Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Elcik koruma g p k o m p o z i t 'te var. G i v i 'nin bire bir çakması. Plastik veya karbon. İçi demirli değil ama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 modelde ilgili bölümlerde değişiklik olup olmadığını kontrol edin, o ilanlar eski içerik olduğu için yazılmamıştır. Bir değişiklik yoksa uyarlar.

Ama yeni gelen gümrük vergisi filan var, yerli üretim baksanız hem hızlı olur hem de uymama riski azalır.

Çok para tutan şeyler değil çamurluklar, elcik korumayı aliden alırsınız, onun yerlisi yok.

İçi demirli ve iki noktadan bağlanan tipten alın, benim gibi iki kere almayın.

Pc başına geçince aldığım linki veririm, kaldı ki elcik korumalar NC ya da başka motora özel değil. Universal ürünler.

teşekkürler.trexesin sahibi işten bi arkadaşımın akrabası çıktı.45 lt çanta 35*45*32 cm boyutlarında(en boy yükseklik olarak). siyah ,alüminyum bi de eloksal kaplama alüminyum var. motor bordo.eloksal alıcam galiba .diğerleri dediğiniz gibi gp composit te var .sadece gp compositin çanta demirine trexes in çantası uyar mı onu araştırıcam.fiyatlar honda nınkilerle kıyaslayınca çok uygun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik koruma g p k o m p o z i t 'te var. G i v i 'nin bire bir çakması. Plastik veya karbon. İçi demirli değil ama.
    teşekkürler.heralde aliexpress e hiç bulaşmadan burda halledicem hepsini.

Motosikleti
    iyi akşamlar.bugün motoru teslim aldım ve 380 km yol yaptım.rodaj için.serviste 140 ı geçme ve ani hızlanmalardan kaçın demişlerdi . arada sırada 150 yi buldum.bu arada hendek'e gidip geldim.sele gerçekten rahatsız.hem kendim için hemde artçı için naapmam lazım. xmax e file gibi bişi takmıştım çok rahat etmiştik ama bunun sele tek parça değil.eğer yaptırmam gerekiyosa nerde yaptırabilirim . yardımlarınızı bekliyorum.
    bu arada gp kompozitten elcik koruma,eksoz koruma takozu,arka çamurluk sıyırıcı,arka çamurluk ve radyatör koruyucuyu 900 tl ye aldımve 50 tl ye sultanbeylde moto 25 e taktırdım.bi tek çanta kaldı belki bi de yüksek tur camı.çantayı trexes den almayı düşünüyorum.herkese selamlar. tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Merhaba ben xmax 250 den nc 750 x dct ye geçmeyi planlıyorum.

1 - rahatlık konfor açısından xmax ile kıyaslarsak
    2- kış kullanımı açısından xmax ile kıyaslarsak
    3 - performansı açısından E5 kullanımında yeterli hızlanmayı yorumlarsak
    4 - uzun yol kullanımını yorumlarsak
    5 - şehir içi istanbul trafiği yoğunluğunda kıvraklığını ve pratikliğini xmax ile kıyaslarsak
    6- selesini xmax ile kıyaslarsak
    7- Genel avantajları
    8 - Genel dezavantajları
    9 - şuan xmax 2016 kullanıyorum 19 bin km de ( 16-18 bin tl ) muhtemelen ikinci el 2017 NC alacağım ( 42-45 bin tl ) arası vermeye değecek midir genel olarak ?
    10 - Bu maddelere cevap vermek için zaman ayırırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler saygılarımla

Not : Forumda yeterli inceleme yaptım ama güncel yorumları daha fazla merak ediyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben xmax 250 den nc 750 x dct ye geçmeyi planlıyorum.

1 - rahatlık konfor açısından xmax ile kıyaslarsak
    2- kış kullanımı açısından xmax ile kıyaslarsak
    3 - performansı açısından E5 kullanımında yeterli hızlanmayı yorumlarsak
    4 - uzun yol kullanımını yorumlarsak
    5 - şehir içi istanbul trafiği yoğunluğunda kıvraklığını ve pratikliğini xmax ile kıyaslarsak
    6- selesini xmax ile kıyaslarsak
    7- Genel avantajları
    8 - Genel dezavantajları
    9 - şuan xmax 2016 kullanıyorum 19 bin km de ( 16-18 bin tl ) muhtemelen ikinci el 2017 NC alacağım ( 42-45 bin tl ) arası vermeye değecek midir genel olarak ?
    10 - Bu maddelere cevap vermek için zaman ayırırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler saygılarımla

Not : Forumda yeterli inceleme yaptım ama güncel yorumları daha fazla merak ediyorum.
    Dün Overdose Garage'daki arkadaş olmayasın? O isen ben diyeceğimi dedim, meydanı buradaki arkadaşlara bırakıyorum...

Motosikleti
    Dün Overdose Garage'daki arkadaş olmayasın? O isen ben diyeceğimi dedim, meydanı buradaki arkadaşlara bırakıyorum...
    Malesef. Kimi kastettiğinizi bilmiyorum ama değilim
    Sürüş eğitimleri alın. Kendinizi asla yeterli görmeyin. Her zaman Ham'ız ve pişmeye ihtiyacımız olacaktır.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ok o zaman, çok uygun bir yükseltmedir, ben aynısını (X City'm vardı) manuel NC750X ile yaptım. Her açıdan XMax'ten daha iyi, kış hariç, orada bir scooter kadar kullanışlı değil tabi; scooter'da bir diz üstü örtüsü yeter kış yağmur çamur için, normal motosiklette ona göre kıyafetiniz çizmeniz olması lazım. Bunun dışında her ama her açıdan Xmax'ten daha iyi bir motosiklet ve scooter'dan geçişte zorlamıyor. Manevra kabiliyeti de iyidir. Scooter'dan vitesliye geçmeme rağmen zorlamamıştı beni.
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 x max 250 abs mi 12.500 de sattım ve NC 750 X DCT aldım.Henüz çok yeniyim.Rodaj için 2 defa otobanda kullandım(900km). Selesi çok rahatsız.X max de file almıştım çok rahattı buna da bi çözüm lazım.X max le kıyaslanmayacak kadar üstün bi motor.Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Motosikleti
    Arkadaşlar sele ile ilgili yardıma ihtiyacım var.Maslak sanayide bi döşemeci visco süngerle işi çözüyorum ,1500 tane motora uyguladım diyo.400 tl imiş.
    Kadıköyde bi başka döşemeci visco olmaz lateks sünger kullanıyoruz diyo .350 tl imiş.
    Bi de n11.com da file var 85 tl ama hiç yorum yapan yok.Acaba uygun mu bizim motora .X max de file çözmüştü sorunu ama bunda nasıl olur bilmiyorum.Bi de ön sele sabit olduğu için seleyi sökmek mi lazım takmak için . Bilgi verirseniz çok sevinirim.Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ön sele sabit değil, sökülebiliyor, sökülemeyen sele olmaz.

File uygulamış NC'ler görmüştüm. Ben de benim CB500F'e file uygulatacağım 1-2 hafta içinde...

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sele ile ilgili yardıma ihtiyacım var.Maslak sanayide bi döşemeci visco süngerle işi çözüyorum ,1500 tane motora uyguladım diyo.400 tl imiş.
    Kadıköyde bi başka döşemeci visco olmaz lateks sünger kullanıyoruz diyo .350 tl imiş.
    Bi de n11.com da file var 85 tl ama hiç yorum yapan yok.Acaba uygun mu bizim motora .X max de file çözmüştü sorunu ama bunda nasıl olur bilmiyorum.Bi de ön sele sabit olduğu için seleyi sökmek mi lazım takmak için . Bilgi verirseniz çok sevinirim.Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.
    Motosay diye bir yer var hocam. Ben sele minderi almaya gittiğimde bir nc selesine jel koyuyordu, çıkmaya yakın bir nc sahibi daha gelmişti.

Motosikleti
    Ön sele sabit değil, sökülebiliyor, sökülemeyen sele olmaz.

File uygulamış NC'ler görmüştüm. Ben de benim CB500F'e file uygulatacağım 1-2 hafta içinde...
    Teşekkürler.Selenin sökülebildiğini biliyorum da açılmıyo yani altı bagaj değil demek istemiştim.Fileyi nerde uygulatacaksın kardeşim bildiğin bi yer var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosay diye bir yer var hocam. Ben sele minderi almaya gittiğimde bir nc selesine jel koyuyordu, çıkmaya yakın bir nc sahibi daha gelmişti.
    Teşekkürler

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben universal büyük boy file alıp, zımba ile çaktım ön seleye. Artan parçaları kesip iki kat yapmıştım.

Hem rahatladı hem serinledi, popoya gelen rüzgarı rahatça hissediyorum.

Motosikleti
    Ben universal büyük boy file alıp, zımba ile çaktım ön seleye. Artan parçaları kesip iki kat yapmıştım.

Teşekkürler..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)

olcay kışın üşütmüyor mu ?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olcay kışın üşütmüyor mu ?
    Mutlaka üşütür, kışın binmiyorum. Ama kışın bindiğimde kışlık pantolon olmadan binmem, onun da o kadarcık rüzgarı geçireceğini sanmam.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    iyi akşamlar.bugün motoru teslim aldım ve 380 km yol yaptım.rodaj için.serviste 140 ı geçme ve ani hızlanmalardan kaçın demişlerdi . arada sırada 150 yi buldum.bu arada hendek'e gidip geldim.sele gerçekten rahatsız.hem kendim için hemde artçı için naapmam lazım. xmax e file gibi bişi takmıştım çok rahat etmiştik ama bunun sele tek parça değil.eğer yaptırmam gerekiyosa nerde yaptırabilirim . yardımlarınızı bekliyorum.
    bu arada gp kompozitten elcik koruma,eksoz koruma takozu,arka çamurluk sıyırıcı,arka çamurluk ve radyatör koruyucuyu 900 tl ye aldımve 50 tl ye sultanbeylde moto 25 e taktırdım.bi tek çanta kaldı belki bi de yüksek tur camı.çantayı trexes den almayı düşünüyorum.herkese selamlar. tekeriniz düz bassın.
    Hocam ben de benzer ürünleri taktırmak istiyorum. Haritadan baktığım kadarıyla GP ile moto25'in arası biraz var. Nasıl taşıdınız ordan oraya?

Motosikleti
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de benzer ürünleri taktırmak istiyorum. Haritadan baktığım kadarıyla GP ile moto25'in arası biraz var. Nasıl taşıdınız ordan oraya?
    Seleye streç ve koli bantıyla sabitlediler öyle taşıdım kardeşim.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Bir buluşma ayarlasak nasıl olur, tanışma, çay, sohbet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler