Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramsay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700S
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben boluya gidip geldim rodaj için .Yaklaşık 480 km yol yaptım sadece rüzgardan dolayı biraz sersemlik oldu bide seleden çok rahatsız oldum.Internetten file aldım onu taktım.Şimdilik sele çok rahatladı ama uzun yolda denemedim .Bu hafta sonu Sapanca ya gitme durumumuz var gidersek yazarım sonucu.
    file için link alabilir miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı ramsay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    file için link alabilir miyim ?
    Link yollamayı beceremedim ama google a "nc 750 x için sele filesi " yazdığında çıkıyo.
    n11.com dan aldım.65 tl.

Motosikleti
    NC700S
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link yollamayı beceremedim ama google a "nc 750 x için sele filesi " yazdığında çıkıyo.
    n11.com dan aldım.65 tl.
    teşekkürler, sapanca sonrası yorumlarıda bekliyorum.

Motosikleti
    teşekkürler, sapanca sonrası yorumlarıda bekliyorum.
    Sapancaya geldik.1 saatten fazla motorun üstünde olmama rağmen rahatsız olmadım.Artçım da öyle.Sele filesi kesinlikle faydalı bişi.
    ramsay bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustalara bir sorum olacak:

Ön freni sıktığımda manetin dış ucu gidona temas ediyor. Frenlemede sorun yok. Çok zorlarsam gidona değiyor.
    Hidrolik sıvısını değiştirdim. Manet mesafesi değişmedi. Ayar vidası en uzak olan 1'de.

Manetin ayarlanabileceği başka bir yer var mı? nasıl biraz daha ileri alabilirim?
    Normal değil, sistemde hava kalmış olmalı. En yakın ayarda bile değeceğini sanmam.
    yokon bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar bu rüzgar beni mahvetti.GP Compositten yüksek cam almaya karar verdim.Boyum 1.83.Kaç cm lik cam almalıyım yardımcı olur musunuz lütfen?

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Ustalara bir sorum olacak:

Ön freni sıktığımda manetin dış ucu gidona temas ediyor. Frenlemede sorun yok. Çok zorlarsam gidona değiyor.
    Hidrolik sıvısını değiştirdim. Manet mesafesi değişmedi. Ayar vidası en uzak olan 1'de.

Manetin ayarlanabileceği başka bir yer var mı? nasıl biraz daha ileri alabilirim?
    Benim de aynı şekilde. Motorum 2018 model. İkinci el 1800 km'de aldım ama hiç fren takımları ile oynandığını sanmıyorum.

Hidrolik değişimi çare olur diye düşünüyodum ama sizin mesajınızdan sonra ben de ne yapacağımı bilemedim
    yokon bunu beğendi.

Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de aynı şekilde. Motorum 2018 model. İkinci el 1800 km'de aldım ama hiç fren takımları ile oynandığını sanmıyorum.

Hidrolik değişimi çare olur diye düşünüyodum ama sizin mesajınızdan sonra ben de ne yapacağımı bilemedim
    Hidrolik değiştirdim, manet mesafesi değişmedi.

Değişimden önce de aynı şekildeydi. Hidrolik sıvısı ile ilgili bir durum yok anladığım kadarıyla.

1-2 gün içinde maneti söküp inceleyeceğim.

Motosikleti
    Nc750x
    Aynı şekilde bendede sıkıntı oldu Gp Kompozit 58cm aldım sorun çözüldü tavsiye ederim yüksek oluşundan dolayı ilk etapta görüşünde sorun yaşayabilirsin ama zamanla alışabileceğin bi durum

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Hidrolik değiştirdim, manet mesafesi değişmedi.

Değişimden önce de aynı şekildeydi. Hidrolik sıvısı ile ilgili bir durum yok anladığım kadarıyla.

1-2 gün içinde maneti söküp inceleyeceğim.
    Söktükten sonraki yorumlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    NC700S
    teşekkürler, birde yorumlarda seleyi tam kaplamadığından bahsediliyor,
    siz montajda sorun yaşadınız mı ?

Motosikleti
    Alıntı -ugur- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde bendede sıkıntı oldu Gp Kompozit 58cm aldım sorun çözüldü tavsiye ederim yüksek oluşundan dolayı ilk etapta görüşünde sorun yaşayabilirsin ama zamanla alışabileceğin bi durum
    Teşekkürler bende almayı düşünüyodum.58 cm uygun demekki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

teşekkürler, birde yorumlarda seleyi tam kaplamadığından bahsediliyor,
    siz montajda sorun yaşadınız mı ?
    Artçı için olan kısmı çekiştirerek denk getirdim.İstersen tuhafiyeden cırt cırt alıp karşılıklı dikebilirsinde.
    Ön sele için zaten sökmek lazım.Onu da çaktırdım.Hiç sorun yok tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba, 2014 model kırmızı NC 750 S'im devrilerek sol yan grenajı kırıdm. serviste çok fazla fiyat istiyorlar. elinde bu parçadan olan var mı acaba? veya izmir'de grenaj tamiri yapan kimse var mı bildiğiniz?

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Dostlar, NC 750 x'e seramik kaplama yaptıran varmı henüz çizikleri falan yokken yaptırmayı düşünüyorum korumak için. Dezavantajı falan var mı yaptıranlardan bir yorum alsam

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Çok tuhaf bir durum ile karşınızdayım.
    Alete orta sehpa taktıralım dedik.

Demez olaydık.

Sürekli vuruyor, her tümsekte, her çukurda...tak tak tak
    vallahi kulakları tırmalıyor. e zaten yollar otoban değil. sürekli tümsek sürekli çukur.

Yaptırdığım yere götürdüm, baktı. Abi, onun plastik stopper'ı var zaten dedi.
    Baktım var, ama yayı çok gevşek sürekli vuruyor. ayağımla hafif dokunmam yetiyor. hemen iniyor ve tak diye eski yerine vuruyor. yayın gerçek gerilimi (yani orta sehpanın gerilmeye ve çalışmaya başladığı an) bi 5-6 cm sonra başlıyor.

Bu sorunu bu şekilde yaşayan var mı? vallahi orta sehap taktırdığıma pişman oldum.

plastik stopper üzerine jel mel daha yumuşak bişey konulsa olmuyor mu? yoksa bu aletlere takılan orta sehpalar hep böyle ses yapıyor mu? siz hep takırtı duyuyor musunuz?

Motosiklet sanki 20 yaşındaymış gibi yav, her tümekte takır takır ses gelir mi yahu?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benimkinde orijinal orta sehpa vardı ve böyle bir problemi yoktu. Sizinki yan sanayi mi? Yay değiştirerek çözebilirsiniz belki, ancak orijinal parça ise mutlaka bir hata var, orijinal olan kesinlikle böyle yapmıyor...

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Yan sanayi...sonradan ben istedim.

Orijinal orta sehpada hiç boşluk yok anladığım kadarıyla. Yani sıkı bir şekilde motosiklete tutunuyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan sanayi...sonradan ben istedim.

Orijinal orta sehpada hiç boşluk yok anladığım kadarıyla. Yani sıkı bir şekilde motosiklete tutunuyor.
    Üreticisine sorun o halde; belki bir montaj hatası vardır veya farklı bir yayla düzelebilir.

Motosikleti
    NC700S
    yayda ya da bağlantı milinde gevşeklik olabilir, bende de yan sanayi var böyle bir ses şikayetim olmadı,
    ama şöylede bir durum varki orjinal sehpanın yayı iç içe geçmiş şekilde iki adet,
    bende bir yay daha yaptırmıştım mevcut yayın içine geçen (hem daha güvenli olsun hemde bir nebze orjinale benzesin diye)

Motosikleti
    Herkese selamlar.Topcase üzerine portbagaj yaptırmak istiyorum.Tavsiyeniz yada yorumunuz var mı acaba?Şimdiden iyi bayramlar dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler