Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Africa Twin
    Herkese selam, geçen aliexpress'ten aldığım rüzgar deflektörü elime ulaştı. Linki aşağıda görebilirsiniz.

https://www.aliexpress.com/item/Univ...608.0.0.kFrZxj

Boyum 1.92 olduğundan kappa tur camı yetmiyordu. Ancak bununla bu deflektör ile birlikte ciddi fark etti. İlgilenenlere tavsiye ederim. Bilginize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Merhabalar,
    Mondial Rx3i Evo kullanıcısıyım ve ilerde nc 700-750x düşünüyorum Manavgatta veya yakınlarında ikamet edip, bana motorunu bi test ettirmek isteyen varmı acaba. Beraber bi yemek yer çay içeriz.

AristoCBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba
    Öncelikle hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin. Bende yeni 2017 750x dct aldım fakat lastikleri dunlop bu farklılık neden oluyor.acaba
    Sizin motorun rengi siyah mı?

Motosikleti
    Honda NC 750 X dct
    Sizinki de hayırlı olsun. Benim motorun rengi beyaz. Farklılık nedendir bilmiyorum.

trustwm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma > Honda NC750X
    merhaba konu içinde çanta setleriyle ilgili biraz araştırma yaptım fakat bulamadım, belki tekrar soruluyor olabilir. artçılı seyahat için 3'lü çanta seti bakıyorum, öncelikle honda'nın orjinal çantalarını da kullanan bir çok kişi görüyorum, motorla uyumlu duruyor gibi. benim düşündüğüm model ise givi trekker outback serisi, 42 litre topcase, 37 litre de yan çantalar fakat 37 litre yan çantalar ile artçı konforu nasıl olur bilemedim. aramızda bu boyutlarda çanta kullananlar varsa yorumlarını alabilir miyim ? 37 litre çantalar ile artçı ayağını rahat uzatamaz gibi geliyor resimlerden baktığımda. yorumlara göre orjinal seti de alabilirim.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Merhabalar, bende dün akşam NC 750 X (2017) alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Sadece koruma demirleri taktırarak aldım. Malum bir çok ihtiyaç var. Honda DB de 3lü çanta seti orjinal Honda 3.800 TL.
    İlk olarak çanta demiri + çanta istiyorum. Sonrasında ise sis farı, elcik koruma, telefon tutacağı ve şarj için usb ünitesi. Bunları kullananlar tavsiye verebilir mi? Arka çantaya çok para vermek istemiyorum. Feyizoğlunda Maxem marka 45 lt çanta baktım. Sırt dayaması falan da var bana makul geldi. Kullanan var mı ?
    trustwm ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı trustwm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba konu içinde çanta setleriyle ilgili biraz araştırma yaptım fakat bulamadım, belki tekrar soruluyor olabilir. artçılı seyahat için 3'lü çanta seti bakıyorum, öncelikle honda'nın orjinal çantalarını da kullanan bir çok kişi görüyorum, motorla uyumlu duruyor gibi. benim düşündüğüm model ise givi trekker outback serisi, 42 litre topcase, 37 litre de yan çantalar fakat 37 litre yan çantalar ile artçı konforu nasıl olur bilemedim. aramızda bu boyutlarda çanta kullananlar varsa yorumlarını alabilir miyim ? 37 litre çantalar ile artçı ayağını rahat uzatamaz gibi geliyor resimlerden baktığımda. yorumlara göre orjinal seti de alabilirim.
    Yan çantaların konumu artçının ayağına denk gelmeyecek şekilde oluyor, yani artcı oturduğunda çanta diz arkası ile pop arasında konumlanıyor. Artcı oturduğunda çanta ile bir teması olmuyor. Çanta hacminin büyümesi genişiğe doğru olur, yine artcı ile alakası yok.

Belki çocuk artcılar için sorun olabilir, ama o da zor ihtimal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bende dün akşam NC 750 X (2017) alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Sadece koruma demirleri taktırarak aldım. Malum bir çok ihtiyaç var. Honda DB de 3lü çanta seti orjinal Honda 3.800 TL.
    İlk olarak çanta demiri + çanta istiyorum. Sonrasında ise sis farı, elcik koruma, telefon tutacağı ve şarj için usb ünitesi. Bunları kullananlar tavsiye verebilir mi? Arka çantaya çok para vermek istemiyorum. Feyizoğlunda Maxem marka 45 lt çanta baktım. Sırt dayaması falan da var bana makul geldi. Kullanan var mı ?
    Hayırlı olsun.

Takacağınız çanta motorun tipini ya rezil eder ya da motora tam bir enduro görüntüsü katar

Evet çantalar gerçekten çok pahalı, ama mutlaka yakışıklı e sağlam bir arka çanta edinmeli. Yan çanta meselesini soft olarak da çözebilirsiniz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Arka çantaya çok para vermek istemiyorum. Feyizoğlunda Maxem marka 45 lt çanta baktım. Sırt dayaması falan da var bana makul geldi. Kullanan var mı ?
    Çıkacak para cepte durmaz Fatih'im.
    O para çıkacak cebinden.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta işini abartmaya gerek yok, ikinci el ilanları bir sürü sıfırından 1000 TL pahalı çantalı motor kaynıyor ama dönüp bakan yok. Maxem çantaları bir ara incelemiştim, çok da beğenmedim ama ucuzsa denenebilir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan çantaların konumu artçının ayağına denk gelmeyecek şekilde oluyor, yani artcı oturduğunda çanta diz arkası ile pop arasında konumlanıyor. Artcı oturduğunda çanta ile bir teması olmuyor. Çanta hacminin büyümesi genişiğe doğru olur, yine artcı ile alakası yok.

Belki çocuk artcılar için sorun olabilir, ama o da zor ihtimal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

Hayırlı olsun.

Takacağınız çanta motorun tipini ya rezil eder ya da motora tam bir enduro görüntüsü katar

Evet çantalar gerçekten çok pahalı, ama mutlaka yakışıklı e sağlam bir arka çanta edinmeli. Yan çanta meselesini soft olarak da çözebilirsiniz.
    cevabınız için teşekkür ederim. çanta olayı gerçekten zor konuymuş, modeller ve fiyatlar arasında 2 haftadır gidip geliyorum. orjinal seti alacağım gibi görünüyor umarım pişman olmam.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı trustwm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkür ederim. çanta olayı gerçekten zor konuymuş, modeller ve fiyatlar arasında 2 haftadır gidip geliyorum. orjinal seti alacağım gibi görünüyor umarım pişman olmam.
    Çok kamp gezi falan yapmayacaksan yan çanta çokta gerekli değil seyyar çantalarda aynı işi görür. Şehir içi zaten kullanılmıyor
    Ama motora yakışıyor mu yakışıyor 😁😁😁

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Selamlar,

Yeni kasa için depo üstü (depo dediğim de ön bagaj kapağı üstü ) çanta kullanan var mı aramızda. Kapak üzerindeki plastik aksama bağlanabilecek şekilde bir çözüm varsa nereden temin edebileceğim konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.
    trustwm bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kamp gezi falan yapmayacaksan yan çanta çokta gerekli değil seyyar çantalarda aynı işi görür. Şehir içi zaten kullanılmıyor
    Ama motora yakışıyor mu yakışıyor ������
    eşimle beraber haftasonu ve 1 hafta sürecek gezi planları yapıyorum bu sebeple çanta seti lazım. fiyat, görünüş, kullanışlılık gibi kriterlere bakarak karar vermeye çalışıyorum, enduro tarzı metal çanta fiyatlar uçmuş, honda orjinal setin de fiyatı normal sayılmaz. honda seti almaya değer mi bilemedim. diğer markalardan alsak en azından motor değişince diğer motorda da kullanılabilir.
    smtknc bunu beğendi.

herkese merhabalar.
    ilk motorum olarak 750x almayi dusunuyorum. sizce ilk motor olarak 750x de zorlanirmiyim ?
    dct versiyonlarda 2016 sonrasi modellere bakmak gerekli oldugunu biliyorum fakat manuellerde boyle bir durum varmidir? 2016 oncesi ve sonrasi manuel viteslerde 2015 ve 2016 modeller arasinda ne fark var ?

birde sahibinden de ilanlara bakiyorum da sifiri fiyatina satilan 3 yasinda motorlar, sifirindan pahaliya satilan 10-15binde motorlar var. daha once hic motor alip satmadim, ama cok mal alip sattim. bu ilanlarin olayi nedir ? ornek 2014 model 8binde 750x uzerinde honda canta seti var diye 30bin tl edermi ?

Arkadaşlar 2017 NCX DCT için uygun fiyatlı elcik koruma var mı ?

Motosikleti
    gp kompozitin internet sayfasında görmüştüm, fiyat olarak givilerden daha düşük.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Arkadaşlar merhaba,
    Sizlere bir sorum olacak.
    Dün akşam motorumla bir trafik ışığına yaklaşırken
    Vites küçültürken 4'ten 3'e geçirmek için pedala bastığımda vites göstergesi rakam olmaktan çıktı,
    Ve düz bir çizgi halini aldı ve pedal boşa basmaya başladı.
    Debriyaj ve frenler ışıklarda durdum.
    Her bir vitesi birkaç deneme yaparak 1'e ancak indirebildim.
    Daha sonra yoluma devam ettim.
    Bu sabah orta ayak üzerinde tekrar denedim ve benzer şeyi gördüm.
    Sizce sıkıntı nedir?
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    Honda Africa Twin
    Alıntı fastx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, motorsikletimin selesinde kediler 2 tane küçük delik açmış, İstanbul Anadolu yakasında sele yenileme yaptırabileceğim, işçilik kalitesi iyi bir yer önerirseniz memnun olurum. Selenin sertlik sorununu da tek hamlede çözmeyi hedefliyorum.
    Hocam sorunu halledebildin mi? Bende de bir tane delik açmış keratalar.

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sakarya'da Acarlar Longozu denilen güzel bir tabiat parkı varmış. Bize de uzak değil. Oraya bir gezi öneriyorum?

VIDEO: https://www.facebook.com/sakaryanins...4943729481873/

Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    NC700SA
    Alıntı DavidPozar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sorunu halledebildin mi? Bende de bir tane delik açmış keratalar.
    hayır henüz vakit bulamadım, selenin içi su çekmiş, kullanırken pantalonu ıslatıyordu, 10x10cm siyah bir folyo yapıştırdım idare ediyor şimdilik. Anadolu yakasında Bostancı küçük oto sanayi sitesinde bir yer varmış, oraya bakacağım bir fırsat bulunca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

merhaba,

kapalı bir kask almayı planlıyorum, bütçe dahilinde 3 seçeneğe indim (max 1000TL ayırmayı planlıyorum)

Nolan N87
    Shark Skwal (entegre LED li)
    Shark S700

bu 3 ürün hakkında bilgisi olanlar yorum yaparsa memnun olurum, entegre LED flaşörlü olması sebebiyle Skwal ağır basıyor şu anda bende.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler