Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Güle güle kullanın.
    Sakin sakin kullanacak birisi için fazlasıyla yeterli bir alet bence.
    motosiklet camiasının 1,6 dizel şehir SUV'si bu alet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Ayrıca 700/750 sayfasını birleştirmeniz gayet iyi olmuş.
    elinize sağlık
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

bugun gidip motorun odemesini yaptim.

resim de cektim ama hangisi benim bilmiyorum

yilbasindan sonra ruhsatini cikaririm insallah.

havalar kotu, motoru ne zaman teslim alirim bilmiyorum.
    zenon ve mehmetenis bunu beğendiler.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hayırlı olsun :D, kşın motor aliyorsun on camurluk uzatma kesin al ilk işin o olsun :D

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    ön çamurluk uzatma çok işe yarıyor mu?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bozuk havalarda binmem, bahara hazır olsun ve biraz da uygun fiyat olduğu için bu mevsimde aldım.

alıp dükkana koyacağım hava güzel olunca ufak ufak kaçarım baharda inşaallah
    F54 bunu beğendi.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Çamurluk uzatmaları şart, kışın binmeseniz dahi. Tüm pisliği radyatöre atıyor hocam ön teker

Motosikleti
    Honda NC 750X
    nereden aldınız peki?

bir link filan var mı?

Motosikleti
    NC700SA
    merhaba,

sol aynam dönmüş, brandanın içinde, geri çevirdiğimde kitlendiği nokta durması gereken yerden farklı oluyor, bir türlü düzeltemedim, ayna kolunun nasıl sabitleneceğini bilen var mı ? (nc700s)

teşekkürler

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı fastx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,

sol aynam dönmüş, brandanın içinde, geri çevirdiğimde kitlendiği nokta durması gereken yerden farklı oluyor, bir türlü düzeltemedim, ayna kolunun nasıl sabitleneceğini bilen var mı ? (nc700s)

teşekkürler
    aynayı tutmak istediğin ayara getir, sonra da aynanın vidalandığı yerde bir somun var onu bir elinle aynayı tutup diğer elinle anahtar kullanarak sık.

bütün motosikletlerde böyledir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereden aldınız peki?

bir link filan var mı?
    Facebook da sayfası vardı arkadasın RHV MOTOSİKLET diye bir aratın. Ben buradan aldım, forumda da bayagi tavsiye edilmişti. Tolga bey ile gorusun derim... Tekrar hayirli olsun

Motosikleti
    NC700SA
    tekrar merhaba

benim motor açık otoparkta duruyor, çoğunlukla da brandasız durumda. yağmurlu/karlı havalardan sonra zinciri tekrar yağlamak gerekli midir ?

oto yıkama da yıkatınca yağlanmalıdır demişti bir arkadaşım, orada basınçlı su olduğu için mantıklı gibi ama yağmurda falan da aynı risk var mıdır ?

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereden aldınız peki?

bir link filan var mı?
    Olcay,
    daha önce aldıklarımı bir yere yazmıştım. acıklamaları aşağıdaki linkten bulabilirsin.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...l=1#post163356
    ama maalesef 60.000 km sonra bu motorun biraz ileriöseviye bir kullanıcıyı tatmin etmeyeceğinden emin oldum. gücü vs her şeyi geçtim bana göre en önemli sorunu 4 silindir motorlardan bile daha az kompresyonu olması. bu gercekten seni çok az bir devir aralığında kullanmaya ve doğru vites için çok fazla planlama yapmanı gerektiriyor. gene de en iyi şehir motoru (commuter) olduğunu her türlü iddia ederim. güle güle kullan.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    tekrar merhaba

benim motor açık otoparkta duruyor, çoğunlukla da brandasız durumda. yağmurlu/karlı havalardan sonra zinciri tekrar yağlamak gerekli midir ?

oto yıkama da yıkatınca yağlanmalıdır demişti bir arkadaşım, orada basınçlı su olduğu için mantıklı gibi ama yağmurda falan da aynı risk var mıdır ?
    zincirdeki yağ yıkanacak kadar yağmura maruz kalmadıysa problem olmaz.

zaten orta sehpada değilde yan ayakta ise zincire kolay kolay yağmur ulaşmaz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    NC700SA
    bilgi için teşekkürler, bir sorum daha olacak, fren diskleri durduğu yerde pas lekeleri ile kaplanıyor, bunu engelleyecek bir sprey falan kullanmalı mı ? bir süre kullanıp fren yapınca yok oluyor ama, bu şekilde paslanması zararlı mı ?

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Fren disklerini balata spreyi ile temizleyebilirsiniz ama gerek yok.Bu sprey dışında başka herhangi bir madde kesinlikle sürmeyin.Yağlanan bir disk sıkıntı yaratır.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    bilgi için teşekkürler, bir sorum daha olacak, fren diskleri durduğu yerde pas lekeleri ile kaplanıyor, bunu engelleyecek bir sprey falan kullanmalı mı ? bir süre kullanıp fren yapınca yok oluyor ama, bu şekilde paslanması zararlı mı ?
    Herhangi bir müdaheleye gerek yok, zaten dediğin gibi ilk frenajda diskler tertemiz olacaktır.

Herhangi bir zararı yok, ki zaten çok uzun ömürlü malzemeler değiller, aşınınca değiştiriyoruz.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pazartesi günü kar kış bastırmadan gidip motorumu getirdim;

Garajı yeni yaptım, motor ancak sığıyor. Rahat bir alan değil ama hem güvenli hem dış etkenlerden korur. Dükkanın içinde dışarıdan doğrudan girişi var, ekstradan basit bir kapı takarım ama zaten dükkan kapanınca otomatik kepenkler tamamen kapatıyor her tarafı.

Arka çantayı çanta demirini tablayı vs almıştım, yakında takarı foto eklerim.

motor koruma demiri de hazır, onu da takmam lazım bir an önce. gerçi acelem yok nasılsa binmiyorum.

dün çinden aldığım elcik korumalar da geldi, sanırım acerbis modelinin aynısı. 23 dolara mal oldu.

zenon, chopy, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 ybr esd
    iyi makina hayırlı olsun...

Motosikleti
    NC700X
    Merhaba,

700X kullanım kitapçığını nasıl bulurum arkadaşlar? Elinde olan varsa sevabına mail atarmı bana, yada link yollarmı acaba?

cakiciozgur@gmail.com

İyi pazarlar.

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=Olcay Avşar;3516958]Pazartesi günü kar kış bastırmadan gidip motorumu getirdim;

https://lh4.googleusercontent.com/-b...105_163616.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-K...105_163700.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-T...105-WA0000.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-g...105_164326.jpg

Garajı yeni yaptım, motor ancak sığıyor. Rahat bir alan değil ama hem güvenli hem dış etkenlerden korur. Dükkanın içinde dışarıdan doğrudan girişi var, ekstradan basit bir kapı takarım ama zaten dükkan kapanınca otomatik kepenkler tamamen kapatıyor her tarafı.

Arka çantayı çanta demirini tablayı vs almıştım, yakında takarı foto eklerim.

motor koruma demiri de hazır, onu da takmam lazım bir an önce. gerçi acelem yok nasılsa binmiyorum.

dün çinden aldığım elcik korumalar da geldi, sanırım acerbis modelinin aynısı. 23 dolara mal oldu.

Hayırlı uğurlu olsun,keyifli sürüşler dilerim...Allah nazarlaedan korusun çok güzel bir makine...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler