Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    iyi akşamlar.GP ürünlerini tavsiye ederim.İstanbulda Sultanbeylide yeri.Eğer İstanbuldaysanız bi yere sipariş vermenize de gerek yok . Gidip alabilirsiniz hatta müsaitlerse montajını da yapıyolar.NC 750X imle belki 1 saatten fazla yüksek süratte kullandım.Hiç rahatsız olmadım.Nerde o kadar uzun yüksek hızla o kadar uzun süre gittin diyenler olacaktır.Edirneye gitmiştim motoru denemek için TEM de gittim.Daha önce de max süratle ilgili yazarken konudan bahsetmiştim.Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Merhabalar uzun zamandır integra alma planlarım vardı.Fakat hafif arazi yollardada kullanacağım için Nc 'ye yöneldim.Vitesli ve scooter bir çok motorsikletim oldu.Şuanki motorumda Sym Joymax açıkçası vitesle uğraşmamayada acayip şekilde alıştım.Dct mi almalıyım manuel mi kararsız kaldım.Dct hakkında hiçbir bilgim yok açıkçası 2.el alacağım için masraf açarsa belimi bükmesinden korkuyorum.

Motosikleti
    Arkadaşlar günaydın.
    Ben motora kışın binmiyorum.Haftada bir bazen 2 haftda bir akü şarj olsun diye ve motor sürekli yatmasın diye kuru havalarda bi kaç km yol yapıyorum.Bu yeterli mi sizce. Geçen hafta sonu biraz zor çalıştı motor . Sadece 2 hafta kullanmamıştım. Xmax im vardı bundan önce 1 ay binmediğim olurdu ama hiç sorun çıkarmadan çalışırdı.Aküyü bitirecek ekstra bi aksesuar da yok sis hariç. Onun da çok etkili olmadığını söylemişti sanırım Olcay arkadaş yukarda.Bir de akünün şarj hızıyla ilgili anlamadığım bişi var.Yavaş yada hızlı gitmekle bi alakası var mı bunun? Yoksa gidilen mesafeyle mi ilgili?
    Tekeriniz düz bassın ...

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*
    edit. **** olan yerlere bitişik halde "**********" yazıyorsunuz. neden link vermiyor anlamadım.
    vay anasını. edit bile yıldızlanmış
    tamam forumun bir sponsoru olabilir de, bilgiye anında ulaşabileceğimiz bi zamanda rakipleri göstermemeye çalışmak komik duruyor

evet "GePe k o m p o z i t" vasıtasıyla aldım.
    130u çok geçtim, hatta artçı ile de geçtim. motor bakımından (aerodinamik) hiç sorun yok.
    benim için olumsuz yanı, tam anlamıyla rüzgarı kesmiyor, zira benim beden yüksek kalıyor (1.94 boy), göğsüme hala rüzgar geliyor.
    alışıyorsunuz ama. ben sorun etmiyorum. bir de estetik olarak motosikleti daha heybetli gösteriyor.

yani, heybetli gibi gözüken ama her yere girip çıkabilecek kadar minik-çevik bi alet, nc750s

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10k km "700x" kullanmış ve 1 senedir de 700s sahibi olarak cevaplarım aşağıdadır;

1- S ile X arasında kullanımda ne gibi bir farklılık var?x daha yapılı,s biraz daha alçak.s'te biraz daha yere yakınsın gibi ama aman aman bariz bir fark yok
    2- Aynı şekilde düz ve DCT şanz. arasında fark yada kronik sorun var mı?dct kullanmadım bilmiyorum ama kişisel tercih olarak motosiklette otomatik vites tercih etmiyorum. bildiğim kadarıyla 2016'dan sonra dct'de iyileştirme yapıldı
    3- 4 cm lik sele farkı çok farkediyor mu?bariz bir fark yok. s'te biraz daha fazla rüzgar yiyorsun. bir de benim garaj problemim olduğu için motoru sokup-çıkarırken x'te çok zorlanıyordum. s biraz daha alçak olması bu açıdan kolaylık sağladı. istanbul içi trafiğini çok kullandığım için s biraz daha avantajlı gibi. zart zurt her yere girip çıkıyorum, x'te bu kadar kolay hareket edemiyordum. 10kg kadar ağırlık farkı ve yükseklik farkı olunca s daha kolay manevra ve kontrol sağlıyor.
    4- Satarken hangisi daha avantajlı? tabiki x daha hızlı satılıyor.
    Haricinde bir tavsiyeniz var mı?
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1 senelik 750s düz vites deneyimi olan birisi olarak, s hakkında konuşabilirim sanırım
    boyum 194 kilom 90
    alet, bana tipik bir naked'miş gibi geliyor. rüzgar koruması yok gibi. ben taktırdım.
    kullanımı rahat güzel bir alet, hiç sorun çıkarmadı. mt25'ten geçtim, ondan sonra, çok çevik ve atak
    selesi sert, uzun yola gelmiyor. 1.5 saatten sonra rahatsız ediyor.
    uzun boylu olmama rağmen ben yüksek motosikletlere alışamadım bir türlü, sanırım kullanım amacım %99 şehiriçi olmasından dolayı, hatta yoğun trafikte kullanıyorum. o bakımdan bana s serisi daha çekici geldi.
    satarken elbette x serisi çok daha hızlı gider, zira s serisi biraz özel ilgisi olan kişiler için.
    ben düz vites seçtim, zira otomatik viteslerde motorun kontrolü bende değilmiş gibi hissediyorum (motorun, motosikletin değil) zira 4 sene olmasına rağmen hala alışamadım; arada gaza basmamam gereken yerlerde fazla basıyorum (misal, bozuk yolda, yerler ıslakken ve bu koşullarda iki araç arasında manevra yapacakken) ve 55 beygir elimin altından gdecekmiş gibi oluyor. ufak tefek kazalardan kaçınmak için bence güzel bir seçim.
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S naked, x dualsport formatında. Yersen x’de kafa sabittir, s’de far kuşku hareketlidir. Uzun yola x daha güzel gider ve tüzgarla tepişir. Satarken x daha fazla satılır çünkü s’de bir naked hissiyatı pek yoktur. Sonuçta benim gibi naked motosiklet seven biri devirlenme arıyor fakat nc yapısı itibariyle devirlenmeyen bir makine. Dct’sini sürmedim ama manuel’inde de bir sıkıntı yaşamadım. En kötü seleyi, bir döşemecide oydurur ve sıkıntı olan 4cm’yi indirirsin.

Ayrıntılı açıklamayı direk sahipleri gelince yaparlar.
    Arkadaşlar paylaşımlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
    Bugün 750 S de bir oturuş pozisyonuna baktım. Fena değil, sadece dizlerim normalden bir tık fazla katlanıyor. Bakalım X ve S model olarak birkaç motorsiklet ile temastayım. Birisi olacak inşaAllah...
    Son bir soru; Kaza yapmadan sigorta şirketlerinin pert e ayırdıkları motorsikletler var. birkaç parçası zarar görüyor, üzerine çantası, şişirme servis fiyatları eklenince ve sigorta şirketi motorsikleti o şekliyle elinden çıkartabiliyorsa perte çıkarıyor. Bilirsiniz...
    Tabiki piyasasından düşük ama Ağır hasar kayıtlı olarak alınır mı? Başından geçen oldu mu?

Alıntı tacettin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar paylaşımlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
    Bugün 750 S de bir oturuş pozisyonuna baktım. Fena değil, sadece dizlerim normalden bir tık fazla katlanıyor. Bakalım X ve S model olarak birkaç motorsiklet ile temastayım. Birisi olacak inşaAllah...
    Son bir soru; Kaza yapmadan sigorta şirketlerinin pert e ayırdıkları motorsikletler var. birkaç parçası zarar görüyor, üzerine çantası, şişirme servis fiyatları eklenince ve sigorta şirketi motorsikleti o şekliyle elinden çıkartabiliyorsa perte çıkarıyor. Bilirsiniz...
    Tabiki piyasasından düşük ama Ağır hasar kayıtlı olarak alınır mı? Başından geçen oldu mu?
    Hiçbir sigorta şirketi zararına iş yapmaz. Perte ayırdıysa sigorta şirketi kesinlikle kardadır...

Kazalı/hasar kayıtlı motosiklet bence alınır. Bütçe ve ihtiyaçlar karar verir buna. Geçmişi bilinmeyen, emin olunamayan, en küçük ihtimalle tereddüt yaşıyorsam, kazalı araca yaklaşmam.

Teşekkür ederim. Çok haklısınız.
    aracı hasarlı vaziyette yüksek fiyata satabilirlerse onarım maliyetine bakmadan aracı perte çıkarıyorlar. Bu şekilde de ağır hasarlı oluyor.
    Ancak kullanımında evraksal olarak normal araçlardan bir farkı oluyor mu? Bu konuda bilginiz var mı?

Motosikleti
    Selamlar
    Yan çanta almayı düşünüyodum ama maliyetten dolayı heybe çantaya da dönebilirim.Sonuçta sadece uzun yolda seyahatte kullanıcam.Kullanışlı mıdır önerileriniz nelerdir? Bağlantı aparatı var mıdır? Sürüşte rahatsız eder mi? Güvenliği etkiler mi? Kullanan varsa yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Trexes marka 2 tane 40 lt çanta ve aksesuarlarıyla 4000 TL yi geçiyo.Yardımcı olursanız sevinirim.Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.

Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Yan çanta almayı düşünüyodum ama maliyetten dolayı heybe çantaya da dönebilirim.Sonuçta sadece uzun yolda seyahatte kullanıcam.Kullanışlı mıdır önerileriniz nelerdir? Bağlantı aparatı var mıdır? Sürüşte rahatsız eder mi? Güvenliği etkiler mi? Kullanan varsa yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Trexes marka 2 tane 40 lt çanta ve aksesuarlarıyla 4000 TL yi geçiyo.Yardımcı olursanız sevinirim.Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.
    valla malum siteden veya diğer malum siteden 2. el kovalayın bence.
    shad sh36 yan çanta ve orjinal demirlerini 1200tl'ye aldım 6 ay önce. sıfır almaya kalksam çanta ve demirler 3000tl civarı.
    aceleniz yoksa takip edin, illaki bulursunuz.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben soft çanta kullanıyorum, içi boşken bile sökmüyorum, bir zararı yok çünkü.

Trafikte sağa sola sürtecek diye de korkmuyorum.

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben soft çanta kullanıyorum, içi boşken bile sökmüyorum, bir zararı yok çünkü.

Trafikte sağa sola sürtecek diye de korkmuyorum.
    Günaydın
    ne marka aldınız?kaç lt hacmi var?montaj için ayrıca bi aparatı varmı taşıma veya askı demiri benzeri vs?

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Selamlar
    ankarada ATK TOPCASE diye bir marka var. facebook siteleri var. aliminyum çanta üretiyorlar. tamamen yerli firma. bi ara baya avantajlıydı fiyatları. öyleki 3'lü aliminyum çanta seti bildiğimiz markaların sadece plastik yan çantalarından bile çok çok daha ucuzdu. bi göz atın derim. her halükarda çok daha avantajlı olacaktır fiyatları.

bu arada moto expo'da da olacaklarmış orada daha ucuz olabilir. kati suretle alacaksanız kesinlikle takip edin derim.

EDİT: az önce instagram sayfasına baktım. 1 hafta önce bir arkadaş tracer 700 için fiyat sormuş. 1200 tl iki yan çanta 600 tl'de çanta demirleri toplam 1800 lira siyah rengi olan, aliminyum şeklinde olursa 1700 lira imiş. mükemmel bir fiyat bence. sanırım 42 litrelik çanta fiyatı bu.

Motosikleti
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankarada ATK TOPCASE diye bir marka var. facebook siteleri var. aliminyum çanta üretiyorlar. tamamen yerli firma. bi ara baya avantajlıydı fiyatları. öyleki 3'lü aliminyum çanta seti bildiğimiz markaların sadece plastik yan çantalarından bile çok çok daha ucuzdu. bi göz atın derim. her halükarda çok daha avantajlı olacaktır fiyatları.

bu arada moto expo'da da olacaklarmış orada daha ucuz olabilir. kati suretle alacaksanız kesinlikle takip edin derim.

EDİT: az önce instagram sayfasına baktım. 1 hafta önce bir arkadaş tracer 700 için fiyat sormuş. 1200 tl iki yan çanta 600 tl'de çanta demirleri toplam 1800 lira siyah rengi olan, aliminyum şeklinde olursa 1700 lira imiş. mükemmel bir fiyat bence. sanırım 42 litrelik çanta fiyatı bu.
    teşekkürler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Günaydın
    ne marka aldınız?kaç lt hacmi var?montaj için ayrıca bi aparatı varmı taşıma veya askı demiri benzeri vs?
    Feyizoğlu Motordan almıştım, ayrıntıları hatırlamıyorum ama fermuarla büyüyebilen bir model.

Link varsa hala bulur atarım, kamp başlıklarında yüklü haliyle fotoğrafları da duruyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Buldum;

https://www.feyizoglu.com/JS-050-Yan...nta_49423.html

Soft çanta için yan çanta demirleri var, ben kendim yapmıştım. Onun da DIY başlığını açmış olmalıyım.

Motosikleti
    Feyizoğlu Motordan almıştım, ayrıntıları hatırlamıyorum ama fermuarla büyüyebilen bir model.

Link varsa hala bulur atarım, kamp başlıklarında yüklü haliyle fotoğrafları da duruyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Buldum;

https://www.feyizoglu.com/JS-050-Yan...nta_49423.html

Soft çanta için yan çanta demirleri var, ben kendim yapmıştım. Onun da DIY başlığını açmış olmalıyım.
    teşekkürler.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Olcay Bey maalesef DIY başlığında soft çanta için demir yapımını bulamadım. linki paylaşırsanız hayra girersiniz. Ellerinize sağlık.

ramsay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700S
    Stormy bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Demek ki DIY başlığı açmamışım, yazık olmuş çalışmaya, açayım bir başlık
    Stormy bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı ramsay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Demek ki DIY başlığı açmamışım, yazık olmuş çalışmaya, açayım bir başlık
    Ellerinize emeklerinize sağlık.

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal Yüksek Ön Siperlik taktırdıktan sonra uzun yolda çok daha rahatladım. Kısaca uzun yol kullanımı için ön camı değiştirmenizi öneririm.

http://honda.com.tr/App_Assets/Kateg...a40f4cfd80.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

NC750X için Akrapovic Egzoz önerir misiniz? Konuştuğum pek çok kişi, egzozumu değiştirmemin çok önemli olduğunu söylüyor. Öte yandan da orjinal egzozun kalmasını önerenlerde var...

http://honda.com.tr/App_Assets/Kateg...a065e5988a.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Merhaba, Bende orjinal Honda Ön Led Sis Farı var, aydınlatmayı artırmayı düşünüyorum, taktığınız cree 3 led sis farını nereden temin ettiniz?
    Merhabalar bu uzun tur camı için metal destek aparatını nereden bulabiliriz ?
    önce güvenlik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler