Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşlar elimde bir takım lastik var, motorun orjinal lastikleri. Sanırım 4000 km gibi çıkarıp daha yumuşak lastik almıştım.

Bugün depoda gözüme takılınca dedim bunları niye saklıyorum? Belki birinin işine yarar.

İhtiyacı olan birine ücretsiz olarak verebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Selam arkadaşlar.

NC750X için mevcut orjinal far yerine LED, Xenon, Beyaz Halojen kullananlar yorumlarını paylaşabilir mi?

LED ile halojen arasında akü kullanımı açısından bir avantaj olacağını düşünüyorum,
    Sinyalleri ve farı led ile değiştirirsem akü kullanımı açısından avantajlı olabilir diye düşünüyorum,
    yorumu olanlar paylaşabilir mi?
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Benzin göstergesinin, benzin azalınca yanıp sönme kısmına geçmemesi gibi bir sorun yaşayan oldu mu hiç? Hatta yolda bile kaldım, bu nasıl bu kadar az yaktı diye düşünürken

Motosikleti
    kanuni tiger250-kawa er 6n--cbr 250r-honda nc700s
    arka amortısor yag kacırıyor hafıften vurmaya basladı ve alt kece parcalanmıs.şimdi tamır ettıren arkadas varsa ıstanbul maslak sanyıde memnunmu acaba.yoksa degıstıreyımı.yenısı 2500 3200 arası fıyatlarda.hayırlı geceler herkese

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

NC750X için mevcut orjinal far yerine LED, Xenon, Beyaz Halojen kullananlar yorumlarını paylaşabilir mi?

LED ile halojen arasında akü kullanımı açısından bir avantaj olacağını düşünüyorum,
    Sinyalleri ve farı led ile değiştirirsem akü kullanımı açısından avantajlı olabilir diye düşünüyorum,
    yorumu olanlar paylaşabilir mi?
    Led ampül flamanlıdan daha az enerji harcadığı kesin, ama far da kullanılan ledler yüksek güçteler ve soğutma problemleri var. Zaten ben bütün farların beyaz olması taraftarı değilim. Beyaz sis farları ve sarı halojen farlar ile çok daha farkındalık sağlanıyor, arabayı motordan daha çok kullanıyorum ve aynadan standart farları çok daha iyi farkediyorum.

xenon ise ap ayrı bir konu, mercek vs bir çok tadilan lazım. Sadece ampülü değiştirince bir işe yaramıyor.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Bisiklet
    Led ampül flamanlıdan daha az enerji harcadığı kesin, ama far da kullanılan ledler yüksek güçteler ve soğutma problemleri var. Zaten ben bütün farların beyaz olması taraftarı değilim. Beyaz sis farları ve sarı halojen farlar ile çok daha farkındalık sağlanıyor, arabayı motordan daha çok kullanıyorum ve aynadan standart farları çok daha iyi farkediyorum.

xenon ise ap ayrı bir konu, mercek vs bir çok tadilan lazım. Sadece ampülü değiştirince bir işe yaramıyor.
    Teşekkürler.

Sormamın nedeni şuydu;
    Birkaç hafta önce bir arkadaşın motoru bozuldu, yolda kaldı.
    Biz de iki arkadaş yardım edelim diyerek dörtlüleri yaktık ve bir - bir buçuk saat kadar uğraştık.

O esnada benim akü bitmiş, dörtlüler sönmüş.
    Diğer bir arkadaşın sinyalleri led idi, onda sorun olmadı.

Motoru vurdurup çalıştırdım ve sorun yok.
    Demek ki akü zayıflamış olabilir ama bitmemiş.
    Dörtlülerin sarfiyatı tahminimden fazla.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Orjinal sinyal ampülü 21 watt, çarp dörtle 84 watt yapar. Bir yanıp bir sönse saatte 42 watt harcar, 42w/12v = 3.5 amper. İki saat çalışsa 7 amper çeker aküden, akü zaten 12 amper miydi? Marş basacak güç kalmaz yani, dur ben de led sinyal bakayım kendime
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Gençler bakım yapmam lazım, yağ ve hava filtresi nereden alayım?

Yağ için link/adres de veren olursa iyi olur.

Sıvı değişimi de yapacağım, amortisör yağı/fren hidroliği / soğutma su ve antifrizi.

Bunları yapmayı düşünen varsa beraber de yapabiliriz.

Troilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Honda CBR250R Neon Sarı
    Selam arkadaşlar bugün itibarı ile CBR250R'ımı satmış bulunuyorum.
    NC700X almayı planlıyorum bütçem ona yetiyor birkaç sorum olacak.
    1.İkinci elde alırken nelere dikkat etmeliyim extra şurasınada baktır dediğiniz yer varmı.
    2.Arka amortisörle ilgili sıkıntı olduğu yazıyor çoğu yerde bunun sıkıntılı olup olmadığını nasıl anlarım.
    3.12-15 bin Km'de olan motorlar var tabi olabilir ama km konusunda emin olmamın yolu varmı.
    Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler kazasız belasız hayırlı sürüşler.

Motosikleti
    Bisiklet
    700 serisine özel bir durum var mı bilemiyorum ama,
    Pendikte isen hoşuna giden motoru alıp Güngör motora götür ya da orada buluşun.
    Servis kayıtlarını incelettir, ustalar bir baksın.
    Üçten beşten birşey vermen gerekebilir, ama için rahat olur.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW 250

Satılık NC 750S DCT izmir

Arkadaşlar İzmirden merhaba. 2015 model NC 750S DCT (6300 km de)motorumu acil nakit ihtiyacım nedeni ile satıyorum.Çok temiz kullanıldı, en ufak bir sorunu dahi bulunmamaktadır.Sahibinden.com ilan numarası #543846702 şeklinde.İlgilenen olursa telefon numarası veya eposta ile benimle temasa geçebilir.

Motosikleti
    NC750X DCT
    Bugün itibari ile 2016 NC750x dct ile aranızdayım, almadan önce forumdan çok bilgi edindim, herkese teşekkürler, hayırlı sürüşler
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bugün Ahmet Turan Peker abimin aklıma düşürmesiyle ön amortisörler için körük ya da çorap bakmaya başladım.

Önümüzdeki ay ciddi bir bakım yapıp amortisör yağlarını da değişecektim, amortisörleri sökmüşken körük ya da çorabı takarım.

Daha önce uygulayan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Bugün Ahmet Turan Peker abimin aklıma düşürmesiyle ön amortisörler için körük ya da çorap bakmaya başladım.

Önümüzdeki ay ciddi bir bakım yapıp amortisör yağlarını da değişecektim, amortisörleri sökmüşken körük ya da çorabı takarım.

Daha önce uygulayan var mı?

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x

Sizce bu nasıl olmuş olabilir motoru yıkattım ama farketmedim acaba art niyet mi arasam bilemedim

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/vj2rWr.jpg
    Sizce bu nasıl olmuş olabilir motoru yıkattım ama farketmedim acaba art niyet mi arasam bilemedim
    Sanırım 2014 öncesi var bu hastalık, bu promlem yüzünden üretip satan biri var sitemizde. Adı öner ama nikini unuttum şimdi. Bilen biri yazar illa ki.
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Olcay bir resim de buraya ekleyim bari

Orta sehpa ve on camurluk uzatma icin tavsiyelere acigim. Orta sehpa açısı orjinale en yakin olan mesela. Selamlar

Smlgndz bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım 2014 öncesi var bu hastalık, bu promlem yüzünden üretip satan biri var sitemizde. Adı öner ama nikini unuttum şimdi. Bilen biri yazar illa ki.
    hocam olay ne tam olarak?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Honda stickerın çıkması hocam
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bugun 2018 model ile 180 km civari bir surus yaptim. Toplamda 220 falan oldu. 2016 da da NCX almistim ama bu kadar begenmemistim. NCX de cok az bir tecrubem olmasina karsilik bu sefer begendim.

Oncelikle Tork Kontrol denemesi icin kaygan bir zemin buldum. Kapaliyken malum gaza yuklenince arkayi zapetmek zor.

Acikken 2. Kademede ise arka teker sarmaya basladigi anda motor kesiciye girmis gibi gaz kesip arkayi toparliyor.

1.kademede ise kismi sarmaya ve yanlamaya izin veriyor. Acemi arkadaşlar yada elinin ayari olmayanlar icin guzel ama tecrubeli icin gereksiz. Olmasi tabiki iyi birsey. Gun gelir lazim olur. Ozellikle islak ve kaygan zeminlerde.

Gidon yukseltme geregi duymadim. 2016 modelde gidon tykseltme ve ayna uzatma aparati takmistim. Bunda aynalar da gayet yeterli geldi. Gidom yukseltme ise gerek yok.

Sele nedense daha rahat geldi. En fazla 45 dakika-1 saatlik surus yaptim. Herhangibir rahatsizlik hissetirmedi. Acaba bi sene degisiklik yapilmis mi bilmiyorum.

Ön amortisorler Showa ya gelirsek. Ben begendim aga 😂 Frenlemede one yigilma yapmiyor. Dolayisiyla arka kendini erken birakmiyor. Arka amotrisorde bir degisiklik var mi henuz bilmiyorum ama frenlemede combine ABS hissi veriyor.

Lastikler Dunlop Trailmax olarak geldi. 2016 yilinda aldigimda Brigstone Battle Wing vardi. Dunlop sanki bir tik daha iyi gibi. Ama desen yapisi vs. Asfalti hissettiriyor. Uygun bir zamanda Road4 yada 5 dusunulebilir.

Led farlar goruntu olarak da aydinlatma olarak da guzel. Orjinal ayari biraz asagida kalmis ufak bir dokunus lazim 😂

Arka canta HepcoBecker Xplorer. Cok begendim. Langir lungur sallanmiyor. Ileride ne olur gorecegiz.

Cok kisa suruste sonra soyleyebileceklerim bu kadar. 2016-2017 modelds km tecrubesi olan arkadaslarin 2018 modeli kullanip yorum yapmalarini 4 gözle bekliyorum.

Selamlar

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Led farın yedek parca fiyatı nedir acaba? Ben led farı ve ters suspansiyonu (nc de yok) tuketiciye kurulan tuzaklar olarak goruyorum. Ben fiyatının 4 ila 5 bin TL oldugunu tahmin ediyorum. Bu tahmini de 6500tl olan afrika ve crf250rally in 2100 tl olan far fiyatlarına bakarak soyluyorum. Honda politika olarak far fiyatlarını motorun 1/9- 1/10una set etmiş herhalde. Ters suspansiyonu ise bir an önce patlasın da diskin uzerine aksın ve bir an evvel değiştirilmek zorunda kalınsın sonra da garanti süresi içinde de olsa kullanıcı hatası demek için takıyor motorlarına bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler