Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC 750S DCT
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartal - Yakacık'ta oturuyorum, şu anki motorumu Konşuk'tan aldım, bakımlara da oraya giddiyorum.

Hız konusu biraz göreceli ama gözlemlediğim kadarı ile hız konusunda Konşuk da diğer yetkili servisler ile aynı.

Ben esnaf olarak yaklaşımlarını beğendiğim için tercih ediyorum.
    Ama açıkçası Honda servisleri arasında uçurum var diyemem,
    hepsi birbirine yakın ve hepsi genel olarak iyi ve işini biliyor.
    Bu gözleme herkes katılmayabilir.

Son bakımda yanılmıyor isem 310 lira gibi birşey ödedim, tahminen 2 ay önce idi.
    DCT olunca ufak tefek bir fark olabilir.
    Muhtemelen yağ biraz daha fazladır diye tahmin ediyorum.
    Sevgili dostum çok teşekkür ediyorum cevabın için. bu 6000 bakımı işi canımı sıkıyordu fiyatı yüksek falan diye o yüzden bilgi iyi geldi. Hız çok mühim değil zaten benimkiler kaporta hasarı. tahminimce aynı günün akşamına gel motorunu al diyecekler. Hangi yağ kullanılıyor peki bu NC 750'lerde? alalım motorda dursun her daim lazım.
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı limoncello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostum çok teşekkür ediyorum cevabın için. bu 6000 bakımı işi canımı sıkıyordu fiyatı yüksek falan diye o yüzden bilgi iyi geldi. Hız çok mühim değil zaten benimkiler kaporta hasarı. tahminimce aynı günün akşamına gel motorunu al diyecekler. Hangi yağ kullanılıyor peki bu NC 750'lerde? alalım motorda dursun her daim lazım.
    Kaporta(grenaj) hasarı ise serviste yaptırma öperler seni. Mim oto falan var oralardan fiyat al. Grenajlar çok pahalı

Motosikleti
    NC 750S DCT
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaporta(grenaj) hasarı ise serviste yaptırma öperler seni. Mim oto falan var oralardan fiyat al. Grenajlar çok pahalı
    Kaportadan kastım, çamurluk ve far. Grenaj sağlam. Fiyat vermiyorlar ama asla.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı limoncello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ, yağ filtresi ve kontroller 350 TL civarı. Hava filtresi değişirse 250-300 tl gibi + ücret çıkar.
    limoncello bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Arkadaş 6000 bakımını yeni yaptırdı, 350 tutmuş.
    Kullanılan yağ Motul 7100 10w40, 3.4 lt kullanmışlar.

Nc yağ eksilten bir motor değil, bana hiç lazım olmadı.
    Ama bulunmasının zararı olmaz.
    limoncello bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Sifir ayarinda dolu makinam
    Satiliktir beyler masrafsizdir

HAKAN BAYKOZ dan çok temiz kazasız masrafsız İlan No: 482539947 http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82539947/detay

Motosikleti
    NC 750S DCT
    Bu mesajı herkese bilgi olması açısından yazıyorum. Farın asla çıkması bulunmuyor, bulunanlar da biraz sorunlu. Konşuktan farı aldım, araya tanıdık soktuk, fabrikadan aldık falan ama her türlü yüksek fiyat, 1250 TL. Kimse farını kırmasın, aman diyim

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Ucuz yollu yağmurluk takımı önerisi yapabilecek olan var mı ?

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Merhaba arkadaşlar.
    Yarın bir abimize lastik alacağız Kadıköy civarından.
    Hem kuru hem ıslak zeminde performansı iyi olan, kullanıcısını üzmeyecek ve kontrolü kaybetmeyecek bir lastik arıyoruz.
    "mitas sport force vs michelin pr4" karşılaştırması yaparsak kim kazanır ve neden?
    Farklı ve daha iyi bir alternatif var mı?
    Öneride bulunabilirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba.

2017 Model Nc750x İçin Servis Manueli elinde olan varmıdır?

Grenajların sökümü konusunda yardım lazım

şimdiden Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

mitası bilmem ama road4 ıslak + kuru ortalaması en ıyı olan lastıklerden.
    Kendim rosso3 kullanan biri olarak islakta road4 kadar güven vermediğini söyleyebilirim

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Mike.xxlarge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

2017 Model Nc750x İçin Servis Manueli elinde olan varmıdır?

Grenajların sökümü konusunda yardım lazım

şimdiden Teşekkür ederim[COLOR="Silver"]
    Hondanın sitesinde var manual;

https://honda.com.tr/App_Assets/Mode...nc-750x-kk.pdf

Fakat grenaj sökme takma ile ilgili bir bölüm olduğunu hatırlamıyorum. Alın elinize allen anahtarı başlayın, çok zor değil
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    SELAMÜN ALEYKÜM DOSTLAR BENDE MOTORUMU PAZARTESİ GÜNÜ TESLİM ALICAM ALLAH'IN İZNİYLE ARANIZA YENİ KATILIYOROM KOCAELİ HALDIZDAN DÜN İŞLEMLERİ YAPTIK.HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH.
    GAM YOK ALLAH VAR.

dogansc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750S 2016
    merhaba, nc750s için debriyaj maneti ve gidon topuzu alabileceğim bir web adresi verebilir misiniz? teşekkürler.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Selam, bir hafta kadar önce 2013 model NC 700 X sahibi oldum. İlk sahibinden düşük km de oldukça temiz bir motosiklet yakaldığımı düşünüyorum. İstanbul'da ikamet ettiğimden motosiklet keyfin ötesinde bir mecburiyet. Havaların müsade ettiğ müddetçe ulaşımımı motosikletle yapıyorum. Bu modeli ilk defa kullandım, kullanım arkadaşlarım vardı ama açıkçası merak edip üstüne binmemiştim. 5-6 günlük kullanımda aracı oldukça sevdim, 1,78 boyundayım ve hakimiyet çok iyi, oturuş pozisyonu falan gayet rahat. Almaya karar verdiğimde forumlarda biraz araştırmıştım, güç az gitmiyor tarzında yorumlar okudum ama açıkçası şehir içi kullanımda bana gayet yeterli geldi. Üstüne hala orjinal lastikleri olduğundan fazla zorlamadım, road 4 sipariş ettim değiştirince motoru daha net yorumlama imkanım olacak. Frenlerin kombine olmasını arzu ettiğimden 750 modelini tercih etmedim. Burada sizlerin tecrübelerinizden ve yorumlarınızdan faydalanacağımı umuyorum, zaman içinde yaşadığım tecrübelerimi de paylaşmaya çalışırım.

Aslında motoru İstanbul içinde kullanmak için aldım. Uzun yıllardır motora biniyorum, yaş biraz ilerleyince hızlı motorlardan ister istemez daha yumuşak karakterli dik oturulan motorlara geçmek zorunda kalıyor insan. 2006 dan bu yana 1200GS kullanıyorum, 2006 olanını 5 yıl kullandım daha sonra 2011 model kullandım çok da memnundum ama geçen yıl Hırvatistan'da geçirdiğim bir kazada pert oldu, mecburen yeniden 2016 model almak zorunda kaldım. Hep şehir içinde kullandığım ikinci motorlarım oldu, uzun süre silverving 400 vardı scooter tat vermemeye başlayınca Pulsar NS 200 almıştım sonra da enduro tarzından olduğundan RX3i aldım 1,5 yıl kullandım ama ABS olmayan motorlar beni tedirgin etti, frene basınca arkası kayacak diye endişe içinde kullanmaktan yoruldum, yoksa XR3i çok güzel motordu. Şimdilik bu kadar ilerde yazarım yine, kalın sağlıcakla.
    Invoker bunu beğendi.

Hayırlı olsun, kombine olmaması daha iyi değilmi hemde gs1200 kullanan birisi için

700 güçsüz, özellikle sevmediğim yanı ise dar vites aralığı, habire uğraş dur, 750 tabiri caizse at gibi, düşük viteste bile rahatça gidiyorsun,700 deki gibi 1. vitesi sadece kalkışta kullanmak zorunda değilsin...

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Arkadaşlar ev sahibim oturduğumuz evi sattığından maalesef motorumu satmak zorunda kaldım
    Garantisi devam ediyor, tüm bakımları yapıldı şu an 12.000 km de en son Geçen ay Selanik te 10.000 km de bakımları yapıldı,Servis kitapçığına işlendi, genelde uzun yolda kullandım, alıcısına şimdiden hayırlı olsun,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0943849/detay/

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Şu havalar bozulmadan bi buluşma ayarlasak ?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu havalar bozulmadan bi buluşma ayarlasak ?
    Ben varım.
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben de varım

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Buralardda olursam katılmak isterim.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler