Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    --
    Bende ktm duke 390 sürüyorum ama hanımla zor oldugu icin büyük bir motora gecicem. 750x ile super tenere arası gel gitlerdeyim :/
    ustad her iki makinayi da aktif kullanan biri olarak derim ki valla hafif olani tercih et

ozellikle boy kisaysa. nc'nin o agirligi ve yuksekligi ile hakki bence minimum 1.80.

soyle anektod olsun. benim boy 1.70. daha once kullandigim motorlarda dusup kalktigim vaki degildir (cbr, duke gibi 80cm sele, ~150kg civari makineler) ama bu nc'de kac kere durduk yere dusurdum hatirlamak istemiyorum.

nc'nin selesi 83cm, ama o 3cm ~230kg agirlikla birlesince bayagi bir bela oluyor, denge bozulunca herkul olsan tutamiyorsun.

"nc serisinde agirlik merkezi asagida" geyigi bile kurtarmiyor durumu, o bacaklarin uzun olacak arkadas.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramsay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700S
    Alıntı ramsay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar akü ömrünü doldurdu sanırım, değiştiren olmuştur illaki,
    tavsiye verebilir misiniz, ne almalı, nereden almalı, fiyat vs.?

Motosikleti
    --
    12V 11 amper* herhangi bir aku olabilir. kaliteli markalar belli, kalitesizler belli, butceye gore belli basli alisveris sitelerinden fiyat karsilastirip al gitsin dostum cok dusunecek bir konu degil.

* cins bir aku degeri oldugundan maalesef piyasadaki en pahali turlerden biri oluyor.
    ** illa sen kendin ne taktin diye sorarsan: "varta ttz14s bs".
    *** ben baktigimda en ucuz hepsiburada idi. elinde nakit parayla bir dukkandan alirsan daha da ucuz bulunabilir - motosiklet ile ilgili her seyde oldugu gibi. internet fiyatlari gordugum kadariyla nakit fiyatlardan %15-20 pahali oluyor.

Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı mukt1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustad her iki makinayi da aktif kullanan biri olarak derim ki valla hafif olani tercih et

ozellikle boy kisaysa. nc'nin o agirligi ve yuksekligi ile hakki bence minimum 1.80.

soyle anektod olsun. benim boy 1.70. daha once kullandigim motorlarda dusup kalktigim vaki degildir (cbr, duke gibi 80cm sele, ~150kg civari makineler) ama bu nc'de kac kere durduk yere dusurdum hatirlamak istemiyorum.

nc'nin selesi 83cm, ama o 3cm ~230kg agirlikla birlesince bayagi bir bela oluyor, denge bozulunca herkul olsan tutamiyorsun.

"nc serisinde agirlik merkezi asagida" geyigi bile kurtarmiyor durumu, o bacaklarin uzun olacak arkadas.
    cevap icin tesekkür ler hocam bacan boyu kurtarıyor sükür duke 83küsür cm onda rahat rahat ayagım basıyor. NC banada göz kırpsada tenere sanırım daha üstü olmaması ve gelismis teknoloji ile ayrı bir güzel geliyor ayrıca kullananlar sehir icinde bile cok asırı trafik harici sıkıntı yasamoyoruz diyorlar. cok kararsızım

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı ramsay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ytz14s olarak aratacaksın, kaliteli markalar 500+ TL, VLM vs gibi markalar 350 TL ortalama.

Yuh be kardeşim, kamyon aküsü sanki?

12 volt 12 amper varta boch markalar 250-300 tl ye bulunabiliyor, fakat ölçüler farklı. Belki akü yeri modifiye edilebilir, benim ihtiyacım olsa mutlaka denerim.

Aynı marka aynı amper aküye iki misli para neden vereyim?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ramsay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700S
    12V 11 amper* herhangi bir aku olabilir. kaliteli markalar belli, kalitesizler belli, butceye gore belli basli alisveris sitelerinden fiyat karsilastirip al gitsin dostum cok dusunecek bir konu degil.

* cins bir aku degeri oldugundan maalesef piyasadaki en pahali turlerden biri oluyor.
    ** illa sen kendin ne taktin diye sorarsan: "varta ttz14s bs".
    *** ben baktigimda en ucuz hepsiburada idi. elinde nakit parayla bir dukkandan alirsan daha da ucuz bulunabilir - motosiklet ile ilgili her seyde oldugu gibi. internet fiyatlari gordugum kadariyla nakit fiyatlardan %15-20 pahali oluyor.
    cevap için teşekkürler, bende vartalıyım artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ytz14s olarak aratacaksın, kaliteli markalar 500+ TL, VLM vs gibi markalar 350 TL ortalama.

Yuh be kardeşim, kamyon aküsü sanki?

12 volt 12 amper varta boch markalar 250-300 tl ye bulunabiliyor, fakat ölçüler farklı. Belki akü yeri modifiye edilebilir, benim ihtiyacım olsa mutlaka denerim.

Aynı marka aynı amper aküye iki misli para neden vereyim?
    fiyat konusuna aynen katılıyorum, orj akünün 900 küsür fiyatı çok fazla.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio

Benim boy 1.78 ve geçen gün nc 750x otm. Testine katıldım ve çok rahat geldi bana. Yani yükseklik sorun olmadı bana.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam illa sıfır alacaksam bunu alırdım ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...02872367/detay

veya az kullanılmış alacaksam bunu ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...93482041/detay

Motosikleti
    Yamaha R25
    @zapalka Sıfır almayı düşünüyorum önerdiğiniz sıfır ile arasında 3 bin lira fark var, kutusuna 3 bin lira vermek mantıklı mı? Adam 47 ye bırakıyor Üzerine birde 428 TL Motorlu taşıtlar vergisini de ödemiş. yani fark 3500 lira civarı oluyor Bu fark ile birçok ekstrayı alsam daha iyi değil mi?
    Olcay Avşar bunu beğendi.
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Birinin ilk sahibi olacaksınız diğerinin ikinci... Aradaki fark 5.000TL olsa tamam da, 3.000 için bilemedim şimdi. Ben olsam bayiden kendi adıma faturalı gerçek 0 alırdım.

@zapalka Sıfır almayı düşünüyorum önerdiğiniz sıfır ile arasında 3 bin lira fark var, kutusuna 3 bin lira vermek mantıklı mı? Adam 47 ye bırakıyor Üzerine birde 428 TL Motorlu taşıtlar vergisini de ödemiş. yani fark 3500 lira civarı oluyor Bu fark ile birçok ekstrayı alsam daha iyi değil mi?
    ya o zaman 2. paylaştığım ilandakini al. 44.500'e bıraksa arada 2500 tl fark var

ikisi de hatayda

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Alıntı DukeRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap icin tesekkür ler hocam bacan boyu kurtarıyor sükür duke 83küsür cm onda rahat rahat ayagım basıyor. NC banada göz kırpsada tenere sanırım daha üstü olmaması ve gelismis teknoloji ile ayrı bir güzel geliyor ayrıca kullananlar sehir icinde bile cok asırı trafik harici sıkıntı yasamoyoruz diyorlar. cok kararsızım
    motorun ağırlığı sadece taşıtmasını bilmeyen için sorun oluyor. Alacağın bir hakimiyet eğitiminin motorun kilosunun aslında önemli olmadığını anlamanda çok faydası olur.

Hiçbir zaman NC750x aldım diye üzülmezsin ama bol bol uzun yol yapma durumun varsa iyiki Süper Tenere aldım dersin.

Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı ]-[@LuI{ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun ağırlığı sadece taşıtmasını bilmeyen için sorun oluyor. Alacağın bir hakimiyet eğitiminin motorun kilosunun aslında önemli olmadığını anlamanda çok faydası olur.

Hiçbir zaman NC750x aldım diye üzülmezsin ama bol bol uzun yol yapma durumun varsa iyiki Süper Tenere aldım dersin.
    teşekkürler hocam. garip bir sekilde dolar düserken Honda 750x fiyatlarının artması beni üzüyor. 51000 lerden iki hafta icinde 59 lara gelmesi nasılsa satılıyor alanda bol dur suraya üc bes koyam gibi geldi. üzücü

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    selamlar,
    birkaç gün içinde nc750s modelini almayı hedefliyorum.

iri ama çok da iri yarı olmaması, güzel beygir gücü(54.hp)ne rağmen sakin/ağırbaşlı kalması, kullanım amacımın genelde şehiriçi olması, ağır-oturaklı-ağırlık merkezinin yere yakın olması, ve honda kalitesi başlıca seçim etkenleri oldu.

nc serisi kullanıcılarından küçük bir ricam olacak;

bu alete, motor koruma demiri taktırmak istiyorum.

istanbul içinde, mümkünse anadolu yaksında, (avrupa yakası olursa da bogaz hattında) uygun parça bulacacağım bir usta ya da ucuz parça sağlayabilecek bir honda servisi var mıdır?

bir de sorum var; "shoei nxr seduction xl" beden kask, bagajına sığar mı? (satan eleman sığar dedi, ama güven veremedi bana)
    ilkantek bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sıfır alacaksanız direkt aldığınız yerde taktırın ne aksesuar alacaksanız, paket yaparlar bir indirim alırsınız. Bayi tercihinizi aksesuarlarda yapılacak indirime göre yapacağınızı hissettirirseniz illâ ki tatmin edici bir indirim alırsınız. Kafadan koruma demiri ve orta sehpa taktıracaksınız zaten...

2016 ve üstünde ön bagaj 21'den 22 litreye çıktı, büyük kaskları alıyor artık. Alım yapacağınızda kaskınızla birlikte gidin deneyin, en güzeli o.
    SavageGarden bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc750x
    Slm arkadaşlar nc 750 x ön cam ihtiyacım var piyasada farklı model marka ve ölçü mevcut benim boy 1.70 tavsiyede bulunursanız sevinirim teşekkürler güvenli sürüşler dilerim

Motosikleti
    Yamaha R25
    46 ya verirse alınır mı?
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    46 ya verirse alınır mı?
    2019 sıfırı 49 civarına bayilerin ilanlarinda var gibi size kalmış alınır aslında

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 sıfırı 49 civarına bayilerin ilanlarinda var gibi size kalmış alınır aslında
    ASlında biraz eksiğim kaldı, o yüzden acele edemiyorum bu arada bizim bölgede sıfırına 50 BİN tl istiyorlar, dışarıdan almaya gitsem yine aynı hesaba geliyor, 4 bin lira fark ile ekstlarımı tamamlayabilir miyim diye düşünüyorum. Bu arada Bajaj dominar motosikletim var onuda satamadım bana resmen ayak bağı oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler