Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar havanın soğuması ile beraber sabahları motor zor calısıyor. marşa ilk bastığımda çalışmıyor kapatıp ikinci kez denediğimde de ıkına ıkına calısıyor. ama gün içinde kullanıp öglen falan tekrar mars yaptığımda hemen calısıyor. neden olabilir akü mü zayıflamıştır acaba ?
    aküden bende ilk aldığımda nc yi ağustostu aküyü değişince canavar oldu daha dokunurken tamam abisi ben çalışırım diyordu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Herkese iyi akşamlar. Motoru sattığım için bir süreliğine forumdan uzaklaşıyorum. İlerde yine NC belki de Africa Twin alıcam.Umarım bi kusurum olmamıştır. Arada sırada yazdıklarınızı okumaya çalışıcam.Hepiniz Allah’a emanet olun.İzmir’de vefat edenlere Allah’dan rahmet,kalanlara başsağlığı ve sabır dilerim.Yeniden görüşmek üzere...
    Smlgndz bunu beğendi.

agbez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aliexpress ten ucuz bir şişme sele aldım.. normal selenin üstüne konuyor.. daha kullanmadım ama gözenekli olduğundan terletmeyeceğini ümit ediyorum! -t
    Motorda doğru oturuş biçimi de çok önemli popyu rahatlatıyor.Ayakların uca yakın bölgesini peglere koyarak kullanılırsa popoya fazla yük binmiyor.Öne doğru hafif bir eğimle 45 derecelik bir açı çizmiş oluyoruz
    Bilhassa kuyruk sokumuna darbe azalıyor

Motosikleti
    Honda NC700S
    Değerli NC serisi kullanıcıları . 2 yıldır kullanmakta olduğum 2012 model 700S makinem 66k km ye geldi. Bakım için malzeme toplayacağım . Yag olarak normalde 10/30w öneriliyor ama km arttığı için ve genel kullanıcılar deneyimledigi için Castrol 15-50w ila arasında kaldım. Bu km lerde sizler hangi marka ve viskozitede yağ önerirsiniz .

Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli NC serisi kullanıcıları . 2 yıldır kullanmakta olduğum 2012 model 700S makinem 66k km ye geldi. Bakım için malzeme toplayacağım . Yag olarak normalde 10/30w öneriliyor ama km arttığı için ve genel kullanıcılar deneyimledigi için Castrol 15-50w ila arasında kaldım. Bu km lerde sizler hangi marka ve viskozitede yağ önerirsiniz .
    Yağ yakmıyorsa (ki o kmlerde imkansız gibi) kalın yağ kullanmanıza gerek yok. 10W-30 ya da 40 kullanın. 30 çok bulunmuyor ve pahalı oluyor. Son 2 bakımda Castrol 10W-40 kullandım memnunum, tavsiye ederim.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Hayırlı sabahlar Millet. Bu sabah bir haftadır yatırdığım motorumu çalıştırıp işe gideyim dedim ama motor gelmem dedi. 2015 model 750 DCT aküm bitmiş. Bizim motorun akü değerleri kaçtır tavsiyeniz nedir ona göre bakayım.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    2021 modeli, şimdiye kadar çıkanların en yakışıklısı olmuş.

https://dengeliyorum.com/honda-nc750x-yorum-fiyat/

Smlgndz bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=uW5vA8ttt2U

Yakışıklı olmuş velet!!!!
    Türkiye'ye gelir mi ? Ne zaman gelir ? Kaça gelir? Aklımda deli sorular.
    Motor demek, yolda olmak demek.
    Önce güvenlik sonra keyf.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı SoloMoto2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakışıklı olmuş velet!!!!
    Türkiye'ye gelir mi ? Ne zaman gelir ? Kaça gelir? Aklımda deli sorular.
    Kabaca bi 100.000 diyelim de. Altına, üstüne sonra bakarız artık
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL
    Kabaca bi 100.000 diyelim de. Altına, üstüne sonra bakarız artık
    Honda Aralık fiyat listesinde Nc750X DCT 98.000.
    100.000 2021 yeni kasa için çok iyimser şu aşamada.
    mete_han bunu beğendi.
    Motor demek, yolda olmak demek.
    Önce güvenlik sonra keyf.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba . NC DCT de manuel moduna aldık diyelim. 40 ile gidiyoruz diyelim. vites küçültmedik. 20 e geldik. Kendisi ben küçültmesem küçültecek mi ? yoksa manuel'e aldığım için devir yeterli olmadığından dolayı stop mu edecek bi anda ? Yada virajlarda yatarken manuel e aldık diyelim nasıl oluyor deneyen var mı ?
    S DCT motorumu ben aldığım günden beri manuel kullanıyorum...(Mart 2018 den beri)

dediğin gibi şanzıman senin adeta kankan..o senin yerine otomatik düşürüyor manuelde olsan bile...virajdada olsan düzdede olsan kontrol hep sende ama yükseltme babıbda..düşürme işide tabiki sende ama düşük devirde hızın azalınca o kendisi yine atıyor..hatırladım 3 de ise 20-25 km/h lerde 2 ye 15 km hızda 1 e atıyor...yani düşürmek için biraz direniyor aslında...göze batmayan rahatsız edici olmayan bir şanzıman...

Drıve Modunda kullanan hayata küser veya nc den nefret eder...sport modlar gayet kullanışlı..mesela s1 modda 150 lerde 6 ya atıyor..genelde herkes s2 modda kullanır..D modunu nadiren kullanırım..elimde poşet yük vs varsa sol elimi o an kullanıyorsam vs çok istisna...

dct kullanıcıları eğer MANUEL kullanıma alışırsa nc gerçekten çok keyifli hal alıyor..birde devir kontrolü tamamen senin eline geçince hızlanmalarda her zaman bir adım öndesin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor işine yeni baslayinca bu sele rahatsızlığının sadece NC ye özel bir şey gibi görmüştüm. Fakat sonradan her motorda GS de bile bunun olduğunu insanların bundan şikayetçi olduğunu defalarca okudum.

En konforlu motorda bile belki bir süreden sonra bu rahatsızlık oluyor. Bu metabolizma ile alakalı. Ha NC de biraz daha fazla olabilir.

Ben seleyi yaptırdım.airhawk kullandım uzun süre. Ama yinede azalmakla birlikte oluyor.

En son turumda termal içliği paçalı don haline getirdim ve iç çamaşırı olarak kullandım. Biraz daha rahatlık sağladı.

Sonuç olarak eğer kicinizda sorun var ise çok uğraşmayın bu işin çaresi yok...
    ATP Bey merhaba tanışabilirmiyiz

arkadaşlar NC si olan mutlaka ATP yağ aparatını taktırsın...yani keyfe keder değil..elzem..3 ay önce X sattım ATP ile beraber gitti makina...s dct aldım yine AHmet Turan Peker Abimi ziyaret edip tekrardan taktırdım...kesinlikle bu bir lüks değil..rahatlık bir yana zincir dişli ömrünüzü ikiye katlarsınız...2015 Nisan ayından beri aralıksız 5 nc kullanmış ve aktif kullanıcı bir kardeşiniz olarak yazıyorum bunları...ne yapın yapın motorunuza atp taktırın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    nc750x

https://www.youtube.com/watch?v=uW5vA8ttt2U
    verdik bakalim siparisini.
    2021 mart teslim
    dct model

Motosikleti
    Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdik bakalim siparisini.
    2021 mart teslim
    dct model
    sadece bir listeye adını yazdırdın..fuarda bu yeni kasanın Türkiyeye geleceğine inanmıyorum..nedeni Honda Türkiyenin lakayıtlığı ve gevşekliği..geldiğinde 115-120 bin olsa bu rakamı ödemek isteyecekmisin mesele bu...o gün geldiğinde aynı paralara 2019-2020 Afrika Twinler vs görünce belki vazgeçersin...yerinde olsam şu an piyasa durgunken 80-85 bin bandında bir dct almak...özellikle mavi aşkı var bende...bunlar öngörülerim ve nacizane düşüncelerimdir..zevk ve para senin..sadece bu zevki Mart ayına ve Honda Türkiyenin keyfe keder tutumuna bırakma...bence...

bu arada dipnot...(her sene aynı şeyi yaparlar yeni model geldiğinde)

yeni model geldiğinde bayilere 2 şer adet yollarlar...sen muhtemelen o iki adatten birini alamazsın..o ikişer adet de yemdir...bayiler onuda çok özel müşterilerine satarlar veya sattık diye yalan söyleyip stoklarında tutmaya devam ederler..yeni model rüzgarına kapılan siz sipariş verenler ve fuarda gezip beğenip bende bundan istiyorum müşterilerine Haziranda gelicek deyip yazın ortasına kadar bekletirler...bana sor Honda Türkiyeyi...yaz ortasına gelene kadar zam üstüne zam yer model...sende soğursun başka motor almak istersin bu sefer bütün marka modeller anlaşmalı olarak ortak fiyat yükseltirler...

Mete_han merhaba.
    Görünmüyordun uzun bir süredir, Dönüşün muhteşem olmuş sanki.
    Bakalım bana Honda aldırabilecek misin?
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    yorum icin tesekkürler.yanliz ben tr de yasamiyorum.eski motorum cb500x i verdim üzerini ekleyip ödemeyi yaptim.sadece mart ayinda teslim almayi bekliyorum.
    tesekkürler
    mete_han bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S DCT motorumu ben aldığım günden beri manuel kullanıyorum...(Mart 2018 den beri)

dediğin gibi şanzıman senin adeta kankan..o senin yerine otomatik düşürüyor manuelde olsan bile...virajdada olsan düzdede olsan kontrol hep sende ama yükseltme babıbda..düşürme işide tabiki sende ama düşük devirde hızın azalınca o kendisi yine atıyor..hatırladım 3 de ise 20-25 km/h lerde 2 ye 15 km hızda 1 e atıyor...yani düşürmek için biraz direniyor aslında...göze batmayan rahatsız edici olmayan bir şanzıman...

Drıve Modunda kullanan hayata küser veya nc den nefret eder...sport modlar gayet kullanışlı..mesela s1 modda 150 lerde 6 ya atıyor..genelde herkes s2 modda kullanır..D modunu nadiren kullanırım..elimde poşet yük vs varsa sol elimi o an kullanıyorsam vs çok istisna...

dct kullanıcıları eğer MANUEL kullanıma alışırsa nc gerçekten çok keyifli hal alıyor..birde devir kontrolü tamamen senin eline geçince hızlanmalarda her zaman bir adım öndesin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

ATP Bey merhaba tanışabilirmiyiz

arkadaşlar NC si olan mutlaka ATP yağ aparatını taktırsın...yani keyfe keder değil..elzem..3 ay önce X sattım ATP ile beraber gitti makina...s dct aldım yine AHmet Turan Peker Abimi ziyaret edip tekrardan taktırdım...kesinlikle bu bir lüks değil..rahatlık bir yana zincir dişli ömrünüzü ikiye katlarsınız...2015 Nisan ayından beri aralıksız 5 nc kullanmış ve aktif kullanıcı bir kardeşiniz olarak yazıyorum bunları...ne yapın yapın motorunuza atp taktırın...
    Uzaktan tanışalım. Sigara yok koltuğa dokunma yasak....vs kahve olsan içilmez sin 😅😅😅😅

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaktan tanışalım. Sigara yok koltuğa dokunma yasak....vs kahve olsan içilmez sin ��������
    yakında Moderatör olucam buraya..ilk işim seni atmak olacak ATP Bey...

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete_han merhaba.
    Görünmüyordun uzun bir süredir, Dönüşün muhteşem olmuş sanki.
    Bakalım bana Honda aldırabilecek misin?
    bi bakınayım dedim kim napıyor diye...Honda gerçekten benim için ayrıcalıklı bir motor..Samsung ve Iphone gibi..Yamaha ve Honda iki farklı dünya...neyle başlarsan onunla devam ediyorsun...Türkiyede aklın yolu bir...hiç bir üst cc makinaya aşık olacağımı benimseyeceğimi sanmazdım..NC sahibi olunca o rahat ve huzur oluyor sahibinde...

Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorum icin tesekkürler.yanliz ben tr de yasamiyorum.eski motorum cb500x i verdim üzerini ekleyip ödemeyi yaptim.sadece mart ayinda teslim almayi bekliyorum.
    tesekkürler
    ok..
    blueway2 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    yakında Moderatör olucam buraya..ilk işim seni atmak olacak ATP Bey...

bi bakınayım dedim kim napıyor diye...Honda gerçekten benim için ayrıcalıklı bir motor..Samsung ve Iphone gibi..Yamaha ve Honda iki farklı dünya...neyle başlarsan onunla devam ediyorsun...Türkiyede aklın yolu bir...hiç bir üst cc makinaya aşık olacağımı benimseyeceğimi sanmazdım..NC sahibi olunca o rahat ve huzur oluyor sahibinde...

ok..
    Çok korktum
    mete_han bunu beğendi.

ok..
    O rahat ve huzuru ben de yaşamak istiyorum ama çok ümidim yok. Belki birkaç yıl sonra. ..
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Dostlar yılbaşı yasaklarinda hava filtresi değiştireyim diyorum . Ne marka önerirsiniz? Deneyimleriniz nasıl bu konuda ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler