Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    46 ya verirse alınır mı?
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ASlında biraz eksiğim kaldı, o yüzden acele edemiyorum bu arada bizim bölgede sıfırına 50 BİN tl istiyorlar, dışarıdan almaya gitsem yine aynı hesaba geliyor, 4 bin lira fark ile ekstlarımı tamamlayabilir miyim diye düşünüyorum. Bu arada Bajaj dominar motosikletim var onuda satamadım bana resmen ayak bağı oldu
    ha 2018 ha 2019 biniciyseniz farketmez sahibi de sıfır diyor sıfır km olarak satıyor neden satıyor acaba onu öğrenmek lazım ama motorda birşey yoksa göründüğü gibiyse alınır kalan paraylada çanta filan alırsınız motora aksesuar düzersiniz
    Blindfire bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Bir süredir bende nc 705x bakıyorum ama henüz alabilecek gibi değilim direkt 2. el olsada.
    Burgman 400 k7 gayet güzel ama benim gibi çok uzun boylu birine konforu çok vaad edemiyor.

k7'yi satıp nc750x almak için kolları sıvadık bakalım hayırlısı

Gp kompozit'in gidon yükseltme ve geri çekme bağlantısı 750 S model için uyumlu değil mi? Sol kumanda kabloları kastırdı, ben de zorlamadım. Takamadım. Var mı takan?

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    birkaç gün içinde nc750s modelini almayı hedefliyorum.

iri ama çok da iri yarı olmaması, güzel beygir gücü(54.hp)ne rağmen sakin/ağırbaşlı kalması, kullanım amacımın genelde şehiriçi olması, ağır-oturaklı-ağırlık merkezinin yere yakın olması, ve honda kalitesi başlıca seçim etkenleri oldu.

nc serisi kullanıcılarından küçük bir ricam olacak;

bu alete, motor koruma demiri taktırmak istiyorum.

istanbul içinde, mümkünse anadolu yaksında, (avrupa yakası olursa da bogaz hattında) uygun parça bulacacağım bir usta ya da ucuz parça sağlayabilecek bir honda servisi var mıdır?

bir de sorum var; "shoei nxr seduction xl" beden kask, bagajına sığar mı? (satan eleman sığar dedi, ama güven veremedi bana)
    satın aldığım yer koruma demirini adeta hediye etti!
    ayrıca bahsettiğim XL beden kask da rahatlıkla bagajına sığıyor

bu bilgiler, yararlı olacaksa diye duyurmak istedim.

bu arada motosiklette doğal bir bagaj ne kadar güzel bir şeymiş yahu.
    artçının kaskının, disk kilidinin, temizlik bezlerinin yeri hemen belli oldu. büyük yük aldı.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Güle güle kullanın.
    SavageGarden bunu beğendi.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gp kompozit'in gidon yükseltme ve geri çekme bağlantısı 750 S model için uyumlu değil mi? Sol kumanda kabloları kastırdı, ben de zorlamadım. Takamadım. Var mı takan?
    750 S modele GP kompozit gidon yükseltme takan yok mu?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    750 S modele GP kompozit gidon yükseltme takan yok mu?
    Merhaba bir ustaya gidip baktırmanız mümkün olmuyor mu acaba? Kastırıyorsa kabloları uzatmak gerekecektir.

Aslında orijinal hali gayet iyidir NC S'in; tam dik dik değil ama çok hafif öne eğik. Dönüşlerde daha bütünleşik olunuyor motosikletle...

Yeni aldınızsa biraz zaman verin kendinize alışmak için.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir ustaya gidip baktırmanız mümkün olmuyor mu acaba? Kastırıyorsa kabloları uzatmak gerekecektir.

Aslında orijinal hali gayet iyidir NC S'in; tam dik dik değil ama çok hafif öne eğik. Dönüşlerde daha bütünleşik olunuyor motosikletle...

Yeni aldınızsa biraz zaman verin kendinize alışmak için.
    Teşekkürler. Biraz daha böyle deneyeceğim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kabloları tutan plastik kelepçeleri vs söküp gerginliği boşaltmayı denediniz mi?

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabloları tutan plastik kelepçeleri vs söküp gerginliği boşaltmayı denediniz mi?
    Hayır denemedim. Mevcut haliyle kasılınca geri taktım. Uygun vakitte tekrar uğraşacağım.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Herkese selam.Yamaha X Max 250 forumundan buraya terfi ettim.2015 model X Max imi sattım ve 2019 NC750 X DCT aldım.Motoru önümüzdeki salı günü teslim alıcam.Hayatımda X Max den başka motor kullanmadım.48 yaşındayım ve 42 yaşında motor kullanmaya başladım.Yaptığım toplam 15.000 km. Kışın binmiyorum motora .Garajda duruyo.Ve hep uzun yolda kullandım.Sonuç olarak ilk defa büyük motora binecek olan birine tavsiyeleriniz varmı?Birde öncelikli olarak almam gereken aksesuarlar nelerdir?Bazılarını orjinal almasam (koruma demiri,elcik koruma gibi).Önerilerinizi bekliyorum.Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şimdiden hayırlı olsun, orijinal orta sehpa ve givi koruma demiri olmazsa olmaz gibi bir şey. Kışın kullanmıyorsanız elcik korumaya gerek yok. Boy uzuncana ise orijinal tur camı ister. Bir de givi çanta demiri ve renge uygun Blade 47 çanta çok yakışır. Bunları aldığınız yerde taktırırsanız güzel bir de indirim alırsınız.

Motosikleti
    Şimdiden hayırlı olsun, orijinal orta sehpa ve givi koruma demiri olmazsa olmaz gibi bir şey. Kışın kullanmıyorsanız elcik korumaya gerek yok. Boy uzuncana ise orijinal tur camı ister. Bir de givi çanta demiri ve renge uygun Blade 47 çanta çok yakışır. Bunları aldığınız yerde taktırırsanız güzel bir de indirim alırsınız.
    Çok teşekkürler.Öncelikle orta sehpa ve givi koruma demirini alıcam.Daha sonra tekrar sorucam galiba bişiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Herkese iyi günler.Rodajla ilgili bilgilendirebilir misiniz lütfen?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Agresif kullanmayın yeter. Ani ve saldırgan hızlanma veya yavaşlamalar yapmayın. Normal kullanın.

Bunu da seyredebilirsiniz:

Motosikleti
    Agresif kullanmayın yeter. Ani ve saldırgan hızlanma veya yavaşlamalar yapmayın. Normal kullanın.

Bunu da seyredebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=xpoglovyy_8
    Teşekkür ederim.
    Sele için de çok rahatsız olduğunu okudum.Önerileriniz var mı acaba?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    File yaptırabilirsiniz özellikle yaz aylarında çok işe yarar. Uzun yol yapmayacaksanız bie rahatsızlık hissetmezsiniz, uzun yolda da 1,5 saatten sonra bir 5-10dk mola isteyebilir, onu rahat selede bile vermek lazım aslında...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    yeni motorunuz hayırlı olsun

bu arada çanta seti için türkiyede üretici firmalar var aliminyum çanta seti bakabilirbilirsiniz trexes vs gibi. daha uyguna gelebilir ve kullananlarda memnun gördüğüm kadarı ile.

ek olarak elcik koruma ebay/aliexpressten alabilirsiniz. burgman 400'deki tüm bu tarz aksesuarları yurt dışından aldım kullanıyorum ve memnunum. elcik korumayı görüpte beğenmeyen yok özellikle.

koruma demiri givi için iyi diyorlar hepcobecker olması lazım oda iyidir. Orta sehpa bu tarz motosiklerde olmaz ise olmazlardandır ve neden ek bir aksesuar olarak satarlar uyuz olduğum bir konu.

telefon için tutacak alabilirsin ve bunu bağlayabileceğin croosbar / benzeri birşey
    çakmak şarjı için sanırım nc'de buda aksesuar olarak satılıyor yok ise hondadan pahalıya alırsın ama alternatif olarak aliexpressten vs bakabilirsin yine ben yapabilirim diyorsan.
    arka tarafda iç hugger yok ise bu gerekli bir parça. ek uzatma çamurluk kişisel tercih biraz.
    ön cam uzatma her daim iş görür uzun kısa demeden takılmalı rüzgarlı havalarda çok iş görüyor.
    kişisel tercihe bağlı olarak sis farı takabilirsiniz marka veya aliexpress olması size bağlı olarak.
    gidon yükselme geri çekme kullanımı daha konforlu yapacaktır yine

başka bir sürü aksesuar olabilir tümüyle kişisel zevke bağlı olarak.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam.Yamaha X Max 250 forumundan buraya terfi ettim.2015 model X Max imi sattım ve 2019 NC750 X DCT aldım.Motoru önümüzdeki salı günü teslim alıcam.Hayatımda X Max den başka motor kullanmadım.48 yaşındayım ve 42 yaşında motor kullanmaya başladım.Yaptığım toplam 15.000 km. Kışın binmiyorum motora .Garajda duruyo.Ve hep uzun yolda kullandım.Sonuç olarak ilk defa büyük motora binecek olan birine tavsiyeleriniz varmı?Birde öncelikli olarak almam gereken aksesuarlar nelerdir?Bazılarını orjinal almasam (koruma demiri,elcik koruma gibi).Önerilerinizi bekliyorum.Tekeriniz düz bassın.
    Hayırlı olsun, boy sıkıntısı çok fazla yoksa alışmada problem yaşamazsınız. Ağır ama dengeli bir motosiklet nihayetinde.

Aksesuarların hiçbirini orjinal almanıza gerek yok, tamamen bütçe ve keyif ile alakalı.

Orta sehpa, motor koruma, ön cam yerli üretimleri var. İlk öncelik bunlar olur sanırım.

Yine ön çamurluk uzatma, arka teker üstü çamurluk (hugger, amortisörü korumak için), gidon yükseltme yerli üretimler var.

Rodaj büyütülecek bir konu değil, ilk 1000 km zorlamayın yeter. 3 bin devir civarında genel bir sürüş yeterli olur. Yine de bi kitaba bakmak lazım.

Hayırlı olsun, belki de 2 yıldır NC buluşması yapmıyoruz. Yapsak mı acaba?

Sanırım bu cümleyi geçen sene de kurduk ama bi numara olmadı 😀

Oysa ilk zamanlar bir kaç kez buluşmuştuk.

Motosikleti
    File yaptırabilirsiniz özellikle yaz aylarında çok işe yarar. Uzun yol yapmayacaksanız bie rahatsızlık hissetmezsiniz, uzun yolda da 1,5 saatten sonra bir 5-10dk mola isteyebilir, onu rahat selede bile vermek lazım aslında...
    teşekkür ederim ilginize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motorunuz hayırlı olsun

bu arada çanta seti için türkiyede üretici firmalar var aliminyum çanta seti bakabilirbilirsiniz trexes vs gibi. daha uyguna gelebilir ve kullananlarda memnun gördüğüm kadarı ile.

ek olarak elcik koruma ebay/aliexpressten alabilirsiniz. burgman 400'deki tüm bu tarz aksesuarları yurt dışından aldım kullanıyorum ve memnunum. elcik korumayı görüpte beğenmeyen yok özellikle.

koruma demiri givi için iyi diyorlar hepcobecker olması lazım oda iyidir. Orta sehpa bu tarz motosiklerde olmaz ise olmazlardandır ve neden ek bir aksesuar olarak satarlar uyuz olduğum bir konu.

telefon için tutacak alabilirsin ve bunu bağlayabileceğin croosbar / benzeri birşey
    çakmak şarjı için sanırım nc'de buda aksesuar olarak satılıyor yok ise hondadan pahalıya alırsın ama alternatif olarak aliexpressten vs bakabilirsin yine ben yapabilirim diyorsan.
    arka tarafda iç hugger yok ise bu gerekli bir parça. ek uzatma çamurluk kişisel tercih biraz.
    ön cam uzatma her daim iş görür uzun kısa demeden takılmalı rüzgarlı havalarda çok iş görüyor.
    kişisel tercihe bağlı olarak sis farı takabilirsiniz marka veya aliexpress olması size bağlı olarak.
    gidon yükselme geri çekme kullanımı daha konforlu yapacaktır yine

başka bir sürü aksesuar olabilir tümüyle kişisel zevke bağlı olarak.
    İlginize çok teşekkürler.Bugün orjinal orta sehpa ,givi motor koruma demiri,telefon tutucu,orjinal 12v soket ve çift usb li şarj için aldığım yere 2250 tl ödeme yaptım.3060 tl.den düştüklerini söylediler.çanta ,elcik koruma ,sis farı da düşündüm ama korkunç pahalı.macera seti diye bi aksesuar seti çıkardılar 17.000 tl .iskonto ile işçilikler dahil 15.000 e düşürüyolar. bu arada bayinin sahibi de yakın bi arkadaşımın iyi tanıdığı biri .fiyatları direk olarak o verdi.ben 18.000 e motorumu sattım sadece aksesuara 15.000 istiyolar dertsiz başıma dert mi açtım bilmiyorum ama çok istiyodum bu motoru.neyse sis farını başka yere taktırırsam garantiden çıkacağını söyledi aksesuar sorumlusu genç arkadaş.cemogarajı biliyorum üsküdarda oaraya yaptırırım diyodum.diğer aksesuar ve çantaları da orjinal almazsam garanti dışı mı olur motor.aliexpress den elcik alsam önereceğiniz bşey var mı.selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, boy sıkıntısı çok fazla yoksa alışmada problem yaşamazsınız. Ağır ama dengeli bir motosiklet nihayetinde.

Aksesuarların hiçbirini orjinal almanıza gerek yok, tamamen bütçe ve keyif ile alakalı.

Orta sehpa, motor koruma, ön cam yerli üretimleri var. İlk öncelik bunlar olur sanırım.

Yine ön çamurluk uzatma, arka teker üstü çamurluk (hugger, amortisörü korumak için), gidon yükseltme yerli üretimler var.

Rodaj büyütülecek bir konu değil, ilk 1000 km zorlamayın yeter. 3 bin devir civarında genel bir sürüş yeterli olur. Yine de bi kitaba bakmak lazım.

Hayırlı olsun, belki de 2 yıldır NC buluşması yapmıyoruz. Yapsak mı acaba?

Sanırım bu cümleyi geçen sene de kurduk ama bi numara olmadı ��

Oysa ilk zamanlar bir kaç kez buluşmuştuk.
    selamlar.boyum 1.83.tur camını xmax de de söylemişlerdi ama almadım . hep uzun yolda kullanmama rağmen rahatsızlık duymadım.

şu anda elcik koruma ,3 lü çanta seti(en azından öncelikli olarak topcase),sis farı ve hiç aklımda olmayan çamurluk uzatmalar var. bunları garantiyi bozmadan alabileceğim yerler varsa adresleriyle önerileriniz beklerim.sonuçta çok bilgili değilim enduro aksesuarları konusunda.şimdiden teşekkür ederim.Herkese kazasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Günaydın.Sanırım çok soruyorum ama X max aldığımda da ordaki arkadaşlardan öğrenmiştim birçok şeyi.Burda da sizlerden öğreneceğimi düşünüyorum.Aliexpress sitesinde elcik koruma ,çamurluk uzatma gibi aksesuarlara baktım.Hiçbirinde 2019 modele uyumlu demiyo.Bu konuda bilşgisi olan var mı acaba.Selamlar.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    2019 modelde ilgili bölümlerde değişiklik olup olmadığını kontrol edin, o ilanlar eski içerik olduğu için yazılmamıştır. Bir değişiklik yoksa uyarlar.

Ama yeni gelen gümrük vergisi filan var, yerli üretim baksanız hem hızlı olur hem de uymama riski azalır.

Çok para tutan şeyler değil çamurluklar, elcik korumayı aliden alırsınız, onun yerlisi yok.

İçi demirli ve iki noktadan bağlanan tipten alın, benim gibi iki kere almayın.

Pc başına geçince aldığım linki veririm, kaldı ki elcik korumalar NC ya da başka motora özel değil. Universal ürünler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler