Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı SRDR KTM 390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul c4 kullanıyorum.Bir önceki motorumda her 500 km de bir yağlar ve her 1000 km de gazyağı eşliğinde temizler/yağlardım.Yeni motorumda da aynı prensiple devam etmeyi planlıyorum; doğru mu yapıyorum sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Bu arada herkese GÜNAYDINLAR
    Yanlış yapıyorsun.

Mevsimine göre 90 ya da 140 numara dişli yağı kullan. Temizlemek için arada bir eski bir bez ile sil. Gaz yağı vs gibi çözücülere gerek yok.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Peki hangi marka ve yaz kış mevsimine göre kaç numara kullanmamı önerirsiniz; teşekkürler ayrıyeten uyarınız için

Alıntı SRDR KTM 390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hangi marka ve yaz kış mevsimine göre kaç numara kullanmamı önerirsiniz; teşekkürler ayrıyeten uyarınız için
    Marka önemli değil, yaz aylarında 140, kış aylarında 90 numara yağ kullanılır.

90 numara yağ her benzincide bulunur. Hatta bazı PO istasyonlarında açık satılıyor, istediğiniz kadar varilden basıyorlar. Açık alırsanız daha hesaplı olur.

140 numara yağ, 90 numara kadar kolay bulunmuyor. Bulunduğunuz şehirdeki sanayi bölgelerinde kolayca bulabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla traktör şanzımanlarında 140 numara yağ kullanılıyor.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

guleyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700X
    2. el nc700x ya da nc750x arıyorum 20 bin lira civarında. istanbul civarında satmayı düşünen varsa pm bekliyorum.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı guleyc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el nc700x ya da nc750x arıyorum 20 bin lira civarında. istanbul civarında satmayı düşünen varsa pm bekliyorum.
    Ağır hasar kayıtlı bulabilirsiniz. Ya da masrafı olan bir motor. Bu fiyata kimse düzgün motor vermez bence
    computeus ve SavageGarden bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır hasar kayıtlı bulabilirsiniz. Ya da masrafı olan bir motor. Bu fiyata kimse düzgün motor vermez bence
    teşekkür ederim, ağır hasar kayıtlı ya da masrafı olan değil de acil nakit ihtiyacı olan biri neden olmasın?

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Bende ölmüş eşek aradım ama bulamadım

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    20 bin liraya düzgün R25 bile yok siz nc700 nc750 diyorsunuz imkanı yok imkansız. hasar kaydı olmayan kmsi normal nc 700 veya 750 yi ölüm kalım meselesi olan biri bile o paraya vermez. Sizin istediğiniz sorunsuz temiz bir motosikleti kelepir almak öyle bir dünya yok
    MODALI bunu beğendi.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    haziranda x max imi sattım 19.500 liraya..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı guleyc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim, ağır hasar kayıtlı ya da masrafı olan değil de acil nakit ihtiyacı olan biri neden olmasın?
    Tabirimi mazur görün ama siz ölücülük/mezarcılık yapacağım diyorsunuz yani. Sizin açınızdan sorun olmasa da toplum ve camia olarak bizlerin hoş karşılamadığı bir davranıştır bu, belirteyim.

"Ağlayanın malı gülene yar olmaz" diye çok güzel bir söz vardır ayrıca.

Son olarak birazcık da empati yapmayı denerseniz, şöyle ki; Allah gecinden versin bir hastalık veya kaza sonucu acil paraya sıkışsanız, yıllarca binbir zorlukla çalışıp biriktirerek aldığınız motoru birisi bu zor anınızdan istifade ederinin çok daha altında bir fiyata almak istese, neler hissedersiniz?

Pek de hoş olmaz değil mi?
    MODALI bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 bin liraya düzgün R25 bile yok siz nc700 nc750 diyorsunuz imkanı yok imkansız. hasar kaydı olmayan kmsi normal nc 700 veya 750 yi ölüm kalım meselesi olan biri bile o paraya vermez. Sizin istediğiniz sorunsuz temiz bir motosikleti kelepir almak öyle bir dünya yok
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabirimi mazur görün ama siz ölücülük/mezarcılık yapacağım diyorsunuz yani. Sizin açınızdan sorun olmasa da toplum ve camia olarak bizlerin hoş karşılamadığı bir davranıştır bu, belirteyim.

"Ağlayanın malı gülene yar olmaz" diye çok güzel bir söz vardır ayrıca.

Son olarak birazcık da empati yapmayı denerseniz, şöyle ki; Allah gecinden versin bir hastalık veya kaza sonucu acil paraya sıkışsanız, yıllarca binbir zorlukla çalışıp biriktirerek aldığınız motoru birisi bu zor anınızdan istifade ederinin çok daha altında bir fiyata almak istese, neler hissedersiniz?

Pek de hoş olmaz değil mi?
    çok haklısınız, piyasada satılan nc700x'leri bedavaya almak niyetinde değildim zaten, yanlış anlaşıldım sanırım, açıkça belirtmediğim için kusuruma bakmayın lütfen. 30 bin civarı satılanlar(30bin-35bin) da var gördüğüm kadarıyla, 20 bin civarına (20bin-25bin) satılanlar da var ilan sitelerinde. kastım 20 bin lira ile 25 bin lira arasında fiyat biçilen motorlardı.
    uzay gemisi bunu beğendi.

Bir sorum var:

1. viteste, sakin ya da sert kalkışta ilk başlarda yakıt tüketimi 99.9 olarak görünüyor. Hatalı gösteriyor yani, en yüksek değeri veriyor. Var mı başına gelen? Nasıl düzeltilir? Nereye bakım yapmak gerekir?

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar merhaba iki sorum var

1- Motoru yıkadıktan sonra ( basınçlı su ile ama zincire hedef alarak yıkamayı kastetmiyorum. Çamurluğu falan yıkarken oraya da su geliyor ) tekrar zinciri yağlamak gerekir mi ?

2- Zincirin yağlanma zamanının geldiğini nasıl anlarız ? Ben gözle pek teşhis koyamıyorum takıntı yapıyorum

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba iki sorum var

1- Motoru yıkadıktan sonra ( basınçlı su ile ama zincire hedef alarak yıkamayı kastetmiyorum. Çamurluğu falan yıkarken oraya da su geliyor ) tekrar zinciri yağlamak gerekir mi ?

2- Zincirin yağlanma zamanının geldiğini nasıl anlarız ? Ben gözle pek teşhis koyamıyorum takıntı yapıyorum

1- Eğer zincir iyi yağlı ise hiçbir sorun olmaz ve yeniden yağlamaya gerek yoktur. Zaten hareket edip yola çıkınca dönme hareketiyle birlikte merkezkaç etkisi sayesinde zincir ve dişlilerdeki sular savrulup gidecektir.
    Fakat daha yıkama öncesi iyi yağlanmış olduğundan emin değilseniz zinciri kurulayıp 1 tur yağlamanızda fayda var ki dış kısımlarında ufak pas lekecikleri oluşup canınızı sıkmasın.

2- Renksiz sprey zincir yağı kullanıyorsanız gözle anlamanız gerçekten zor. En iyi yöntem elle kontrol etmek. Islak mendilinizi önden hazırlayın (zincir kontrolü sonrası parmaklar yağlanacak :D ). Zicirin dışına, baklaların içine parmaklarınızla değdiğinizde parmaklarınıza yapış yapış yağ bulaşıyorsa ne ala. Tam olması gerektiği gibi yağlı demektir. Ama eliniz yağlanmıyor ve kirlenmiyorsa, yada çok çok az yağ bulaştıysa o zincir yağsız kalmış demektir, acilen yağlamakta fayda var.

Elini kirletmek istemeyen varsa renkli zincir yağları mevcut. Renkli zincir yağlarını da tercih edebilirsiniz. Örneğin ipone markasının mavi, kırmızı vb renklerde zincir yağları mevcut. Motul C4 de beyaz renge sahiptir ve çok iyi bir zincir yağıdır.

Ben motul C4 kullanıyorum, beyaz renkli de olsa bende alışkanlık olmuş hala motorumu park edip yanından ayrılmadan önce zincirin yağını elimle kontrol ederim.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Aman diyeyim sakın çalışan motorun zincirine elinizi değdirmeyin hatta yaklaştırmayın bile. Bahsettiğim işlemi sadece motor çalışmazken yapın.
    Ogretmen ve MODALI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Eğer zincir iyi yağlı ise hiçbir sorun olmaz ve yeniden yağlamaya gerek yoktur. Zaten hareket edip yola çıkınca dönme hareketiyle birlikte merkezkaç etkisi sayesinde zincir ve dişlilerdeki sular savrulup gidecektir.
    Fakat daha yıkama öncesi iyi yağlanmış olduğundan emin değilseniz zinciri kurulayıp 1 tur yağlamanızda fayda var ki dış kısımlarında ufak pas lekecikleri oluşup canınızı sıkmasın.

2- Renksiz sprey zincir yağı kullanıyorsanız gözle anlamanız gerçekten zor. En iyi yöntem elle kontrol etmek. Islak mendilinizi önden hazırlayın (zincir kontrolü sonrası parmaklar yağlanacak :D ). Zicirin dışına, baklaların içine parmaklarınızla değdiğinizde parmaklarınıza yapış yapış yağ bulaşıyorsa ne ala. Tam olması gerektiği gibi yağlı demektir. Ama eliniz yağlanmıyor ve kirlenmiyorsa, yada çok çok az yağ bulaştıysa o zincir yağsız kalmış demektir, acilen yağlamakta fayda var.

Elini kirletmek istemeyen varsa renkli zincir yağları mevcut. Renkli zincir yağlarını da tercih edebilirsiniz. Örneğin ipone markasının mavi, kırmızı vb renklerde zincir yağları mevcut. Motul C4 de beyaz renge sahiptir ve çok iyi bir zincir yağıdır.

Ben motul C4 kullanıyorum, beyaz renkli de olsa bende alışkanlık olmuş hala motorumu park edip yanından ayrılmadan önce zincirin yağını elimle kontrol ederim.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Aman diyeyim sakın çalışan motorun zincirine elinizi değdirmeyin hatta yaklaştırmayın bile. Bahsettiğim işlemi sadece motor çalışmazken yapın.
    detaylı cevabınız için teşekkürler
    Sürüş eğitimleri alın. Kendinizi asla yeterli görmeyin. Her zaman Ham'ız ve pişmeye ihtiyacımız olacaktır.

Merhaba herkese,

Sanıyorum stop lambam patladı. Piyasada bulunan ampüllerden mi alsam ya da sizin kullandığınız, önerebileceğiniz led vs. ampül var mı?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşlar benim için önemli bir soru. Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. Motora Shad V36 yan çanta seti alacağım. Yalnız motordan çıkan yan çanta demiri 2015 model honda nc 750x'ten sökülme, benim motor ise 2016 honda nc750x. Benim merak ettiğim ise 2015 ve öncesi shad yan çanta demiri ile 2016 ve sonrası yan çanta demirleri aynı mı, farklı mı?

Bunun neden soruyorum, kimi sitelerde baktım (feyizoğlu) 2015 ve öncesi için hont74if model yan çanta demiri, 2016 ve sonrası için ise hont75if yan çanta demiri şeklinde satışa sunulmakta.

Ben ise işi yeni çanta demiri almadan pratik bir şekilde halletmem lazım. Bu konuyu tecrübe edenler varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,

Sanıyorum stop lambam patladı. Piyasada bulunan ampüllerden mi alsam ya da sizin kullandığınız, önerebileceğiniz led vs. ampül var mı?
    Stopların led değil de normal flamanlı ampül ise alacağın herhangi bir çiftli ampül ile değiştirebilirsin, Varta Osram vs gibi bir marka alırsan daha uzun ömürlü olur

Alıntı pief adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim için önemli bir soru. Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. Motora Shad V36 yan çanta seti alacağım. Yalnız motordan çıkan yan çanta demiri 2015 model honda nc 750x'ten sökülme, benim motor ise 2016 honda nc750x. Benim merak ettiğim ise 2015 ve öncesi shad yan çanta demiri ile 2016 ve sonrası yan çanta demirleri aynı mı, farklı mı?

Bunun neden soruyorum, kimi sitelerde baktım (feyizoğlu) 2015 ve öncesi için hont74if model yan çanta demiri, 2016 ve sonrası için ise hont75if yan çanta demiri şeklinde satışa sunulmakta.

Ben ise işi yeni çanta demiri almadan pratik bir şekilde halletmem lazım. Bu konuyu tecrübe edenler varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
    Bilgim olmadan fikir yürüteyim;

Sökülen 2015 model demirler elinde mi şu an? Eğer öyleyse senin 2016 motoruna olup olmadığına bir bak, hatta direkt tak. Oldukça basit bir montajı var bu tip demirlerin.

Eğer demir olduysa demir masrafından kurtulursun, bundan sonra ise bu demire uygun çanta aldığına dikkat etmen lazım.

2015 ve 2016 arasında arka kuyrukta spesifik bir fark yok bildiğim kadarıyla.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda NC700S
    Herkese merhaba , hepimizin en büyük derdi bagaj ve depoyu açmak için anahtar kullanmak ve motordan inmek. Bu arkadaşlar bir şekilde bunları düğmeye bağlamışlar . En azından bagaj yeri için. Link aşağıda , kendilerine nasıl ulaşılır bilen varsa ücreti mukabil bende yaptırmak istiyorum.

https://www.facebook.com/groups/nc70...3220513779689/

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stopların led değil de normal flamanlı ampül ise alacağın herhangi bir çiftli ampül ile değiştirebilirsin, Varta Osram vs gibi bir marka alırsan daha uzun ömürlü olur

Bilgim olmadan fikir yürüteyim;

Sökülen 2015 model demirler elinde mi şu an? Eğer öyleyse senin 2016 motoruna olup olmadığına bir bak, hatta direkt tak. Oldukça basit bir montajı var bu tip demirlerin.

Eğer demir olduysa demir masrafından kurtulursun, bundan sonra ise bu demire uygun çanta aldığına dikkat etmen lazım.

2015 ve 2016 arasında arka kuyrukta spesifik bir fark yok bildiğim kadarıyla.
    Evet sorun aslında bu. Demirin uyacağından emin olursam başka bir ildeki arkadaştan satın alacağım. Bir satıcıya sordum fark yok dedi, şimdilik tek bilgi bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler