Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı tameroner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetenis cevabınız için teşekkür ederim. waytake ve irfan motor ne yazık ki koruma demiri üretmiyormuş.
    aydın kardeşlerden memnun olmayan yoksa sanırım onu alacağım.
    hala önerilerinize açığım. hayırlı akşamlar...

tekeriniz düz bassın.
    Piyasada givi kopyası yerli ürün var, onu alma da sakın Benim konu ile ilgili bir başlığım var.
    mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC750x
    sa Olcay Bey. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Aydın kardeşlerden siparişi verdim bugün. Umarın sorun çıkmaz. 285 sayfanın nerdeyse 9/10 nu nu okudum. Gezileriniz ve muhabbetlerinizi çok samimi ve içten olduğunu gördüm. Allah muhabbetinizi daim etsin. 2015 nc750x almak nasip oldu. İnşaallah, kabul ederseniz, gezilerinizde yer almak isterim. Bu arada motorda aksesuar eksiği çok. Hayırlı Akşamlar...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı tameroner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa Olcay Bey. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Aydın kardeşlerden siparişi verdim bugün. Umarın sorun çıkmaz. 285 sayfanın nerdeyse 9/10 nu nu okudum. Gezileriniz ve muhabbetlerinizi çok samimi ve içten olduğunu gördüm. Allah muhabbetinizi daim etsin. 2015 nc750x almak nasip oldu. İnşaallah, kabul ederseniz, gezilerinizde yer almak isterim. Bu arada motorda aksesuar eksiği çok. Hayırlı Akşamlar...
    Yavaş yavaş hepsi olur, merak etme.

Bu arada profilini düzenleyip motosikleti kısmını doldur istersen
    Ahmet Turan Peker ve mehmetenis bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

fdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğumuz e-bay, alibaba, amazon gibi sitelerden malzeler sipariş ediyoruz. Maalesef bugünkü haberle, artık yurt dışından gümrüksüz soktuğumuz malzemelerin limitin 30 Euroya düşmüş olduğunu öğrendim. Sipariş verirken aklınızda bulunsun. http://hry.yt/Mh9V2
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Sayfa öldü başımız sağolsun

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfa öldü başımız sağolsun
    Abi 286 sayfa yazmışız, ansiklopedi gibi. Daha ne olacak
    mehmetenis bunu beğendi.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Havalar düzelsin coşarız Ahmet abi
    Ahmet Turan Peker, mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    zaten yazın milletin zamanı olmuyor gezmekten tozmaktan galiba face falan daha çekici geliyor
    mehmetenis bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    NC 750X
    2017 nin ilk mesajı benden gelsin

Orjinal Yan çanta ile Shad SH36 arasında karar verme sürecindeki bir arkadaşımıza
    fikir vermesi için hazırladığım bir fotoyu paylaşmak isterim.

Şehir içi trafiğinde ''orjinal yan çantalar'' pek sorun olmazken,
    diğer marka yan çantalar sıkıntı yaratabiliyor.

Üstdeki iki foto NC'nin orjinal yan çantaları ,
    Diğer üç foto ise ; Yine NC'ye monte Shad SH36 .

Gördüğünüz gibi orjinal çantalar motora doğru kavis yapıyor ,
    dışa doğru çıkıntı makul seviyede kalıyor ve motorun aerodinamiğini bozmuyor.

Shad'lar sanki biraz ''Traktör gibi'' bir hava veriyor motora .
    Ama tercih meselesi tabi ,
    Sonuçta litre avantajı da SH36'larda.

Murat Ustaoğlu, zapalka ve mehmetenis bunu beğendiler.

Nc750s almayı düşünüyorum. .manuel ve otomatik arasında kaldım. ??kullanan arkadaşlar bu konuda fikir beyan ederse çok sevinirim
    mehmetenis bunu beğendi.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı Sanchezdepol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750s almayı düşünüyorum. .manuel ve otomatik arasında kaldım. ??kullanan arkadaşlar bu konuda fikir beyan ederse çok sevinirim
    16500 Km oldu. 750s DCT kullanıyorum. En ufak bir sıkıntı çekmedim. Kullanımınız ağırlıkla şehir içi olacak ise DCT tavsiye ederim. Ama Şehir dışı yolculuklarında DCT nin herhangi bir artısı yok diyebilirim.

Alıntı parolakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 nin ilk mesajı benden gelsin

Orjinal Yan çanta ile Shad SH36 arasında karar verme sürecindeki bir arkadaşımıza
    fikir vermesi için hazırladığım bir fotoyu paylaşmak isterim.

Şehir içi trafiğinde ''orjinal yan çantalar'' pek sorun olmazken,
    diğer marka yan çantalar sıkıntı yaratabiliyor.

Üstdeki iki foto NC'nin orjinal yan çantaları ,
    Diğer üç foto ise ; Yine NC'ye monte Shad SH36 .

Gördüğünüz gibi orjinal çantalar motora doğru kavis yapıyor ,
    dışa doğru çıkıntı makul seviyede kalıyor ve motorun aerodinamiğini bozmuyor.

Shad'lar sanki biraz ''Traktör gibi'' bir hava veriyor motora .
    Ama tercih meselesi tabi ,
    Sonuçta litre avantajı da SH36'larda.

https://s24.postimg.org/spqys1hbp/Or..._Shad_SH36.jpg
    Ben de her şeyin orijinal olması taraftarıyım. O yüzden motoru alırken buna dikkat ettim ve aradığımı da bulmuştum. Rüzgarlık ve saptırıcısı bile orijinal Honda.

Bir de çantalarda orjinalin şu avantajı var. Genelde İstanbul içi kullanırken yan çantaları çıkarıyorum,daha doğrusu sadece uzun yolda yan çantaları takıyorum. Yan çantaları takmak için sadece ince bir şase demiri var,o kadar. Çok basit ve şık bir görünüş. Diğer marka çanta takmak için dikdörtgenden şase yapıyorlar (veya benim gördüklerim bu şekildeydi,daha basiti belki vardır) ve çok çirkin duruyor. Çantaları takmadığınızdaki görüntü hiç hoşuma gitmemişti ve orijinal çantalı almaya karar vermiştim.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Parolokan Shad çantalar oldukça çirkinmiş, ikisi arasında orjinali daha şık.

Fakat ben her zaman soft yan çantadan yanayım, hem trafikte aralardan geçerken olurda bir yerlere sürtersen hasar vermez/almazsın, hem genişleyen fermuar sistemleri ile gerektiğinde hacim büyütürsün, hem de tatil yolculuklarında askı kayışı ile omuzuna atar oteline çıkarsın.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    peki soft çantaların düzgün durması için de bir aparat gerekmiyor mu
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, çantalar içeri doğru göçmesin, tekerden vs uzak dursun diye demirler var. Herhangi bir kilit mekanizması yok, sadece çantaların düz durmasını sağlıyor.

Ben 2. resimdeki Givi'nin kopyasını yaptım kendime
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen bende soft yan çantalar için demir var.70 TL ye almıştım 50TL ye veririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Soft çanta bağlama demiri

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Alıntı Sanchezdepol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben manuelciyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fakat ben her zaman soft yan çantadan yanayım, hem trafikte aralardan geçerken olurda bir yerlere sürtersen hasar vermez/almazsın, hem genişleyen fermuar sistemleri ile gerektiğinde hacim büyütürsün, hem de tatil yolculuklarında askı kayışı ile omuzuna atar oteline çıkarsın.
    Bu arada shad ın çantaları gerçekten çok çirkin,top gibi
    parolakan bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Olcoy Avşar , o konuda haklısın .

Soft yan çantalar , aralardan geçerken ufak darbeleri sönümleyebilir .

Daha güvenli denebilir.

Ama bir de şu var .

Benim gibi , Ne olur Ne olmaz diye her türlü ekipmanını sürekli yanında taşıyan biri ne yapacak ?

Bi falçata sıyırığı ile hırhız gardaşlarımız uçuruverir içindekileri alimallah : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her şeyin orijinal olması taraftarıyım. O yüzden motoru alırken buna dikkat ettim ve aradığımı da bulmuştum. Rüzgarlık ve saptırıcısı bile orijinal Honda.

Bir de çantalarda orjinalin şu avantajı var. Genelde İstanbul içi kullanırken yan çantaları çıkarıyorum,daha doğrusu sadece uzun yolda yan çantaları takıyorum. Yan çantaları takmak için sadece ince bir şase demiri var,o kadar. Çok basit ve şık bir görünüş. Diğer marka çanta takmak için dikdörtgenden şase yapıyorlar (veya benim gördüklerim bu şekildeydi,daha basiti belki vardır) ve çok çirkin duruyor. Çantaları takmadığınızdaki görüntü hiç hoşuma gitmemişti ve orijinal çantalı almaya karar vermiştim.

zapalka evet , Honda'nın Arka Taşıyıcı ve Yan Çanta Bağlantı Destek dediği parçalar aynı zamanda çok şık.

Tüm çantaları çıkarttığınızda bile motor çizgisini muhafaza ediyor

Murat Ustaoğlu , bak sürekli fotoğraf paylaşarak ''Subliminal Mesaj'' veriyorum ... Çaktırma
    Murat Ustaoğlu, murat81 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hay maşallah şöyle canlanin biraz. Akşama kadar aynı sayfaya git gel aynı şey görmek ten bıktım yav. Benim gibi akşama kadar bunlarla vakit geçiren için sayfanın canlanması iyi yav
    Çanta mevzuatına gelince yan çantaları küçük ilavelerle çok kullanışlı hale getirebilirsiniz . Ben çantanın birine yaptım kapak açıkken çantayı ağzına kadar doldurabilirsiniz telefondan yazdığım için resim paylasamiyorum.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Motora ucuz diye bir sürü aksesuar alıyoruz fakat hiçbiri orjinali gibi durmuyor. Şu an yeni motor alacak biri olsaydim senin motoru gozum kapali alirdim Özkan abi.
    Ben soft yan cantalari demiri olmadan kullandim. İyi baglandiginda sorun olmuyor fakat benzin almak icin sokup takarken biraz acele ederseniz -benim gibi- tekere surtup biraz yarabiliyorsunuz
    Hard canta kullananlar da artci 'ayagima bir sicaklik geliyor' dediginde o sese kulak vermeli
    parolakan ve _oXXo_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah şöyle canlanin biraz. Akşama kadar aynı sayfaya git gel aynı şey görmek ten bıktım yav. Benim gibi akşama kadar bunlarla vakit geçiren için sayfanın canlanması iyi yav
    Çanta mevzuatına gelince yan çantaları küçük ilavelerle çok kullanışlı hale getirebilirsiniz . Ben çantanın birine yaptım kapak açıkken çantayı ağzına kadar doldurabilirsiniz telefondan yazdığım için resim paylasamiyorum.
    Ahmet abi , sen ''Sayfa öldü başımız sağolsun'' dedin ya ,

Üzerime görev bildim , sürekli paylaşıyorum.

Bak birşey daha paylaşayım ...

Honda DCT ile gerçekten olayı başka bir boyuta taşıdı
    An itibariyle üç farklı modelde bu şanzımanı kullanıyor.

Bunlar ;
    cc sıralamasına göre gidelim .

Vfr 1200xd Crosstourer
    Africa Twin CRF-1000D
    NC 750xd

Ortalama 15.000 km kullansak, yıllık maliyetleri ne ola ki ?
    diyerek ufak bi çalışma yaptım .

Litresi 5.20 TL.'den ortalama yıllık yakıt maliyeti
    1200xd 5.382 TL
    1000d 4.212 TL
    750xd 2.886 TL

Yıllık Vergileri ;
    1200xd 1.565 TL
    1000d 646 TL
    750xd 646 TL

Üçünün de Periyodik Bakımda Değişecekler Aynı ;
    Motor Yağı
    Motor Yağı Filtresi
    Şanzıman Yağı Filtresi

Yağ Değişim Miktarları ;
    1200xd 3.9 LT
    1000d 4.2 LT
    750xd 3.4 LT

En iyi Oldukları Şartlar ;
    1200xd Otoban
    1000d Off Road
    750xd Şehir İçi

Şöyle bir baktım da ;
    NC çok ideal bir makina
    Murat Ustaoğlu, smtknc, ramsay ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler