Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700X 2012
    Merhabalar.
    Aranıza yeni katıldım. kısaca ben
    50 yaşındayım. Emekli Makina Mühendisiyim. 1 ay önce 2012 NC200X ile aranıza katıldım.

üzerindeki uzun tur camı boyum uzun olduğundan (1,85) rahatsız ediyor. tersine orjinal kısa cam arıyorum. elinde ihtiyaç fazlası arkadaşlara duyrulur (uygun bir ücret karşılığı alabilirim)
    Ahmet Turan Peker, _oXXo_ ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esseruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah yoldayım (nasip olursa) sabah berceste kahvaltı devamı ertuürul gazi türbesi sonrası kararsızım bursadan dönebilirimde kamp yapıp pazara da kalabilirim varsa o tarafa giden hayde gidelim hayde
    Saat 14:30 da işe paydos. Cepten arar yanına gelmeye çalışırım
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı alikalafatlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Aranıza yeni katıldım. kısaca ben
    50 yaşındayım. Emekli Makina Mühendisiyim. 1 ay önce 2012 NC200X ile aranıza katıldım.

üzerindeki uzun tur camı boyum uzun olduğundan (1,85) rahatsız ediyor. tersine orjinal kısa cam arıyorum. elinde ihtiyaç fazlası arkadaşlara duyrulur (uygun bir ücret karşılığı alabilirim)
    Hoşgeldiniz,Ben de orjinal kısa cam isterseniz size verebilirim.
    F54 ve alikalafatlar bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Adamsın Mehmet kardeşim

Ali abi Hoşgeldin Allah kaza bela vermesin
    mehmetenis bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yeni gelenler hoş geldinizi... yeni projeler ile geliyorum dostlar yazmıyorum ama iş peşindeyim...
    mehmetenis bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni gelenler hoş geldinizi... yeni projeler ile geliyorum dostlar yazmıyorum ama iş peşindeyim...
    Ramazan masallahin var boş durmuyorsun amaaaaaa ne çay a gelirsin ne gezmeye bi görelim mah cemalini de ne yaparsan yap yav
    mehmetenis bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Yarin icin gezimi kassak ufak istanbul ici biselermi yapsak
    parolakan bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarin icin gezimi kassak ufak istanbul ici biselermi yapsak
    +1

İyi olur
    antilop_skul ve mehmetenis bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu gün öğleden sonra için de olabilir, lan öğlen olmuş ya zaten

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün öğleden sonra için de olabilir, lan öğlen olmuş ya zaten
    öğleden sonrası kalmadı abi saat 12:40

diyorumki şöyle atlasak motorlara hacıosmandan orman yolu belgrata gider gibi yapıp bahçeköyden kemerburgaz a dönüp o orman yolunun mangal kokulu ve temiz havası ile bi saga bi sola yata yata kemerburgaz göktürk yapalım . sonra oradaki otoyoldan karaburuna sürelim karaburunda bi çay molası verir geri döneriz yada yola devam ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

[IMG][/IMG]

tabiki
    RİVA - ŞİLE - AGVA DA YAPABİRİZ

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

[IMG][/IMG]
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    öğleden sonrası kalmadı abi saat 12:40

diyorumki şöyle atlasak motorlara hacıosmandan orman yolu belgrata gider gibi yapıp bahçeköyden kemerburgaz a dönüp o orman yolunun mangal kokulu ve temiz havası ile bi saga bi sola yata yata kemerburgaz göktürk yapalım . sonra oradaki otoyoldan karaburuna sürelim karaburunda bi çay molası verir geri döneriz yada yola devam ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...G7.png</a></a>

tabiki
    RİVA - ŞİLE - AGVA DA YAPABİRİZ
    Tembeller yatın evde Geldim bilecik Ertuğrul gaziye hava mis yol harika bol molali bol seyirli
    Şimdi birde çeşme başında çay ve yemek molası verdik keyfe diyecek kalmaz
    antilop_skul, mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Tembeller yatın evde Geldim bilecik Ertuğrul gaziye hava mis yol harika bol molali bol seyirli
    yolun acık olsun abicim afiyet olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

yarın sabaha kadar konuyu toplayalım bari gelenler belli etsin kendini

harita bu

İLETİŞİM : 0546 669 8664
    LEVENT - ÖMERLİ - ŞİLE - AGVA ( agvada yemek yada çay molası varsa nargile kafede nargile muhabbeti +1 )

saat 10:00 da levent bp den tekeri döndeririz .
    karşıdan katılacak arkadaslar şile yolundaki otobanda kenarda biyerde ( büyüka önü olabilir ) toplanıp oraya ugrar yola cıkarız . yavas yavas kasmadan yolumuzu yaparız eglenir geri geliriz. katılanlar

1 - atilop_skul + 1
    2 - parolakan
    mehmetenis bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Arkadaslar merhaba. 15 dakika ulasim ile ise gittigimden evimden ailevi sebepler nedeniyle tasinmak durumundayim. Park derdi para vs dertleri nedeniyle alamadigim motorumu alacagim artik. İhtiyaclarim soyle. Bu yuzden nc serisi mantikli geldo ama kullanicisndan hic yorum alamadim.
    Beykoz maslak yapacagim kopru gecmece var tabi. Tam olarak gunde minomum 40 km yapacagim. Park derdim yok. Derdim hiz degil trafige takilmadan ev is yapmak istiyorum. Eskifen cbr 125r vardi ve cok rahatti bu yonu. Dedigim gibi hiz derdim yok fakat esimin ailesi yunanistanda bu yuzden uzun yol yapmak da istiyorum. Hatta ailemim bir kismi da antalya da onu bile yapabilirim fakat uzun yol illaki yapilacak. Bu yuzden ikinci tercihim bu. Nc ler dikkatimi cekti bu yuzden. Trafikte kurye gibi olmasam da arabadan cok cok daha rahat bu gunluk ev is guzwrgahinda gidebilirim diyorum. Cantali olan modellerini gordum gayet guzel dueuyoru. Sanirim uzun yolda da pek uzmez diye dusunuyorum. 2006 dan beri motorum yok fakat herturlu egitimi alacagim tabi. Butcem 25 e kadar cikar diye dusunuyorum. Ekipmansi egitimsiz sadece mtoor icin. Ne dersiniz ?
    antilop_skul, mehmetenis ve aydin-ist bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. 15 dakika ulasim ile ise gittigimden evimden ailevi sebepler nedeniyle tasinmak durumundayim. Park derdi para vs dertleri nedeniyle alamadigim motorumu alacagim artik. İhtiyaclarim soyle. Bu yuzden nc serisi mantikli geldo ama kullanicisndan hic yorum alamadim.
    Beykoz maslak yapacagim kopru gecmece var tabi. Tam olarak gunde minomum 40 km yapacagim. Park derdim yok. Derdim hiz degil trafige takilmadan ev is yapmak istiyorum. Eskifen cbr 125r vardi ve cok rahatti bu yonu. Dedigim gibi hiz derdim yok fakat esimin ailesi yunanistanda bu yuzden uzun yol yapmak da istiyorum. Hatta ailemim bir kismi da antalya da onu bile yapabilirim fakat uzun yol illaki yapilacak. Bu yuzden ikinci tercihim bu. Nc ler dikkatimi cekti bu yuzden. Trafikte kurye gibi olmasam da arabadan cok cok daha rahat bu gunluk ev is guzwrgahinda gidebilirim diyorum. Cantali olan modellerini gordum gayet guzel dueuyoru. Sanirim uzun yolda da pek uzmez diye dusunuyorum. 2006 dan beri motorum yok fakat herturlu egitimi alacagim tabi. Butcem 25 e kadar cikar diye dusunuyorum. Ekipmansi egitimsiz sadece mtoor icin. Ne dersiniz ?
    nc er güzel motorlar uzun yol icin gayet iyidir 150 km hızlarna stabil gidip problemsiz yol alabilirsin . max olarak 190 görenler var abs olayı guzel al bin git ugrasma yani
    mehmetenis ve Arenli bunu beğendiler.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    nc er güzel motorlar uzun yol icin gayet iyidir 150 km hızlarna stabil gidip problemsiz yol alabilirsin . max olarak 190 görenler var abs olayı guzel al bin git ugrasma yani
    Kim miş? 190 km gören cık cık cık.
    Hız konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak ve örnek olmak için yaptığımız hızları paylaşmıyoruz.
    Yoksa kim çıkmış 196 Km lere kadar acaba?
    Arenli, antilop_skul ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Jeeztro merhaba ;

Şehir içinde Commuter kıvraklığı ,
    Uzun yolda Enduro keyfi
    Yakıt olarak Scooter ekonomisi
    Nc750x özeti denebilir.

Sizin için de bence en iyi tercih olur ,

Önceden 77cm'lik sele yüksekliğine sahip
    Cbr125r kullanıcısı olduğunuza göre muhtemelen bacak boyunuz uzun olmasa gerek.

Bütçenize uygun 2016 öncesi RC72 alacağınızı varsayarsak ,
    83cm sele yüksekliği belki kendinizi güvende hissetmemenize sebep olabilir.

Fazla teknik ayrıntıya girmeden şimdilik şunu söyleyebilirim ;

Honda mühendisleri ülke/İklim ve coğrafi/Irki nedenlerden ötürü örneğin ülkemize D kodlu motosikletleri gönderirken ,
    kendi pazarında Japonya'da L kodlu motosikletleri satışa sunmakta ,
    ve Type-LD denilen sele yüksekliği 80cm olan bu versiyona çevirmek de çok maliyetli değil.

Her ne kadar ''motor alçaltılırsa viraj tutmaz '' vs. gibi bir yanlış genelleme olsa da ,
    ''Üreticinin verdiği opsiyon dahilinde kalındığında'' Rake değeri pek veya hiç değişmeden ,
    daha da güvenli sürüş sağlayabilirsiniz.

Sonuç ;

Hemen alın derim
    Arenli ve mehmetenis bunu beğendiler.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Cok teswkkurler mesajlariniz icin. Boyum 1.81 bu yuzden boy konusuyla ilgili cok sorun olmaz diyorum. Cbr 125 ill motor oldugu icin tercih ettim. O biraz ufak kaliyordu hatta altkmda. 98 kilo var bir de
    parolakan bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750X
    Abi samimi söylüyorum içim cızz etti
    Orada olmak istedim birden .

Geçen gün çayda konuştuğumuz senin şu alet çantasına benzeyen , koruma demirlerine monte etiiğin ve bence harika olan
    çantaları aliexpress'de bulamadım yaw ...

Müsait bir vakit link paylaşırsan sevinirim.

İyi yolculuklar abim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Galiba buldum ,

http://www.aliexpress.com/item/Impac...d-11dfcc7e87f6

Bu zamana kadar bulamamamın sebebi de,
    benim, motorcycle ile ilgili ürün aratmam .

Benzemenin ötesinde bu bizatihi alet çantasıymış

Neyse, yanlara çok iyi adapte olmuş .

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Turan Abi en güzelini yaptın vallahi bravo havada güzel
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı SİYAH İNCİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turan Abi en güzelini yaptın vallahi bravo havada güzel
    Abı çıkın gelin sabah keramet kaplıcalarına dönüşte İznik Bilecik arası harika yol var döneriz beraber yada akşam ben İznik gölü kenarında kamp ta kalacam gelin şimdi heheheheheheh keyiflendim valla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler