Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun mu biraz uzun
    182 hocam önceki sahibi taktrmış
    Sürüş eğitimleri alın. Kendinizi asla yeterli görmeyin. Her zaman Ham'ız ve pişmeye ihtiyacımız olacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modalı arkadaşım..şimdiden sana iyi yolculuklar diliyorum..güzergahın cidden keyifli yollara sahip..malkara yamanlar peynircide çift kaşarlı tostu..geliboluda halil abinin dönerini mutlaka denemelisin ve zaferin fırınlanmış peynir tatlısını..
    Edremit yolunda Güre ye vardığında Afrodit termal otel de konaklayabilirsin..odalarda termal banyo vardır..şimdilik aklıma gelen bunlar..
    Çok teşekkürler 👍

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OMC sticker a yaptırabilirsin.

ınstagram facebook yada twitter dan ulaşabilirsin.Ben özel tank pad yaptırmıştım.
    Bir göz atayım. Teşekkürler

Motosikleti
    Herkese selamlar.Hafta sonu bi seyahate çıkıcam da lastik hava basınçlarıyla ilgili bi sorum olacak.Kitapçıkta artçılı ve artçısız 36 42 olacak yazıyor.Artçılı yola çıkacağım fakat iki tane yan çanta bir de top case var.Acaba lastik hava basınçlarını biraz daha mı fazla bassam yardımcı olur musunuz lütfen.
    tkalfaoglu bunu beğendi.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Valla cok da arttirmayin.. 44 belki maks? Cunku sicaktan zaten cok daha artiyor basinc..
    arka Amortisoru sertlestirmeyi unutmayin (onyukleme/preload ayari). cok amortisor patlatan var.
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla cok da arttirmayin.. 44 belki maks? Cunku sicaktan zaten cok daha artiyor basinc..
    arka Amortisoru sertlestirmeyi unutmayin (onyukleme/preload ayari). cok amortisor patlatan var.
    Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:39 ----------

Teşekkür ettim ama amortisörü sertleştirmesi bilmiyorum.Ayrıca yapabileceğimi de zannetmiyorum.Bu arada motoru sadece asfaltta ve dikkat ederek kullanmama rağmen istemeden küçük tümsek yada çukurlara giriyorum.Yan çanta demirlerini taktırdıktan sonra bu sarsıntılarda tok bi metal çarpma sesi gelmeye başladı.Amortisörle ilgili olabilir mi yoksa yan çanta taşıma demirleri olduğu için normal mi bu durum?
    Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.

Motosikleti
    tiger800
    Merhaba
    2016 model NC750x kullanıcısınıyım
    Ustam arka fren diskimin değişmesi gerektiğini söyledi
    bana bi link verebilir misiniz satın almam gereken parça modelini

birde fren balatası

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:39 ----------

Teşekkür ettim ama amortisörü sertleştirmesi bilmiyorum.Ayrıca yapabileceğimi de zannetmiyorum.Bu arada motoru sadece asfaltta ve dikkat ederek kullanmama rağmen istemeden küçük tümsek yada çukurlara giriyorum.Yan çanta demirlerini taktırdıktan sonra bu sarsıntılarda tok bi metal çarpma sesi gelmeye başladı.Amortisörle ilgili olabilir mi yoksa yan çanta taşıma demirleri olduğu için normal mi bu durum?
    Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.
    Onda bişey yok, takım çantasında anahtarı var, amortisöre tak sert ayara getir. Çok basit, tümsek çukur olmasa da yayı sertleştir ki amortisöre aşırı yük binmesin.

Çok patlatan var +1
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Onda bişey yok, takım çantasında anahtarı var, amortisöre tak sert ayara getir. Çok basit, tümsek çukur olmasa da yayı sertleştir ki amortisöre aşırı yük binmesin.

Çok patlatan var +1
    teşekkürler.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    arkadaşlar yakın zamanda kasko yaptıran var mı ? ne kadar fiyat cıkıyor benim gecen sene 3600 tl çıkmıştı

Önceki sayfalarda zincir-dişli bakımını 90/140 numara şanzıman yağı ile yaptığımı yazmıştım. 38 bin km itibariyle fabrika çıkışlı zinciri değiştirdim. Geçen sene satın aldığım CZ marka zinciri taktırdım. Ön ve arka dişlide sivrilme, aşınma, kırık vs. olmadığı için değiştirmedim. Fabrika çıkışlı dişli ve CZ marka zincirle devam ediyorum. Zincir ilk başlarda ses yaptı fakat ilk 100 km'de ses kesildi ve zincirde şu an anormallik yok.

Zincirin yanında gelen kilitli bakla ile montaj yaptırdım. Fakat içim rahat değil, internet sitelerinde de adam akıllı perçinli bakla bulamadım. Universal olarak satılan RK marka perçinli bakla almıştım, montaj sırasında pim dağıldı, mecburen kilitli bakla ile montajını yaptırdım. Perçinli bakla bulabileceğimi düşündüğünüz bir yer varsa önerilerinizi dinlerim. CZ marka zinciri aldığım yere de perçinli bakla olup olmadığını sordum, 520 ölçüde olmadığını, 525 ve sonrasında olduğunu söylediler. 525 ölçü perçinli bakla 520'ye takılmaz sanırım.

Özetle: zincirinizi, dişlinizi, paranızı seviyorsanız şanzıman yağı kullanın.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfalarda zincir-dişli bakımını 90/140 numara şanzıman yağı ile yaptığımı yazmıştım. 38 bin km itibariyle fabrika çıkışlı zinciri değiştirdim. Geçen sene satın aldığım CZ marka zinciri taktırdım. Ön ve arka dişlide sivrilme, aşınma, kırık vs. olmadığı için değiştirmedim. Fabrika çıkışlı dişli ve CZ marka zincirle devam ediyorum. Zincir ilk başlarda ses yaptı fakat ilk 100 km'de ses kesildi ve zincirde şu an anormallik yok.

Zincirin yanında gelen kilitli bakla ile montaj yaptırdım. Fakat içim rahat değil, internet sitelerinde de adam akıllı perçinli bakla bulamadım. Universal olarak satılan RK marka perçinli bakla almıştım, montaj sırasında pim dağıldı, mecburen kilitli bakla ile montajını yaptırdım. Perçinli bakla bulabileceğimi düşündüğünüz bir yer varsa önerilerinizi dinlerim. CZ marka zinciri aldığım yere de perçinli bakla olup olmadığını sordum, 520 ölçüde olmadığını, 525 ve sonrasında olduğunu söylediler. 525 ölçü perçinli bakla 520'ye takılmaz sanırım.

Olur mu yav modul,iypone... güzelim sprey yağlar varken hangi çağda yaşıyoruz. Hala dişli yağı mı kullanacağız......bu mantığı değiştirmek ne kadar zor..ben yaşıyarak öğreniyorum....

Ama bu sefer zinciriniz biraz daha erken bozulacaktır. Ne kadar sağlam görünse de dişliler de aşınmıştır

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kilitli baklayı doğru yönde taktıysanız Allah'ın izniyle hiç bir sıkıntı çıkmaz, fizik kuralları gereği yerinden çıkamaz, ama doğru yön çok önemli.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bu sefer zinciriniz biraz daha erken bozulacaktır. Ne kadar sağlam görünse de dişliler de aşınmıştır
    Aslında pek umurumda değil. Bana göre ekonomik ömürlerini dolduralı çok oldu. Şu an bakıyorum, "böyle ne kadar gidecek" diye. Yedekte dişli setim var. Bir terslik olursa değiştiririm.

Kilitli baklayı doğru yönde taktıysanız Allah'ın izniyle hiç bir sıkıntı çıkmaz, fizik kuralları gereği yerinden çıkamaz, ama doğru yön çok önemli.
    Kapalı ağız dönüş yönüne bakıyordu sanırım, tam hatırlayamadım şimdi. Akşam bakarım.

Motosikleti
    Herkese selamlar.
    İstanbul Bodrum yolculuğumuz ve tatilimizden sonra(45 lt top case ,40 ar lt yan çantalar full dolu ve artçımla olmamıza rağmen güzel bi yolculuktu) Yatağan'da Stratonikeia antik kentini ziyaret ettik.Ordan Aydın Bozdoğan'da Arap Apıştı Kanyonu'nu gezdikten ve Eski Foça'ya geçip geceyi orda geçirdik.Ertesi gün Aliağa Çandarlı Ayvalık Küçükkuyu Assos üzerinden Çanakkale Dalyan Köye geçtik ve geceyi orda geçirdik.Dalyan Geyiklinin hemen dibinde çok güzel bi sahil köyü.Bu arada Çanakkale yolu üzerinde Karaağaç'da Madradan Et Lokantasını şiddetle tavsiye ederim.Ertesi gün Ezine üzerinden Lapseki'ye geçtik ordan Gelibolu ve Keşan'a vardık.Ezine de Güler Abla'nın yeri kahvaltı için harika bir seçim olur yolu düşene tavsiye ederim.Keşandan Mecidiye ve Erikli ye geçtik ki hiç tavsiye etmem hafta sonu Şile den beterdi.(hafta içi olmasına rağmen).Gökçetepe tabiat parkında tozun içinde ve karıncalarla dolu bir geceden sonra Trakya'dan İstanbul'a giriş yaptık.Toplamda 2200 km lik yorucu ama keyifli bir yolculuktu.Herkese iyi akşamlar dilerim tekeriniz düz bassın.
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Hayir normal degil - amortisor sanirim tepeye vuruyor - ve bu amortisoru patlatir.
    dedigim gibi amortisoru sertlestirin - zor degil ve nette var bilgileri..
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    Herkese selamlar.Sele konusunda yardıma ihtiyacım var.Maalesef çok sert ve uzun yolda çok rahatsız edici.Önerileriniz varmı?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Herkese selamlar.Sele konusunda yardıma ihtiyacım var.Maalesef çok sert ve uzun yolda çok rahatsız edici.Önerileriniz varmı?
    Sele filesi yaptırın, uzun yol için muhteşem, filesi olmadan 1,5 saatte toto ağrıtan seleye uygulattım, 7,5 saat ağrısız kullanabildim.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele filesi yaptırın, uzun yol için muhteşem, filesi olmadan 1,5 saatte toto ağrıtan seleye uygulattım, 7,5 saat ağrısız kullanabildim.
    File var zaten ama yetmiyor.Süngeri değiştirip daha rahat sele yapıyolarmış.Yaptıran var mı diye sordum.

File var zaten ama yetmiyor.Süngeri değiştirip daha rahat sele yapıyolarmış.Yaptıran var mı diye sordum.
    Selenin orijinalliğinin bozulmasından yana değilim. Aşağıda linkini verdiğim kişi "kendin tak" isimli NC'ye uygun süngerli sele kılıfı yapıyor. Görüntü rahatsız edici, şişkin vs değil. Ben bu ürünü denemedim, aklımda var. Şimdi file ile idare ediyorum.

Muhtemelen ihtiyacınızı karşılar:

https://www.facebook.com/jel.sele.5?hc_location=ufi

Orijinal selenin üzerine takılan süngerli kılıfın görüntüsü:

https://www.facebook.com/photo?fbid=374478306806633&set=pcb.374478666806597

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler