Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef , sabah marş bastık yine çalışmadı , telefondan serviste çalışan bir kişiye ulaştık motoru sağa sola sallayın dedi , devrilme sensörü takılmış olabilirmiş ama sonuç yok..
    Sorunu çözebilince yazar mısınız? Başımıza gelirse biz de bilelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı M.Tugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu çözebilince yazar mısınız? Başımıza gelirse biz de bilelim.
    Sorunu bugün bulmuşlar , devrildikten sonra NC de kontağı kapatıp kaldırılınca ilgili sensör devre dışı kalıyor ve çalışıyor yani farklı bir şey yapılmıyor , bu motorda araç takip sistemi takılıymış ve nasıl olduysa devrilince bir kaç kablosu ayrılmış , sanırım kabloların klemenslerini tam sıkmamışlar , takip sisteminin modülüne ulaşınca sorun hallolmuş..
    tkalfaoglu bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu bugün bulmuşlar , devrildikten sonra NC de kontağı kapatıp kaldırılınca ilgili sensör devre dışı kalıyor ve çalışıyor yani farklı bir şey yapılmıyor , bu motorda araç takip sistemi takılıymış ve nasıl olduysa devrilince bir kaç kablosu ayrılmış , sanırım kabloların klemenslerini tam sıkmamışlar , takip sisteminin modülüne ulaşınca sorun hallolmuş..
    Hadi ya. Neyse ki basit bi sorunmuş ama basit sorun için uğraşmak da can sıkmıştır

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    bu gün itibariyle benelli trk 502 motorumu satıp nc 700x almaya kara verdim. (fiyattan dolayı) inş gönlümüze göre bi mtor bulursak alıcaz yakın zamanlarda burda olurum.
    tkalfaoglu bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün itibariyle benelli trk 502 motorumu satıp nc 700x almaya kara verdim. (fiyattan dolayı) inş gönlümüze göre bi mtor bulursak alıcaz yakın zamanlarda burda olurum.
    İnşallah gönlünüze göre bir motor bulursunuz kısa zamanda.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

mucoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar arkadaşlar, ben de yaklaşık 10 gün önce 2015 model 14.000km’de bir NC750S alarak aranıza katıldım. Forumdaki arkadaşlar Pulsar NS200’ü bir süre daha kullanmamı, çok tecrübeli olmadığım için yüksek CC’nin tehlikeli olabileceğini söylemişti ama bir yaramazlık yaptım ve aldım. 🙄

Fakat hissiyatım şöyle:

1- Kendimi çok daha güvende hissediyorum.
    2- Rüzgar artık benim için çok daha az korkutucu. (Pulsar’ı bayağı sallıyordu fakat NC bu konuda çok daha stabil.
    3- Pulsar ile aynı hızlarda kullanıyorum, çok daha güçlü, çok daha atik. Pulsar ile 4 ya da 5. viteslerdw yakaladığım hızı NC ile 2–3. Viteslerde yakalayabiliyorum bu da şehir içinde daha az vitesle oynamak anlamına geliyor benim için.
    4- Amortisörleri çok sert geldi bana Pulsar’a göre. Pulsarla yaylana yaylana gidiyorduk, bununla yerdeki bütün engebe, çukur, çakıl çok daha hissedilir seviyede. Servisi çok normal olduğunu söyledi ama Pulsar bu konuda daha konforluydu
    5- Bir de en çok korkutan efsaneler vardı forumlardan okuduğum, ruhsuz, gitmez, bir tır sollayana kadar kaç kere kesiciye girer vs. gibi. Ben buna kesinlikle katılmıyorum arkadaşlar. Tamam yüksek cc tecrübem yok ama ne sollamada sorun yaşarsınız ne de gitmiyor dersiniz. Bu sanırım racing motor kullanan ya da mt-07 gibi çok hafif ama çok yüksek beygir’li aletleri kullananların yorumları. Racing yapmayacak insanları tatmin edeceğini sanıyorum. İlk aldığım gün 3’e atmaya korktum eve dönerken, gitmiyor falan diyenler bence gerçekten hakkını yiyor motosikletin.
    6- Pulsar ile yakıt tüketimi olarak arasında 0.5 litre bir fark var benim kullanımımla. Pulsar 2.9 yakıyordu (3500km ortalaması) bu ise 3.4 litre. Max hız 120 olacak şekilde bir kullanım ile. Aradaki hp ve tork farkını göz önüne alırsak muhteşem değerler.
    7- Kendi aydınlatması orijinal ampulü. Sis farı vs. yok. Geceleri aydınlatmasız yollarda pek tat vermiyor, yolu aydınlatma amacı ile kullanacağım kısa ve uzun ayarı olan güçlü f/p ürünü sis farı tavsiyelerinizi alırım.

Benim gözlemlerim bunlar Teşekkürler.
    Mr.wind, blueway2 ve tkalfaoglu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı mucoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar, ben de yaklaşık 10 gün önce 2015 model 14.000km’de bir NC750S alarak aranıza katıldım. Forumdaki arkadaşlar Pulsar NS200’ü bir süre daha kullanmamı, çok tecrübeli olmadığım için yüksek CC’nin tehlikeli olabileceğini söylemişti ama bir yaramazlık yaptım ve aldım. 🙄

Fakat hissiyatım şöyle:

1- Kendimi çok daha güvende hissediyorum.
    2- Rüzgar artık benim için çok daha az korkutucu. (Pulsar’ı bayağı sallıyordu fakat NC bu konuda çok daha stabil.
    3- Pulsar ile aynı hızlarda kullanıyorum, çok daha güçlü, çok daha atik. Pulsar ile 4 ya da 5. viteslerdw yakaladığım hızı NC ile 2–3. Viteslerde yakalayabiliyorum bu da şehir içinde daha az vitesle oynamak anlamına geliyor benim için.
    4- Amortisörleri çok sert geldi bana Pulsar’a göre. Pulsarla yaylana yaylana gidiyorduk, bununla yerdeki bütün engebe, çukur, çakıl çok daha hissedilir seviyede. Servisi çok normal olduğunu söyledi ama Pulsar bu konuda daha konforluydu
    5- Bir de en çok korkutan efsaneler vardı forumlardan okuduğum, ruhsuz, gitmez, bir tır sollayana kadar kaç kere kesiciye girer vs. gibi. Ben buna kesinlikle katılmıyorum arkadaşlar. Tamam yüksek cc tecrübem yok ama ne sollamada sorun yaşarsınız ne de gitmiyor dersiniz. Bu sanırım racing motor kullanan ya da mt-07 gibi çok hafif ama çok yüksek beygir’li aletleri kullananların yorumları. Racing yapmayacak insanları tatmin edeceğini sanıyorum. İlk aldığım gün 3’e atmaya korktum eve dönerken, gitmiyor falan diyenler bence gerçekten hakkını yiyor motosikletin.
    6- Pulsar ile yakıt tüketimi olarak arasında 0.5 litre bir fark var benim kullanımımla. Pulsar 2.9 yakıyordu (3500km ortalaması) bu ise 3.4 litre. Max hız 120 olacak şekilde bir kullanım ile. Aradaki hp ve tork farkını göz önüne alırsak muhteşem değerler.
    7- Kendi aydınlatması orijinal ampulü. Sis farı vs. yok. Geceleri aydınlatmasız yollarda pek tat vermiyor, yolu aydınlatma amacı ile kullanacağım kısa ve uzun ayarı olan güçlü f/p ürünü sis farı tavsiyelerinizi alırım.

Benim gözlemlerim bunlar Teşekkürler.
    Öncelikle hayırlı olsun,sağlıkla binin İnşallah.
    Benim bildiğim pulsar’ında amörtisörletinin sert olduğuydu,çünkü ben inazuma kullanıyordum ve öyle muhteşem konfordan Nc ye geçtiğimde resmen amörtisör yok bu motorda dedim,o kadar sert geldi.Ama zamanla alışıyor insan.
    Nc müthiş derecede dengeli,stabil,ekonomik ve pratik bir motor.Düşük devirden itibaren tüm gücünü size sunan bir yapısı var.Sollayamayacağınız pek bir araç olmaz.mt07 tracer ve Nc serileri sürekli karşılaştırılıyor.Bu konun sizin yapınız ve beklentileriniz ile ilgili.Aslında iki motor aynı kategoride değil.Nc huzur motoru touring motor sınıfında,mt ise spor motor,touring geni taşımıyor.
    Sis farı için hepsi uygun diye bir site var ben oradan uyguna almıştım
    mucoti ve tkalfaoglu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satabildinizmi motorunuzu,bu ara piyasa çok durgun,yaprak kımıldamıyor.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    16.500 km de aldığım nc 750s ile 26.500 km deyim ilk sürdüğümde amortisör gerçekten sert ve hissiz idi. İstanbul'da motoface Eyüp ustaya kesinlikle amortisör bakımlarını yaptirin ve yağını kesinlikle değiştirin. O hissiz motor gitti bambaşka bir motor oldu. Kısacası efendim amortisör bakimi nc de çok önemli.
    freasy ve tkalfaoglu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16.500 km de aldığım nc 750s ile 26.500 km deyim ilk sürdüğümde amortisör gerçekten sert ve hissiz idi. İstanbul'da motoface Eyüp ustaya kesinlikle amortisör bakımlarını yaptirin ve yağını kesinlikle değiştirin. O hissiz motor gitti bambaşka bir motor oldu. Kısacası efendim amortisör bakimi nc de çok önemli.
    Sadece Arka amörtisör bakımımı yaptırdınız,kaça maloldu ve ne kadar zamanınızı aldı acaba?

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Arka da problem yoktu sökülüp kontrol edilip temizlendi. Ön Amortisör bakımını yaptırdım. Yağ değişti keceler ve bilezikler kontrol edildi onlarda problem yoktu. 22.06.21 tarihinde 600tl ödemiştim. Şuan fiyati nedir bilmiyorum açıkçası. Nasil kullandığımı kullanım biçimim artçılı yüklü yüksüz vs. sorup ona göre bir referans aldılar. Bende genelde uzun turlara 3'lü Çanta Seti ve artçılı şekilde seyahat ettigimi. Ara ara canım sıkılırsa işten sonra 1 saat falan gezmeye turlamaya çıktığımı belirtmiştim. Gerçekten fark ediyor. Önümüzdeki günlerde fırsat bulursam genel bakıma gideceğim tekrardan.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

ramsay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700S
    slmlar arkadaşlar, geçen hafta şile gezisi sonrası ertesi gün arka lastiğin yerde olduğunu gördüm,
    çokta araştırmadım lastikleri yenilediğim yere (motolastik - el değiştirmiş sanırım) gittim,
    arka lastik sök-tak yama 250TL istediler,
    nedir durumlar yakın tarihte yama onarım yaptıran var mıdır ?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ramsay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar arkadaşlar, geçen hafta şile gezisi sonrası ertesi gün arka lastiğin yerde olduğunu gördüm,
    çokta araştırmadım lastikleri yenilediğim yere (motolastik - el değiştirmiş sanırım) gittim,
    Mayıs ayında Michelin Motosiklet lastiği bayisinde (Şirin Lastik-Şirineveler) de 200 liraya arka lastik sökme-takma, içten yama yaptırmıştım.
    250 lira normal görünüyor.

2 hafta önce alacağım Anlas WG2 kış lastikleri için,
    Yaz lastiklerinin sökümü, WG2 nin takımını sordum 300 lira istediler.

Merhaba herkese,

İşyerimin Kapalı otoparkında Nc750s dct marka motorumun ön aksamını çalmışlar. ( Ön far, sinyaller, km saati vs.) Bu parçaları yetkili servis harici, bulabileceğim bir yer var mıdır? Hepsinin orijinallerini almaya bütçem yok. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı aydin_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,

İşyerimin Kapalı otoparkında Nc750s dct marka motorumun ön aksamını çalmışlar. ( Ön far, sinyaller, km saati vs.) Bu parçaları yetkili servis harici, bulabileceğim bir yer var mıdır? Hepsinin orijinallerini almaya bütçem yok. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
    Led farlı olan modelmi?Geçmiş olsun, Gökhan Sözmen ile görüşebilirsiniz 541-6757200

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ramsay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi:
    1 saat önce başka yerden aldığım Anlas kışlık lastikleri, Michelin lastik bayisinde taktırdım.
    300 lira ödedim.
    tkalfaoglu bunu beğendi.

Yok Led'li model değil. Eski kasa.

Görüştüm kendisiyle, teşekkür ederim.

Başka da varsa kontak bilgisi bilen arkadaşlar, paylaşmanızı rica ediyorum.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı aydin_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,

çok geçmiş olsun. 2.el kaynağı belli olmayan çıkma ürün talep ederseniz ve bulursanız ne yazık ki sizinki gibi bir başkasından çalınıp getirilme olasılığı yüksek.
    tommygun, espresso, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. 2.el kaynağı belli olmayan çıkma ürün talep ederseniz ve bulursanız ne yazık ki sizinki gibi bir başkasından çalınıp getirilme olasılığı yüksek.
    Hay Allah razı olsun, ne güzel demişsiniz. Ben şu an sıkıntılıdır diye arkadaşa bu sizin sözlerin benzerini söylemeye çekindim, tanımadığım için cesaret edemedim. Maalesef çıkma parçaya talep olduğu sürece hırsızlık artacaktır.
    espresso, Cyan ve Smlgndz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler