Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En karizma NC`ci kardeşiniz geldi açılın bi
    Maşallah. Güle güle bin. Ama koruma demiri, motosiklet pantolunu ve tam korumalı motosiklet çizmesini ihmal etme

Ülkemizde kimse pantolon ve çizme giymiyor. Halbuki düştüğümüzde en çok zarar gören yerlerimiz ayaklar ve kalça kısmı. İhmal etmeyin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    cok yakin bir zamanda motosikletimi degistircem. nc700x almak istiyorum. birkac sorum olucak arkadaslar.

1. kirmizi rengin uzerine orjinal gri cantalar nasil durur sizce? full aksesuar alindigini varsayalim.
    2. sehir icinde is ev trafikle bogusuyorum sabah aksam. cbr250r de kurye modunda takiliyorum, nc700x cok yorarmi?
    3. orjinal cam ile giderken hangi hizdan sonra ruzgar asiri rahatsiz etmeye basliyor. egilip bukulmeden kullanmak istiyorum.
    4. orjinal arka cantanin cikarilmasi pratikmi?

simdilik sorularim bukadar cevaplar icin simdiden cok tesekkur ederim.

Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok yakin bir zamanda motosikletimi degistircem. nc700x almak istiyorum. birkac sorum olucak arkadaslar.

1. kirmizi rengin uzerine orjinal gri cantalar nasil durur sizce? full aksesuar alindigini varsayalim.
    2. sehir icinde is ev trafikle bogusuyorum sabah aksam. cbr250r de kurye modunda takiliyorum, nc700x cok yorarmi?
    3. orjinal cam ile giderken hangi hizdan sonra ruzgar asiri rahatsiz etmeye basliyor. egilip bukulmeden kullanmak istiyorum.

Aytaç S için konuşacağım ama X in daha da avantajlı olduğu kesin rüzgar konusunda. Ona göre değerlendirirsin. Trafikte CBR'dan daha rahat edeceğini tüm samimiyetimle söyleyebilirim. CBF 150 den bile daha rahat ve dengeli. Motoruna alıştıktan sonra küçük cc motorlar yoğun trafikte gelemez peşinden. Çünkü NC hem dar hem dengeli. CBF 150 kadar genişliği var. Rüzgar bende cam olmamasına rağmen beni 160'tan sonra etkiliyor. Zaten 160'ın üstüne nadir çıkıyorum. Dolayısıyla hiç rahatsız etmiyor. X olursa hiç etmez zaten. Çanta konusunda bilgim yok.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En karizma NC`ci kardeşiniz geldi açılın bi

http://g1211.hizliresim.com/13/y/gf31j.jpg
    oyşşş Şeklini yiyim

Aytaç sende cıbırı satma moduna girdin he Reşit'in makinayla bol trafikte gittim en güzel yönü cıbırın fan açtığı yerlerden onun hala açmaması Aynalarının gidonda olması trafikte iyi işe yarıyor. Denge ve fren dersen cbrdan kat kat iyi hatta benim motora geçince anladımki fren yokmuş bizde

Gene Reşitin motorla 160 bende gördüm sıkıntı yoktu rüzgar aman aman bi etki yapmıyordu Gene Reşitin motorla Garipçe virajlarında ver çoşkuyu yaptım bana mısın demedi

olm Reşit senin motora ben senden çok binmişim abdkajsbdas

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gene Reşitin motorla 160 bende gördüm sıkıntı yoktu rüzgar aman aman bi etki yapmıyordu Gene Reşitin motorla Garipçe virajlarında ver çoşkuyu yaptım bana mısın demedi

olm Reşit senin motora ben senden çok binmişim abdkajsbdas
    Artık kullanım bedeli alacağım km başına Helal olsun yaptığın km'ler

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık kullanım bedeli alacağım km başına Helal olsun yaptığın km'ler
    tadını aldık nc nc diye dolanıyoruz etrafta artık

tadını aldık nc nc diye dolanıyoruz etrafta artık
    Kendisini de alırsın inşallah

Motosikleti
    resit sercan kafam cok karisik arkadaslar :D nc700x diyip 600rr falan alabilirim o derece yani
    cbr250 de yasadigim en buyuk sorun, korumalarimi koyacak yer bulamamakti. 3 tane orjinal canta + kendi bagaj alani bu eksigi fazlasiyla giderir dusuncesindeyim. cantalar orjinal honda olunca polisten yirma sansida artiyordur diye dusunuyorum. orjinal yan cantalar cok kucuk ama. kiz arkadasimla benim tum ekipmani alirmi orjinal cantalar olsa.
    yani cay icmeye gittigimde dizlik elimde kalacaksa fazer8 alayim
    renk konusu sorun birde, kirmizi var suan fakat kirmiziya orjinal canta hic guzel durmuyor bi resim buldum

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Bende takip ediyorum. Nc yi ancak aytaç beyin dediği çanta sorunu çözüldü diye biliyorum. Çünkü dün ataşehirde iki kere trafik polislerine yol sordum sadece tarif ettiler. 3 te çevirme vardı. Hiç biri bir şey demedi. Bu arada bende 500 serisini bekliyorum.. Onların durumuna göre 700 de alabilirim. İkiside çok güzel
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

resit sercan kafam cok karisik arkadaslar :D nc700x diyip 600rr falan alabilirim o derece yani
    cbr250 de yasadigim en buyuk sorun, korumalarimi koyacak yer bulamamakti. 3 tane orjinal canta + kendi bagaj alani bu eksigi fazlasiyla giderir dusuncesindeyim. cantalar orjinal honda olunca polisten yirma sansida artiyordur diye dusunuyorum. orjinal yan cantalar cok kucuk ama. kiz arkadasimla benim tum ekipmani alirmi orjinal cantalar olsa.
    yani cay icmeye gittigimde dizlik elimde kalacaksa fazer8 alayim
    renk konusu sorun birde, kirmizi var suan fakat kirmiziya orjinal canta hic guzel durmuyor bi resim buldum

https://lh3.googleusercontent.com/-r...0/IMGP1620.JPG
    Aytaç'ım ş.içi yan çantalarla sen yapamassın onlar olunca cinnet geçirirsin sen Bende senin gibi hep 2 kişi biniyorum bi geziye gidiyoruz deponun üstüne sırtımıza oraya buraya cadırdı yüktü derken insanın canı sıkılıyo.Ama öyle ufak defek korumamanların için ön bagaj yeter + topcase olursa zaten hayli hayli yeter sana yan çantaları geziye felan giderken takarsın miss gibi kullanışlı birşey olur.

Reşitin motorun ön bagaja baktımda evi taşıyo yanında öyle kullanışlı birşey o
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin

Herkeze Merhaba, Bu gün itibariyle Çiftkurtlar MCM'den NCX alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Buda benim kısrak. Umarım benide aranıza kabul edersiniz.

Motosikleti
    Aytaç'ım ş.içi yan çantalarla sen yapamassın onlar olunca cinnet geçirirsin sen Bende senin gibi hep 2 kişi biniyorum bi geziye gidiyoruz deponun üstüne sırtımıza oraya buraya cadırdı yüktü derken insanın canı sıkılıyo.Ama öyle ufak defek korumamanların için ön bagaj yeter + topcase olursa zaten hayli hayli yeter sana yan çantaları geziye felan giderken takarsın miss gibi kullanışlı birşey olur.

Reşitin motorun ön bagaja baktımda evi taşıyo yanında öyle kullanışlı birşey o
    ben bilmedigim icin canta olayini :d bi arkadasimda soyledi bugun 45 litreye neler sigiyor biliyormusun dedi anlatti :d hersey sigdigina gore renk beklemek lazim cunku kirmizida guzel durmuyor orj cantalar. zaten kirmizida kalmadi baksana adam cekmis altine :d

Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhaba, Bu gün itibariyle Çiftkurtlar MCM'den NCX alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Buda benim kısrak. Umarım benide aranıza kabul edersiniz.
    2 tane vardi istanbulda 1 ini sen aldin demekki, mutluhanda kaldi son 1 tane hayirli olsun sana kismetmis

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Çok teşekkür ederim. Umarım sizede en kısa zamanda hayırlısıyla gönlünüze göre nasip olur. Bildiğim kadarıyla hem Anes motorda hemde mutluhanda birer adet kırmızı var son kalanlar. Ben biraz Cb500X'in fiyatını bekledim Türkiye fiyatı 21000 gibi aşşağısı baya zor. Ncx ise hem daha heybetli hem bagajı var olması vede yakıt olarak aynı olduğundan dolayı hemen aldım çünkü yeni yılda honda ncx için 23000den aşşağı fiyat olmaz dedi.

Motosikleti
    Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Umarım sizede en kısa zamanda hayırlısıyla gönlünüze göre nasip olur. Bildiğim kadarıyla hem Anes motorda hemde mutluhanda birer adet kırmızı var son kalanlar. Ben biraz Cb500X'in fiyatını bekledim Türkiye fiyatı 21000 gibi aşşağısı baya zor. Ncx ise hem daha heybetli hem bagajı var olması vede yakıt olarak aynı olduğundan dolayı hemen aldım çünkü yeni yılda honda ncx için 23000den aşşağı fiyat olmaz dedi.
    nc700 guzel alet cok iyi secim yapmissin. ben arastiriyorum bir suredir, givi koruma demri taktirmayi unutma aman, orjinal koruma demiri ile yapilmis bir kaza sonrasi resim gordum, sase gitmis, givi olsaydi koruyordu o bolgeyi.
    kirmizi rengine cok uyumlu olan 38 litre siyah renkli trax topcase var motoplusta, hatta o sekilde ayarlanmis bir nc700de duruyor motoplusin kapisinda merak ediyorsan.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x

1. Fena olmuyor, fotolar nc700.co.uk de vardı tam sorduğunuzun canlısı bulursam koyarım linki.(SİZ BULMUŞSUNUZ, BEN MESAJI YAZIYORDUM PC NİN KAPAĞI KAPATIP BIRAKMIŞIM )
    ancak tavsiyem sw-motech in aluminyum çantaları yada givi nin çantalarından kendinize kombinasyon yapmanızdan yana.
    ben givi b47 arka ve v35 yan çantalarını kullanıyorum memnunum. honda çantalara göre fiyat farkı mevcut. sw-motech in çantaları twili arkadaşımızda var belki oda kendi motorunu paylaşır. bence onlar çok ama çok iyi görünüyor aluminyum ve tablada aynı şekilde ancak arka çanta 35lt olduğu için bana uymuyor. bana en az 45lt gerektiği için givi tercih ettim.

2. ben cbf150 den geçtim. hiç bir zorluk çekmedim. haftada 6 gün %80 şehiriçi kullanıyorum hiçbir yorgunluk verecek bir kullanımı yok. ağırlık merkezinin bir çok motosiklete oranla düşük olması rahatlık sağlıyor.

3. ben sürekli kullanırken 130 da rahatsız oluyorum X te. sözde Givi uzun cam alacağım bir süredir hala almadım ancak givi taktığımda büyük ihitmal 130 da rahat edeceğim. 130 la sürekli kaç defa gidiyorsun dersen ; 40 yılda 1 eşimle ne zaman eskihisar dan feribota binecek olsam bostancı-eskihisar arasında e5 te arabalar orta şeritte huzur vermediğinden sol şerit ne gidiyorsa onu gitmek zorunda kaldığımda yapıyorum onun dışında zaten pek o hızlarda işim olmuyor.

4. orjinali bilmem ama giviler çok kolay.

yeni mesajınızda da eşyaları koymaktan bahsetmişsiniz.
    şehiriçinde her türlü yan çantayı bence unutun. çok kullanışsız. istanbul trafiğinde aralara rahat giremeyeceksem ne anladım motosiklet kullanmaktan.

ben hep 47lt arka çantamla geziyorum ve sürekli eşimle biniyorum. sabah işe giderken eşim yanımda olmadığından kask+dizlik+sırtlık+eldiven+motosiklet montunu arka çantaya sığdırıyorum. kendi cüzdan vs. ıvır zıvır içinde ön göz her işimi görüyor. eşimin eşyaları arkada bir yere gidersem de kendi dizlik eldiven vs. yine öne sığıyor.

yada eşimle bir yere gittik diyelim. arka çantaya(47lt) 2 kaskı eldivenlerle koyup, İKİ ÇİFT ( 4adet) dizliği ön göze sığdırabiliyorum her zaman. hatta aralardaki boşluklarada birşeyler tıkabiliyorum :D

2 mizde sırtlık ve montlarımızı üzerimizde taşıyoruz bu durumda. ehh o kadar da olsun motosiklete binmek kolay iş değil. ;)

yan çantalarla da 1 seyahat yaptık, 35+35+47+21 = 138lt dolu dolu gittik motorda bir zorlanma yok ancak benzin tüketimine hafif dokundu sanırım( sanırım diyorum çünkü öyle bir yoldan döndük ki tüketimi zorlayacak bir parkurdu, bol virajlı,dar, iniş ve çıkışlı bir yolda 40-50km gittik 2 kişi bu kadar yükle genelde 2 ve 3. viteste gittik sadece oyüzden pek referans bir yolculuk değildi ) hea tüketim ne çıktı derseniz 3.9lt/100km :D

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

2 tane vardi istanbulda 1 ini sen aldin demekki, mutluhanda kaldi son 1 tane hayirli olsun sana kismetmis
    D&B motor u arayın kırmızı için.
    maxi97 bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    aytaçım atalarımız ne demiş 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun givinin çantalar da hondanın çantaları döver bence bi pazarlık olaylarına gir sen

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    selamlar, canekin'in bahsettiği görselleri ekleyeyim istedim. Bu arada orjinal aksesuarları kimseye önermem. en azından ben Honda'nın orta sehpayı getirmesini 2,5 ay bekledim. Honda'nın orjinal koruma demiri zaten yurtdışında light bar olarak geçiyor. Bu motora takabileceğiniz en iyi çanta ve koruma demirleri bence sw-motech koruma bar ve gene sw-motech trax alüminyum çanta. trax'ın alüminyum siyah çantası kırmızı nc7000x'te de çok güzel duruyor. Aradığınız bütün aksesuarların en güzeli bence araştırmalarınızla bulabilirsiniz. Benim Honda'dan alıp iyi ki almışım dediğim tek şey ayak deflektör kiti.

Uploaded with ImageShack.us

maxi97 bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora takabileceğiniz en iyi çanta ve koruma demirleri bence sw-motech koruma bar ve gene sw-motech trax alüminyum çanta. trax'ın alüminyum siyah çantası kırmızı nc7000x'te de çok güzel duruyor.
    Elcik korumalara kadar her detay muhteşem durmuş, zevkine hayran kaldım twili, eline sağlık
    twili bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, canekin'in bahsettiği görselleri ekleyeyim istedim. Bu arada orjinal aksesuarları kimseye önermem. en azından ben Honda'nın orta sehpayı getirmesini 2,5 ay bekledim. Honda'nın orjinal koruma demiri zaten yurtdışında light bar olarak geçiyor. Bu motora takabileceğiniz en iyi çanta ve koruma demirleri bence sw-motech koruma bar ve gene sw-motech trax alüminyum çanta. trax'ın alüminyum siyah çantası kırmızı nc7000x'te de çok güzel duruyor. Aradığınız bütün aksesuarların en güzeli bence araştırmalarınızla bulabilirsiniz. Benim Honda'dan alıp iyi ki almışım dediğim tek şey ayak deflektör kiti.

Üstad hayırlı olsun, motech elcik korumalar gidonu tam tur çevirdiğinizde cama çarpıyor mu sizde de. Bir de elcik ısıtma ve sis farları eksik kalmış nazar değmesin..

Motosikleti
    twili, trax cantalari takip cikartmak kolaymi? gundelik kullanimda is ev canta cok gerekli bir olay degil benim icin. birde givi koruma demiriyle birebir ayni gibi seninkiler, hondanin koruma demiri gercekten kotu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler