Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı the end adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. 12 bine kadar devam o zaman.
    birde zincir temizliği rahatlıüı için o.sehpa veya padok düşünüyorum fiyat performans averajı iyi ürün tavsiyenis olurmu acaba?
    kesinlikle orta sehpa, uygun yerli üretimler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanauyideki po ya akdar gidiyon 5 dk tarabyaya yanımıza ugramıonmu abi ? ayıp ettin bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

bide diyorumki motora lastik le cin malı egzozmu alsam
    lan zaten bu tarafta idim, uygun ölçüde olmayan eksoz sübap sıkıntısı yapar.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    yav bence egzoz egzozdur iş boş boru heps sonucta

lastiklerden memnunmusun abi bugun 90 la viraja daldım yerde ıslaklık varmıs ölmediğime şaşırdım normalde ölmem gerekti o yolda

acayip bi kaydı motor . road 4 buldum 1060 tl ye
    Murat Ustaoğlu ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Lastiğin değişme zamanı geldiyse değiştir.

eksoz hepsi boş boru ama orj den daha dar bir çap olursa sıkıntı olur.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Gazyagini petrol istasyonlari uzun zamandir satmiyor, yasaklanmis. Sanayi siteleri icindeki oto tamircileri ya da yedek parcacilarina bakin. Bugun ben izmit te sanayi sitesinde buldum. Daha 2800km deydi ilk kez temizledim cillop gibi oldu. Yarim litresini 3.5tl ye aldim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiğin değişme zamanı geldiyse değiştir.

eksoz hepsi boş boru ama orj den daha dar bir çap olursa sıkıntı olur.
    Gazi yagcidan aldım orda banada 10 dediler gerçek gazyagiymisssssssss
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Herkese hayirli kandiller bu arada.
    F54, mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı muratus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayirli kandiller bu arada.
    Amin cümlesine
    F54, Murat Ustaoğlu ve mehmetenis bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben 6 tl ye aldım on numara oldu zincir daha önce mazotla temizliyordum artık gaz yağına devam ederim beğendim
    hayırlı kandiller

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bence egzoz egzozdur iş boş boru heps sonucta

lastiklerden memnunmusun abi bugun 90 la viraja daldım yerde ıslaklık varmıs ölmediğime şaşırdım normalde ölmem gerekti o yolda

acayip bi kaydı motor . road 4 buldum 1060 tl ye
    Aman aman hemen değiştir abi canından önemli değil.
    parolakan bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750X
    Birazdan zincire girişeceğim, 1 lt gazyağı aldım nalburdan. 10 TL anasını satayım, benzincide 3-4 lira eğer bulsak.

Temizleyip gres ile yağlayıp deneyeceğim.

Abi ben aynı yerden 10 tl ye aldıydım 1 litre. öptüler mi beni?

neyse bir daha ki sefere gazyağım senden demek ki

ben de bugün sanayi mahallesindeki eski po ya gittim, eskiden pompadan gazyağı satıyorlardı. artık yokmuş.

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 5 lt aldım kadosandan 5 tl lt si uçarlar diye bir dükkan yağ falan satıyor

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen marketten 6 tl ye aldım çok Pahalı yav bu ne benzin alsan daha ucuz
    Piyasada kolay bulunmadığından fiyat böyle

Alıntı muratus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazyagini petrol istasyonlari uzun zamandir satmiyor, yasaklanmis. Sanayi siteleri icindeki oto tamircileri ya da yedek parcacilarina bakin. Bugun ben izmit te sanayi sitesinde buldum. Daha 2800km deydi ilk kez temizledim cillop gibi oldu. Yarim litresini 3.5tl ye aldim.

Arkadaşlar merhaba ;

14-15 Mayıs buluşmasına Samsun'da olduğumdan dolayı katılamadım.

Orada olmak isterdim , çok güzel geçmiş tebrik ederim.

Biraz faydamız olsun diye Gaz Yağı hakkında konu açtım.

Buyrun

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/165010-zincir-temizligi-icin-istanbul'da-gaz-yagi-arayanlar.html
    mehmetenis ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Konfor Sele Forum Kaydı'nda motosiklete Motosay'da silikon destekli sele yaptırdığımdan bahsetmiştim.

Bu silikon destekli konfor sele ile, 5 günde 2300km yaptım, seyahat, iki gün konaklama, seyahat, iki gün konaklama seyahat, bir gün konaklama seyahat şeklinde oldu. Yani 2300km'yi , 4 parçada yapmış oldum, bunlardan birinci ve dördüncü 400-500 civarı olup, diğer ikisi 600-700km civarı idi.

Uzun süre sürüş yapınca, ayak uyuşması ve popo acıması dışında bir şey yaşamadım. İşin güzeli motordan kalktığımda tüm ağrı kesiliyor. Çok daha uzun süre, sorunsuz sürüş yapabildim.

Kısacası konfor sele gerçekten değer bir aksesuar diyebilirim. Yaptırmayanlarımız varsa ve uzun yol sürüşü yapacaklarsa muhakkak yaptırmalarını öneriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

mehmetenis bir ara, yakıt ne kadar yetecek diye test etmiş, ve sonunda benzin istasyonuna yürümesi gerekmişti.

Bende denedim Antalya'dan depoyu doldurup, Eskişehire doğru yola çıktım. Eskişehir'e 110km vs kala ilk kez ışık yandı. Önce 0.0 kaldı diye uyarmaya başladı, 70km kala yakıt alırım riske girmemek için diye düşünüyordum, ama oraya geldiğimde, 1.5 - 2.3lt var filan demeye başlayınca hadi hayırlısı diyerek devam ettim

Eskişehir 8km tabelasında göstergem 3.2lt var diyordu ! Takiben Eskişehir girişinde, ileride (500m mesafede) bir Shell görmemle, makine öhö dedi ve motor durdu Şansıma tam da trafik denetleme yapılan yere, Polis arkadaşlar hayrola diye bakarlarken, dörtlüler yanarak girdim ve park ettim.

Shell'den 24.80 TL'lik bidonla yakıt aldım, takiben doldurup tekrar shell'e geldim, 40TL'lik bir yakıt daha aldım. Depo 64,80TL ye tam doluyormuş ve ilk uyarı işaretinden itibaren 110km gidebiliyormuş, ayrıca Antalya, Eğirdir gölü vs gezmeleri dahil, Eskişehir arası 65TL'lik yakıtla alınabiliyormuş, tecrübelerine sahibim artık
    kagen00 ve Darkcaine bunu beğendiler.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konfor Sele Forum Kaydı'nda motosiklete Motosay'da silikon destekli sele yaptırdığımdan bahsetmiştim.

Bu silikon destekli konfor sele ile, 5 günde 2300km yaptım, seyahat, iki gün konaklama, seyahat, iki gün konaklama seyahat, bir gün konaklama seyahat şeklinde oldu. Yani 2300km'yi , 4 parçada yapmış oldum, bunlardan birinci ve dördüncü 400-500 civarı olup, diğer ikisi 600-700km civarı idi.

Uzun süre sürüş yapınca, ayak uyuşması ve popo acıması dışında bir şey yaşamadım. İşin güzeli motordan kalktığımda tüm ağrı kesiliyor. Çok daha uzun süre, sorunsuz sürüş yapabildim.

Kısacası konfor sele gerçekten değer bir aksesuar diyebilirim. Yaptırmayanlarımız varsa ve uzun yol sürüşü yapacaklarsa muhakkak yaptırmalarını öneriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

mehmetenis bir ara, yakıt ne kadar yetecek diye test etmiş, ve sonunda benzin istasyonuna yürümesi gerekmişti.

Bende denedim Antalya'dan depoyu doldurup, Eskişehire doğru yola çıktım. Eskişehir'e 110km vs kala ilk kez ışık yandı. Önce 0.0 kaldı diye uyarmaya başladı, 70km kala yakıt alırım riske girmemek için diye düşünüyordum, ama oraya geldiğimde, 1.5 - 2.3lt var filan demeye başlayınca hadi hayırlısı diyerek devam ettim

Eskişehir 8km tabelasında göstergem 3.2lt var diyordu ! Takiben Eskişehir girişinde, ileride (500m mesafede) bir Shell görmemle, makine öhö dedi ve motor durdu Şansıma tam da trafik denetleme yapılan yere, Polis arkadaşlar hayrola diye bakarlarken, dörtlüler yanarak girdim ve park ettim.

Shell'den 24.80 TL'lik bidonla yakıt aldım, takiben doldurup tekrar shell'e geldim, 40TL'lik bir yakıt daha aldım. Depo 64,80TL ye tam doluyormuş ve ilk uyarı işaretinden itibaren 110km gidebiliyormuş, ayrıca Antalya, Eğirdir gölü vs gezmeleri dahil, Eskişehir arası 65TL'lik yakıtla alınabiliyormuş, tecrübelerine sahibim artık
    Senin gibi tedbirli biride tongaya düşermiş demekki 😂 anı olmuş . Sele işi için sevindim sizin adınıza ben airhawk aldım bi dünya para deneyecez bakalım nasip olursa
    aydin-ist bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi tedbirli biride tongaya düşermiş demekki �� anı olmuş . Sele işi için sevindim sizin adınıza ben airhawk aldım bi dünya para deneyecez bakalım nasip olursa
    Airhawk'ı da siz deneyin. Eğer uzun yolda hiç ağrı yaşamazsanız, bende alabilirim

Öte yandan ayak uyuşması için, diğer bazı motosiklet sürücülerinin ayaklarını sürüş sırasında aşağıya saldıklarını gördüm, sanırım bu boyu benim kadar uzun olmayanlar için seçenek olabilir. Ben dururken deneyeyim dediğimde, ayaklarım yere basıyor, o nedenle bana uygun değil. Bu konuda bana önerisi olanlar var mı?
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    Airhawk'ı da siz deneyin. Eğer uzun yolda hiç ağrı yaşamazsanız, bende alabilirim

Öte yandan ayak uyuşması için, diğer bazı motosiklet sürücülerinin ayaklarını sürüş sırasında aşağıya saldıklarını gördüm, sanırım bu boyu benim kadar uzun olmayanlar için seçenek olabilir. Ben dururken deneyeyim dediğimde, ayaklarım yere basıyor, o nedenle bana uygun değil. Bu konuda bana önerisi olanlar var mı?
    Benim motorda var ayak uzatma için çözüm yarın paylasirim

Merhabalar 2016 model nc 750x hakkında bilgisi olan kullanan varmı acaba ? Bazı değişiklikler varmış. Altın elbiseli adamın videosunu izledim. fiyatı 32.400 ne dersiniz alınır mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Altın elbiseli adamı İspanya'ya goturup yedirip icirmis honda. O da tav olup cark etmis yürüyen aksami ayni. Cam, gosterge paneli, grenaj, kuyruk, egsoz ve lastikleri farkli. Hala ayni makine. 2016 dct versiyonunu kullaniyorum. Bir de 3000tl farkla pazara sokmuslar. En goze batani bu.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X

Önce 0.0 kaldı diye uyarmaya başladı, 70km kala yakıt alırım riske girmemek için diye düşünüyordum, ama oraya geldiğimde, 1.5 - 2.3lt var filan demeye başlayınca hadi hayırlısı diyerek devam ettim

Eskişehir 8km tabelasında göstergem 3.2lt var diyordu!
    Abi bir yanlışı düzeltelim, o gösterge kalan yakıtı değil harcadığın yakıtı gösteriyor.

Yani yedek depoya düşünce 0.0 litrden başlıyor ve yol yaptıkça artıyor.

Yani demek istiyor ki bak yedek deponun 2.3 litrsini yaktın, 3.2 lt oldu bak benzin al

Ayrıca yanına bir şişe benzin almadan denenir mi bu yaptığın
    aydin-ist, Alper_tim ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Abi bir yanlışı düzeltelim, o gösterge kalan yakıtı değil harcadığın yakıtı gösteriyor.

Yani yedek depoya düşünce 0.0 litrden başlıyor ve yol yaptıkça artıyor.

Yani demek istiyor ki bak yedek deponun 2.3 litrsini yaktın, 3.2 lt oldu bak benzin al

Ayrıca yanına bir şişe benzin almadan denenir mi bu yaptığın
    Bilgi için teşekkürler, öğrendiğim iyi oldu. 3.2 yi gördüğümde en çok 8-10 km gidiyormuş motor

BP ve Shall den 'Nitro' denilen destekli yakıt kullanıyorum. O kadar mesafe de BP veya Shell'e girmek üzere devam ettim, ışık ilk yandığında değil, 2 kademe kaldığı andan itibaren bir BP veya SHELL'e girmek üzere yol alıyordum. Bahsi geçen 110km yolun ortaları civarında bir tabela da 2 km sonra Shell var dedi, ama yolun üstünde o bahsi geçen Shell yoktu. 110km boyunca değil, daha öncede BP / Shell yoktu, hiç Shell veya BP olmaz mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Bilgi için teşekkürler, öğrendiğim iyi oldu. 3.2 yi gördüğümde en çok 8-10 km gidiyormuş motor

BP ve Shall den 'Nitro' denilen destekli yakıt kullanıyorum. O kadar mesafe de BP veya Shell'e girmek üzere devam ettim, ışık ilk yandığında değil, 2 kademe kaldığı andan itibaren bir BP veya SHELL'e girmek üzere yol alıyordum. Bahsi geçen 110km yolun ortaları civarında bir tabela da 2 km sonra Shell var dedi, ama yolun üstünde o bahsi geçen Shell yoktu. 110km boyunca değil, daha öncede BP / Shell yoktu, hiç Shell veya BP olmaz mı?
    Aydın abi ayak dinlendirmek için bendeki koruma demirine oldu sendeki nasıl bilmiyorum bisikletcilerde var
    Murat Ustaoğlu, aydin-ist ve mehmetenis bunu beğendiler.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

4 model arasında sürekli gidip geliyorum.bayilere gidip hepsini gördüm. Vstrom, versys , nc750x dct , tenere . Vstrom ve nc 750 fiyat olarak yakın, versys tenere biraz daha uygun.Hepsinin artı eksileri mevcut.Aea nın önceki karşılaştırma video sunda hondayı yerden yere vurmuştu. Buda kafa karışıklığına yol açtı bende.2015 ve öncesi dct ile kıyaslarsak 2016 dct sanzıman vites geçişleri sürüş olarak nasıldır. 2016 modelinde led far göremedim galiba trye ledsiz model gelmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler