıc tamır masrafım olmadı doğru soyluyorsun ama en son sattığım motorda arka amortısor patlak zıncır dıslı ıstıyor lastıkler bıtık ve orjınal bujılerı hala ustundeydı dıp rakama verdık alan arkadas 25 k masraf ettı bence değmez di ama sonucta ucuz dıye aldılar aksesuar ları sokmem asla
    blueway2 bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Abiler tekrar bir üçlü çanta sorusu desandman markasına rastladım, demirler çantalar 10 bin en full... Kullanan var mı? Birde kaç litre önerirsiniz çantaları

Motosikleti
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler tekrar bir üçlü çanta sorusu desandman markasına rastladım, demirler çantalar 10 bin en full... Kullanan var mı? Birde kaç litre önerirsiniz çantaları
    Desandman kullanan arkadaşlarım var arka çanta olarak memnunlar . Fiyatı gerçekten iyi kaliteside iyi. Ama ben Adventurer marka kullanıyorum. Gerek ürün kalitesi , gerek yurt dışında da baya tercih edilmesi, istanbul da üretilmesi ve avrupa kalitesinde olması, yedek parça ve herhangi bir arıza durumunda firmanın direk ilgilenmesi tercih sebebimdir yıllardır.

Arkadaşlar merhabalar uzun süredir aranızda değildim çalışma hayatımdan kaynaklı ve 4 yıla yakın aranın ardından tekrar motosiklet almayı düşünüyorum ve açıkçası ne almam gerektiğinde çok kararsızım Versys 650- Nc 750x- Tracer700 arasında çok kaldım artıları eksileri nelerdir yakıt tüketimi nedir görüş ve önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    NC750X DCT....Yakıt, ikinci el, servis, DCT, oyuncaklı....Ancak ağır ve az yavaş...

Tracer700...CP2 blok, hızlı, yaygın servis ancak elektronik az ve çok küçük ebatlı bir motor.

Kawa Versys...Hızlı, kawa kalitesi lakin elektronik az (Hondadan az Yamahadan çok) , servis, ikinci el zor.

Üçününde torkları yakın, Honda bg farklı..

Benim sıralamam da bu yönde...
    blueway2 ve MONSTER37 bunu beğendiler.

anladım teşekkür ederim dct düşünmüyorum yazmayı unutmuşum ama manuel olarak düşünüyorum nc750

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler