Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Normalde bu kadar parlamaz, flaş bu kadar çok parlatıyordur. İyi olmuş eline sağlık.
    Wing750 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Disk kilidi dikkatimi çekti. Asma kilit gibi maşallah.
    Wing750 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disk kilidi dikkatimi çekti. Asma kilit gibi maşallah.
    zincir de bağlıyorum aynı kilitle ondan böyle. Sanayi tipi

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, gece ve alaca karanlıkta görünür olmak için 3M reflektif bant aldım ve uygun olduğunu düşündüğüm yerlere yapıştırdım. Telefonun flaş ışığında süper parlıyor. Ancak şimdi de acaba fazla disko mu oldu diye düşünüyorum
    https://i.hizliresim.com/j605nn.jpg
    Gayet güzel olmuş hocam. Arkadaşların da dediği gibi flaş vurunca fazla parlar ancak normal araba farı vurunca sadece hafif yansıma yapar ve görünür olursunuz. Işık vurmadığı sürece de parlamayacağından sorun yok yani

Valla iyi hatırlattınız, bende ilk fırsatta integramın sağına soluna birkaç reflektörlü şerit çekeyim
    Wing750 bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel olmuş hocam. Arkadaşların da dediği gibi flaş vurunca fazla parlar ancak normal araba farı vurunca sadece hafif yansıma yapar ve görünür olursunuz. Işık vurmadığı sürece de parlamayacağından sorun yok yani

Valla iyi hatırlattınız, bende ilk fırsatta integramın sağına soluna birkaç reflektörlü şerit çekeyim
    Az ışıkta görünmek önemli diye düşünüyorum. Hava iner inmez reflektörlü yeleğimi de çekiyorum hemen. Hatta aklımda şu bisikletçilerin kaskta kullandıkları kırmızı led lambalardan takmak bile var. Abartı gibi gelebilir ama işe yarar.
    Reflektörlü şeritte 3M'den şaşmayın. Fiyatlı ama 1 metresi tüm motosiklete yeter parça parça kullanınca. Fiyatlı dediğim de n11'de metresi 17-18 liraydı galibe. Ben başka marka almıştım önce hiç bir işe yaramıyor.
    SuleymanE bunu beğendi.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Herkese iyi bayramlar bugün motosikletin zincir kilidi çaldılar maalesef. Kullandığınız veya önerdiğiniz bir kilit var mı

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Selam dostlar. NC750X ve Dominar 400 ile güzel bir gün geçirdik geçen kurban bayramı sonuna doğru. Videosunu anca yayınlayabildim Viraj yaptık, Toprak yolda sürdük manzara izledik falan derken çok eğlenceli birşey de çıktı ortaya. Buraya da paylaşmak istedim iyi seyirler dilerim.

Video linki için BURAYA tıklayabilirsiniz.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Arkadaşlar bir şey sorucağım motoruma taktığım sis farları gayet canlı yanıyordu yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum, ama geçenlerde akü zayıfladı değişme zamanı gelmişti. Akümü değiştirdim ama sis farlarım hala sönük yanıyor sizce sebebi nedir

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İçinde birden fazla led olan bir modelse bazı ledler yanmıyor olabilir.

Cam kararmış olabilir.

Yine de emin olmak için sise gelen voltajı ölçmek lazım. Belki bir kayıp vardır.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Her ne kadar "usta/hızlı motorcular" tarafından beğenilmese de, kendine has bir hayran kitlesi olduğunu kabul etmek lazım.

Fazla beygire ihtiyaç duymayan, "az olsun,benim olsun" beslemesi kolay olsun diyenler için, çıktığımız turlarda gruptan geri kalmayan bir motosiklet.

Birer kelimeyle kullanıcı yorumu

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    selamlar ,

istanbul avrupa yakası , özel servis/ usta önerebilecek olan var mı ?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Bende 2014 model nc700x ile aranıza katıldım ancak fren balatalarım bitmek üzere tavsiye ettiğiniz yada kullanıp memnun kaldıģınız bir marka model varmı organi/sinterli/yarı sinterli hangisi daha iyidir nc lerde
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2014 model nc700x ile aranıza katıldım ancak fren balatalarım bitmek üzere tavsiye ettiğiniz yada kullanıp memnun kaldıģınız bir marka model varmı organi/sinterli/yarı sinterli hangisi daha iyidir nc lerde
    hayırlı olsun. yanlış anlama ama hem 2014 hem de 700 olması pek mümkün değil 2012-2013'te çıkanlar 700, sonrası 750.

balata olarak ben "brenta" almıştım ucuz diye, fena değil kullanmıştım hatta cbr'mde de kullanıyorum. onun dışında galfer alabilirsin.

daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    berk_cglr ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaya forza nın balatası ön e de cbr500 ün balatası ( orijinal nissin marka) oluyor ve fiyat çok uygun serviste taktırıyorum ben. Orijinal balatası ile aynı km yapıyor
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Forza 300 mü

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    günaydın ,

sabah işe giderken arıza yaşadım ,

yolda normal sürüş esnasında motor kendini kapattı , yağ ışığı ve motor arıza ışığı yandı. şuan çalışmıyor , motor kendini korumaya aldı sanırım ,
    ufukta bir yağ pompası bana görünüyor gibi ....

yetkili servis harici önerebileceğiniz usta var mı ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun, Maslak Teknisyen Oto Levent Usta olabilir (2. kısımda sorun...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Düzeltiyorum, 1. kısım, 44. sokak, lastikçinin karşısı.

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    anes honda servisine götürdüm motorumu ; özet ,

- yağ ışığı ve arıza ışığı yanan motoru çalıştırdı , test etti
    - yağ pompası yada yağ seviyesiyle ilgisi yok arızanın usta debriyaj setinden şüpheleniyor ,motor kontak açıldığında boşa geçmiyordu,
    - debriyaj setini söktü , ( çift debriyaj seti var ) 1-3-5 viteslerini çalıştıran tarafın reenginin karardığını ve değişmesi gerektiğini söyledi ,

fatura :3.500 tl civarında ( büyük ihtimalle yaptırmayacağım )

benim anlamadığım konu:
    1- debrıyaj seti bitse bile sürüş halinde neden gücü tamamen keser motor ?

2- motor ilk kapandığında yağ ışığı neden yandı o zaman ? (servis : o takılmıştır öyle yaaa )

3- 35.000 km deki motor nasıl debriyaj seti bitirir ?

gerçekten yetkili servise güvenemiyorum artık!!!! , bu yüzden iyi bir NC serisi ustasına ihtiyacım var ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Maslak Teknisyen Oto Levent Usta olabilir (2. kısımda sorun...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Düzeltiyorum, 1. kısım, 44. sokak, lastikçinin karşısı.
    teşekkürler , sanırım ona gideceğim ....

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi bayramlar bugün motosikletin zincir kilidi çaldılar maalesef. Kullandığınız veya önerdiğiniz bir kilit var mı
    securage guardian.. 2 mt. 16 mm bakla kalinligi multlock kayar pimli asma kilit grade 80 zincir 640 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, gece ve alaca karanlıkta görünür olmak için 3M reflektif bant aldım ve uygun olduğunu düşündüğüm yerlere yapıştırdım. Telefonun flaş ışığında süper parlıyor. Ancak şimdi de acaba fazla disko mu oldu diye düşünüyorum
    https://i.hizliresim.com/j605nn.jpg
    ben de buna benzer birsey yapmak istiyorum ustadim, sadece bant koymak yerine bu sekilde reflektif ya da fosforlu bir boya bulup onunla boyayayim diyorum cantalari.. acaba mumkun mudur.. sizinki de gayet guzel olmus

Motosikleti
    NC750x - 2019
    2018 NC750x ön bagaja Nolan N87 XL kask sığarmı ? N87 kaskı deneyen varmı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler