Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Hafta içi hergün Sarıyerdeyim. Motor DCT değil, yani düz vites.
    Eski motorum CBR idi, bahsettiğin tüm faydaları sağladı.

Ama CBR ile kıyaslarsan motor epey yüksek, biraz alışmak gerek.
    Dar alanlarda, trafikte vs arada çok fark var.
    emrys bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Ya nc700 ile nc750x arasında çok fark yok yükseklik oturuş pozisyon felan ben direk otomatik nasıl birşey onu deniyeyim. çok aşırı debriyaj kullanan biriyim. 20 30 la bile giderken debriyajı sıktıgımda yavaş bırakıyorum sarsıntı ileri geri olmasın diye merak ettiğim otomatikte nolcak bu durumlar trafikte felan.. kısaca az cok düzü biliyorum cbrden otomatiği olan birini bulayım
    Yokmu arkadaşlar avrupa yakasında otomatik kullanan.1-2 kısa tur atalım otopark vs. gibi kapalı bi alanda veya dışarıda. şu otomatiği hissetttmek istiyorum varsa hem otomatik hem düz kullanıp en belirgin farkları söyleyebilcek hepsinin faydası dokunur. Hondada test sürüş yok baktım bulamadım herhangibir tarihde yazmıyor.. Motorum satılınca ertesi gün direk almak istiyorum nc i

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    neyine bakıcaksın kardeş,,al gitsin pişman olmazsın
    otomatiğe alıştınmı zaten manuel sana gavur eziyeti gibi gelicek

otomatik kullanmak istemezsen zaten manuel kullanma moduda var formüla 1 gibi vitesleri parmaklarınla değiştiriyorsun ama dediğim gibi otomatiği kulanınca vazgeçemezsin

ayrıca otomatik de sport modu diye mod var ve onunda hafif,orta,tam sport diye 3 kademesi var
    yani motoru nasıl istersen öyle kullanabiliyorsun,,hiç düşünme al

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Manuel modunda gaz açıkken yükseltme tusuna basınca quickshift gibi birşeymi yapıyor gazı anlık kesip ? yoksa gaz kapa aç ben mi yapıyorum
    birde 2.el 15bin km altında birşey alcam motor konusunda özellikle dikkat etmem gereken bi konu tecrübesi olan varmı ? canı kolay çıkarılabilen bi motormu bu ? gerçi apaçilerin alabileceği sınıfda bi motor değilde sorayım dedim :D motordan anlayan bildiğim biri yok cbr de şansa temizine denk gelmiştim

Motosikleti
    Bisiklet
    Merhaba arkadaşlar.

Gidon yükseltme ve geri çekme aparatı kullanan arkadaşlarımız memnun mu?
    Eski konularda bahsedilmiş, ancak pek detay verilmemiş.
    Bir dezavantaj hisseden var mı?

Ayrıca montaj için hortumları vs değiştirmek gerekiyor mu?

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Ben memnunum. Daha dik oturuş sayesinde belimdeki yük azaldı. Hortumları değiştirmeye gerek yok, birazcık geriliyorlar ancak sorun olmuyor, yeteri kadar rahatlar.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Gidon yükseltme ve geri çekme aparatı kullanan arkadaşlarımız memnun mu?
    Eski konularda bahsedilmiş, ancak pek detay verilmemiş.
    Bir dezavantaj hisseden var mı?

Ayrıca montaj için hortumları vs değiştirmek gerekiyor mu?
    Ben de motoru ilk aldığım günden beri kullanıyorum, sanırım 3 cm yükseltme 2 cm geri gelme var.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

arkadaşlar merhaba, suzuki inazuma motorumu nc ile değiştirmek için satıyorum. takas düşünen olursa ilandan bana ulaşabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-ilk-gelene-satilacaktir-500880752/detay/

Motosikleti
    Honda NC 750 X 2017
    Herkese selamlar...

Nc 750 X alarak aranıza katılmak istiyorum. 2017 yılının son ayındayız. Şu an sıfır km NC 750 X'ler 38500 TL. Az km yapmış 2017 modeller 32500 TL civarı bulunabiliyor. Fakat siyah renk istiyorum ve az kullanılmışını bu fiyatlara bulamıyorum.

Sizlere sorularım olacak:
    1- Şu anki fiyatlar 2017 modeller için önümüzdeki günlerde azalır mı, artar mı? Bu motosikleti uygun fiyata almak isteyen için en doğru zaman ne zaman?
    2- 2018 modellerinde bir değişiklik olacak mı? 2018 fiyatları konusunda tahmininiz var mı?
    3- Siyah renk tutkum yüzünden nispeten uygun fiyatlı gibi görünen mavi ve kırmızı renkler hoşuma gitmedi. Siyah renk bulamamamın sebebi bu rengin tutmaması mı, az satılması mı yoksa daha değerli olması mı?

Teşekkürler...

Motosikleti
    Bisiklet
    Merhaba arkadaşlar.
    İstanbul anadolu yakasında ( maltepe -kartal - pendik olabilir)
    güvenilir usta arıyorum.
    Bana önerebileceğiniz birisi var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

1 - En hızlı en iyi. Fiyatlar muhtemelen hiç düşmez Nc alanlar genelde geçici hevesle almaz, dolayısı ile hızlıca elden çıkarmaya çalışmaz.

2 - Fiyatlar periyodik olarak artıyor. Önceden tahmin etmek zor. Ama ara ara artar.

3 - Renkler zevk meselesi. Satan kişi az bulunma sebebiyle fazla Fiyat isteyebilir ama bayi çıkışı renkler arasında fiyat farkı yok. Siyah renk Türkiye ye az gelmiş olabilir.

1- Şu anki fiyatlar 2017 modeller için önümüzdeki günlerde azalır mı, artar mı? Bu motosikleti uygun fiyata almak isteyen için en doğru zaman ne zaman?
    2- 2018 modellerinde bir değişiklik olacak mı? 2018 fiyatları konusunda tahmininiz var mı?
    3- Siyah renk tutkum yüzünden nispeten uygun fiyatlı gibi görünen mavi ve kırmızı renkler hoşuma gitmedi. Siyah renk bulamamamın sebebi bu rengin tutmaması mı, az satılması mı yoksa daha değerli olması mı?

Motosikleti
    Honda NC 750 X 2017
    2018 yılında gelecek olan NC 750 X'lerde herhangi tasarım, performans vb. konularda bir değişiklik planlanıyor mu? Bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    arkadaşlar bişey soracam

bende integra var,integra otomatik vites bilindiği gibi,,viteste giderken tamamen durmadan boşa alamıyorum ayrıca boşta giderkende tamamen durmadan vitese geçmiyor,illa tamamen durmam gerekiyor,,yokmu bunun bi çaresi,giderken istediğim zaman boşa alıp vitese takabileyim
    elden vites manuel kullanma seçeneğide var ama ondada durmadan boşa alma seçeneği yok

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey soracam

bende integra var,integra otomatik vites bilindiği gibi,,viteste giderken tamamen durmadan boşa alamıyorum ayrıca boşta giderkende tamamen durmadan vitese geçmiyor,illa tamamen durmam gerekiyor,,yokmu bunun bi çaresi,giderken istediğim zaman boşa alıp vitese takabileyim
    elden vites manuel kullanma seçeneğide var ama ondada durmadan boşa alma seçeneği yok
    Neden böyle bir şey yapıyorsun ya da yapma ihtiyacı duyuyorsun? Tehlikeli değil mi yaptığın?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden böyle bir şey yapıyorsun ya da yapma ihtiyacı duyuyorsun? Tehlikeli değil mi yaptığın?
    mesela uzun bayır aşağı boş bir yola denk geldim,boşa atıp hızıyla gitmek istiyorum,,yani motor rölantide çalışırken 130-140 ile gitmek için,diğer türlü rampa aşağıda gitsen gaza basmak zorundasın motoru tekerden ayıramıyorsun

benim 1992 yılından beri arabamda var ve açık boş veya rampa aşağı bir yola denk geldiğimde,aracı sırasıyla 3-4-5-6 vitese atarak iyice hızlandırdıktan sonra vitesi boşa alıp motor rölantide çalışırken arabanın hızıyla gidebildiği kadar gitmesini sağlıyordum ve bu sayede hatırı sayılır benzin tasarrufu elde ediyordum

sebep bu
    tehlıke derken ne tehlikesi olacak,bunu yıllardır yapıyordum ve bu yaptığımla alakalı hiç bir tehlike yaşamadım aksine benzinden çok tasarruf ettim

ozaman senin düşüncene göre vitesli motorlar çok tehlikeli çünkü hareket halindeyken boşa alıp vitesede takabiliyorsun

ayrıca ben integrada normal vitesli araçlar gibi hareket halindeyken boşa almanın veya vitese takmanın bir yolu varmı diye sordum,biliyorsan söyle,yoksa tehlikeli olup olmadığını sormadımki,,

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela uzun bayır aşağı boş bir yola denk geldim,boşa atıp hızıyla gitmek istiyorum,,yani motor rölantide çalışırken 130-140 ile gitmek için,diğer türlü rampa aşağıda gitsen gaza basmak zorundasın motoru tekerden ayıramıyorsun

benim 1992 yılından beri arabamda var ve açık boş veya rampa aşağı bir yola denk geldiğimde,aracı sırasıyla 3-4-5-6 vitese atarak iyice hızlandırdıktan sonra vitesi boşa alıp motor rölantide çalışırken arabanın hızıyla gidebildiği kadar gitmesini sağlıyordum ve bu sayede hatırı sayılır benzin tasarrufu elde ediyordum

sebep bu
    tehlıke derken ne tehlikesi olacak,bunu yıllardır yapıyordum ve bu yaptığımla alakalı hiç bir tehlike yaşamadım aksine benzinden çok tasarruf ettim

ozaman senin düşüncene göre vitesli motorlar çok tehlikeli çünkü hareket halindeyken boşa alıp vitesede takabiliyorsun

ayrıca ben integrada normal vitesli araçlar gibi hareket halindeyken boşa almanın veya vitese takmanın bir yolu varmı diye sordum,biliyorsan söyle,yoksa tehlikeli olup olmadığını sormadımki,,
    Kara düzen, karbüratörlü eski araçlarda benzin tasarrufu sağladığı doğrudur. Fakat günümüzdeki neredeyse tüm otomobil ve motosikletler elektronik kontrollü yakıt beselemesi ile çalışıyorlar.

Yani yokuş aşağı hızlanıp boşa atmaktansa bir büyük vitese atarsan, gaza basmadığın sürece motor devri yükselse dahi benzin/mazot harcamaz. Motor devir göstergesi gaza basıyormuşsun gibi yükselebilir de yokuşun eğimine göre, sabit de kalabilir. İçinden "ulan yokuş aşağı boşuna benzin yakıyoruz" diye de geçireceksin alışana kadar

Ama merak etme, motor o esnada tekerden aldığı güç ile dönmekte ve devir çevirmekte. Gazı kestiğin için sistem benzin/mazot püskürtmeyi durdurmuş oluyor.

Neden tehlikeli konusu ise uzun. En başta fren performansı olmak üzere güvenlik ile ilgili, sonra da yağlanamayan ya da az yağlanan şanzıman parçalarının sağlığı ile ilgili konular var.

Ayrıca neden celallendin ki? Yardımcı olmaya çalışıyorum
    chopperrider ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bisiklet
    Merhaba arkadaşlar.
    İstanbul anadolu yakasında ( maltepe - kartal - pendik olabilir)
    güvenilir usta arıyorum.
    Bana önerebileceğiniz birisi var mı?

Motosikleti
    Honda NC 750 X 2017
    Herkese tekrar merhaba...

İkinci el mi, sıfır kilometre mi, 2018'i beklemek mi daha doğru olur diye uzun süre düşündükten sonra yıl sonu için özel bir fiyat veren Ankara Honda Efe'den 0 km mat siyah 750 X motosikletimin siparişini verdim. Cuma günü elimde (Trabzon'da) olacak. Aranıza katıldığım ve hayalimdeki motosiklete kavuşacağım için çok heyecanlıyım. Yardımlarınız için teşekkürler...
    computeus ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kara düzen, karbüratörlü eski araçlarda benzin tasarrufu sağladığı doğrudur. Fakat günümüzdeki neredeyse tüm otomobil ve motosikletler elektronik kontrollü yakıt beselemesi ile çalışıyorlar.

Yani yokuş aşağı hızlanıp boşa atmaktansa bir büyük vitese atarsan, gaza basmadığın sürece motor devri yükselse dahi benzin/mazot harcamaz. Motor devir göstergesi gaza basıyormuşsun gibi yükselebilir de yokuşun eğimine göre, sabit de kalabilir. İçinden "ulan yokuş aşağı boşuna benzin yakıyoruz" diye de geçireceksin alışana kadar

Ama merak etme, motor o esnada tekerden aldığı güç ile dönmekte ve devir çevirmekte. Gazı kestiğin için sistem benzin/mazot püskürtmeyi durdurmuş oluyor.

Neden tehlikeli konusu ise uzun. En başta fren performansı olmak üzere güvenlik ile ilgili, sonra da yağlanamayan ya da az yağlanan şanzıman parçalarının sağlığı ile ilgili konular var.

Ayrıca neden celallendin ki? Yardımcı olmaya çalışıyorum
    yok zannettiğin gibi değil,,çok denedim bu olayı,tabi arabamla denedimki yıllardırda yapıyordum

şöyleki,,istanbuldan tekirdağa giderim yaz ayında,,135 km yol,,bu kilometreyi senin dediğin şekilde yaptığımda 100 tl benzin yakıyorsam benim yaptığım şekilde boş ve uzun rampa aşağı yollarda hızlanıp boşa alıp hızıyla gittiği kadar giderek kullanarak bu kilometreyi yaptığımda 75 tl benzin harcıyordum,,yani bunu defalarca denedim sonuç hep aynı,istanbulda depoyu fulleyip yola çıkıyorum tekirdağda tekrar fullyerek ne kadar yaktığını buluyordum,,yoksa neden yapayım bunu

öyle yokuş aşağı yüksek vitese atarsan gaza basmadığın sürece benzin yakmaz denmesine inanmıyorum,benzinsiz pistonlar patlama yapmaz ve fren yapar,,
    ozaman yüksek viteste rampa aşağı giderken kontağı kapatın bakalım nekadar gidebiliyorsunuz,,100 metre bile gidemezsiniz,ziraa kontağı kapayınca pistonlara benzin gitmiyor ve patlama olmuyor haliylede pistonlardaki sıkışan hava fren vazifesi görüyor

ayrıca şanzımanda az yağlanma vs söz konusu olmaz çünkü şanzımandaki dişliler hızlı dönerek yağlanıyor,burda sadece motoru boşa alınca şanzımanla ilişkisi kesilen motor rölantide çalışıyor okadar

bu şekilde kullanmanın fren performansına pek etkisi olmaz, eğer aracı stop ederek rampa aşağı gidersem etkisi olur oda motor çalışmıyorken vestenhaus devre dışı kalacağından frenler şişer ve çok az tutar
    ben stop etmiyorum zaten,

ben arabamla bu olayı yıllardır yaptığım için alıştım,integradada yapmak istedim ama boşa alamıyorum,bu yüzden giderken boşa almanın yolu varmı diye sordum ancak kimse bilmediğine göre böyle bir yolu yok herhalde,,ziraa beyin buna izin vermiyor gibi görünüyor
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet
    @YERUÇAĞI kısıtlı teknik bilgimle fikrimi söylemek istedim;

Motorlardaki şanzıman sıralı (Sequential) olduğu için tek tek yukarı ya da aşağı gidebiliyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=E2CybLSrN5Q

Otomatik olunca da (yanlış bilmiyor isem) şanzıman tamamen değişmiyor,
    vites geçişlerini belirleyip senin yerine otomatik olarak atıyor.
    Bu arabalardaki asm (Auto shifting manuel) ya da yarı otomatik denen sistemlere benziyor.

Tabi DCT (Dual Clutch) olunca mutlaka bir fark var
    ama o fark sanırım +1 -1 viteslere geçişi pürüzsüz - sarsıntısız yapmaya yarıyor.

Dolayısı ile teknik olarak doğrudan boşa alma şansı yok,
    sıra ile düşürmesi lazım.
    Boşa alma işini otomatik olmayanlarda biz de yapamıyoruz, bence sen de yapamazsın.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @YERUÇAĞI kısıtlı teknik bilgimle fikrimi söylemek istedim;

Motorlardaki şanzıman sıralı (Sequential) olduğu için tek tek yukarı ya da aşağı gidebiliyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=E2CybLSrN5Q

Otomatik olunca da (yanlış bilmiyor isem) şanzıman tamamen değişmiyor,
    vites geçişlerini belirleyip senin yerine otomatik olarak atıyor.
    Bu arabalardaki asm (Auto shifting manuel) ya da yarı otomatik denen sistemlere benziyor.

Tabi DCT (Dual Clutch) olunca mutlaka bir fark var
    ama o fark sanırım +1 -1 viteslere geçişi pürüzsüz - sarsıntısız yapmaya yarıyor.

Dolayısı ile teknik olarak doğrudan boşa alma şansı yok,
    sıra ile düşürmesi lazım.
    Boşa alma işini otomatik olmayanlarda biz de yapamıyoruz, bence sen de yapamazsın.
    anladım,ancak sen 1ci viteste giderken boşa alabiliyorsun değilmi,yani boşa almak için tamamen durman gerekmiyor

ama ben tamamen durmadan boşa alamıyorum,,bırak 6cı viteste giderken boşa almaktan vazgeçtim,hiç olmazsa 1ci viteste giderken tamamen durmadan boşa alayım diyorum ama oda olmuyor sanırım,,artı benim motorda f1 yani otomatikten çıkarıp elden manuel olarak kullanabilme seçenegide var ama onda bile 1ci viteste giderken boşa alma şansım yok

neticede ne birinci nede altıncı viteste giderken boşa alma şansı yok durum onu gösteriyor,,bu durumda olcay arkadaşın dediği gibi yokuş aşağı giderken 6cı vitese atarak olabildiğince yakıt tasarrufu yapmak tek çare görünüyor

yinede bakım için servise gidince bu konuyu danışıcam
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler