Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Konunun hareketlendiğini gördüm ve tekrar sormak istedim. Bilgi veren olursa sevinirim :

Arkadaşlar,
    X serisi S'e göre daha mı hareketli piyasaya sahip?
    Yeni kasa S alınsa ikinci el, satış zor mu olur?
    Ara Dönem motoru olarak en aklıma yatan model nc750 oldu ama bütçeyi toparlar toparlamaz elden çıkarmam lazım.
    Dct olmayan nc750s Liste Fiyatı 30.600 az km bi 2016 falan kaça denk getirmek lazım sizce?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gecen cuma 2016 model manuel nc750x ile aranıza katıldım. motor 14binde ve rengi mat siyah

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

bence X piyasası kesinlikle S den daha hareketli. sııfr S alırsanız üzmez ama bence ara dönem motoru diyorsanız sıfır almanıza gerek yok. kaldıki sıfır alınca deger kaybınız ikinci ele gore daha fazla oluyor.

ben 2016 14binde 750xi 28bine aldım sıfırı 34700. oradan oranla ortalama birsey cıkarabilirsiniz
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı goodkat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen cuma 2016 model manuel nc750x ile aranıza katıldım. motor 14binde ve rengi mat siyah

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

bence X piyasası kesinlikle S den daha hareketli. sııfr S alırsanız üzmez ama bence ara dönem motoru diyorsanız sıfır almanıza gerek yok. kaldıki sıfır alınca deger kaybınız ikinci ele gore daha fazla oluyor.

ben 2016 14binde 750xi 28bine aldım sıfırı 34700. oradan oranla ortalama birsey cıkarabilirsiniz
    Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın.
    Bu ara ciddi ciddi 750s düşünmeye başladım.
    Açıkçası fiyatına göre mantıklı geliyor. Mt07 daha genç işi ve kalıp olarak azıcık daha ufak, iri bir adam olduğum için motorun ebatsal büyüklüğü benim için önemli.
    Bazıları nc serisi için fazla hantal, hiç heyecan vermiyor falan diyorlar ama acaba 750cc motorda durum biraz daha lehe olarak değişti mi merak ediyorum.
    Bir de süspansiyon konforu ne durumdadır ? X daha yüksek olduğu için ve daha touring olduğu için farklı süspansiyon geometrisine sahip olabilir mi ?
    Bu arada 2016 model makyajlı 750s satmayı düşünen olursa potansiyel alıcıyım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Albion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 tl lik sarj cihazı olarak bi tavsiyeniz var mıdır? Teşekkürler
    Ataba, 2 yıldır kullanıyorum.
    tanjuzafer bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın.
    Bu ara ciddi ciddi 750s düşünmeye başladım.
    Açıkçası fiyatına göre mantıklı geliyor. Mt07 daha genç işi ve kalıp olarak azıcık daha ufak, iri bir adam olduğum için motorun ebatsal büyüklüğü benim için önemli.
    Bazıları nc serisi için fazla hantal, hiç heyecan vermiyor falan diyorlar ama acaba 750cc motorda durum biraz daha lehe olarak değişti mi merak ediyorum.
    Bir de süspansiyon konforu ne durumdadır ? X daha yüksek olduğu için ve daha touring olduğu için farklı süspansiyon geometrisine sahip olabilir mi ?
    Bu arada 2016 model makyajlı 750s satmayı düşünen olursa potansiyel alıcıyım.
    tesekkurler
    nc750 serisi defansif bir motor. 750cc olmasına ragmen sadece 55hp. yani mt07 gibi bir canavar ile kıyaslama dogru olmaz. mt07 hem guc olarak dahafazla hemde arada 50-60kg kadar bir hafiflik soz konusu. sürüş seviyenizi bilmiyorum ama 750x benim ilk motorum. ilk motor olarak mt07 alırmıydım? Asla.

honda standardizasyonu seviyor bence S ile X arasında suspansiyon farkı yoktur. tek fark olsa olsa granaj ve far kısmıdır.

tesekkurler
    nc750 serisi defansif bir motor. 750cc olmasına ragmen sadece 55hp. yani mt07 gibi bir canavar ile kıyaslama dogru olmaz. mt07 hem guc olarak dahafazla hemde arada 50-60kg kadar bir hafiflik soz konusu. sürüş seviyenizi bilmiyorum ama 750x benim ilk motorum. ilk motor olarak mt07 alırmıydım? Asla.

honda standardizasyonu seviyor bence S ile X arasında suspansiyon farkı yoktur. tek fark olsa olsa granaj ve far kısmıdır.
    ilk motor olarak agırlığı sizi zorladı mı?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    tesekkurler

2006 dan beri neredeyse her tür ve hacimde motosiklet kullandım. 50-55 hp bandında bir motor aslında aradığım bişey değil ama maalesef bu sezon bütçe buna elverecek.
    O nedenle madem fazla yürümeyecek absli olsun az yaksın biraz da muadillerine göre iri dursun diye nc serisine takıldım.
    Bir motor da buldum gibi, yeni kasa az km ve de ekstra Honda arka çanta öm cami koruma demiri falan var. Arka çanta aslında sevmem ama uzun yolda kullanırım.
    Orjinal arka çantanın fiyatı ne civardadır?
    Bir de buna yan çanta ekleyebilir miyim? Yan çanta demiri arka çanta taşıyıcısından bağımsız mıdır?
    Honda bayi 3 şü çanta seti için 4.000 fiyat verdi sırf yan çantalar ayrı satılır değil mi?

Bir de motorun üzerinde ne marka lastik geliyor?

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bir de buna yan çanta ekleyebilir miyim? Yan çanta demiri arka çanta taşıyıcısından bağımsız mıdır?
    Honda bayi 3 şü çanta seti için 4.000 fiyat verdi sırf yan çantalar ayrı satılır değil mi?

Sanırım tek arka çanta 1500 - 1800 gibi birşeydi.

Yan çanta orjinal Honda olursa kendine özel bir bağlantı şekli var,
    çantaları çıkarınca sadece askı gibi bir parça kalıyor.
    Dolayısı ile arka çantadan bağımsız ve aslında bir çanta demiri değil, çanta askısı demek daha doğru.
    Bence şık ama almadım, kullanmadım.

Arka ve yan çantaları ayrı ayrı da satıyorlar ama sağ ile sol ayrı oluyor mu o kadar bilmiiyorum.
    Bir de ayrı ayrı olunca daha pahalı oluyor.

benim 2016 modelde BridgeStone Battle Wings gelmişti, bazılarında da Dunlop oluyor sanırım.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motor olarak agırlığı sizi zorladı mı?
    hayır hic zorlamadı ama ben 1.80 boyunda 90 kiloda atletik yapılıyım. herkese gore farklı gelebilir bu.

2006 dan beri neredeyse her tür ve hacimde motosiklet kullandım. 50-55 hp bandında bir motor aslında aradığım bişey değil ama maalesef bu sezon bütçe buna elverecek.
    O nedenle madem fazla yürümeyecek absli olsun az yaksın biraz da muadillerine göre iri dursun diye nc serisine takıldım.
    Bir motor da buldum gibi, yeni kasa az km ve de ekstra Honda arka çanta öm cami koruma demiri falan var. Arka çanta aslında sevmem ama uzun yolda kullanırım.

motoru allah gonlunuze gore versin. nc benim su an her istegimi karsılıyor.
    bildigim kadarıyla 2016 oncesinde dunlop 2016 sonrasında michelin pilot ile geliyor motorlar. dunlopların son derece kotu oldugunu okudum ama tecrube etmedim.
    arka cantanın marka modelini biliyormusunuz ? eger aliminyum ve kup gorunumlu olanlardan ise (gibi trekker outback gibi) ben ilgilenebilirim.
    yan cantaları takmak icin motorun yanına metal cerceve takmak gerekiyor. orhinallerinde gerekmiyor sanırım.
    Aydin1966 bunu beğendi.

hayır hic zorlamadı ama ben 1.80 boyunda 90 kiloda atletik yapılıyım. herkese gore farklı gelebilir bu.
    Tesekkurler. Ben de 1.77m boyunda 90 kilo göbekliyim...))
    tanjuzafer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Motorun kaporasını verdim kısmetse cuma günü gidip alıp ankaraya getireceğim. Bakalım nasıl bir his verecek inşallah memnun eder. 2016 model yeni kasa, arka çanta Hondanın kendi çantası, kübik değil. Artık kısmetse cuma günü fotoğraf paylaşır bu başlığı da hareketlendiririm
    Carbondioxid ve Aydin1966 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 NC 750 S
    [/COLOR]
    Alıntı gpac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayna uzatma aparatı kullanan var mı, nereden temin edilebilir?
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-universal-ayna-uzatma-aparati-247531209/detay/

Buradan alabilirsiniz.

Motorun kaporasını verdim kısmetse cuma günü gidip alıp ankaraya getireceğim. Bakalım nasıl bir his verecek inşallah memnun eder. 2016 model yeni kasa, arka çanta Hondanın kendi çantası, kübik değil. Artık kısmetse cuma günü fotoğraf paylaşır bu başlığı da hareketlendiririm
    Şimdiden kazasız belasız , güle güle kullanın , bilhassa düşük devirlerde tork lokomotifleri kullandığınız için ,devirler/vitesler/tork durum mukayeseleri merak ediyorum.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden kazasız belasız , güle güle kullanın , bilhassa düşük devirlerde tork lokomotifleri kullandığınız için ,devirler/vitesler/tork durum mukayeseleri merak ediyorum.
    Teşekkür ederim, vallahi ben de çok merak ediyorum. Hiç test etme fırsatım olmadan sadece internet araştırması ile alıyorum bu motoru. Bu güç bandında sayılabilecek Suzuki GS500 kullanmıştım 2008 yılında. Tabi arada çok teknolojik fark var ama o da 48hp civarında güç üreten çift silindir bloğa sahipti. O zamanlar çin mallarından yeni geçtiğim için bu nasıl bir güç nasıl bir gidiş diye deli olmuştum
    NC'nin tabi daha torklu daha pürüzsüz çalışacağından eminim. Valkyrie'den sonra tork biraz yetmeyebilir (O namussuz da 167Nm torq vardı) ama 3.000 Km'dir 250cc Vespa kullanıyor olduğum için yine de tatmin edecektir beni
    Edindiğim izlenim uyarınca NC serisi kimsenin hayallerini süsleyen bir motor değil, ama işlevsel bir alet. Benim için de ara dönemde düşük yakıt tüketimi sunsun, artçıya orta seviye konfor versin, zırt pırt vites değişimi istemeyecek tork sağlasın yeter.
    Bakalım artık yarın göreceğiz inşallah.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Tur camı için önerileriniz varmıdır ?

Motosikleti
    Nc 750 X
    Herkeze Merhaba,

Çok severek kullandığım motorumu satmakla satmamak arasında gidip geliyorum. satma nedenin mt 09 tracer alma dürtüsü. Patronumun full ekipmanlı motorunu almayı düşünüyorum. zaman sorunu yok istediğin zaman alabilirsin diyor

sahibindende araştırdığım zaman herkez çok farklı fiyatlar yazmış. Sizce aşağıda özelliklerini yazacağım motorumun ederi nedir

2015 model,
    Bayramda yunan makedonya dönüşü 26.000 km civarında olacak.
    3lü orjinal çanta
    devil egsoz
    orjinal tur camı
    radyatör koruma
    koruma demiri

yatması düşmesi sürtmesi hiç bir sıkıntısı yok allaha şükür.

Sizce kaça verelimde tracerı alalım

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    2017 model NC750S DCT motorumu satıyorum. İlgilenen olursa özel mesajla ulaşabilir.

Alıntı loremipsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 model NC750S DCT motorumu satıyorum. İlgilenen olursa özel mesajla ulaşabilir.
    2017 model niye satıyorsunuz merak ettim..

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Alışamadım motora. Ten uyuşmazlığı Yoksa motor 10 numara kullanacak kişiye.

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Tur camı için önerileriniz varmıdır ?
    2016 X kullanıcısıyım. Boyum 1.83 Zeus Cam kullanıyorum. Kaskın tam üstündeki havalandırmalara rüzgar geliyor. Ekstra bir deflektör takma ihtiyacım olmuyor. Tavsiye edebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler