Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Ve motorla ilk kazamı yaptım motorumun 1 yaşına girmesine 5 gün kala...
    20-30 km hızla gokart pistinde viraj tekniği çalışırken yatırdım.
    Ufaklığın sinyalini ve sol pegini kırdım. Vites kolu eğildi
    Yalnız kappa koruma demirini yetersiz buldum
    tekrar motorla yola çıkacağım zaman şu ss makinelere takılan koruma takozundan takacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni tiger250-kawa er 6n--cbr 250r-honda nc700s
    gecmış olsun oncelıkle.yan toopuzların sasıye tek noktadan guc uyguladıgı ve bızım motorların baya agır oldugu dusunulurse ben acıkcası tavsıye etmem.benımde aklıma gelmıstı ama mantıklı gelmedı.plastık takozlarla koruma demırıne genıs acı verilebılır.ama nerden bulunur bılmıyorum.bende gıvı var onun bıraz plastık reklam tarzı yazısı ıle daha genıs duruyor.ama denemed,m işin gercegi.işlhta denemeyız.kazasız belasız surusler...

not arka fren blata tavsıyesı alabılırmıyım değiştiren varmı guncel olorak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

http://www.enduromarket.com/urun/honda-nc-700-x-arka-fren-balatasi_2598.aspx?CatId=139 nasıldır acaba.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar xmax 400 abs li motorumu satıp nc 700x veya 750x almayı planlıyorum,ama aklım çok karıştı nedenine gelirsek;
    Sahibinden.com da bir çok ilan mevcut,baktığım motosikletler 2014 veya 2015 maksimum 10.000 km de olmalı.
    Asıl aklımı karıştıran nc700x ile 750x arasında 50cc ve 5 bg ve çok az artan tork için bu kadar fiyat farkı vermeye değer mi?
    Haramidere de bulunan Honda Marmara 2015 model NC750x 25.700 ₺ bırakıyor.
    Ama plaka masrafları ve aksesuar fiyatları düşündürmüyor değil?
    Hadi plaka masrafı 600₺ bilemedim 700₺ tutsun,peki ya aksesuarlar?
    Ben böyle bir motor aldım mı tam aksesuar olmasına özen gösteririm,ön çamurluk uzatma,arka çamurluk,elcik koruma,tur camı,xenon far,motor demiri,sis farı,3.stop ledi,arka taşıma kutusu ve demiri.
    Yukarıda yazılanlardan takan arkadaşlar var ise size zahmet bu aksesuarların fiyatlarını paylaşabilirlermi,
    Özellikle TR yapımı olanlar tercihimdir.
    Tabi ki de sıfır almanın kendine göre çok avantajları var rodajını bilerek yapılması,bir önceki sahibinin acaba nasıl kullandı endişesi olmadan gönül rahatlığıyla sıfır bir makina alınabilir.
    Ama aklıma takılanlar aksesuarlar.
    Peki sizce 2014 veya 2015 model aksesuarlı yukarıda yazılı olanlar maksimum 10.000 KM de motor almak sıfırı 25.700₺ ken mantıklı mı?
    Bu sorunun cevabını siz değerli dostlarımdan bekliyorum.
    Öncelikle km. ye fazla takılmamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu motorlarda arabalarda kullanılan (honda jazz) motor var, zaten fazla devir çevirmiyor ve çok uzun ömürlü. 12.000 km.de bir bakıma giriyor ve 200.000'i sorunsuz devirenler var. Kullanıcıları da zaten genelde ayda 3-5 bin km. yapıyor az da yaktığı için. Örneğin ben önceki motorlarımla maksimum 10bin km.yi görmüşken bununla 2 ayda 6 bini devirdim, üzerinden inesim yok, her geçen gün daha da çok seviyorum motoru

Aksesuar konusuna gelince gerçekten de aksesuarlar oldukça pahalı oluyor. Genelde 2. el fiyatları eleştiriliyor ama aksesuar fiyatları bi dünya para ediyor, satanlar da doğal olarak bunları fiyatlara ekliyor. Sizin örnekten gidecek olursanız, bildiğim kadarıyla standart fiyatları yazayım:
    Koruma demiri: Mutlaka hepco&becker tavsiye ederim, son derece memnunum (600 TL)
    Tur camı: Ben en çok ermax ı yakıştırıyorum, 100-300 TL arasında bol bol seçenek var.
    Ön çamurluk uzatma: 50 TL
    Arka çamurluk: Gereksiz, taksan bile o bölge kirleniyor, yine de isterim dersen 200-300 TL yerli üretimler var
    Elcik koruma: Bu motora en çok yakışanı sw-motech kobra: 500 TL
    Sis farı: Orjinali birkaç bin tlcik kaliteli yerli üretim bakarsan 500 TL
    Arka çanta: Ben en çok alüminyum çantaları beğeniyorum, demiriyle beraber maliyeti 1500ü geçiyor.
    Orta sehpa: orjinali 500 TL, yerli üretim 250-300e bulabilirsin

ortalama olarak fiyatlar bildiğim kadarıyla böyle. Gördüğün gibi, fiyatı %10dan yukarı çekiyor aksesuarlar, uğraşması taktırması da ayrı dert. Dolayısıyla hesabı iyi yapmak lazım 2. el fiyatları yüksek diye eleştirenler genelde bu detayları atlıyor.
    mehmetenis ve Gryffindor bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle km. ye fazla takılmamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu motorlarda arabalarda kullanılan (honda jazz) motor var, zaten fazla devir çevirmiyor ve çok uzun ömürlü. 12.000 km.de bir bakıma giriyor ve 200.000'i sorunsuz devirenler var. Kullanıcıları da zaten genelde ayda 3-5 bin km. yapıyor az da yaktığı için. Örneğin ben önceki motorlarımla maksimum 10bin km.yi görmüşken bununla 2 ayda 6 bini devirdim, üzerinden inesim yok, her geçen gün daha da çok seviyorum motoru

Aksesuar konusuna gelince gerçekten de aksesuarlar oldukça pahalı oluyor. Genelde 2. el fiyatları eleştiriliyor ama aksesuar fiyatları bi dünya para ediyor, satanlar da doğal olarak bunları fiyatlara ekliyor. Sizin örnekten gidecek olursanız, bildiğim kadarıyla standart fiyatları yazayım:
    Koruma demiri: Mutlaka hepco&becker tavsiye ederim, son derece memnunum (600 TL)
    Tur camı: Ben en çok ermax ı yakıştırıyorum, 100-300 TL arasında bol bol seçenek var.
    Ön çamurluk uzatma: 50 TL
    Arka çamurluk: Gereksiz, taksan bile o bölge kirleniyor, yine de isterim dersen 200-300 TL yerli üretimler var
    Elcik koruma: Bu motora en çok yakışanı sw-motech kobra: 500 TL
    Sis farı: Orjinali birkaç bin tlcik kaliteli yerli üretim bakarsan 500 TL
    Arka çanta: Ben en çok alüminyum çantaları beğeniyorum, demiriyle beraber maliyeti 1500ü geçiyor.
    Orta sehpa: orjinali 500 TL, yerli üretim 250-300e bulabilirsin

ortalama olarak fiyatlar bildiğim kadarıyla böyle. Gördüğün gibi, fiyatı %10dan yukarı çekiyor aksesuarlar, uğraşması taktırması da ayrı dert. Dolayısıyla hesabı iyi yapmak lazım 2. el fiyatları yüksek diye eleştirenler genelde bu detayları atlıyor.
    Yorumlarınız için teşekkürler,
    Aklımda Nc700-750 yanında Transalp veya Varadero gibi seçeneklerde ki TA ve Varadero 2011 model denöncesi alınması sıkıntı çıkartabilir,Ama asıl gönlümde yatan aslan NC dir ki ilave bagaj beni çok cezbediyor.

Çok kararsız kaldım diyemiyorum az çok fikirlerim belirgenleşmeye başladı,
    Transalpler tel cantlı olması ve çok mükemmel bir motor bloğuyla ,her yola uyumlu yapısıyla göz dolduruyor.
    Varaderolar heybetli yapısıyla 1000 cc lik motoruyla fakat yakıtının fazla olması beni düşündürmüyr değil,çünkü daha evvelinde CBF1000 kullanmış biri olarak yakıt konusu insanı düşündürüyor,ki CBF1000 az uz yakmıyordu.

Nc ler ise ilave bagajı yakıtının oldukça ekonomik olması şehir içi kıvrak yapısı ve bolca aksesuar seçeneği ile aklımı çeliyor fakat öndeki tek diskin sık kullanımlarda sıkıntı çıkarttığı söyleniyor,

Benim şu anda tek hedefim xmax 400 satmak sonrasında ise artık elimizdeki para ile neler yapacağımıza bakacağız.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Yorumlarınız için teşekkürler,
    Aklımda Nc700-750 yanında Transalp veya Varadero gibi seçeneklerde ki TA ve Varadero 2011 model denöncesi alınması sıkıntı çıkartabilir,Ama asıl gönlümde yatan aslan NC dir ki ilave bagaj beni çok cezbediyor.

Çok kararsız kaldım diyemiyorum az çok fikirlerim belirgenleşmeye başladı,
    Transalpler tel cantlı olması ve çok mükemmel bir motor bloğuyla ,her yola uyumlu yapısıyla göz dolduruyor.
    Varaderolar heybetli yapısıyla 1000 cc lik motoruyla fakat yakıtının fazla olması beni düşündürmüyr değil,çünkü daha evvelinde CBF1000 kullanmış biri olarak yakıt konusu insanı düşündürüyor,ki CBF1000 az uz yakmıyordu.

Nc ler ise ilave bagajı yakıtının oldukça ekonomik olması şehir içi kıvrak yapısı ve bolca aksesuar seçeneği ile aklımı çeliyor fakat öndeki tek diskin sık kullanımlarda sıkıntı çıkarttığı söyleniyor,

Benim şu anda tek hedefim xmax 400 satmak sonrasında ise artık elimizdeki para ile neler yapacağımıza bakacağız.

NC'nin yanında transalp sahipleri bile yakıttan şikayet ediyor, varadero yu düşünemiyorum
    Fren konusunda şikayet eden çok ama şahsen ben hiçbir sıkıntı çekmedim. Hatta 2 kez (ABS olmasa taklaya gelmekten korkardım) çok ciddi ani fren yapmak durumunda kaldım, 2sinde de beklediğimden çok daha önce ABS bile devreye girmeden durabildim. O nedenle Allah göstermesin ani bir durumda frenlerime güveniyorum, ben memnunum açıkçası. Çift disk olup da frene basar basmaz ön teker kilitleseydim ne değişirdi bilemiyorum.

Sonuçta eğer aşırı derecede araziye girmeyecekseniz (belli bir yere kadar NC de idare ediyor) bol km. yapmayı düşünüyorsanız ve aşırı bir güç beklentiniz yoksa (bence gücü gayet yeterli) NC ideal bir motor. Ama herşey beklentiye göre değişiyor, aşırı performans beklentiniz varsa sizi üzer, artısı olan konularda ise fazlasıyla memnun eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

ayrıca şunu da ekleyeyim, kendi bagajı + topcase gerçekten can kurtarıcı. Özellikle benim gibi çantasız cruiser lardan geçenler için çok büyük nimet. Eski motorla bi yere gideceğim zaman 40 defa düşünürdüm eşyaları nereye koycam, gitmesem mi fln diye ama artık öyle bir sorunum yok, full koruma gidip, gittiğim yerde üzerimi, ayakkabımı değiştirip istediğim gibi devam edebiliyorum. Çok büyük nimet.
    Dr.MZÇ, Gryffindor ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    @mehmetenis
    Aksesuar kısmı gerçekten çok Pahalı oluyor.
    Motoru almadan evvel ben de kızıyordum ama gerçekten az buz paralar değil...
    Öte yandan motor performans açısından fena değil bence
    Ama kişisel beklentileri hesaba katmak Lazım.

Bu arada motorun koruma demirlerinin üstüne sağlam bir Şeyler sarıp motor düştüğü zaman motor bloğunu belki biraz daha korumasını sağlamayı planlıyorum.
    Malzeme konusunda kararsızım ama tenis raketine sarılan bantlar tarzında bir şey düşünüyorum.
    Ya da custom motosikletlerde egzozlara sarılan malzeme olabilir bilmiyorum bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Bu arada kırılan sol peg için biçilen fiyat 300 tl cik
    Tamam aleminyum falan ama yok aga çok Pahalı.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mehmetenis
    Aksesuar kısmı gerçekten çok Pahalı oluyor.
    Motoru almadan evvel ben de kızıyordum ama gerçekten az buz paralar değil...
    Öte yandan motor performans açısından fena değil bence
    Ama kişisel beklentileri hesaba katmak Lazım.

Bu arada motorun koruma demirlerinin üstüne sağlam bir Şeyler sarıp motor düştüğü zaman motor bloğunu belki biraz daha korumasını sağlamayı planlıyorum.
    Malzeme konusunda kararsızım ama tenis raketine sarılan bantlar tarzında bir şey düşünüyorum.
    Ya da custom motosikletlerde egzozlara sarılan malzeme olabilir bilmiyorum bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Bu arada kırılan sol peg için biçilen fiyat 300 tl cik
    Tamam aleminyum falan ama yok aga çok Pahalı.
    Evet kesinlikle yedek parçada fiyatı çok pahalı tutuyorlar. Düşünürseniz şöyle bir ürün görmüştüm, ne kadar başarılı olur, ne kadar kullanmak istersiniz takdir sizin
    https://www.motoavm.com/ProductDetai...ilidi/114/2057

Ben şahsen korumayı artırmak için sis farlarını koruma demirinin yanına taktım. Böylece devrilme durumunda öncelikle onlar zarar görecek, onlar durduramazsa koruma demiri devreye girecek. İnşallah ondan sonrasını da görmem zaten

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    koruma demiri haricinde takoz gibi bir ek koruma daha olsa bence de iyi olur.

ne yapsak ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

ayrica kirilan pegi âliminyum kaynak yaptirabilirsiniz.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Koruma olarak Trax yan çantaları tek geçerim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    @schumacher
    Ürünü beğendim bir tane sipariş ettim
    Teşekkür ederim. Takılınca buraya fotoğraf yüklerim

@olcay avşar
    O kırılan Parça ve motorda kalan Parça o kadar eğildi ki kaynak yapsak bile düzelir mi bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Trax yan çantam keşke olsa diye düşünüyorum şimdi
    Ama Kappa k47 de iş gördü arka taraf için en azından.
    mehmetenis bunu beğendi.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Abi nc 700 750.. ruhsuz gitmez durmaz bir motor...

YASASIN V STROM
    mehmetenis bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Ruhlu giden ve duran motor var da nooluyo? Benzin olmuş 5 tl ��
    mehmetenis ve maktama bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli Arkadaşlar Bu sorunun aynısını Versys Formunda da yazacağım Lütfen yanlış anlamayın,
    Sizler NC 700X-750X kullanlar olarak tarafsız yaklaşırsanız, Tercihimde yön belirlemiş olursunuz

1-)Kawasaki Versy KLE650

2-)Honda NC 750X mi?

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Hocam altın elbiseli adamın orta sınıf karşılaştırmasında izlemişsindir versys 1.olmuştu.tamam güzel hoş motor ama servis ve yedek parça sorunu kawasaki yi hep benden uzak tutmuştur ki bu bilgileri bizzat kullanıcılardan aldım şimdi birileri çıkıp yooo öyle bişey yok ben çok rahatım diyebilir haklıdırlar da ancak ben servis problemini ilk motorum hyosungta çok yaşadım bu yüzden benim servis ve yedek parça konusunda çok büyük bir hassasiyetim var servis ve uzta peşinde koşacak vaktim yok benim...bunlar benim nacizane düşüncelerim...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Değerli Arkadaşlar Bu sorunun aynısını Versys Formunda da yazacağım Lütfen yanlış anlamayın,
    Sizler NC 700X-750X kullanlar olarak tarafsız yaklaşırsanız, Tercihimde yön belirlemiş olursunuz

1-)Kawasaki Versy KLE650

2-)Honda NC 750X mi?
    Bence
    -Daha fazla performans (daha fazla yakıt)
    -Daha fazla konfor
    -Daha az vergi

önemli bulduğunuz noktalar bunlarsa versys. Ama bunlardan biraz taviz verebilirim derseniz geri kalan herşey için NC (versys denemedim, sadece yorumlara dayalı konuşuyorum)
    mehmetenis ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Son kasa versy'ler hakkında çok fikrim yok işin doğrusu.
    ama önceki kasa çok güzel aletti.
    NC'yi tercih etme sebebim honda'nın servis içinde daha ciddiyetli olmasıydı.
    ayrıca ön bagajı ve arkaçantayla beraber nerdeyse otomobil gibi kullanışlı oluyor.
    artçı alacağım zaman bu kadar eşya motora sığar mı dediğinde, bıyık altından gülüp asla bir motosikleti küçümsememesi gerektiğini öğretiyorum
    ayrıca piyasadaki çoğu spor diye geçinen arabadan daha iyi 0-100km hızlanması var. son hızı da bana yetiyor, 180+ hızlara çıkana yetecek alet değil.
    yakıtı en son 3,6lt ortalamaydı
    oturuş posizyonu ve selesi bence rahat.
    Dağ taş dere tepe vadi endurosu değil. bu alet daha çok Türkiye yolları naked'ı yani bozuk yollarda daha rahat edebileceğin bir çıplak makine diyebiliriz. Çok hafif arazide naked'dan biraz daha iyi ama arkadaşın v-storm'u tartışmasız benim NaCi'den arazimsi şartlarda daha iyiydi.
    ama kaymak asfalt'ta virajlarda ben (sanırım lastik avantajı da olabilir arkadaş benden daha tecrübeliydi) daha iyiydim
    iki makine de iyi makineler tercih senin tabiki.
    ben şehir içi - şehirler arası az yakıtla, sakin sakin dolaşacağım, herhangi bir arızada karşımda adam gibi servis bulacağım dersen honda nc iyi alet
    sağlam olduğunu da bu pazar bizzat düşerek test ettim
    Kawasaki forumundan da o aletin artıları eksilerini öğren bakalım. Hayırlısı olur inşallah.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    gün gelirde ncmi satarsam, alacağım motor tekrardan nc750 olur.

mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X

1-)Kawasaki Versy KLE650

2-)Honda NC 750X mi?
    Bu iki motosiklet arasında çok kafa patlattım. Versys'in çekici yanları daha dik sürüş pozisyonu, düşük vergi diliminde olması, biraz daha performanslı olması ve gaz tepkilerinin iddia edildiğine göre daha iyi olmasıydı. Enduro'lar hariç bu tip adventure tarzı motosikletlerde üst veya yan çantalardan hoşlanmadığım için (NC'de bagaj mevcut), daha az yaktığı için, daha şık göründüğü için (gri),ağırlık merkezi çok düşük olduğu için, yol bilgisayarı ve vites göstergesi olduğu için, servisi daha ulaşılabilir olduğu için ve ABS'yi standart olarak sunduğu için NC 750 X'i tercih ettim. 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Şu an yol bilgisayarında ortalamam 3.3lt ve haftasonları hariç şehir içi trafiğindeyim. Tamamen tercihe dayalı bir durum. Yine de fırsatın varsa almadan önce iki aracı da kullanmanı tavsiye ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı mantila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki motosiklet arasında çok kafa patlattım. Versys'in çekici yanları daha dik sürüş pozisyonu, düşük vergi diliminde olması, biraz daha performanslı olması ve gaz tepkilerinin iddia edildiğine göre daha iyi olmasıydı. Enduro'lar hariç bu tip adventure tarzı motosikletlerde üst veya yan çantalardan hoşlanmadığım için (NC'de bagaj mevcut), daha az yaktığı için, daha şık göründüğü için (gri),ağırlık merkezi çok düşük olduğu için, yol bilgisayarı ve vites göstergesi olduğu için, servisi daha ulaşılabilir olduğu için ve ABS'yi standart olarak sunduğu için NC 750 X'i tercih ettim. 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Şu an yol bilgisayarında ortalamam 3.3lt ve haftasonları hariç şehir içi trafiğindeyim. Tamamen tercihe dayalı bir durum. Yine de fırsatın varsa almadan önce iki aracı da kullanmanı tavsiye ederim.
    En kısa zamanda gidon yükseltici edinmenizi tavsiye ederim, hem daha dik oturma pozisyonuna sahip oluyorsunuz, hem de motora hakimiyetiniz artıyor. Ben 22 mm. yükseltme ve geri çekme kullanıyorum, kesinlikle öneririm.
    mehmetenis bunu beğendi.

mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kısa zamanda gidon yükseltici edinmenizi tavsiye ederim, hem daha dik oturma pozisyonuna sahip oluyorsunuz, hem de motora hakimiyetiniz artıyor. Ben 22 mm. yükseltme ve geri çekme kullanıyorum, kesinlikle öneririm.
    Önerin için teşekkürler, şimdilik rahatsız etmiyor uzun yol yapmadığım için ama daha sonra düşünebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler