Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu filtre tutucuların kayışlı olanları daha kullanışlı değil mi acaba? Yani markaya göre uydu uymadı derdi olmaz sanki...
    Doğru ölçüde aldıysa ki markaların ölçüleri sabittir iki dakikalık iş zor değil. Arkadaşın ya ölçüsü küçük ya da acemiliğine gelmiş. Halatlı zincirli filan olanlar içime sinmemişti benim tas aldım benim için daha kolay bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Abiler merhabalar, boş bir nc'yi nasıl doldurabiliriz neler lazım öncelikle, siz neleri tercih ettiniz fikirlerinizi alabilir miyim? Çanta taşıyıcıları, 3'lü çanta seti hangi markaları tercih etmeliyim, nerden tedarik etmeliyim bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Orta seviye ürünleri karşılayabilirim. Orijinal tercih etmem gereken parçaları orjinalde tedarik edebilirim. Şimdiden teşekkür ederim

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler merhabalar, boş bir nc'yi nasıl doldurabiliriz neler lazım öncelikle, siz neleri tercih ettiniz fikirlerinizi alabilir miyim? Çanta taşıyıcıları, 3'lü çanta seti hangi markaları tercih etmeliyim, nerden tedarik etmeliyim bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Orta seviye ürünleri karşılayabilirim. Orijinal tercih etmem gereken parçaları orjinalde tedarik edebilirim. Şimdiden teşekkür ederim
    Hayırlı olsun
    Yan çanta,koruma demiri çantaları ve ön bagaj içi çantayı eyupto’tqn alabilirsiniz.
    Diğer kalan tüm eksiğinizi Gp kompozitten alabilirsiniz
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Yan çanta,koruma demiri çantaları ve ön bagaj içi çantayı eyupto’tqn alabilirsiniz.
    Diğer kalan tüm eksiğinizi Gp kompozitten alabilirsiniz
    Teşekkür ederim, verdiğiniz siteyi inceleyeceğim

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    GP de hemen hemen herşey var.

Eğer uzun tur yapacaksanız yan çanta şart.

Arka çanta demirini sağlam seçin. Eğer artcı ile kullanacaksınız orijinal çanta biraz yer daraltır. Ama en sağlamı da odur.

Otomatik bagaj açma en faydalı işlerden...

Sis farı mutlaka röle ile yapılmalıdır...

Gidon yükseltme..

Bagaj içi çakmaklık mutlaka olmalı...

Ön arka sürekli kayıt yapan kamera sistemi...

Aklıma gelenler bunlar
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GP de hemen hemen herşey var.

Eğer uzun tur yapacaksanız yan çanta şart.

Arka çanta demirini sağlam seçin. Eğer artcı ile kullanacaksınız orijinal çanta biraz yer daraltır. Ama en sağlamı da odur.

Otomatik bagaj açma en faydalı işlerden...

Sis farı mutlaka röle ile yapılmalıdır...

Gidon yükseltme..

Bagaj içi çakmaklık mutlaka olmalı...

Ön arka sürekli kayıt yapan kamera sistemi...

Aklıma gelenler bunlar
    Cevap için teşekkür ederim Ahmet abi otomatik bagaj açmayı 2016 veya 2017 yılında sizin dükkanın arkasında boş bir arsada 8-10 nc toplanıp yapmıştınız ben ybr ile gelmiştim.Birde senin yaptığın otomatik yağmalamayı almayı düşünüyorum abi... Bende orjinal çanta setinden yanayım abi

Motosikleti
    Cevap için teşekkür ederim Ahmet abi otomatik bagaj açmayı 2016 veya 2017 yılında sizin dükkanın arkasında boş bir arsada 8-10 nc toplanıp yapmıştınız ben ybr ile gelmiştim.Birde senin yaptığın otomatik yağmalamayı almayı düşünüyorum abi... Bende orjinal çanta setinden yanayım abi
    Orijinal çantalar çok sağlam olması dışında çok kullanışlı değil. Yan çantalar yeterli gelmeyecektir. Ben ce soft çanta kullanılması daha ucuz ve uygun

satabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x dct
    Merhaba;
    2021 nc750x dct kullanıyorum,yaklaşık 3600km.oldu.Bu haftasonu şehiriçinde biraz dolaşıp park ettiğimde öntaraftan yanık pilastik kokusu geldi.Bugün tekrar bi kontrol edeyim dedim motor soğukken bişey yoktu ısınınca tekrar koku geldi.Ne yapmalıyım bu konuda tecrübesi olan varmıdır ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı satabas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    2021 nc750x dct kullanıyorum,yaklaşık 3600km.oldu.Bu haftasonu şehiriçinde biraz dolaşıp park ettiğimde öntaraftan yanık pilastik kokusu geldi.Bugün tekrar bi kontrol edeyim dedim motor soğukken bişey yoktu ısınınca tekrar koku geldi.Ne yapmalıyım bu konuda tecrübesi olan varmıdır ?
    Kedi köpek çişini yapmış olmasın

Motosikleti
    NC750X
    Merhaba,
    Motora 1 hafta binmediğimde marş basmıyor. Akü tavsiye eder misiniz?
    2019 NC750x DCT.
    ilave olarak, takip, sis var.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    2019 NC750x DCT.
    Her şeyden önce bir şarj cihazı tavsiye ederim; bende de alarm/takip sistemi var, en taze aküyle bile 3 hafta yatırırsanız aküyü oldukça boşaltır. Sonrasında söküp şark etmiyorsanız aküyü kısa sürede bozarsınız. Bir hafta binmediğiniz sık oluyorsa akünün yaşı ve kullanım şekli itibarıyla ömrünü bitirmiş veya ömrünü bitirmeye yakın hale gelmiş olabilirsiniz. Alarm/takip sistemli motosikletler sık sık 1-2 hafta veya daha uzun yatacaksa akü şarj cihazı şart gibi bir şey...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    2019 NC750x DCT.
    Denimoto hasanpaşa fullbat marka full jel akü öneririm africa twinde kullanıyorum.

https://youtu.be/jJGXEvoD2R4

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Africanın akü değişimi videosunu attım . Şimdide atacağım videoyu izleyin desülfatör yapımı videosu akünüzü kurtara bilirsiniz.

https://youtu.be/z4PH9Yx72kU

Bu videoyu izleyin

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    Yeni 2021 NC750X DCT sahibi olarak aranıza katıldım. Motorum 4600 km'de. Sadece 1000 km bakımına yaklaşık 9 ay önce girmiş.

Sizce yetkilide bakım yaptırsam 4 senelik garantiyi devam ettirirler mi ? servis net bir şey diyemiyor 2 bayi ile görüştüm. iyi niyetten honda türkiye insiyatifinde dedi.

ek olarak aldığımda arkada trexes arka çanta vardı. yan çanta da düşünüyorum ama trexes setleri epey pahalı. alternatif öneriniz var mıdır?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şu Honda'nın bakım aralıklarını 6 aya çekmesine inanılmaz uyuzum; ben Honda aldığımda 6000km veya 1 yıldı. Km gelmeden 6 ayda bir bakım istemek çok paragöz bir yaklaşım...

Bence motoru garanti kapsamından çıkarın; 2021 model 5000km motora şu ana kadar bir şey olmadıysa sonra da olmayacaktır zaten, bu şekil yamyamlıklara prim vermemek lazım!
    rider_oz bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Nası ya..
    Servis problemi yok diye kafamıza kaktıkları markada 6 ayda bir yağ değişimi yapılmazsa garantiden mi çıkıyor motorlar?

:D
    rider_oz bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası ya..
    Servis problemi yok diye kafamıza kaktıkları markada 6 ayda bir yağ değişimi yapılmazsa garantiden mi çıkıyor motorlar?

Ben km'si veya yılı dolmadan bakıma götürmem. Umurumda olmaz, çünkü ilk 4-5000'de garantilik problem çıkmadıysa sonra da çıkmıyor zaten.

Ben asıl bunlardan garantiden bir şey değiştirebilen olmuş mu onu merak ediyorum. Aprilia'da sandık motor verdiklerini biliyoruz en azından, Honda ne yapıyor acaba? (Hadi ortalığı karıştırayım biraz )
    espresso ve rider_oz bunu beğendiler.

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    Şu Honda'nın bakım aralıklarını 6 aya çekmesine inanılmaz uyuzum; ben Honda aldığımda 6000km veya 1 yıldı. Km gelmeden 6 ayda bir bakım istemek çok paragöz bir yaklaşım...

Bence motoru garanti kapsamından çıkarın; 2021 model 5000km motora şu ana kadar bir şey olmadıysa sonra da olmayacaktır zaten, bu şekil yamyamlıklara prim vermemek lazım!
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası ya..

Ben km'si veya yılı dolmadan bakıma götürmem. Umurumda olmaz, çünkü ilk 4-5000'de garantilik problem çıkmadıysa sonra da çıkmıyor zaten.

Ben asıl bunlardan garantiden bir şey değiştirebilen olmuş mu onu merak ediyorum. Aprilia'da sandık motor verdiklerini biliyoruz en azından, Honda ne yapıyor acaba? (Hadi ortalığı karıştırayım biraz )
    dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.

Ancak Honda da maalesef bu saçma hareket var.
    büyük motorlarda 4 yıl garanti şartını, 6 ayda bir girmesi durumunda sunuyor. garanti uzatmayı ücret farkıyla yapmıyor.
    6 aylık bakım için de dct olan modelde 1600 tl fiyat verdiler.
    ben de garantiden bir işlem yapılamayacağını biliyorum genelde ama, çok saçma basit bir elektronik, ekran vs sorunu olur, şanzımanı dct diye devam etsin endişesindeyim.
    21' HONDA NC750 X DCT
    19' YAMAHA X-Max 250 Iron Max

Motosikleti

İlk motorum (2015 dct) 60 binde iken 2,5 sene sonra benzin pompası garantiden değişti.

İkinci motorum (2018) 12 binde amartisor borusu değişti paslanmadan dolayı..

Yine ikinci motorun 80 binde iken 3 sene sonra Kontak seti garantiden değişti .

Ama ben de 8 senedir devamlı aynı serviste (d&b honda) bakımları yaptırdım.
    Cyan ve rider_oz bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İlk motorum (2015 dct) 60 binde iken 2,5 sene sonra benzin pompası garantiden değişti.

Esasen hiçbiri altı ayda bir yağ bakımına götürmedin diye kaçınabilecekleri şeyler değil; hepsi motorun dışında. Yağ bakımı yapılmadı diye ancak motoru garanti kapsamı dışında bırakabilirler ki o da sen bakım yaptığını bir şekilde ıspatlarsan yine kaçınabilecekleri bir durum kalmıyor.

Burada yine de bir fayda sağlanmış; anladığım kadarıyla tüm sorunlar 2 yıllık zorunlu garanti süresi bitiminden sonra, Honda'nın garanti şartlarını yerine getirenlere tanıdığı ek 2 yıllık garanti süresi içinde olmuş, bunu teslim etmek gerekir.

Yine de 3 yılda 80.000km yapan senin gibi bir sürücü için bakım aralıklarının 6 ay olması bir sorun teşkil etmiyor, çünkü 6 ayda 6.0000km'nin hayli üstünde mesafe katediyorsun zaten daha öncesinde bakım zamanı geliyor. Ayda 1000km'den az gidenler için 6 aylık süre çok kısa.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

Hocam garanti kapsamında değişmesi gereken parça varsa bakım şartı aranmaz , 2013 model Suzuki Vstrom'un sargısını 2017 de 75.000 km de iken değiştirdiler , motoru satın aldıktan sonra ne 1000 km de ilk bakım için nede ilerleyen kilometrelerdeki bir bakım için servise hiç götürmedim..
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler